Sada je: 05 svi 2024, 08:13.

naše recenzije kućnih programa za vježbanje

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

naše recenzije kućnih programa za vježbanje

PostPostao/la nevenera » 28 svi 2016, 07:14

Topik za recenzije programa za vježbanje :karate

Možete pisati koliko god kratko ili dugo želite ali vas molim da topik bude rezeviran samo za recenzije zbog preglednosti te da se čavrljanje nastavi na topiku za čavrljanje

popis programa - svi prijedlozi što možemo još uvrstiti su dobrodošli
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: naše recenzije kućnih programa za vježbanje

PostPostao/la nevenera » 28 svi 2016, 07:23

max out 30
izdržala sam samo 2 tjedna. jako je težak i naporan. Ima jako puno skakanja, treba biti u dobroj formi. postoje modifikacije koje se mogu pratiti ali je i onda dosta naporan. cilj je naime programa pregoriti.
nema utega koji su mi falili
vježbe su dinamične i brze.
program je jako zahtjevan i nije za početnika. jer osim nekakve kondicije mora biti upoznat s vježbama da ih može pratiti pošto nema puno vremena za objašnjavanje.
rezultate sam vidjela u roku tjedan dana ali nisam bila motivirana da nastavim s njim.
jako mi se svidjelo što modifier track postoji i u njemu je modifikacija na pola ekrana. tako da kad se kamera miče ne postoji šansa da izgubiš ritam jer je osoba koja radi modifikacije uvijek tu
traje po 30 min

21 days fix
nije početni program, ali kad se odradi nešto početno dobar je za nastavak i jako često se može ubaciti između dva dulja programa
odradila par puta
program koji se može pratiti, ima modifikacije.
trebaju utezi i traka, podloga.
trenirica sve lijepo objasni. postoje kratke pauze između vježbi pa se svi pokreti mogu lijepo pohvatiti
rade se raznovrsne vježbe i nije monoton.
traje po 30 min 21 dan

les mills combat
cardio s elementima borilačkih vještina. ima cardio dane koji traju od 30-60 min. a određene dane se radi snaga, plyo i hiit (30 min). te dane se koriste utezi.
trening je naporan i brzo ide pa se treba pogledati tutorial i iskušati pokrete.
cardio treninzi su brzi, trener obašnjava pokrete polako i onda krene brže. na početku se zbog toga pogubi i prati koliko može ali u roku par treninga to ide ok jer se nauče kombinacije.
jako je dobra glazba, treneri su odlični i jako motiviraju.
jako je zabavan.
program je srednje težine, ja sam radila s jednim danom odmora. postoji i lakši s 2 dana odmora

21 days fix extreme
21 days na steroidima. s utezima, koji su isto na steroidima. :hahaha
sve isto kao "obični" ali na n-tu.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: naše recenzije kućnih programa za vježbanje

PostPostao/la Hope77 » 28 svi 2016, 12:34

Cindy Crawford - The Next Challenge Workout
- definitivno najbolji program za oblikovanje, barem meni, difinicija misica od ovoga bude odlicna
s tim sam vjezbala cim je izaslo na VHS-u :lol i od tad sam probala i vidila mnoge vjezbe, razne treninge, ali uvik bi se vracala ovome :dada
Avatar
Hope77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2507
Pridružen/a: 13 lis 2005, 23:19

Re: naše recenzije kućnih programa za vježbanje

PostPostao/la morena » 29 svi 2016, 15:44

21 day fix - trenerica Autumn
S tim programom sam ponovno počela vježbati nakon više 2 god pauze od bilo kakvog vježbanja. Program je super i za početnike (ako ne možeš pratiti Autumn, tu je Kat, modifikatorica, i te vježbe su stvarno "pristupačne"), ali i za "napredne" - samo uzmi teže utege i sve postaje teže ;). Radi se svih 7 dana u tjednu, ali ja sam znala uzeti rest day kad sam trebala/morala zbog obaveza, i kasnije nastavila po programu, nije problem. Potrebna oprema - utezi, traka. Svi pokreti su super objašnjeni i prezentirani.
1. Total body cardio fix
2. Upper fix
3. Lower fix
4. Pilates fix
5. Cardio fix
6. Dirty 30
7. Yoga fix - svojevrsni dan za odmor. Meni se činilo dosadnjikavo, ali sam naučila - ne preskakati yoga dan :lol
Naziva treninga govore sami za sebe što se radi, zanimljivi su, raznoliki, nije dosadno.

U sličnom stilu, ista trenerica - 21 day fix Extreme
Nabrijana verzija. Isti koncept, ali teže vježbe. Na to sam krenula nakon jedne runde 21 day fix. I prvi tjedan ozbiljno mislila vratiti se na prvi program još neko vrijeme jer mi je ovaj djelovao... hm... ekstreman? :lol Ali već sam se u drugom tjednu ufurala pa je bilo bolje. Nije za početnike, ja bih rekla da ako osnovni program možeš pratiti 90% bez modifikacija, onda možeš na Extreme verziju. Mislim da ću ovaj program rado ponoviti.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: naše recenzije kućnih programa za vježbanje

PostPostao/la morena » 24 lip 2016, 09:37

Insanity Max out:30, Shaun T

Trajanje vježbi: 30 min (logično s obzirom na naslov)
Cilj: vježbati dok ne umreš i srušiš se. Kad oživiš, upišeš vrijeme koliko si preživio i nastavljaš dalje. Slijedeći tjedan pokušaš preživjeti barem nekoliko sekundi dulje.
Oprema: samo vlastito tijelo, i pod. Po mogućnosti da nisi na katu i da nitko ne živi ispod tebe. Jer ima puno skakanja. I voda. I ručnik. I možda krpa za brisati pod - od znoja.
Sistem: 4 tjedna+4 tjedna, 5 dana u tjednu + pulse (aktivni odmor po želji umjesto rest day) + rest day
Prvi mjesec: Cardio challenge, Tabata power (20 sek radiš, 10 sek odmor), Sweat intervals (isto žestoki cardio), Tabata strenght, Friday fight I. (ubojstvo - 30 min s jednom bijednom pauzom za vodu)
Drugi mjesec: Cardio max out (još moćniji cardio), Max out Power (tabata stil, s tim da su intervali 45 sekundi radiš, 15 sek odmor/skakutanje, trčkaranje, ne znam na kakav ste "odmor pomislili), Max out Sweat (najoopakiji trening do sad), Max out Strenght (isto tabata), Friday fight II. (OVO je najoopakiji trening, tko preživi pričat će).

Uglavnom, postoje modifikacije, koje također nisu lake. Program ne bih preporučila početnicima, jer treba dobro znati odraditi vježbe, a nema puno objašnjavanja i pokazivanja, sve je kao na tipki fast forward. Treba prvo skupiti bar malo kondicije, jer ako pregoriš tijekom prvih par min zagrijavanja, to bi moglo biti malo demotivirajuće (dogodilo se i meni ako sam imalo općenito naporan dan). Ali za sve u dobroj kondiciji koji vole skakanje, hiit, cardio, ovo je savršenstvo. Rezultati se stvarno brzo vide. Ja sam bila oduševljena. Čak ako nisu drastične fizičke promjene, snaga/kondicija/eksplozivnost - tu napredak neće izostati.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: naše recenzije kućnih programa za vježbanje

PostPostao/la Ana2010 » 04 kol 2016, 10:14

Jillian Michaels: Body revolution

Zadovoljna sam ovim programom. Nisam stručna, ali mislim da su treninzi stvarno dobro osmišljeni. Ima ukupno 15 treninga:
Workout 1-12, Cardio 1-3 koji traju od 26 do 36 minuta, a raspored je ovakav:
1. i 2. tjedan: W1, W2, C1, W1, W2, C1, rest day
3. i 4. tjedan: W3, W4, C1, W3, W4, C1, rest day
5. i 6. tjedan: W5, W6, C2, W5, W6, C2, rest day
7. i 8. tjedan: W7, W8, C2, W7, W8, C2, rest day
9. i 10. tjedan: W9, W10, C3, W9, W10, C3, rest day
11., 12. i 13. tjedan: W11, W12, C3, W11, W12, C3, rest day.

Za razliku od njenog programa 30 day shred, ne ponavlja se, dakle, stalno isti trening, ipak se kroz 2 tjedna izmijenjuju 3 treninga, pa svaki odradiš ukupno 4 puta - taman da možeš „utvrditi gradivo“ , tj. napredovati, ali ne baš danima za redom raditi isto.
Jedino W11 i W12 se rade 3 tjedna tj. 6 puta svaki. Cardio treninzi malo dosade budući da se cijeli mjesec dvaput tjedno ponavlja isti, tako da sam par puta ubacila neki drugi cardio trening.

Potrebna oprema: laki, srednji i teški utezi (oni koriste 3, 5 i 8 lbs), elastična traka s ručkama, podloga za vježbanje. Njihova elastična traka je duža od većine koje se mogu nabaviti kod nas pa sam nešto improvizirala s produživanjem komadom užeta, a nešto s utezima umjesto trake. Za cardio treninge nisu potrebna nikakva oprema, osim podloge za vježbanje u cardio 3.

Cardio treninzi su koncipirani tako da se triput odradi ista serija vježbi + cool down. Ostali treninzi započinju zagrijavanjem (koje je uvijek drugačije). Zatim slijede 4 kruga vježbi. Svaki krug se sastoji od nekoliko vježbi – pa cardio interval 1 min. – pa se ponavljaju te iste vježbe. „Službenog“ odmora između vježbi nema, ali ponekad malo stanu, nekad duže, nekad kraće. Na kraju je naravno cool down.

Na neparnim treninzima se rade većinom ovi dijelovi tijela: shoulders, triceps, chest, abs, quads; a na parnima ovi: back, biceps, hamstrings, glutes, abs.

Rekla bih da bi ga čak mogli raditi početnici (barem prva 4 tjedna) jer se počinje manje zahtjevnim vježbama. Svaka 2 tjedna vježbe postaju teže, ali skoro uvijek pokaže modifikacije za one koji ne mogu izvesti teže varijante (npr. na koljenima umjesto u planku), a ponekad pokažu i modifikacije za one koji žele teže.
Prva 2 tjedna je predviđeno da bude low impact. Workout 1 i 2 su mi bili malo i prelagani, neke stvari sam modificirala na teže (npr. sumo čučnjevi sa skakanjem ili s utezima). Već 3. tjedan mi je bio dovoljno zahtjevan.
Program je zamišljen tako da polako napreduješ i da si u stanju izvoditi sve teže vježbe, no ako si početnik, mislim da nećeš baš nakon 2-3 mjeseca vježbanja moći izvesti baš sve vježbe (ja nisam mogla). Npr. na početku se rade sklekovi na koljenima (tzv. ženski), zatim obični – tzv. muški - sklekovi, pa sklekovi s jednom nogom u zraku pa s bočnim privlačenjem koljena prema laktu, pa na kraju – meni neizvedivi – scorpion sklekovi i 3-part-push-ups (ruke na početku stoje jedna blizu druge pa ih se u 3 koraka udaljava, uz postepeno spuštanje u sklek; dizanje isto tako u 3 koraka). Ako nešto ne možeš, uvijek se možeš vratiti na lakšu verziju.

Najzahtjevnija vježba mi je ova: digneš se u most i onda se dižeš i spuštaš rukama. Ili samo držiš most. Ili se digneš koliko možeš. A jako je teška i charoranga (30 sek.).
Ima i dosta vježbi u kojima treba održavati ravnotežu, npr. čučnjevi na jednoj nozi, statue of liberty – jedno i drugo s utezima, a kasnije i sa skakanjem.

U usporedbi s Autumn, Jillian mi je malo manje simpatična, ali isto mi je ok mada se fura na neki malo grublji pristup. Lijepo pokaže i objasni vježbe, a mala zamjerka je što oni svi već počnu vježbati čim počne objašnjavati. Nije da prvo objasni pa onda počnu vježbati. Malo mi fali što se na ekranu ne odbrojava vrijeme i što ne pišu nazivi vježbi, ali sve u svemu, preporučujem ovaj program :dada.
Na sebi vidim napredak u kondiciji, izdržljivosti, snazi, a i u izgledu.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: naše recenzije kućnih programa za vježbanje

PostPostao/la nevenera » 04 kol 2016, 12:30

Odličan osvrt ana
Mogu potpisat sve primjedbe koje si navela. Pogotovo ovo za sat i naziv na ekranu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: naše recenzije kućnih programa za vježbanje

PostPostao/la Ana2010 » 30 pro 2016, 09:20

Evo i osvrta na ChaLean Extreme.

Nakon prvog mjeseca, tj. nakon Burn phase:

Ja sam planirala raditi hibrid Chalean extreme (CE) i PiYo, ali je to ispalo uglavnom CE. Zapravo sam odradila samo 4 treninga iz PiYo i dvaput High&Tight iz Brasil Butt Lift, a ostalo CE.

U prvom mjesecu je ovakav raspored treninga:
Burn circuit 1;
Rest day;
Burn circuit 2;
Burn intervals + Ab burner;
Burn circuit 3;
Burn it off + Recharge;
Rest day
.

Ja sam radila obavezno sva 3 treninga snage (vježbe s utezima i sklekovi), tj. burn circuits. Ona ima poseban video u kojem se objašnjavaju sve vježbe, a tijekom ovih treninga objasni lijepo, ali kada već krene vježbati. Tako da ja, kad prvi put radim trening, pogledam na početku vježbe što treba pa vratim video malo unatrag i počnem ispočetka s njima. To oduzima malo vremena, ali što je, tu je. Nekih 6-7 min. ode sigurno i na mijenjanje utega, tj. dodavanje i skidaje kolutova. Zaustavim video, promijenim pa nastavim. Svakako treba isprintati worksheets i zapisivati korištenu težinu i broj ponavljanja za pojedine vježbe. Cilj je da se postigne "failure", tj. da jedva možeš odraditi 10-12 ponavljanja. Ako mi se čini da bih mogla i teže, stavim si strelicu prema gore kao podsjetnik za drugi put. Ili pak strelicu prema dolje ako nisam uspjela 10 ponavljanja s dobrom formom. Nakon nekoliko vježbi idu i 3 dodatna, ekstremno spora ponavljanja.
Treba imati teže utege nego za Body revolution i 21df. Ja sam koristila utege od 3 do 8 kg, a sada za push fazu planiram kupiti još kolutova, da mogu složiti utege do 10 kg.

Burn intervals (46 min.) je intervalni trening - izmijenjuju se cardio i vježbe s lakim utezima i puno ponavljanja. Burn it off (27 min.) je cardio trenig. Koristi se i traka oko gležnjeva. Ja to radim većinom low impact (bez skakanja) zbog sumnje da mi skakanje nije dobro za kičmu i uzrokuje bol u križima (nisam još bila na nikakvom pregledu). Da još i skačem, mislim da bih crkla, osobito u ovom dužem. Umjesto ovih treninga (ili na onaj prvi predviđeni rest day) sam tu i tamo ubacivala nešto od gore spomenutog.
Ab burner je naravno za trbušnjake, traje oko 10 min. To je predviđeno na dan kad su Burn intervals, što skupa traje skoro punih sat vremena, a ne paše mi tako dugo. Jučer sam odradila npr. Burn intervals, a trbušnjake nisam pa planiram taj trening ubaciti neki drugi dan ovaj tjedan.
Recharge je 20-min. istezanje, većinom joga.

Meni se sviđa ovaj program, super se osjećam nakon treninga. Od vidljivih promjena na tijelu istaknula bih ramena. Tricepsi su isto malo jači, dosta se vježbaju s utezima, a ima i triceps sklekova.


Nakon odrađenog cijelog programa:

Drugi mjesec je Push phase.
Umjesto Burn circuit 1, 2 i 3 u ovoj fazi se rade Push circuit 1, 2 i 3 - slične vježbe, ali s težim utezima i manje ponavljanja (6-8).
Treći mjesec je Lean phase (Lean circuit 1, 2 i 3). Tu se više kombinira gornji i donji dio tijela, malo kompleksnije su vježbe. Opet se radi 10-12 ponavljanja (kao u prvoj fazi).

Znači, kao i u prvoj fazi, i tijekom druga dva mjeseca svaki tjedan imamo 3 treninga snage (s utezima i sklekovi).
Dva dana je predviđen odmor.
Jedan dan je intervalni trening + trbušnjaci, a jedan dan cardio + istezanje.
Istezanje (Recharge) je isto tijekom sva tri mjeseca.
Cardio i intervalni trening mogu biti isti tijekom sva tri mjeseca, ali postoje i dodatni treninzi:
Get lean intervals kojim se moze zamijeniti Burn intervals (oba kombiniraju intervale: cardio i izdržljivost tj. vježbe s lakim utezima i velikim brojem ponavljanja) i Fat burn challenge kao alternativa za Burn it off (cardio).

Za trbušnjake (core) postoje 3 treninga - jedan je 10 min, a druga 2 oko 15-16 min (Ab Burner, Extreme Abs, I´ve got Abs).

U međuvremenu do kraja programa sam počela i skakati u većini vježbi u kojima je to predviđeno, tj. nisam radila low impact (većinom). Nije mi škodilo tj. ništa me nije boljelo.

Sve u svemu, i nakon odrađenog cijelog programa jako sam zadovoljna njime.
Nakon nekog vremena ću odraditi i fazu Lean for life - mjesec dana u kojem se kombiniraju sve tri faze.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57


Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.