Sada je: 29 ožu 2024, 06:46.

Upala uha kod odraslih

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Upala uha kod odraslih

PostPostao/la snowwhite » 09 kol 2017, 23:18

Na odmoru sam i dobila sam upalu uha. Krenulo je lagano u nedjelju a vec u ponedjeljak sam shvatila da to nece proci samo tako i odlazim u obliznji DZ gdje mi doktorica propisuje amoksicilin.
Kaze tableta imate za 8 dana al vi pijte samo 5 vidjet cete to ce brzo proci.
Danas je treci dan, i dalje me jako boli. Osjecam zacepljenost, pritisak, bol u uhu pa cak i samoj uski, boli me vilica i osjecam kao da mi je sve nateceno ali na izgled nije. U uhu mi pucketa i stalno imam osjecaj da je unutra mokro.
E da prvi dan sam 2x kapala cuvarkucu :ajme ajme meni prirodne medicine nije bilo pomoci i nekakav sprej koji su mi dali u apoteci bez recepta. On kao pospjesuje isusivanje.
Nikad u zivotu nisam imala upalu uha niti itko od mojih (pupupu) pa ne znam jel ovo sve normalno i kad ce vise proci.
Uz antibiotik popijem 2x dnevno lupocet jet ne mogu tfunkcionirati.

Hoce li to uskoro proci i hocu li ja do kraja odmora doci k sebi?
Pls help
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la latica » 10 kol 2017, 08:09

Ja sam jednom imala upalu uha, bez bolovs. Otisla sam do dr jer mi je uho bilo zacepljeno, odnosno nisam jednostavno dobro cula na to uho i smetalo me. Dobila sam antibiotik i bome nakon tjedan dana jos jedan jer jednostavno nije prosla ta zacepljenost. Samo uho je bilo cisto, jos su mi ispitali kod dr, mista noje bilo unutra, samo upala.

Drzim fige da bol popusti cim prije :hug
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la Adorabla » 10 kol 2017, 09:09

Danas je treci dan, i dalje me jako boli. Osjecam zacepljenost, pritisak, bol u uhu pa cak i samoj uski, boli me vilica i osjecam kao da mi je sve nateceno ali na izgled nije. U uhu mi pucketa i stalno imam osjecaj da je unutra mokro.
E da prvi dan sam 2x kapala cuvarkucu :ajme ajme meni prirodne medicine nije bilo pomoci i nekakav sprej koji su mi dali u apoteci bez recepta. On kao pospjesuje isusivanje.


ako je treci dan i nije ti pomoglo najvjerojatnije je antibiotik nepotreban odnosno vrlo vjerojatno se radi onda o gljivicama koje nikako nece proci ako je uho mokro. Mislim to je i najcesce na moru tak da ti doktori iz turisticke :whew
Ako jesu, a kladim se da jesu :nata s te strane bilo bi i logicno da ti cuvarkuca ne pomaze iako za djelovanje cuvarkuce bi ti trebalo bar dva tri dana redovno kapati.

Gljivice mozes i sama primijetiti onda ti je cerumen puno rjedji, bude cak i svijetliji nego inace, zna biti i na rubu uske onako kao peruti.
Moj savjet je da odes doktorici i da joj sve to kazes kaj si nama. Druga solucija je da nastavis piti antibiotik (ali ako je bakterijska upala cak i 7 dana je premalo odnosno trebalo bi piti 10 dana) i drzis uho maksimalno suhim, vaticu u uho, i ne diraj stapicima i nista ne kapaj unutra. Pogotovo kad peres kosu pazi na sapunicu i na vodu da ni blizu uha ne dodju.
Pomogle bi i kapi kao Canesten ali nisam sigurna kako se dobivaju u apoteci.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la Adorabla » 10 kol 2017, 09:13

latica je napisao/la:Ja sam jednom imala upalu uha, bez bolovs. Otisla sam do dr jer mi je uho bilo zacepljeno, odnosno nisam jednostavno dobro cula na to uho i smetalo me. Dobila sam antibiotik i bome nakon tjedan dana jos jedan jer jednostavno nije prosla ta zacepljenost. Samo uho je bilo cisto, jos su mi ispitali kod dr, mista noje bilo unutra, samo upala.

a s druge strane i da je virusna upala bila isto bi proslo za 2 tjedna sigurno. A vjerojatno i bakterijska :lol
Tesko je ili nemoguce odrediti radi li se o bakterijskoj ili virusnoj upali. Jedino bris.
A to nitko ne radi da ceka nalaze dok te uho rastura .
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la latica » 10 kol 2017, 10:53

Cuj, mene to smetalo barem dva tjedna prije nego sam otisla do dr. Kako me nije bolilo ja sam racunala da ce to samo proci ali me pocelo smetat sto sam nagluha pa sam ipak otisla. Tak da nekako mislim da taj put bez amtibiotika ne bi proslo.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la Adorabla » 10 kol 2017, 12:45

aa, to je onda drugo. Onda vjerojatno da. Ja sam mislila da si odma pocela piti antibiotike pa te bolilo 2 tjedna :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la snowwhite » 10 kol 2017, 12:51

Hvala Adorabla i svima :kiss
Volim vase savjete vise od svega :mrgreen
Veli mm ak kazu cure na forumu onda mora tak biti :lol

Sad si ja furam da imam gljivice. Popit cu antibiotik do kraja pa vidjet.

Inace sam na moru s klincima i pazim da ne mocim uho kolko je to moguce. Nisam ga umocila al me jucer mali opalio nogom direkt u uho :znoj
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la Ana2010 » 10 kol 2017, 13:18

Snow, :hug. Nek brzo prodje. Nema iskustva s tim.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la Barbi » 10 kol 2017, 16:07

Ja sam prvu upalu uha dobila isto u odrasloj dobi, prije 15 godina, sjećam se jer sam dojila pa mi nisu mogli dati na hitnoj bilo koji antibiotik, a boljelo je užasno. Nisam mogla ušnu školjku dotaknuti niti leći na jastuk tim uhom, užas. Tek nakon barem 5 dana antibiotika mi je uopće bilo bolje, sigurno dva tjedna je trajalo da mi bude sasvim ok.
A nakon te gadne upale svako ljeto sam imala problema sa ostajanjem mora u uhu, za dva tri dana bi me već počinjalo boljeti uho. :gaah
Zadnjih par godina se konačno to smirilo.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la IINA » 10 kol 2017, 16:07

Moguće je da ti i nakon tri dana nije bolje.
Uho i sinusi su slabo prokrvljeni i amtibiotik teže dopire do tamo. Dodaj tome sluz i cerumen...
Svakako popij do kraja i traži dalje. Najmanje 10 dana.
Možeš probat i narodne lijekove tipa oblog od zelja ili luka.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la snowwhite » 10 kol 2017, 18:11

Lakse mi je kad vidim da nije nenormalno sto bol jos nije nestala. Ipak danas kao da je ipak lakse. Jos je osjecaj zacepljenosti i pucketanje ali podnosljivo.
Valjda se ne bum sad urekla :gata
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la saptacica » 11 kol 2017, 08:39

Ja sam imala valjda stopet upala uha i svaki pit bi dobila atb. Sve do jednom prije deset godina kada mi je mladi dr na salati odbio dati rekavši da za veliku većinu upala uha ne treba atb, nego samo ispirati nos. Gledala sam ga u čudu i htjela mu zubima otkinuti glavu.
No medjutim odonda nikad vise nisam popila atb za upalu uha.
Dakle prve Dane operil tri puta dnevno a između puno puta nešto Ala sterimar. Nešto za bolove po Potrebi. Mene prestane bolit u roku dana. Nakon dva tri dana predjem na klerik ujutro i navečer, sterimara i dalje obilato. I tako ukupno 7 dana.


Doduše, meni bi i atb odmah prodjelovao :lol
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la pulse » 11 kol 2017, 09:22

Ja mislim da ti je to upala srednjeg uha. Zar nije dr naznačila koji dio je upaljen? A možda su i atb tablete neke slabije, ja sam dobila "konjske" i prošlo me za dan, a prije toga je bol bio da sam plakala i previjala se po krevetu. Tj. bol je prošao za dan, ali to "mljackanje" u uhu i nagluvost je potrajalo još bar 20 dana.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la Sunčitza » 22 svi 2018, 23:36

Zna li tko kako očistiti začepljeno uho od cerumena bez štapića ? :gace
Avatar
Sunčitza
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 22 svi 2018, 23:03

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la IINA » 23 svi 2018, 16:22

Hidrogen kapi za uho.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Upala uha kod odraslih

PostPostao/la Adorabla » 28 svi 2018, 11:04

Sunčitza je napisao/la:Zna li tko kako očistiti začepljeno uho od cerumena bez štapića ? :gace

hidrogen samo i jedino ako si 100% sigurna da nije začepljeno radi gljivica.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30


Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron