Sada je: 30 tra 2024, 05:57.

Neurodermitis

Moderator/ica: direktorica svemira

Jos nesto

PostPostao/la nina » 10 sij 2002, 17:04

Ja koristim Eucerin (za suhu kozu-Trockene haut);3% Urea Lotion-svaki dan je mazem,to je kao krema za tijelo.I kad je kupam jedanput tjedno,Eucerin Ölbad -ulje,stavljam par kapi u kupku.Isato za osjetljivu i nadrazenu kozu.Tocno i sastoji se od urina,ali i ma i ostalih sastojaka.(Magneziuma,sulfata,ceresin,aqva,glicerin,sodium lactate) .Sto se tice nocurka,i ja ga ne pijem ali sastojak se nalazi u kremi.Nachtkerzenöl(nocurak),i dexpanthenol.Kod nas ta mjesavina dode 40 dm,ja neznam gdje si ti.Ja sam u Münhenu.Parfenac 11 dm.Eucerin lotion 30 dm,i uljna kupka oko 16 dm.Kazem ti nama je super pomoglo.Lice joj je kao flis papir.A ,prije joj je iz ranica koliko se upalilo,voda curila to ja sad onak laicki.Od neurodermitiasa nije imala ni stolicu,svaki 7,8 dana pomocu cepica,a sad je ok.Pokusaj malo s promjenom prehrane,i ako ja mislim da je to samo alergija koja
zo prolazi. <i></i>
nina
 

nini

PostPostao/la ksenija » 11 sij 2002, 01:42

kao prvo fala kaj si se odazvala(ja mislim da i drugi cuju,al im se ne da pisati)<
>nama je pedijatrica dala eucerin kremu koja samo vlazi i nema uree unutra(i dalje mi je cudno to djelovanje mokracevine da ne velim gadljivo)<
>i dobili smo kortikosteroide stavljai samo na ruzne crvene krugove i sirup protiv svrbezi<
>inace to izgleda kao puno malih sitnih crvenih pristica-nesto slicno osipu kao kad se opeces na koprivu<
>ti nisi koristila kortikosteroide,tu odvratnu kremu?<
>cesto sam cula za nd po licu,ali lea nema nikaj po licu<
>nikad nisam cula da moze nd djelovati i na stolicu<
>zakaj izbjegavas bijelo
asno?to ti je netko preporucio?<
>i ja se pomalo bojim da nije od glutena dobila onu bolest celijakia (?)<
>mrkvu izbjegavas? a nije li ona bas do
a za kozu kad ima betakarotena tj.vitamina a ?<
>nama je dr rekla na dijetu-samo jabuka,mrkva,banana i teletina i riza i ne adaptirano mlijeko nego onaj smrdljivi pregomin koji lea nece piti ne pitam se zasto<
> <i></i>
ksenija
 

nd

PostPostao/la nina » 11 sij 2002, 23:34

Daj mi reci sto je pedijatrica rekla,sto malena ima ND ili ne?Meni je homeopatica rekla,za bijelo
asno,mljecne proizvode i mrkvu.A mrkva je po njoj,glavni alergen.Svako svoje misljenje ima.Tako je i mojoj malenoj isto bilo,ali po licu.Od kako koristimo kremice,sve je bolje.Cuj mi ti kortizon nismo koristili,(kortikosteroide),naravno ljecnik nam je propisao na recept,ali suprug nije htio cuti za tu kremu.Prvo sto unistava,kozu,kosti, i jako je opasna.Opet ti velim,to sto sam cula(ko kakva sam baba).Mislim informirala sam se kod drugih.Neko upotrebljava tu kremu bas u nuznim slucajevima,kod velike svrabezi.Cudi me da ti je to pedijatrica propisala.Reci mi molim te ,se malena puno cese?Mislim nasa je to radila,a i sad tu i tamo.Ito kad krene nije znala prestajati,pa sam joj navlacila i navlacim jos uvijek rukavice.Je kod vas neko alergicer u obitelji?Kod nas je suprug,i kao ND se javlja pretezno kod djece ciji su roditelji alergicari.Ja jos uvijek neznam sto Lea ima?????Ali kortizon kremu nemoj dugo upotrebljavati samo (vec ak moras)kod jake svrabezi,ili kad je koza dosta upaljena. <i></i>
nina
 

nina

PostPostao/la ksenija » 14 sij 2002, 01:40

nis mi pametno pedijatrica nije rekla-samo da je lea vjerojatno alergicna na neku hranu i da moramo tek ustvrditi na koju<
>necu ni ja vise koristiti nikakvu kremu sa kortikosteroidima-glupa sam sto sam pristala i to dva put i oba puta nikakve koristi<
>kod koje homeopatice ides? i meni se cini da je mrkva mozda u pitanju<
>je si li ti vodila svoju bebu na one alergotestove gdje se dobije puno pikica da se ustanovi na sto je alergicna<
>ja sam cula da nd ide uglavnom na pregibe i na lice-je li to tocno?<
>ja i muz nismo alergicari,ali moja mama je i to uglavnom na konzervanse<
>da li se to moze prenjeti sa bake na unuku?<
>najbolja stvar sto nju to uopce prakticki ne svrbi-znala se samo pomalo stipkati kad je bila gola<
>dobili smo i neki sirup protiv svrbezi,ali joj to nisam ni htjela dati jer je u uputstvima pisalo da se ne daje dojiljama a doze za dijete ispod 2 godine nije ni pisalo<
>da poludis! <i></i>
ksenija
 

Re: Ksenija

PostPostao/la Biba » 16 sij 2002, 05:06

Eto opet mene, sorry kaj nisam prije došla na ovaj topic jer kad je meni trebalo za moju Petru, nisam našla baš neke utješne odgovore, jer očito za ND utjehe nema dok s vremenom samo ne prođe uz dodatak nekih kremica koje su kao što vidim kod svakoga drukčije prihvaćene. Meni Petra ND ima od 3.tjedna i uglavnom joj se manifestirao po licu i gornjem dijelu tijela. S time što je po licu bilo grozno , ispod jako crvenilo, a gore hrapavi lišaj koji se peruta i naravno suha koža. A po tijelu samo do polovice leđa i napred do cikica, a interesantno ne i po pregibima.Nama je prvo dermatolog rekao za Eucerin, ali od njega se malo povuklo s tijela, ali s lica ništa, nego je bilo još gore. Onda nam je naš doc rekao samo Linola fett N za lice, Linolla fett emulsion za tijelo i Balneum hermal kupka i mogu Ti reći da se moje dijete preporodilo, sad joj je koža stvarno mekana i čista. Tu i tamo se pojavi koja flekica, ali kako dođe tako i ode, svjesna sam toga da očito za to treba određeno vrijeme, kako kod koga.<
>Ali pored svega toga mi je i Paula dobila neku vrstu ND i to sad sa nepune 4 god. Uglavnom po tijelu, rukama i nogama joj se pojave nekakve fleke do veličine 1 cm koje postanu crvenkaste, pa ko da se počnu sušiti, pa po sebi dobe sitne krastice, pa na traju izblijede tako da ostane bijelkasta fleka. A pošto je ona tamnoputa (na mamu) to mi strašno upada u oči. I stvarno mi je sve to već blesavo jer nitko u familiji nije kožni alergičar. Emilova mama ima respiratornih problema.<
>A nadasve mi je čudno to što stvarno jako puno novorođene dijece ima ND, a to sam zaključila po tome što mi je susjeda koja radi u apoteci rekla koliko je linola fett tražena da ju sad obavezno imaju na zalihi, jer je kupci traže baš zbog dječjeg ND,a prije ju je trebalo naručivati i čekati po nekoliko dana jer nije bilo potražnje za njom. <i></i>
Biba
 

Re: Biba

PostPostao/la Suzana » 16 sij 2002, 16:10

Takva terapija koju ti opisujes je i u Njemackoj standard. Nekima pomaze, a nekima ne.<
><
>Ima jos mogucnost mazanja sa koncentriranom Aloe Vera, koju je tesko nabaviti i koja je strasno skupa. Dijetetu od jedne prijateljice je jako pomoglo, a onda nakon dvije godine ni to nije pomagalo.<
><
>Nekima pomaze dobar homeopat, koji radi iscrpnu anamneziju (kosta oko 150 Eura) i u Njemackoj samo privatno osiguranje to pokriva, drzavno ne. Ali isto tako znam i djecu kojima ni homeopat nije pomogao.<
><
>To povecanje ND-a mislim da ima veze sa puno faktora, moze biti naslijedno, ne mora. Ima veze i sa aditivima u hrani i sl.<
><
>Nakon sto sam se ja opekla kod prvog djeteta, mi smo presli na prirodnu hranu, ne koristimo aditive, jedemo uglavnom samo sezonsko voce i povrce i sl. Ovo dvoje mladjih za sada nema problema sa kozom. A mi imamo genetsko opterecenje. <i></i>
Suzana
 

RE:ksenija

PostPostao/la nina » 16 sij 2002, 20:35

Meni jos uvijek nije jasno,kak ti je pedijatrica mogla dati kortizon kremu,a nema neku dijagnozu.Ti ja maloj bolje?Neznam ,od kad su jos se pojavile te flekice?Cuj,sto se tice alergije u siroj obitelji,moze uticati ,a i ne mora na tvoju malenu.Moja hemopatica je super.Bas smo posli terapij s kuglicama.Ja sam vani,nisam na podrucju,Zagreba.Tak i kad bi ti rekla njeno ime ne bi ti nis znacilo. <i></i>
nina
 

Re:Biba

PostPostao/la nina » 16 sij 2002, 20:45

´Biba ,bas mi je drago da je kod Petre pozitivno uspjelo u ljecenju ND.Reci mi molim te koliko je to sveukupno trajalo?Ak je pocelo sa tri tjedna,koliko Petra sad ima?Si pazila na prehranu,ako si je hranila na prsa?Meni je malena ,dobila sa mjesec dana,sad su joj 5,i tu i tamo jos ima.Ovisi sto ja pojedem,i da nema tih kremica,uh....Prepostavljam da si je i ti mazala nekoliko puta ná dan. <i></i>
nina
 

Re: Nina

PostPostao/la Biba » 18 sij 2002, 03:07

Ma nije skroz prošlo, ali uglavnom s linolom nije ni približno tako strašno kao što je bilo na početku. Mada sad već 10 dana ne mažemo s linolom jer je dobila v.kozice pa je siroće sva u tekućem puderu, ali mogu Ti reći da za sad osim kozica ne vidim nikakve druge flekove ili lišajeve, valjda zbog tekućeg pudera i hipermangana. A baš bi bilo lijepo da sa kozama ode i ND. Btw, Petra će 02.02.02 imati 4 mj. <i></i>
Biba
 

Re: Nina

PostPostao/la Patagonia » 04 ožu 2002, 22:17

Ja sam malo zatečena sa ovim vašim postovima jer mi imamo jedan problem a sve mi liči na gore opisano.<
>Dan od kada se rodio ima tjemenicu.Sve smo radili da je se rješimo ali ne ide.Sada on ima vrlo malo tjemenice ali ga to očito svrbi kad mu je glava stalno razdrapana.Na prijelazu prema čelu ima onako kao krastice ali u boji kože.<
>Pedijatrica nije spomenula mogućnost neurodermitisa.Preporučila nam je Wolff Basis Creme od koje nam je bolje.<
>Sada se pitam je li to neurodermitis? <i></i>
slika slika slika
Avatar
Patagonia
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 669
Pridružen/a: 10 srp 2001, 00:07
Lokacija: Zagreb

Re: Nina

PostPostao/la swenova mama » 07 ožu 2002, 01:30

ne znam kako izgleda neurodermitis, ali sam bas danas procitala sto se moze poduzeti. Dakle, vako:<
>kupka od čaja hrastove kore i preslice i nakon toga se djetetu koža namaže biljnom kremom od nevena, lavande i čestoslavice, ali bez ikakvih konzervansa. Terapija ce biti uspjesnija ako se svaki dan djetetu daje čaj od sljeza, melise,kamilice, lana i sl., uz biljne kapi od melise i nevena. Treba izbjegavati konzerviranu hranu. Ovo sam prepisala iz clanka koji potpisuje dr. Ksenija Krajina- Pokupec, fitoterapeut, Zagreb. <i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

ipak je!

PostPostao/la Patagonia » 07 ožu 2002, 15:09

Bila sam danas kod pedijatrice.Neurodermitis je, ali veli da nije strašno i da se većina povuče do 1.god.<
>Možemo se samo nadati da je blaža varijanta i da ćemo se skoro riješiti . <i></i>
slika slika slika
Avatar
Patagonia
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 669
Pridružen/a: 10 srp 2001, 00:07
Lokacija: Zagreb

Re: kupka

PostPostao/la bebaEma » 13 ožu 2002, 19:54

Daj mi molim te reci je li doktorica ili tko je vec preporucio kupku i caj rekao smiju li to koristiti i male bebe ili samo veca djeca, tj kojoj dobi je namjenjeno. Ima li neko iskustva s gospinom travom (kantarion) i kakva. Mi se borimo s laksim oblikom koji ponekad podivlja zajedno s Emom koja se onda uzasno cese i nervozna je, i jedino sto sam do sada shvatila je da nema pravila. Probala sam pisati sto jedem, cime i kada mazem i kupam, ali reakcije su neocekivane i bez pravila. Nekad joj je jednostavno do
o, a nekad bez veze pojaca. Jedino u sta sam sto posto sigurna je da joj smeta kad je pretoplo obucena ili kad je u prostoriji pretoplo. Cim izadjemo van na hladno, njoj crvenilo prestaje i smiruje se svrbez. Problem je taj da ipak moramo doma i ne mozemo citave dane biti u Maksimiru. <
>Zna li neko moze li ad. mlijeko pogorsati stvar i sto tada. Ja naime dojim ali navecer moram dati jednu porciju jer ona ne moze zaspati bez toga koliko je gladna. Mislila sam prijeci na HA Ali Hippovog nisam jos nasla kod nas, a sad koristim Hipp PRE. <i>Edited by: bebaEma at: 3/13/02 6:02:37 pm<
></i>
bebaEma
 

Re: kupka

PostPostao/la Patagonia » 14 ožu 2002, 11:08

Ne znam koliko je Ema stara ali Dan ima 5 mjeseci i mislim da si na to mislila kad si rekla mala beba.<
>Mi koristimo tu Wollfovu kremu i bolje nam je.Mažem mu tri puta na dan.Ponekad izgleda savršeno a evo,kao danas,nije baš sjajno.<
><
>Ja bi isto molila preporuku za nešto učinkovito!!! <i></i>
slika slika slika
Avatar
Patagonia
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 669
Pridružen/a: 10 srp 2001, 00:07
Lokacija: Zagreb

Re: kupka

PostPostao/la djecakovamama » 14 ožu 2002, 13:31

Neurodermitis mogu izazvati i: prasina, pseca (macija) dlaka, sintetika, vuna, stres; od namirnica jos i: kakao, mlijeko, kikiriki, orasi i sl., jaja, agrumi ... ali treba imati u vidu da skoro sve namirnice mogu izazvati alergijsku reakciju, narocito voce.<
><
>Kod djece sa atopicnim ekcemom ne pomazu uvijek iste kreme/kupke/preparati ... nekome jako pomaze odlazak na more (min 3 tjedna), u Ceskoj je popularan odlazak na Mrtvo more, ali sad nitko tamo ne ide zbog situacije na Bliskom Ist., ali koriste se preparati Mrtvog mora (iako ima puno "kopija"). <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: kupka

PostPostao/la Suzana » 14 ožu 2002, 22:41

ND NIJE iSTO STO ALERGIJA!!!<
><
>ND ne mora izazvati ni jedna namirnica (kod sam 20% djece), ni prasina, ni prasak za rublje, ni jedna druga supstanca.<
><
>Nd je jedna slabost/poremecaj imuniteta i ne mora postojati "nesto" sto izaziva alergiju. <i></i>
Suzana
 

Re: kupka

PostPostao/la djecakovamama » 15 ožu 2002, 15:35

Ma da Suzana, u pravu si; nazalost, ti imas iskustva s tim <
>Ja kako sam skuzila iz ovdasnjih medija, a ovdje se o ND puno pise (ali pod nazivom ATOPICNI ekcem) jer je zahvacen veci postotak djece, sve ovo o cem sam gore pisala moze iritirati organizam te izazvati/u
zati koznu reakciju.<
><
>Ovdje postoji jedan vrtic bas za djecu sa ND za koju postoje pretpostavke da ce imati (ili vec imaju) astmu; tamo nema niti tapisona, niti zavjesa, niti plisanih igracaka (bas zbog prasine), djeca uce svirati flautu (zbog potencijalne astme), i imaju specijalni meni; nazalost, taj vrtic je dostupan samo najbogatijima <
><
>Osim sto nije isto sti i alergija, nije niti kozna bolest i ne moze se prenijeti, ali se moze naslijediti (no ne mora). <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

neurodermitis

PostPostao/la mama3 » 20 lip 2002, 16:10

Ima jedna nova krema - Elidel 1%.<
>Pogledajte na yahoo<
>U Njemačkoj postoji jedan doktor Cremer koji je jedan od najvećih stručnjaka za ND.<
>Nabaviti ću adresu i
oj telefona kao i adrese udruga roditelja djece s ND. <i></i>
mama3
 

Re: neurodermitis

PostPostao/la Suzana » 08 srp 2002, 19:20

Mama3 , evo tek sada sam ovo procitala.<
><
>Mislim da je nasa krema Protopic ista kao ovo. To je jedan novi tretman bez kortizona, nego djeluje na imuni sistem. Posto je imuni sistem kod male djece jos nestabilan, mislim da se ne smije koristiti kod skroz male djece (do 2 god.)<
><
>Krema nama djeuje savrseno. Mazemo 1 tjedno. I nama nekih opasnih popratnih pojava. Moze se koristiti dugo vremena.<
><
>Dodajem: nije isto vidjela sam da su to z2 razlicite supstance.<
><
>Ako nekoga zanima: http://www.protopic.com <i>Edited by: Suzana at: 7/8/02 6:22:57 pm<
></i>
Suzana
 

RE: neurodermitis

PostPostao/la natalija » 10 srp 2002, 13:56

I moje cure ga imaju na žalost. Veronika (4 godine) ima strašno jako, po cijelom tijelu, osim po licu (na svu sreću), a Lucija ( 7 mjeseci) tek početak (na nogici i po leđima tek mali kružići suhe kože) ali tak je bilo i Veroniki na početku. Veroniku sam mazala obično beby uljem ali bez ikakvih rezultata. Na redovitom cjepljenju Lucije pitala sam pedijatricu i potvrdila je da je to neurodermitis i dala mi za te kružiće Elocom losion koji sam samo jednom nanesla na te suhe kružići (jer je to lijek pa je rekla da ne pretjerivati, čim se počinje povlačiti prestati). Osim toga dala mi je i TRIXERA KREMA. To je krema od Avene dermatološkog laboratorija, proizvođač Pierre Fa
e, uvoznik Oktal Pharme. Krema je bogata Avene termalnom vodom, hranjiva je i blaga, djeluje antiiritacijski. Namijenjena je svim vrstama vrlo suhe kože dojenčadi, djece i odraslih. Kao nadopuna terapijskom tretmanu aktivnih alergijskih stanja kože koja uključuju svrbež. Tixera djelotvorno štiti od dehidracije i napada mikroba. Ova bogata, meka krema lako se razmazuje po koži i pruža joj osjećaj ugode. Brzo smiruje svrbež te koži vraća gipkost i mekuću. Posebno je preporučljiva za dojenčad i djecu koja pate od alergijskih reakcija kože (npr. neurodemitis). <
> Sad sam se raspisala, ali... Luciju sam namazala jedanput elocom losionom i dvaput trixerom i sve se povuklo. Koža joj je meka, baršunasta. Prava beby koža. Veronika je bila na moru pa joj se dosta toga povuklo, ali i nju sad svako veče poslije kupanja mažem s tom kremom i već primjećujem razliku. Kremu sam kupila u ljekarni i košta skoro pa 90,00 kn( u Varaždinu). Osim kreme postoji i TRIXERA KUPKA koja je posebno preporučena za prije spavanja jer djeluje umirujuće na svrbež. <
>Eto ,ja sam jako zadovoljna time, a sad budem vidjela dal će se s vremenom opet ponoviti. <i></i>
natalija
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 10 srp 2002, 13:56

neurodermitis

PostPostao/la mama3 » 12 srp 2002, 10:21

Za mame u Njemačkoj:<
>Bunderverband Neurodermitiskranker in Deutschland<
>Oberstrasse 171, 56 154 Boppard<
>tel: 06742/87130<
><
>Herr Prof.Dr.Cremer<
>Dittmarsstr. 54<
>74274 Heil
onn<
>tel: 07131/176910<
><
>Firma Lotties ima program prilagođen djeci s neurodermitisom.<
><
> <i></i>
mama3
 

Re: neurodermitis

PostPostao/la fiona » 16 sij 2003, 17:50

Moja curica ima neurodermitis od 2 mjeseca starosti. Počelo je proljevom!!! Naravno, nitko (2 pedijatra) to nije povezao sa crvenim flekama na o
azima. Kad se boleština razmahala otišli smo kod privatne dermatologice i uz ulje noćurka u kapsulama (koje sam ja uzimala) i 4-5 krema, poseban šampon i sapun problem smo sanirali za cca 3 mjeseca. Od tada povremeno ima suhu kožu na mjestima, strašno reagira na hladnoću, vručinu, ponekad i na hranu (neke konzervanse). Ali to sve je 0. Najgore je bilo prva 2 mjeseca kad sam ludila a nisam znala od čega je proljev. Naravno, čitajući literaturu shvatila sam da sam puno odmogla svojoj Mirti jer je propuzala na vunenom tepihu (za
anjeno). Ali stalno učiš. Svi te tješe da će proći za par godina, ali to ne može biti dovoljno. <i></i>
fiona
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 sij 2003, 17:50

Neurodermitis

PostPostao/la Markova mama » 17 sij 2003, 09:15

Moja je kćer imala neurodermitis od drugog mjeseca života. Bila je crvena od glave do pete i noćima nismo spavale kako treba, jer se stalno svrbila. Mazale smo Trixera kremom i koristile Trixera kupke, probali i kupke od hrastove kore, pila sam kapsule noćurka. To je donekle pomagalo, ali čim je ne bi mazala crvenilo se vraćalo.<
>Ono što je definitivno pomoglo je terapija bioenergijom. Bila je stara oko 6 mjeseci kad smo krenuli i nakon tri tretmana ona je bila bez i jedne mrljice (a stvarno je bila skroz crvena). Od toga je prošlo oko 8 mjeseci i mi od tada živimo normalnim životom. Sve i ja ne mogu vjerovati.<
>Ja ju još uvijek pratim i ako vidim da se vraća, opet ću otići na par tretmana.<
>Nikako ovime ne bih htjela pokrenuti raspravu glede alternativnih metoda liječenja (barem ne ovdje), samo bi htjela dati još jednu ideju očajnim mamama. <i></i>
Markova mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 19 ožu 2001, 12:32

Re: Neurodermitis

PostPostao/la nina24de » 20 sij 2003, 16:28

Markova mama,a sto je s alergijama?Da li mozda reagira na odredjenu hranu?<
>I mojoj malenoj koza je super,ali alergija na mljecne proizvode jos uvijek je prisutna. <i></i>
nina24de
 

alergije

PostPostao/la Markova mama » 21 sij 2003, 08:41

Pazila sam jako kod uvođenja hrane, sve kontrolirano, jaja i naranče uvela kasnije, ali sve je bilo u redu. Sada jede sve i ništa joj ne smeta. <i></i>
Markova mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 19 ožu 2001, 12:32

Re: neurodermitis

PostPostao/la fiona » 27 sij 2003, 13:09

Kod ND se preporuča umjesto adaptiranog kravljeg mlijeka davati neko adaptirano mlijeko od soje (Sojamil). Kad je veća beba, neki preporučuju i kozje mlijeko (ok, ali može uzrokovati anemiju). <i></i>
fiona
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 sij 2003, 17:50

Re: neurodermitis

PostPostao/la folne » 01 tra 2003, 13:46

fiona, jesi i ti to bila kod dr Karlić? Pretpostavila sam to po
oju prepisanih krema i ulju noćurka! I mi smo bili kod nje i bili zadovoljni! FILIP 11. 09. 2000. (djevica)<
>KARLO 23. 08. 2002. (djevica)<i></i>
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: neurodermitis

PostPostao/la malaEma » 09 tra 2003, 13:25

Drage moje, zanima me što su vaši dermatolozi rekli vezano uz igranje djece u "prašnjavim uvjetima" npr. u pješćaniku ili sl. Naime, poznato je da djecu s ND jako smeta prašina, no opet kad razmislim, ja ću je čuvati od prašine i zmazanoće (stalno
išem i usisavam po kući, perem pod čim par nogu prođe po parketu, jer naravno tepihe smo izbacili jer kažu da im smeta), a kad odemo u Maksimir ili parkić, sva se djeca igraju u pijesku, i naravno i Ema bi. I kako da joj
aniš to, kad se i u toj igri uči i razvija. Ponekad mislim da od silnog straha šta ne smije, radim na štetu svog djeteta jer je zakidam za neke stvari. I povrh svega, kad jednog dana krene u vrtić, bit će izložena svoj toj prašini i prljavštinama, a organizam joj neće biti niti postupno privikavan, pa se bojim da bi moglo biti još gore nego da je pomalo (u malim dozama) privikavamo i na te uvjete, a ne na "stakleno zvono".<
>Još me zanima postoji li kakav klub roditelja djece s ND, i ako da kako do njiih doći. Vjerujem da je svakoj od vas lakše (meni bar je) kad malo razmjenim iskustva s ljudima, jer često saznam ponešto što nisam znala, makar sam obišla sve moguće siteove o tome, pročitala milijardu članaka i knjiga i pričala s tonom doktora. Svi trube isto, a svako djete reagira drugačije. Čak mi je palo na pamet, za one iz ZG a blizu Maksimiru, da se sad kad dođu topliji dani nađemo u Maksiću i pustimo klince da se poigraju, a mi malo razmjenimo iskustva. Ako je koja od vas za, javite se, može i na mail.<
>Ema je jučer navršila 18 mjeseci, i još nas nije napustio "gebe"(tako Ema veli da ju svrbi) i stalno se nadamo da je blizu kraj. <i></i>
malaEma
 

Re: neurodermitis

PostPostao/la Parazit » 10 tra 2003, 10:36

kolko je jak taj vas ND? i gdje se pojavljuje kod Eme???? <i></i>
Parazit
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 26 vel 2003, 11:40

Re: neurodermitis

PostPostao/la fiona » 10 tra 2003, 13:29

Folne, jesmo, bili smo kod nje. I ja sam prije išla kod nje radi akni. Malčice je čudna, ali zbilja mislim da je odličan stručnjak. <
><i></i>
fiona
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 sij 2003, 17:50

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron