Sada je: 05 svi 2024, 07:15.

šečer u krvi

Moderator/ica: direktorica svemira

šečer u krvi

PostPostao/la dunja » 01 ožu 2006, 09:45

Cure moje, ovo pitam za svog tatu, ne za sebe.<
>Muči se sa šečerom već neko vrijeme, nikako da ga skine, sad je na inzulinu ali usprkos tome šečer se ne skida. Ako imate kakva saznanja ili iskustva kako da mu pomognem, pliz napišite mi.<
><
> <i></i>
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: šečer u krvi

PostPostao/la PatiP » 01 ožu 2006, 11:55

Evo i moj svekar je isto šečeraš, na inzulinu je, i do prije nekoliko mjeseci mu je divljao šečer. Sad je na nekoj djeti koju su mu dali i sve se smirilo, i u granicama normale je. Neka pita svog doktora za te dijete baš namjenjene za osobe sa dijabetesom. <i></i>
PatiP
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 08 stu 2005, 16:34

Re: šečer u krvi

PostPostao/la Anika30 » 01 ožu 2006, 14:02

Samo dijeta i vježba mogu pomoći, naravno, i terapija inzulinom.<
> Razni čarobni napitci ( grah, ocat....) su prodavanje magle. ...isto kao i lijek za mršavljenje. <i></i>
F. 28.05.2003.* 21.09.2005.M.10.01.2009.T. 15.09.2011.

_________________________________________________________________
"Ljubiti Boga vrednije je nego Ga poznavati." — Sv. Toma Akvinski
Avatar
Anika30
Bog je bolji organizator
 
Postovi: 2335
Pridružen/a: 28 lis 2005, 23:30
Lokacija: Split

Re: šečer u krvi

PostPostao/la dunja » 03 ožu 2006, 14:22

Ma sve te dijete znamo, ali ne pomaže, šečer mu je koma visok. Mislila sam da možda znate za još nešto. <i></i>
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: šečer u krvi

PostPostao/la Profimama » 03 ožu 2006, 14:39

Evo bas jucer je moj tata pricao mojoj svekrvi (koja je seceras) kako njegov poznanik koji ima secer (oko 12)<
>pije svako jutro nataste obicni jogurt s zlicicom cimeta-ne znam o kojem je omjeru rijec i da mu to ludilo pomaze pa sad prica svima o tome.<
>Pokusajte, nece stetit!<
><
>Pozdrav<
><
> <i></i>
FABJAN 30.05.2005
FRANE 06.03.2009

Srce ponizno stvori mi Gospodine i duh postojan da moli u meni
Avatar
Profimama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 167
Pridružen/a: 05 sij 2006, 02:37
Lokacija: Split

Re: šečer u krvi

PostPostao/la dunja » 03 ožu 2006, 16:24

Profimama, za ovo još nisam čula, reči ću tati da proba, hvala ti. <i></i>
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: šečer u krvi

PostPostao/la Manci » 13 ožu 2006, 14:51

dunja i ja sam isto cula za cimet da pomaze regulirati secer<
> <
><
><
><i></i>
slika
Avatar
Manci
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 34
Pridružen/a: 18 vel 2002, 14:14

Re: šečer u krvi

PostPostao/la su » 29 ožu 2006, 12:49

dunja a koliko se on bavi fizičkom aktivnošću dnevno?<
><
>moj tata je također šećeraš i sam si daje inzulin ali on svaki dan hoda po 2-3 sata, onak laganica... <
><
><
><i></i>
Avatar
su
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 252
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 17:37

Re: šečer u krvi

PostPostao/la dunja » 31 ožu 2006, 08:50

Ma šeta on svaki dan, ne mogu reč da nije aktivan, mjeri si doma šečer svakodnevno, sad je počeo i taj cimet sa jogurtom piti pa ćemo vidjeti. <i></i>
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: šečer u krvi

PostPostao/la kimama1 » 08 tra 2006, 22:56

dunja, mojoj noni je pomagao ROGAČ!!!<
>Dakle, mljeveni rogač (1 žlicu) smo stavljali u 1 decilitar vode i čini mi se da bi ga ostavili cijelu noć i da bi tek ujutro popoia e sad, ne mogu se nikako sjetit jel stvarno preko noći ležalo, al bit će da jest....<
>i jaaako puno mahuna sam joj davala, to mi je isto netko rekao da pomaže, i pomagalo joj je, bar vjerujem da je i to pomoglo... <i></i>
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: &#65533;ečer u krvi

PostPostao/la Balu » 30 tra 2006, 23:09

Moja mama je isto "seceras", konstantno joj bio visok secer; oko 11 uvjek i jos s tabletama i isto pocela pit cimet, pomjesan sa obicnom vodom i kaze da jos se secer regulirao na 5 i nesto. Dal zbog toga, neznam, no vrijedi probati. <i></i>
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: &#65533;ečer u krvi

PostPostao/la NINANJA » 07 svi 2006, 17:44

Cimet definitivno pomaže - znam već puno ljudi kojima je šećer pal ispod 6, a sve zahvaljujući žličici cimeta ujutro, natašte.<
>Navodno je grdo progutat jer imaš feeling da jedeš siti pijesak, al isto tak skida šećer. Provjereno! <
> <i></i>
fantazija je divna baš zato što bi se možda mogla ostvariti
Avatar
NINANJA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 218
Pridružen/a: 21 ruj 2005, 19:15
Lokacija: u oblacima

šećer u krvi i cimet

PostPostao/la vejanka » 26 ruj 2006, 22:53

Pročith da cimet pomaže reguliranju šećera u krvi. Zanima me u kojem su roku od konzumacije cimeta vaši bližnji s istim problemom počeli osjećati poboljšanja, tj. u kojm su vremenu regulirali šećer? I što se događa nakon terapije cimetom. Nastavljaju li ljudi i nadalje s cimetom ili ne?
vejanka
 

PostPostao/la Natasa36 » 26 lis 2006, 11:42

Uh, moja mama je bila dijabetičar... ono što jenjoj pomagalo:

1. svježi krastavci (na bilo koji način, sala, bilo što, samo nek su svježi - ne kuhani), drastično suštaju šećer
2. svojedobno je kuhala čaj od one "brade" kukuruza... ne sjećam se načina pripreme, znam samo da je to pila i da je bilo od pomoći...
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13264
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Buba » 04 stu 2006, 01:12

mojoj baki pomaze kokosovo brasno. ona svako jutro u obican jogurt umijesa 2-3 zlice kokosova brasna i to pojede. kaze da joj je secer puno bolji od kad to jede.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: šečer u krvi

PostPostao/la mirnela » 04 stu 2006, 10:14

dunja je napisao/la:Cure moje, ovo pitam za svog tatu, ne za sebe.<
>Muči se sa šečerom već neko vrijeme, nikako da ga skine, sad je na inzulinu ali usprkos tome šečer se ne skida. Ako imate kakva saznanja ili iskustva kako da mu pomognem, pliz napišite mi.<
><
> <i></i>


Nikako da ga skine zato jer nije pravi omjer šećera i inzulina...
Treba najprije izmjerit šećer, vidjet što se planira jesti i tada u skladu s time treba dat određeni broj jedinica inzulina... I treba se toga striktno pridržavati: svaki dan u isto vrijeme i slučajno ne zaboravit jesti nakon kaj se da inzulin :conf Također, pridržavati se dozvoljene prehrane i kretanje...

Moja mama je od svoje prve trudnoće inzulin ovisan dijabetičar - već svi u kući znamo kako to funkcionira, prema potrebi joj mi izmjerimo šećer i damo inzulin... nisam doktor, ali kao potencijalni dijabetičar i iz iskustva znam neke stvari - nažalost...

Tu kod nas ima jedna jedina dijabetologica s kojom se uvije svađamo jer ona tupi da bi si mama morala mjerit šećer dva sata nakon jela :roll: Čemu? Da vidi kak joj gušterača ne radi?

Pa, kao dugogodišnji dijabetičar si treba izmjerit šećer prije nego si da inzulin - da vidi koliki joj je i koliko si jedinica mora dati... - a i to su joj savjetovali u svim mogućim bolnicama u kojima je bila...
mi žene ponekad i šutimo... no, to nikako ne znači da i onda nemamo kaj za reći... slika
Avatar
mirnela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 356
Pridružen/a: 07 pro 2005, 15:45
Lokacija: u 4 zida obiteljske sreće... ČK

PostPostao/la Zak72 » 04 stu 2006, 10:34

Tu kod nas ima jedna jedina dijabetologica s kojom se uvije svađamo jer ona tupi da bi si mama morala mjerit šećer dva sata nakon jela Čemu? Da vidi kak joj gušterača ne radi?


Nemoj se ljutiti, ali doc. ima pravo samo mozda nije objasnila na najbolji nacin - radi se o testu tzv. postprandijalna glukoza odnosno glukoza nataste i dva sata nakon jela. Test se izvodi tako da se pacijentu izvadi krv ujutro prije jela i uzme uzorak mokrace. Zatim pacijet uzima terapiju, znaci tvoja mama daje si inzulin, za pola sata ili koliko joj je vec razmak, jede. Od trenutka kad se najede za 2 sata se poinovo uzima uzorak krvi i mokrace. Pacijent za vrijeme trajanja testa ne smije nista jesti, piti ni pusiti i mora mirovati. U uzorcima krvi odredjuje se glukoza i u mokraci glukoza i ketoni. Na temelju toga vidi se kako djeluje terapija i da li je potrebno povecati ili smanjiti dozu lijeka. Isto vrijedi kad se antidijabtici uzimaju oralno. Ovaj se test inace izvodi u labosu, a valjda je doc mislila na to da si tvoja mama sama napravi doma za kontrolu (bez testiranja mokrace).
Nadam se da ti je sad jasnije :mase
slika
Lora 21.11.2003.
Zak72
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 17:37

Re: šečer u krvi

PostPostao/la sjemenka » 05 stu 2006, 23:37

dunja je napisao/la:Cure moje, ovo pitam za svog tatu, ne za sebe.<
>Muči se sa šečerom već neko vrijeme, nikako da ga skine, sad je na inzulinu ali usprkos tome šečer se ne skida. Ako imate kakva saznanja ili iskustva kako da mu pomognem, pliz napišite mi.<
><
> <i></i>


Isto je i s mojom mamom, ali se ona ne da krstiti glede tih jedinica inzulina. Ustvari se drži ko pijan plota što joj je doktor rekao (ili ona zapamtila) i na očigled kopni.
Koliko obroka imaju vaši starci? Moja mama ima 3. Meni se to čini puno premalo. :dunno Nekako mi zvoni u glavi da bi trebala 5.
Inače ima šećer oko godinu dana i jede točno u sekundu, šećer joj je najčešće preko 10. I tata je imao šećer, ali tip 2, tablete još od '80. tako da jako dobro zna što smije jesti i kuha oduvijek tu lešu i laganu hranu.
Visoka je 180, a sada teži 61 kg, meni je to koma, čini mi se da će umrijeti od gladi. Prije godinu dana je imala više od 80 kg. :cry:
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

Re: šečer u krvi

PostPostao/la Tinica » 17 vel 2009, 09:24

Curke evo moja mama leži u bolnici i doktori su rekli da je jedino rješenje za nju inzulin. Šečer joj varira od 8,5 do 16-18. Danas su rekli da će je prebaciti dole na odjel za dijabetes pa me zanima kako funkcionira to sa inzulinom? Na koji način? Mama trenutno uzima tablete ali to je maksimalna doza koju ne smije prekoračiti.
Joj nadam se da će je doktori nagovoriti jer ona uopče ne želi razgovarati o tome... :(
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: šečer u krvi

PostPostao/la lilly » 08 ožu 2009, 22:10

Moj svekar ima visok secer, zna mu otic i iznad 20..
Nije bas discipliniran, ne pazi sto jede..

Ja sam cula ovo za cimet (u jogurtu ga je lakse popiti).
Isto sam cula za onu kukuruznu svilu, vec je netko napisao.

I cula sam za brokulu..To je jednom pricao Drago Plecko na TV-u. Skuhati ujutro brokulu u litri vode, i cijeli dan piti tu vodu, a brokulu pojesti.
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: šečer u krvi

PostPostao/la lastavica » 09 ožu 2009, 00:11

Tinica je napisao/la:Curke evo moja mama leži u bolnici i doktori su rekli da je jedino rješenje za nju inzulin. Šečer joj varira od 8,5 do 16-18. Danas su rekli da će je prebaciti dole na odjel za dijabetes pa me zanima kako funkcionira to sa inzulinom? Na koji način? Mama trenutno uzima tablete ali to je maksimalna doza koju ne smije prekoračiti.
Joj nadam se da će je doktori nagovoriti jer ona uopče ne želi razgovarati o tome... :(


moj tata dobiva inzulin i to s penkalom za inzulin, a ima i mjerač s kojim se izmjere vrijednosti, njemu to sve rade u domu
ovo davanje inzulina s penkalom je jako jednostavno i mogao bi to bez problema i sam, ja sam mu to jednom morala dati i mislila sam da je to kao injekcija i kako ću ja to, no te penkale su bezbolne i jednostavne

nadam se da će ti se mama što prije oporaviti :hug

sad sam tek vidjela da si to pitala prije skoro mjesec dan, nadam se da ste krenuli s pravom terapijom
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: šečer u krvi

PostPostao/la dunja » 09 ožu 2009, 22:08

moj tata je već neko vrijeme na inzulinu
ali nije discipliniran, šečer mu skače poprilično, na žalost
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: šečer u krvi

PostPostao/la jale » 27 ožu 2009, 15:37

tata moje prijateljice je lezao u bolnici skoro mjesec dana jer mu nisu mogli spustiti secer sa 25-28. jedva je ziv. rekli su u bolnici da je to borba organizma i da ce nastaviti sa raznim terapijama ali da ako predje 30 da ce prestati davati sve jer tad vise nema svrhe :place
njemu se taj secer pojavio davno, pio je tablete ali mu ni one vise nisu pomagale pa je presao na inzulin i eto na kraju i u bolnici zavrsio.
kod njega je povezana masna jetra kao osnovni problem koji dovodi do skakanja secera u krvi. jos ispituju ali su prilicno nemocni...

izlazi u ponedjeljak jer su mu tokom ove sedmice uspjeli stabilizovati secer na 15...
moram joj reci za cimet (iako sam cula od nutricioniste da je cak i karcinogen u vecim kolicinama pa mi jemalo cudan taj "recept") i za kukuruznu svilu.

nadam se da su kod vas situacije bolje nego sto su bile :hug

EDIT: upravo mi je javila da je poceo dobivati neki "brzodjelujuci" inzulin u toku dana i da mu je sad secer 6. ali je problem kako odrzati takav secer tokom dana...
Neko to od gore vidi sve...
Avatar
jale
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 12 tra 2007, 15:26
Lokacija: Ni tamo ni 'vamo, a uvijek gdje treba


Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron