“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.
Tema je zaključana

Re: LCHF - čavrljanje

14 ruj 2016, 12:28

Sve ovisi koliko si osjetljiv na uh
Ja sam u trudnoći bila na opuštenom lchf-u
Jela sam jednu jabuku dnevno :lol i stajala 25 tjedana više manje na istome
Tko je na mršavljenju treba dobro vidjeti što mu smeta ili koči mršavljenje
Tko je na opuštenom može svašta

Re: LCHF - čavrljanje

14 ruj 2016, 12:31

A za pitajne zašto ni sam bila cijelu trudnoću
Ogtt je pokazao 0.1 odmak vrijednosti
Te sam nakon toga prešla na dijetu 1800 kcal s brdo uh i dobivala sam po 1kg tjedno :zub
Ima sve na dijabetes u trudnoći

Re: LCHF - čavrljanje

14 ruj 2016, 20:28

joooj dajte se nemojte za svako slovo vuči.
ovdje se družimo, lagano čavrljamo.

zaključili smo da svi ili većina barem pomalo švrljamo i da nije lchf i anita šupe bog i batina. to jesu neke glavne smjernice ali bože ako će žena pojesti jabuku neka jede.
mrkva znam da nije top lchf namirnica ali neću je izbaciti zauvijek i nikada je ne jesti. i dalje je stavaljam u gotovo svako varivo. 2 mrkve za nas 5. preživjet ću to. :zivili

ne znam šta ću sutra, ništa mi se ne kuha večeras.

Re: LCHF - čavrljanje

15 ruj 2016, 15:01

kod mene poriluk s pancetom i piletina danas

Re: LCHF - čavrljanje

15 ruj 2016, 15:23

Jel smijem tu pitati recept? :gigl

Neve, taj poriluk kako radiš?
Ja obožavam ono klasično najklasičnije varivo, ali ga zbog krumpira i zaprške ne jedem, a ni ne kuham jer je svima ostalima fuj.

Re: LCHF - čavrljanje

15 ruj 2016, 15:26

svinjska mast i na njoj sam popržila pancetu, češnjak, dodala poriluk, kad je promijenio boje malo vode.i kuhalo se. više manje sve tako radim :lol

Re: LCHF - čavrljanje

16 ruj 2016, 13:05

Danas mi je onaj od rijetkih dana kad poželim da mogu svoje nekome od familije utrapit da ih nahrane, ne bih njurgala i bila bih zahvalna :p . Niti mi se jede, niti mi se kuha popodne...Premišljala sam se između ribe s blitvom, a bit će pileći želučići u expres loncu (najbrže) i zelena salata. Sutra ne kuham.

Re: LCHF - čavrljanje

16 ruj 2016, 13:20

tikvice s pancetom (kao jučer poriluk), svinjski vrat s roštilja i salata od krastavaca

Re: LCHF - čavrljanje

16 ruj 2016, 13:37

Duga je napisao/la:Danas mi je onaj od rijetkih dana kad poželim da mogu svoje nekome od familije utrapit da ih nahrane, ne bih njurgala i bila bih zahvalna . Niti mi se jede, niti mi se kuha popodne...P

samo što kod mene ti dani više nisu rijetki a nitko ih ne želi hraniti. :lol

Za gablec tuna i paradajz sa malo maslinovog, za ručak povrće i jaja, ukoliko se ne predomislim dok dođem doma. :)

Re: LCHF - čavrljanje

16 ruj 2016, 13:58

:lol
Jos se otimam i kofrcim, stici ce i mene, osjecam.

Re: LCHF - čavrljanje

18 ruj 2016, 13:39

njoke od posija i teletina u umaku od jučer. salata od krastavaca

za sutra na posao još ne znam
u 3 dana je otišlo 4 kg koje sam skupila na ručku kod svekija i jednom večernjem kiksu sa slatkim. vučem vodu da to nisu istine. :alc

Re: LCHF - čavrljanje

18 ruj 2016, 14:12

Kako misliš da si skupila 4kg jednim obrokom?

I ja sam sad cca 2tjedna na nekoj modificiranoj verziji, izbacila sam kruh, krumpir, rižu, tijesto i slatko, pojedem neko voće kad mi dodje ali i ne mastim bas toliko. Vagala sa nisam ni na početku niti sada tak da nemam pojma koliko kg sam imala/imam, ali se stavarno osjećam bolje.
Čim izbacim kruh, kojeg niti ne jedem nešto puno, doslovno se ispuhnem od glave do pete, a u trbuhu najviše. Čak mi ni tjesto ne smeta toliko koliko kruh, tak da ustvari ne kužim u čemu je problem :dunno kvsacu?

Re: LCHF - čavrljanje

18 ruj 2016, 14:46

imaš dobru knjigu pšenični trbuh
http://www.mvinfo.hr/knjiga/10874/psenicni-trbuh-rijesite-se-psenice-rijesite-se-tezine-i-pronadjite-put-povratka-zdravlju

MALA2006 je napisao/la:Kako misliš da si skupila 4kg jednim obrokom?

u dva dana, s 2 extra ne-lchf obroka. plus koji 3-4 koja sad jedem
čim jedem UH koje ne smijem odmah pokupim vodu. dobijem u danu 1-2 kg. ako 2 dana npr za redom, kao sad, to je 3-4 ili čak 5 kg više.
makar, nije ni količina ne-lchf hrane za zanemariti. :lol ja kad fulam, fulam cio fudbal
ali se u roku par dana to skine

Re: LCHF - čavrljanje

18 ruj 2016, 20:29

neve legendo

MALA TO :joy

Re: LCHF - čavrljanje

18 ruj 2016, 20:56

ja sam mislila daneve nikad ne griješi :nata

ja sam danas jela carsko meso s umakom od šampinjona + salata. mm pripremao.
jučer smo imali srdelice i blitvu, oni i krumpir pa mi ostalo blitve i upravo pečem popečke od tih ostatak. dodala sam jaje, sir i zobene posije, malo sezama. eno ih u pećnici. izgledaju slasno :liza
bit će sutra za gablec

Re: LCHF - čavrljanje

18 ruj 2016, 21:37

Griješim ja, kako ne

Re: LCHF - čavrljanje

19 ruj 2016, 08:34

Nana1971 je napisao/la:svatovi su super - mesa i salate i grilanog povrca skoro uvijek ima na biranje!
samo ne gledaj kolače :lol


Prošli i super se zabavili, dugo mi nije bilo tako dobro na nekom tulumu. Držala se ovog boldanog, bez obzira na plate pune uh priloga. Pojela mladenačku tortu, bila je super, galon mineralne (plesalo se :lol ), a započela sam juhu pošteno - šljivom :nata.

Hvata me pms i veća potreba za hranom. E, i tu, sad, moram biti karakter .

Re: LCHF - čavrljanje

19 ruj 2016, 09:45

Kod mene još 1 kg manje jutros

Na posao nosim ko uvijek brdo
Tuna krastavci chia puding jaja
Koliko komada čega bolje da ne pričam :lol

Re: LCHF - čavrljanje

20 ruj 2016, 09:45

Danas kelj s junetinom.

Slatko me privlači, bježim od njega... :nata

Je li tko šta uspio skinuti, u međuvremenu?

Re: LCHF - čavrljanje

20 ruj 2016, 10:29

Kod mene još pola kg jutros. Sad sam na nuli

Danas bolonjez, tikvice i kiseli kupus

Re: LCHF - čavrljanje

20 ruj 2016, 13:49

odlučila sam bolonjezom punit tikvice. možda malo sira preko. makar sam pojela komadinu sira jutros :zub

Re: LCHF - čavrljanje

22 ruj 2016, 07:59

Jučer mi je bio takav dan da sam stigla pojesti jedino jabuku i zelenu salatu s malo fete (naravno da nisam bila sita i zadovoljna). Navečer mi se ništa nije dalo pripremati, bila sam totalno krepana.
Za danas imam mljeveno miješano (jednima varivo grašak i faširano, izdvojenom pogonu dinstano mljeveno i tikvice), svima zelena salata, meni najveća porcija :lol.
Shvatila sam da se radujem zelenoj salati, malo je bila stanka preko ljeta i nije je bilo...paprika, rajčica, krastavci i sve moguće kombinacije ta tri povrća mi na uši izlaze (skupa s tikvicama) :lol.

Re: LCHF - čavrljanje

23 ruj 2016, 13:31

Kod mene danas tortilje od cvjetače http://www.tvornicazdravehrane.com/tortilje-od-cvjetace/
Punila tunjevinom, feta sirom, kiselim vrhnjem, rajčicom, paprikom, češnjakom

Re: LCHF - čavrljanje

23 ruj 2016, 14:19

ja sam jela lososa i blitvu iz konzuma.

nagovaram muža da roštiljamo za vikend :faca

Re: LCHF - čavrljanje

23 ruj 2016, 16:50

Topli sendvič - tikvice, rajčica, sir.
Blago tebi, snow. I ja bih voljela iskoristiti jos ove lijepe dane i uživati na otvorenom uz roštilj, ali u nedjelju mm ide u berbu grožđa ( pa ću morati ja kuhati).

Re: LCHF - čavrljanje

25 ruj 2016, 14:08

Ja nisam zeljna ni peke ni gradela jer mi to imamo na tjednoj bazi. Ali da uzivam u grilanom povrcu, uzivam na najjace. :lol

Kod mene danas salata od tune, jucer punjene i zapecene balancane.

Re: LCHF - čavrljanje

25 ruj 2016, 14:40

danas smo kod svekija na ručku.
taman da poništim što sam napravila do sad, tj od zadnjeg ručka :lol :hahaha

Re: LCHF - čavrljanje

25 ruj 2016, 16:17

Današnje vaganje - otišao još jedan kilogram. Ostaje mi još jedan do zadanog cilja :joy.

Re: LCHF - čavrljanje

25 ruj 2016, 21:50

nevenera je napisao/la:danas smo kod svekija na ručku.
taman da poništim što sam napravila do sad, tj od zadnjeg ručka :lol :hahaha


ma vježbačko tijelo jako dobro podnosi greške. mišići skure vrlo brzo. a i ne vide se tih par kg
iako nije topik vježbački, moram ovo naglasiti

Re: LCHF - čavrljanje

26 ruj 2016, 06:18

Ne vidi se izgledom nikad. Čisto broj bude drukčiji
Ah ta voda :lebdi
Tema je zaključana