Sada je: 18 tra 2024, 18:16.

Ostecen zivac kod vadjenja umnjaka

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Ostecen zivac kod vadjenja umnjaka

PostPostao/la ChiaraR » 07 stu 2015, 18:14

Danas je tocno mjesec dana od kad mi je kirurg izvadio donji desni umnjak, ali jos uvijek su mi na desnoj strani zubi, desni i brada utrnuti, bolni i osjetljivi i na najmanji podrazaj. Razlog je ostecen/presjecen zivac kod vadjenja.
Isti kirurg mi je rekao da to nije cesto, ali da treba vremena da se zivac oporavi i brze bolje mi pokazao gdje sam potpisala da sam bila upoznata sa tim rizikom. Nikakvu daljnju pomoc mi nije mogao preporuciti osim pain management. Moj zubar mi isto nije bio od neke pomoci. Navodno da se moze obaviti operacija gdje se zivac rekonstruira i da je treba obaviti u prvih 6 mjeseci.
Najvise se bojim prognoze da moze biti za stalno :ajme .
Ima li netko istkustva sa tim?
Ja moram nesto napraviti jer je tesko zivjeti sa tim, a ovdje se izgleda svi boje tuzbe pa nikakve pomoci nema. Za par mjeseci bi isli u Zagreb pa sam mislila kod nekog otici da me pregleda i mozda savjetuje.
Bilo kakva preporuka gdje ici, savjet kako si pomoci su dobro dosli.
Veliki brat, 2004
Mala seka, 2010
Avatar
ChiaraR
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 460
Pridružen/a: 01 stu 2005, 00:02
Lokacija: Kanada

Re: Ostecen zivac kod vadjenja umnjaka

PostPostao/la Stefanova_mama » 07 stu 2015, 22:45

Kupi kompleks B vitamina on pomaze kod oporavka nervnih zavrsetaka i idi u Zagrebu kod nekog. Pokusaj i tu naci drugo misljenje.

Ja imam grozna iskustva sa vadjenjima umnjaka. Prvi put su mi povredili zglob i nerv i vilice su mi se ukocile sa razmakom od 5mm izmedju zuba na cetiri nedelje. Mogla sam samo piti na slamcicu. Drugi put sam dobila unutrasnje krvarenje i hematom od pocetka brade do grudi. Iz dva puta su mi izvadili tri umnjaka, a cetvrti ce ispasti sam, jer ne mogu to ponovo prozivljavati. Pri tome sva tri izvadjena umnjaka su bila zdrava bez ijedne tackice, ali zbog teskobe je bila preporuka vaditi (mala vilica, krupni zubi).
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Ostecen zivac kod vadjenja umnjaka

PostPostao/la ChiaraR » 08 stu 2015, 04:42

Uh, znaci i tebe SM su fino udesili :hug . Bas sam danas pocela piti B i C vitamin. Nasla sam jos da je dobro trljati sa chillijem da probudi zivce. Otici cu i ovdje isto kod nekog da mi napravi rendgenske slike i da svoje misljenje. To bi se trebalo vidjeti valjda, tako da znam koliko je to ostecenje.

Meni je ovo jedini izvadjeni, a dva mi jos nisu ni probili van. Te ne diram dok god su zdravi i ne rade probleme. Ovo vise ne zelim prolaziti. Za gornje je rizik da se napravi rupa do sinusa :ajme .
Veliki brat, 2004
Mala seka, 2010
Avatar
ChiaraR
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 460
Pridružen/a: 01 stu 2005, 00:02
Lokacija: Kanada

Re: Ostecen zivac kod vadjenja umnjaka

PostPostao/la Stefanova_mama » 08 stu 2015, 14:02

Samo :hug , drzi se i oporavi se sto pre.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Ostecen zivac kod vadjenja umnjaka

PostPostao/la roky » 30 ožu 2017, 00:32

Dal' Vam se vratio osjecaj nakon nekog vremena i koliko je to trajalo? Jeste li nasli gdje se moze obaviti rekonstrukcija zivca? Nazalost nalazim se u istoj situaciji i svaka informacija mi puno znaci.
roky
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 30 ožu 2017, 00:28


Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.