Sada je: 18 tra 2024, 07:28.

zagrebački bazeni

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

zagrebački bazeni

PostPostao/la Buhtlica » 22 kol 2018, 18:23

Bavim se mišlju da nam obiteljski ubacim plivanje vikendom na nekom ZG bazenu, ali nemam pojma kakvi su, je li gužva, koliko je čisto i slično. Ako netko zna ili negdje pliva, molim za info. :)
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 kol 2018, 22:08

Ja idem redovno u utrine na bazen, cisto je ok je ali je uzasna guzva i nemozes normalno plivat osim u nedoba tipa od 14,30-15-16 ,il kasnije uvece, sve ostalo izvan toga ti je velika vjerojatnost da neces moci plivat bez da te neko potopi svojim energicnim plivanjem kraula i nema sanse da nades traku . ( ne da si sam nek da vas je dvoje)Uglavnom je samo par traka slobodno ( za gradanstvo)za plivanje ostalo je za klubove i to je uzasno bucno( meni izaziva stres, treneri urlaju iz sveg glasa( ne cuju ih djeca jel), fuckaju i tak ) . To je kaj se tice plivanja.
e da i voda je (pre)hladna ( oko 22-23 max pa i manje rekla bih , a ja nikako nisam zimogrozna al bas mi bude onako svjeze da mi se stalno pisa poslije) osim ako plivas bez prestanka.ja recimo zbog kicme plivam samo ledno i polako i to mi je bas problem jer il ti se neko ubaci s kraulom pa te potapa il neko isto ide ledno pa ga ne vidis il je brzi od tebe pa ti smeta i tak . Tesko je dijelit traku jer nemate isti ritam pa si smetate. Da, i oko 20,30 nadallje je ok .
Kaj se tice pacanja samo vikendom ti je otvoren za gradanstvo mali bazen di je voda malo toplija i di se mozes zabavljat s djecom i to je ok ali je plitak i ne prevelik i bude dosta ljudi pa je i tu guzva recimo ali ok .
Problem su ti i penzici, njih je isto puno a oni pak
Plivaju kak da to opisem - prostrano :lol oni se svud rasire i prostru nekako pa ne sljive ak si ti u nekoj traci i plivas nekim redom , oni se kednostavno ubace u svakom smjeru i presjeku put :lol tak svakako bude ali u nedoba koje rijetko kome pase bude ok . Dakle il od 14,30-16 il navece od 20,30-22. Navecer je najbolje , to se skroz rascisti poslije pol 9. E da ono kaj je mene najvise zacudilo je da nema fenova vec moras nosit od doma a i pazljivo se obuci jer nema ormarica za stvari vec ih nosis sa sobom u podrucje bazena sto je isto nezgodno ak nisi dosao s malo odjece na sebi il
Jako velikom torbom plus su ti stvari na izvolte , niko ih ne cuva a gledaliste bude prilicno napunjeno a tam su ti stvari :roll
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Barbi » 23 kol 2018, 09:22

Ja povremeno također odem plivati na bazen Utrina, češće radnim danom nego vikendom.
Čisto je, bazen ko bazen :dunno ali rijetko budem sama u traci i to me nervira. Ja sam jedna od ovih koji plivaju kraul ili delfin i trebaju prostora :lol
Bazen Svetice je novi i izgleda lijepo, tu još nisam plivala ali sam vodila kćer na neki bazenski rođendan pa ga dobro pogledala.
U Domu sportova i na Mladosti nisam nikad bila ali namjeravam, napisat ću dojmove. :)
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Buhtlica » 23 kol 2018, 13:24

hvala!
mislila sam da idemo vikendom, subotu ili nedjelju, pa usput ulovimo nekog trenera za rekreativno plivanje da nam možda da koji savjet za poboljšanje tehnike (to sam negdje čitala da postoji na nekim bazenima, ali sad više to ne mogu naći :ajme ).
znači, moram se pripremiti na gužvu...
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Barbi » 23 kol 2018, 14:01

Mislim da ti to piše na stranici bazena Utrina da imaju to plivanje za odrasle, poboljšavanje tehnika. Teško da možeš u terminu za građanstvo vikendom nekog uloviti, za ovo imaju posebne termine.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Adorabla » 23 kol 2018, 15:19

Buhtlica je napisao/la:hvala!
mislila sam da idemo vikendom, subotu ili nedjelju, pa usput ulovimo nekog trenera za rekreativno plivanje da nam možda da koji savjet za poboljšanje tehnike (to sam negdje čitala da postoji na nekim bazenima, ali sad više to ne mogu naći :ajme ).
znači, moram se pripremiti na gužvu...

Ima tih nekih programa vikendom ali to mislim sufinancira Zgb odnosno sportski savez grada ili slično i onda imaju aqua aerobic, poboljsavanje plivanja i slično. To treba pitati na bazenu jer to ne prodaju mjesečnu članarinu za program nego tipa platiš nešto skuplju ulaznicu i sudjeluješ u programu kad ti paše.
Sada trenutno toga vjerojatno nema jer su bazeni ili u ljetnom remontu ili pod ljetnim radnim vremenom ali tamo negdje od 15.9. kad se svi bazeni ponovno otvore nakon remonta pitaj na blagajnama za to.
Ja sam isla na Mladost i u Danicicevu i na Savu. Cisto je po meni. Da, uvijek je guzva u linijama i trebas ili pricekati da netko zavrsi ili se gurati koliko ide ili se prebaciti u mali bazen koji je topliji pa tamo radiš kaj te volja :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la nadicab » 24 kol 2018, 10:37

ja sam ovog ljeta išla na Svetice. Nije bilo gužve od 17-18 ali nije bilo ljudi u Zagrebu, pa to nije relevantno.
sve pohvale za bazen osim što je manjak kabina.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Dobri andjeo » 24 kol 2018, 18:17

nadicab je napisao/la:ja sam ovog ljeta išla na Svetice. Nije bilo gužve od 17-18 ali nije bilo ljudi u Zagrebu, pa to nije relevantno.
sve pohvale za bazen osim što je manjak kabina.

Da u utrinama na ni jednoj kabini nemozes zabravit vrata vec ti neko moze uci dok se presvlacis .
Da nadice ,sada nije relevantno jer mnogi klubovi ne rade . A i radno vrijeme je drugacije.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Buhtlica » 24 kol 2018, 20:19

Sad ću postaviti par amaterskih pitanja jer u životu nisam bila na bazenima u Zg. :ajme
Dakle, dođem, uđem i tražim kabinu. Presvučem se u badić i kapicu i stavim naočale i onda što? Kamo s odjećom i stvarima? Capkam bosa onuda ili mogu u japankama, nekim šlapama? Moram se istuširati negdje prije ulaska u bazen? Plivam... Izađem, tuširam se. Ima li ondje fen? Nosim ga sama? Gdje su mi za to vrijeme sve stvari?
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Duga » 24 kol 2018, 21:35

Off :) ali da se pohvalim...
Čitam vas i vidim kako je to kod nas sve lijepo riješeno i novo i uredno (ali uvijek ima nekih kojima nešto ne štima).
Ovdje, na recepciji platiš i dobiješ narukvicu s čitačem, pomoću njega prolaziš u širi prostor bazena, ulaziš u kabinu, presvlačiš se, ostavljaš stvari u ormariću koji je slobodan, zaključaš ga onom istom narukvicom, nosiš sa sobom ručnik, obavezno tuširanje, prolaz kroz onu kadicu da na nogama nešto ne uneseš i tek tada ulaziš u taj uži prostor s bazenima. Svi su kod nas bosi (kupači). Ako netko i ima neke plastičnjače, i opet prolaze kroz tu kadicu...Ostaviš ručnik na ležaljku...po završetku prođeš kadicu, ideš pod one iste tuševe (možeš si iz ormarića uzeti šampon, sapun...), kasnije odeš u prostor sa sušilima za kosu ( u međuvremenu se možeš obući, jedino je bitno da se u obući ne ulazi u taj prostor sa sušilima...). Baš je lijepo i jako me smetaju negativni komentari onih kojima su to, vjerojatno, prvi bazeni koje su u životu vidjeli.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Buhtlica » 24 kol 2018, 22:15

Ah, Dugo, to zvuči kao bajka. To s narukvicama i ormarićima sam prvi put vidjela ove godine u aquaparku u Istri. Jako praktično. Sve staviš u ormarić i brigu na veselje.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Sreca najveca » 24 kol 2018, 22:19

Novi brodski bazen je divan. Bas divan.

Ja idem na Svetice. Plivam od 6:30-7:30. Perem kosu i u osam sam na poslu. Savrseno se osjecam cijeli dan.
Isto imaju ormarici u kojima se ostavljaju stvari. Nosim japanke koje skidam na ulasku u bazen. Tusiram se prije i poslije. Postoji hrpa zidnih fenova. Svaka preporuka
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Cathy » 27 kol 2018, 09:00

Sreca najveca je napisao/la:Novi brodski bazen je divan. Bas divan.

Ja idem na Svetice. Plivam od 6:30-7:30. Perem kosu i u osam sam na poslu. Savrseno se osjecam cijeli dan.
Isto imaju ormarici u kojima se ostavljaju stvari. Nosim japanke koje skidam na ulasku u bazen. Tusiram se prije i poslije. Postoji hrpa zidnih fenova. Svaka preporuka

Jel istina da je voda jako hladna?
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Buhtlica » 27 kol 2018, 10:14

Sreca najveca je napisao/la:Ja idem na Svetice. Plivam od 6:30-7:30. Perem kosu i u osam sam na poslu. Savrseno se osjecam cijeli dan.
Isto imaju ormarici u kojima se ostavljaju stvari. Nosim japanke koje skidam na ulasku u bazen. Tusiram se prije i poslije. Postoji hrpa zidnih fenova. Svaka preporuka


Sjajno! Samo su nam Svetice malo predaleko. Nadam se da ćemo uspjeti nešto iskemijati za Mladost.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la MalaSirena » 27 kol 2018, 11:20

Cathy je napisao/la:
Sreca najveca je napisao/la:Novi brodski bazen je divan. Bas divan.

Ja idem na Svetice. Plivam od 6:30-7:30. Perem kosu i u osam sam na poslu. Savrseno se osjecam cijeli dan.
Isto imaju ormarici u kojima se ostavljaju stvari. Nosim japanke koje skidam na ulasku u bazen. Tusiram se prije i poslije. Postoji hrpa zidnih fenova. Svaka preporuka

Jel istina da je voda jako hladna?


Ako ne plivaš, nego se brčkaš, hladna je :D
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Dobri andjeo » 27 kol 2018, 19:01

Buhtlica je napisao/la:Sad ću postaviti par amaterskih pitanja jer u životu nisam bila na bazenima u Zg. :ajme
Dakle, dođem, uđem i tražim kabinu. Presvučem se u badić i kapicu i stavim naočale i onda što? Kamo s odjećom i stvarima? Capkam bosa onuda ili mogu u japankama, nekim šlapama? Moram se istuširati negdje prije ulaska u bazen? Plivam... Izađem, tuširam se. Ima li ondje fen? Nosim ga sama? Gdje su mi za to vrijeme sve stvari?

Sve sam ti to napisala za utrine , sve u detalje ;)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Dobri andjeo » 27 kol 2018, 19:03

Duga je napisao/la:Off :) ali da se pohvalim...
Čitam vas i vidim kako je to kod nas sve lijepo riješeno i novo i uredno (ali uvijek ima nekih kojima nešto ne štima).
Ovdje, na recepciji platiš i dobiješ narukvicu s čitačem, pomoću njega prolaziš u širi prostor bazena, ulaziš u kabinu, presvlačiš se, ostavljaš stvari u ormariću koji je slobodan, zaključaš ga onom istom narukvicom, nosiš sa sobom ručnik, obavezno tuširanje, prolaz kroz onu kadicu da na nogama nešto ne uneseš i tek tada ulaziš u taj uži prostor s bazenima. Svi su kod nas bosi (kupači). Ako netko i ima neke plastičnjače, i opet prolaze kroz tu kadicu...Ostaviš ručnik na ležaljku...po završetku prođeš kadicu, ideš pod one iste tuševe (možeš si iz ormarića uzeti šampon, sapun...), kasnije odeš u prostor sa sušilima za kosu ( u međuvremenu se možeš obući, jedino je bitno da se u obući ne ulazi u taj prostor sa sušilima...). Baš je lijepo i jako me smetaju negativni komentari onih kojima su to, vjerojatno, prvi bazeni koje su u životu vidjeli.

Tako je i u bj , koprivnicu daruvaru i svim toplicama ali i ulaznica je puno vislja ;) u zg je cijena 10 kn neograniceno, a djeca 5 kn , a u bj 20 kn jedan sat, u kc 30 mislim , u toplicama jos vise ;)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Cathy » 28 kol 2018, 08:40

MalaSirena je napisao/la:
Cathy je napisao/la:
Sreca najveca je napisao/la:Novi brodski bazen je divan. Bas divan.

Ja idem na Svetice. Plivam od 6:30-7:30. Perem kosu i u osam sam na poslu. Savrseno se osjecam cijeli dan.
Isto imaju ormarici u kojima se ostavljaju stvari. Nosim japanke koje skidam na ulasku u bazen. Tusiram se prije i poslije. Postoji hrpa zidnih fenova. Svaka preporuka

Jel istina da je voda jako hladna?


Ako ne plivaš, nego se brčkaš, hladna je :D

Išlo nam je prošle godine prekonekoliko djece na treninge ono par puta tjedno.
I svi su se žalili na hladnu vodu. Školarci.
Upisala bi malog ove godine, ali neću ako je zbilja kako su rekli.:)
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Buhtlica » 28 kol 2018, 08:44

Dobri andjeo je napisao/la:
Buhtlica je napisao/la:Sad ću postaviti par amaterskih pitanja jer u životu nisam bila na bazenima u Zg. :ajme
Dakle, dođem, uđem i tražim kabinu. Presvučem se u badić i kapicu i stavim naočale i onda što? Kamo s odjećom i stvarima? Capkam bosa onuda ili mogu u japankama, nekim šlapama? Moram se istuširati negdje prije ulaska u bazen? Plivam... Izađem, tuširam se. Ima li ondje fen? Nosim ga sama? Gdje su mi za to vrijeme sve stvari?

Sve sam ti to napisala za utrine , sve u detalje ;)


vidjela sam, hvala. :kiss pitanje se odnosilo i na ostale bazene, kakva je tamo situacija. :)
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Adorabla » 28 kol 2018, 11:16

Cathy temperatura vode u velikim bazenima ne bi smjela biti veća od 23 stupnja radi odrzavanja (razvijaju se svakakva sranja u bazenu ako je temp vode viša a veliki bazen se ne može svaki tjedan kompletno čistiti). Propisana su minimalno-tehnički uvjeti za zdravstvenu ispravnost vode u bazenima pa malo proguglaj i naći ćeš.
Veliki bazeni se koriste za plivanje, treniranje, aktivnost i temepratura i radi toga treba biti niža jer se tiijelo treba hladiti prilikom napora.
Ak je djeci prehladno onda ili ne plivaju ili su premali za veliki bazen i treba ih prebaciti u mali u kojim temp vode može biti i 32 stupnja. Pa ko voli.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Cathy » 28 kol 2018, 17:20

Adorabla je napisao/la:Cathy temperatura vode u velikim bazenima ne bi smjela biti veća od 23 stupnja radi odrzavanja (razvijaju se svakakva sranja u bazenu ako je temp vode viša a veliki bazen se ne može svaki tjedan kompletno čistiti). Propisana su minimalno-tehnički uvjeti za zdravstvenu ispravnost vode u bazenima pa malo proguglaj i naći ćeš.
Veliki bazeni se koriste za plivanje, treniranje, aktivnost i temepratura i radi toga treba biti niža jer se tiijelo treba hladiti prilikom napora.
Ak je djeci prehladno onda ili ne plivaju ili su premali za veliki bazen i treba ih prebaciti u mali u kojim temp vode može biti i 32 stupnja. Pa ko voli.

Mislim da su mame komentirale da je ovdje na bazenu bilo 21.
Ovo su sve bili klinci 4-6 razred, tako da čisto sumnjam da su premali za veliki bazen. :dunno
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Dobri andjeo » 30 kol 2018, 17:45

Da voda je sigurno i 21 jer bas bude hladno , napisala sam da sam na rubu upale mjehura svaki put :dada a ja nisam smrznuti tip .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Buhtlica » 30 kol 2018, 21:44

ajoj
ajoj
ajoj
morat ću se onda bogovski razmahati u tom bazenu da ne premrem od te hladnoće
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Dobri andjeo » 04 ruj 2018, 16:35

Buhtlica je napisao/la:ajoj
ajoj
ajoj
morat ću se onda bogovski razmahati u tom bazenu da ne premrem od te hladnoće

Ma neces, ak plivas normalno , ja npr ledno lagano i bude ok, al nema stajanja i odmora uz rub . Odplivas i ides doma.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Buhtlica » 04 ruj 2018, 17:53

onda dobro. :) nisam se ni mislila brčkati, nego baš plivati.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: zagrebački bazeni

PostPostao/la Dobri andjeo » 05 ruj 2018, 07:07

Buhtlica je napisao/la:onda dobro. :) nisam se ni mislila brčkati, nego baš plivati.

Nece ti biti onda hladno sigurno. :dada samo velim nije za brckanje.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb


Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron