Sada je: 28 ožu 2024, 10:23.

problem s naočalama

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 10 vel 2017, 12:51

Duga je napisao/la:Pa, daj vidi prava potrošača, nazovi ih, postoji rok u kojem vraćaš robu jer jednostavno nisi zadovoljna kao kupac i neka ti vrate lovu (nikoga ti u Ghetaldusu nisi dužna uvjeravati da ti ne odgovaraju, niti ih trebaš slušati dok te uvjeravaju da se trebaš na to stanje priviknuti jer to nije istina...da valjaju, stavila bi ih na nos i išetala iz Ghetaldusa jer ti nemaš nikakve peripetije s vidom).

Je li u drugoj optičarskoj radnji najprije pogledala dioptriju i razmak na starim pa, onda, provjeravala nove?


idem čitati prava potrošača.

druga optika - nije uspoređivala, samo je pregledala nove i mjerila mi razmak zjenica pa ga gledala na novim naočalama.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: problem s naočalama

PostPostao/la VIPmama » 10 vel 2017, 15:28

ne znam za ghetaldus i prava, kažem, ja sam bila jako nezadovoljna (a znam ih koji su zadovoljni :lol), u našoj optici je mm imao iskustvo da su u tvornici izradili krive leće, pa su mijenjali (bez dodatnog troška)
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: problem s naočalama

PostPostao/la VIPmama » 10 vel 2017, 15:31

još moram dodati, da sam ja "išetala" iz optike jer sam po preporuci mijenjala (smanjivala!!) dioptriju i prvo pomislila ajme nije dobro, ali za jedan dan je bilo super. Dakle, da je dobro, za dan bi bilo dobro

i još da kažem :lol da sam izrađivala sunčane s dioptrijskim staklima i rekli su mi da treba prilagodba (radi velike dioptrije), nikakvih problema imala nisam. Osjetila sam na krajevima malo razlike, isto dva dana :dunno
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 10 vel 2017, 18:44

Duga je napisao/la:Je li u drugoj optičarskoj radnji najprije pogledala dioptriju i razmak na starim pa, onda, provjeravala nove?


nije uspoređivala, samo je provjeravala nove i mjerila mi razmak zjenica. :dunno

VIPmama - ma da, i ja tako mislim, pa ne može prilagodba, kakva god bila, trajati tjednima. a pogotovo zato kaj razlike u dioptriji ni nema. :whew
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 12 vel 2017, 18:35

evo, bila sam danas.
kako mi je tlak skočio ne mogu vam ni reći. :gaah
optometristica me prvo napala da ona meni nije dužna mjeriti dioptriju jer sam ja njima došla s nalazom izvana. to je rekla s takvim omalovažavanjem, nevjerojatno. kao da mi je kumica s placa (ne želim vrijeđati kumice) mjerila dioptriju, a ne da sam bila kod oftalmologa na rebru. a drugo, ja nisam ni tražila da mi mjeri dioptriju, nego mi je zaposlenica ghetaldusa rekla da dođem danas da će mi izmjeriti dioptriju. :whew
onda je držala monolog o tome kako nije ona kriva ako mi je dioptrija krivo izmjerena. to sam je brzo prekinula jer mi je dioptrija ista kao na starim naočalama (koje su mi dobre), znači da u tome ne može biti problem.
onda se bacila na to da sam ja jedna od sto kojoj veći okviri ne odgovaraju. nisam htjela komentirati, ali jedva sam se suzdržavala. pa da sam i jedna od milijun, baš me briga. ne odgovaraju mi i točka.
uglavnom nakon tih svojih bezobraznih izjava svisoka, izmjerila mi je dioptriju. naravno, sve je ok.
onda je rekla da mi mogu zamijeniti okvir, ali da moram odabrati neki otprilike iste cijene. ne znam zašto, ali nisam imala snage svađati se. srećom me tad preuzela druga zaposlenica, jako ljubazna pa smo pregledavale okvire, tražile... pa sam našla neki manji. kaže ta druga gđa da može biti da mi se oči jednostavno ne mogu priviknuti na veće okvire, da se to događa rijetko, ali može se dogoditi.
budući da je ovaj manji okvir nešto jeftiniji, morala sam kupiti / odabrati nešto da dopunim razliku do cijene prvog okvira. jer mi ne mogu vratiti razliku. :dunno
naočale će biti gotove za 2-3 dana. vidjet ćemo.
ghetaldus me više neće vidjeti nakon ovog bezobrazluka. bila sam cijelo vrijeme pristojna, iako mi je tlak skočio od toga što me maltene proglašavaju nenormalnom, ali nema šanse da im ikad više priđem. nadam se da je ova štorija gotova.

hvala na pomoći! :kiss
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: problem s naočalama

PostPostao/la VIPmama » 13 vel 2017, 09:12

Jao Buhtlice... ne mogu reći da sam ja imala to "bezobrazno iskustvo", ali sam bila jako nezadovoljna izradom, kvalitetom... stakla su ispadala m asvašta...(na sinovim naočalama)... nikad više... a neljubazni su do bola, jedan jedini zaposlenik je bio super (tada u Sigetu, ne znam jel još uvijek radi tamo), ostali tamo užas, na Zrinjevcu, katastrofa od usluge...
a skupi kao i drugdje (ako ne i više)

al neka si riješila, vidjet ćeš dalje...
A stavit će ti nova stakla, ili uzeti iz ovih okvira?
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 13 vel 2017, 10:48

stavit će ova ista stakla, samo ih izbrusiti tj. smanjiti. nadam se da je uistinu samo problem u okvirima.
nadam se da će nove naočale biti dobre i da neću imati dodatnih problema.
nadam se da ste vi to na kraju uspješno riješili.

edit: sad sam se sjetila da sam uzela nekakvo jednogodišnje osiguranje naočala pa ako im se išta desi dobivam nove besplatno. moram samo dobro proučiti sitna slova na tom ugovoru pa ako mi ove ne budu valjale nekako ću ih udesiti i zatražiti nove jer mi se više ovako ne da s njima natezati. možda sam bezobrazna, ali jednostavno ne mogu.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: problem s naočalama

PostPostao/la VIPmama » 13 vel 2017, 11:45

pitam za stakla jer je teško uštimati razmak zjenica ako vadiš stakla pa stavljaš u drugo :zub
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 13 vel 2017, 13:54

ajoj, Vipka, sad si me dodatno zabrinula. tko zna što će sad biti...
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: problem s naočalama

PostPostao/la VIPmama » 13 vel 2017, 14:11

:gace a sorry ali kaj je tak .... :hug
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 13 vel 2017, 14:58

:) možda ipak ispadne dobro
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 vel 2017, 08:44

I kod nas su bezobrazni u getaldusu. Npr ne znam dal znate ali vi imate pravo na besplatne naocale okvire i stakla,slucajno sam za to saznala. Jedva su mi pokazale te okvire , okviri niau uopce losi, za naocale za citanje i vise nego super, bolji od onih iz apoteke, isto sam uzela i socijalna stakla, ni lipe nadoplate za ovakva il onakva stkla, i hdb sluze me vec 3 godine, bez ogrebotine i problema.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 16 vel 2017, 10:31

Dobri andjeo je napisao/la:I kod nas su bezobrazni u getaldusu. Npr ne znam dal znate ali vi imate pravo na besplatne naocale okvire i stakla,slucajno sam za to saznala. Jedva su mi pokazale te okvire , okviri niau uopce losi, za naocale za citanje i vise nego super, bolji od onih iz apoteke, isto sam uzela i socijalna stakla, ni lipe nadoplate za ovakva il onakva stkla, i hdb sluze me vec 3 godine, bez ogrebotine i problema.


nisam pojma imala o besplatnim naočalama. hvala!
a naravno da mi tamo nitko ništa o tome nije rekao. :roll

javili su mi da su mi gotove te nove naočale. idem danas po njih...
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: problem s naočalama

PostPostao/la palunkica » 16 vel 2017, 10:35

Te ne pokazuju nikad jer su besplatne. Mislim da ću si i ja uzeti te besplatne za čitanje.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 16 vel 2017, 11:35

svi imaju pravo na te besplatne ili moraš ispunjavati neke uvjete?
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: problem s naočalama

PostPostao/la palunkica » 16 vel 2017, 11:53

Svi. Jednom u nekoliko godina.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 vel 2017, 20:21

palunkica je napisao/la:Svi. Jednom u nekoliko godina.

Meni su prvo rekli da nemaju, reko kak nemate pa svi imaju mene su uputili u getaldus jer bas vi ih drzite,, ma ruzne su vam te, ja reko nema vezw pokazite, ma nece vam pasat, nema veze, ma to vam je okvir za stare babe i djecu, ma nema veze , jedva jedva mi ih je pokazala, i bilo je cak 3-4 vrste za odabrat a sve mi pasale na glavu njoj za inat valjda, onda ,e ubila da ta stakla socijalna nevaljaju, pa su teska, pa ce se razbit pa ogreps pa ovo pa ono, reko ne ocu sve socijalno i ni lipe nedam ionak ne vjerujem da mi je vas dr pogodio dobru dioptriju pa ne zelim platit ni lipe :p pa kak to mislite, reko tocno tak :nata ovjerila ka lijepo doznaku i imam cvike vec tri godine , za citanje odlicne , nisu ni ruznije od bilo kojih iz dma :whew a za citanje tak nebitno :whew

Kaj ti mislis koliko dedeka i bakica koji za kruh nemaju izveslaju da kupe sve a imaju pravo na besplatne. Kog briga kakti stoje sa 90 g :whew al velim nisu nis posebno ni ruzne ni lijepe :whew
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 vel 2017, 20:25

"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 16 vel 2017, 22:05

bome ću si i ja uzeti socijalne za čitanje kad mi budu trebale. sad se još izvlačim bez ikakvih.
ali bome su oni premazani svim mastima. kako se krasno izvlače i muljaju...

ali moji jadi s ovim naočalama nisu gotovi. donio mi je mm danas te nove, prerađene. dakle to je još gore :gaah vidljivo gore. da je isto kao i prije, rekla bih da možda sa mnom nešto ne štima, ali kroz ove (posebno na desno oko) vidim još slabije. ja ne mogu vjerovati. jednostavno ne mogu. vjerujte mi da sam se danas rasplakala kad sam ih stavila na nos.
što da sad poduzmem? kome da se obratim? imam li pravo na povrat novca? najradije bih vratila te naočale, da mi vrate novac i gotova priča. više nemam živaca za ovo. :roll
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: problem s naočalama

PostPostao/la MALA2006 » 16 vel 2017, 22:18

Nisam shvatila je li ti drugi opticar usporedio stare i nove da utvrdi jesu li iste leće? Ako nijeonda to napravi i pitaj da ti daju na pismeno mišljenje. Nakon toga opet reklamirati u Getaldus. Ako ignoriraju, napisati pisani prigovor na način koji moraju imati vidljivo istaknut u optici. Ako i nakon toga budu ignorirali zaprijetiti prijavom udruzi za zaštitu potrošača koja će te uputiti kako napraviti prijavu Državnom inspektoratu.

Vjerujem da već interes za pisani prigovor će uroditi plodom jer sigurno ne žele inspektorat za vratom.

Nekim čudom u ovoj državi lude administracije prijave njima imaju ucinka.
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: problem s naočalama

PostPostao/la VIPmama » 17 vel 2017, 10:24

i prije, rekla bih da možda sa mnom nešto ne štima, ali kroz ove (posebno na desno oko) vidim još slabije. ja ne mogu vjerovati. jednostavno ne mogu. vjerujte mi da sam se danas rasplakala kad sam ih stavila na nos.


mogu te samo :hug razumijem, cijeli život svoj nosim naočale, nikad nisam strgala ili polomila ni jedne jedine, nikad imala dvoje, "rezervne", uvijek sam pazila... jer mi TREBAJU.


toga sam se bojala da će ti ugraditi stakla samo da ne moraju nova raditi/naručivati... i onda su puknuli u okvir kako im je pasalo za ugradnju, a ne kako bi trebalo...

ja bih otiša liječniku sa svim, možda nekom drugom, papirima, naočalama starim, novim... i tražila ponovni pregled, i da iskontrolira što je na tim novim naočalama.
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: problem s naočalama

PostPostao/la palunkica » 17 vel 2017, 10:42

Evo ti iz zakona o zaštiti potrošača. Imaš prava, a jako često uspiješ i samo slanjem pisanog prigovora. Ali pazi da bude pisano, s povratnicom.

Reci da ne vidiš kroz te naočale i da želiš povrat novaca i ne pristaj na ništa drugo.

I prijavi ih ministarstvu
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Dobri andjeo » 17 vel 2017, 14:19

slika
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Dobri andjeo » 17 vel 2017, 14:20

Evo to su te socijalne :whew za citanje i vise nego super , jako su ugodne za nosit .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: problem s naočalama

PostPostao/la alexandra » 17 vel 2017, 16:29

palunkica je napisao/la:Evo ti iz zakona o zaštiti potrošača. Imaš prava, a jako često uspiješ i samo slanjem pisanog prigovora. Ali pazi da bude pisano, s povratnicom.

Reci da ne vidiš kroz te naočale i da želiš povrat novaca i ne pristaj na ništa drugo.

I prijavi ih ministarstvu


samo kratka uputa - u nekom od prethodnih postova je spomenut državni inspektorat - to više ne postoji.

ministarstvu možeš prijaviti tek ukoliko ne riješe tvoju primjedbu. možeš im priprijetiti u pismu, ali inspekcije ne izlaze na teren ukoliko prethodno potrošač nije pokušao pisanim putem riješiti problem s trgovcem.

rok da ti odgovore na primjedbu je 15 dana od dana slanja primjedbe. ne moraš slati poštom s povratnicom, možeš i mailom.

ako ti ne odgovore ili ako odgovorom nisi zadovoljna onda možeš slati prijavu ministarstvu.

edit: možeš tražiti od njih da njihov okulist provjeri tvoj vid s tim dotičnim naočalama na nosu.
mada njihov okulist je meni dijagnosticirao mrenu, a od mrene ni m :lol
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: problem s naočalama

PostPostao/la palunkica » 17 vel 2017, 16:31

Kukulele, ja zaboravila staviti link http://www.savjetovaliste.potrosac.hr/index.php/potrosacki-savjetnik

Mislim da je ovo materijalni nedostatak, ali moraš pismeno poslati s povratnicom
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: problem s naočalama

PostPostao/la MALA2006 » 17 vel 2017, 17:52

Joj da ja po starom pišem, ali bez obzira na ustroj su stvarno ucinkoviti. Prošlo ljeto sam recimo imala slučaj sa poljoprivrednom inspekcijom i stvano su samo na temelju maila reagirali i riješili stvar u sred sezone. Izvan svakih ocekivanja. Tako da vjerujem da su i ovi učinkoviti jer su i prije provjereno bili.
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 17 vel 2017, 20:45

imam i neke novosti :)
bila sam danas ne u jednoj nego čak u dvije optike. pregledali su mi naočale. dioptrija je dobra, ali središte je postavljeno previsoko na staklima i razmak zjenica je 58, a lijepo piše da treba biti 62 (to su mi oni u ghetaldusu tako izmjerili, a tako mi je i na starim naočalama). točno kak je Vipica rekla. kažu da je to jako velika razlika, da se može tolerirati možda 1 mm, a pogotovo je to velika razlika kad se uzme u obzir relativno visoka dioptrija. kažu da razmak mora biti precizniji što je viša dioptrija.
i tako...
idem sutra u ghetaldus i tražit ću da mi vrate novac barem za stakla, okvir mi je ok. mogu ga zadržati, ako ga neće natrag uzeti, pa valjda mogu u njega staviti nova stakla. naravno, ne kod njih.

ove socijalne naočale izgledaju skroz dobro.

hvala na uputama. vidjet ću što će sutra biti pa onda idem dalje ako treba.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: problem s naočalama

PostPostao/la VIPmama » 17 vel 2017, 22:43

Eto, mah znala sam da budu tako skemijali uh
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: problem s naočalama

PostPostao/la Buhtlica » 18 vel 2017, 12:30

toliki bezobrazluk dugo nisam doživjela. prvo zeznu naočale, a onda umjesto da naprave nova stakla, prčkaju po ovima i zeznu još gore. :roll

držite mi fige da me ne iznerviraju previše danas i da to uspijem napokon riješiti. :)
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.