Sada je: 28 ožu 2024, 12:35.

Tibetanska gljiva

Moderator/ica: direktorica svemira

Tibetanska gljiva

PostPostao/la dunja » 30 kol 2004, 15:28

Moja frendica je to dobila od svoje sveki. Bijela je, izgleda ko karfiol. Stavlja se u mlijeko, stoji 24 sata, mlijeko se procijedi i popije (ima okus ko kefir) a gljiva se opere, stavi ponovo u mlijeko. Za 17 dana gljiva se udvostruči, i onda se nekome može dati ta nova polovica. Pije se 20 dana, 10 dana pauze pa opet. Piše na papiru uz gljivu da je izvrsna za probavu, bu
ege, itd., itd.. Mene zanima jel vi u to vjerujete, jel to netko pio? Ona to meni nudi a ja baš nisam sigurna jel to neka patka ili je ok? Kaj vi mislite? <i></i>
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la ana » 31 kol 2004, 08:37

Da meni moja sveki da takvu gljivu,ja ju sigurno ne bi probala <
><
> Roko 05.08.2001.<
><
><i></i>
ana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 04 lis 2001, 09:34

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la dunja » 31 kol 2004, 08:57

pa ana, nisi baš usamljena u razmišljanju <
>meni to zvuči kao nešto što bi mi profesor Snape znao smućkati zato i pitam jel neko čuo za to <i></i>
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la Sarina mama » 31 kol 2004, 11:17

Moja prijateljica je imal tu gljivu, ne sjecam se da li se zvala tibetanska,ali je u svakom slucaju bila gljiva <
>Pila je i ona i cijela obitelj, svi su prezivjeli, ali nisu primijetili neku veliku "korist" od te gljive. <
>Ona je meni htjela dati pola gljive, ali meni se to nekako gadilo, nemam pojma zasto... Sara 29.08.2001. i Antonio 29.09.2003.<i></i>
Sarina mama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 112
Pridružen/a: 14 vel 2002, 01:16

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la ana » 01 ruj 2004, 13:44

Meni to isto zvuci fuj Roko 05.08.2001.<
><
><i></i>
ana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 04 lis 2001, 09:34

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la jasna77 » 02 ruj 2004, 14:43

Ja sam imala tu gljivu u srednjoj školi. Dala mi ju jedna frendica, ali sam je držala u indijskom čaju (čini mi se ) i nisam to pila nego sam je nakon dva tjedna osušila i sprešala da mi ostane za uspomenu. Tko zna gdje je to sad? <
>I ja sam čula da je do
o piti "to" , ali je skroz mirisalo kiselkasto i nije me privlačilo, nama je to tada bila fora. <
>E, baš sam ti pomogla . <i></i>
L. 12/02
E. 03/05
Avatar
jasna77
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 10 stu 2003, 17:34

Gljiva

PostPostao/la MjesecevaZraka » 17 ruj 2004, 11:13

Imali je moji doma, davno. Bas je kao kefir, s malo naglasenijim mirisom na kvasac.<
><
>Meni je sama gljiva izgledala kao karcinom (ne znam odakle mi to kad ga nikad nisam vidjela ), nema sanse da bih je bila dirala ili pila "kefir". <i></i>
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
Avatar
MjesecevaZraka
Sveta krava
 
Postovi: 7818
Pridružen/a: 16 tra 2004, 08:01
Lokacija: Pumpkin patch

Re

PostPostao/la triputamama » 20 ruj 2004, 15:18

Moja sveki pije nešto od neke gljive (mislim zeleni čaj i kombucha, jel se tako piše). Navodno, jako zdravo, a meni izgleda . Mislim gljiva, ne sveki. <i></i>
triputamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 20 ruj 2004, 15:18

Re: Re

PostPostao/la dunja » 23 ruj 2004, 09:57

triputmama <i></i>
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Re

PostPostao/la Kris2 » 23 ruj 2004, 22:13

isto sam to vidjela davno kod nekog od rodbine i nema sanse da bi ja to popila, premda nije racionalno, onak mi je gadljivo bilo . <i></i>
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11417
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Re

PostPostao/la Tonka » 02 sij 2005, 23:50

Meni treba to pod hitno a neznam gdje nabaviti. Kombucha se drzi u čaju i to je nešto drugo. Meni treba tibetanska... <
><
>LUKAS 25. 07. 2003.<
><
><
><
><i></i>
Avatar
Tonka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 05 vel 2003, 02:37
Lokacija: Gorski Kotar - raj na zemlji

Re: Re

PostPostao/la Mihaela » 12 sij 2005, 19:02

Ja bi isto htijela tu gljivu ak ju netko ima!!!Pila sam to jako davno,tj. moji doma i ja jer je mama to dobila pa smo uzgajali Meni je to bilo super za piti i dosta mi je pokretalo metabolizam i osjecala sam se bolje.Sjecam se da je dosta bitno u kakvo ju mlijeko stavljas i da se cak po njoj moze ocijeniti kvaliteta mlijeka.Najbolji su uspjesi u mlijeko z
egov a najgore u dukatovom svjezem mlijeku-dobis samo prst kefira a ostalo bude voda! Dino 03.04.2003.<i></i>
Avatar
Mihaela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 177
Pridružen/a: 20 vel 2003, 17:02
Lokacija: Zagreb

Re: Re

PostPostao/la Webmama » 17 sij 2005, 22:07

ja bi komuchu ako netko ima, ja sam to nekad prije pila i bilo mi je super fino Mame&Bebe - Početna stranica<i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: Re

PostPostao/la kimama1 » 21 sij 2005, 17:40

Webica ja je imam, ali kako da ti je dostavim <i></i>
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Re

PostPostao/la mameibebe » 20 vel 2005, 13:40

Ja samo javljam da sam je nabavila i da vec tjedan dana uspjesno raste u mojem domu. Dobila sam je zajedno sa detaljnim uputstvima i bas se veselim, jer obozavam okus caja koji nastane... Quote:Jedan dan bez osmjeha je izgubljeni dan..<i></i>
mameibebe
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 21 lis 2000, 02:01
Lokacija: Uzduž i poprijeko

Re: Re

PostPostao/la Mihaela » 27 vel 2005, 10:37

A ja evo nabavila tibetansku i uzivam u kefiru Dino 03.04.2003.<i></i>
Avatar
Mihaela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 177
Pridružen/a: 20 vel 2003, 17:02
Lokacija: Zagreb

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la ZacKa » 30 stu 2009, 15:21

Mihaela, mameibebe podižem, i drugi koji nešto znaju
evo imam priliku dobiti tu mliječnu tibetansku gljivu pa me zanima kako stojite s time, jeste pile taj kefir, jel ima kakvog rezultata, i ono najvažnije što me zanima da li ga smiju piti i djeca ????

havla, hvala............
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la Mihaela » 04 pro 2009, 17:07

Ja sam ga pila dosta dugo ali ja i inace pijem kefir pa ne znam bas o ljekovitosti iz mog iskustva osim da je fino i okrepljujuce.Sto se deckiju tice oni uopće neće piti kefir ni jedan ni drugi.
Nisam ti bas pomogla :dunno
Avatar
Mihaela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 177
Pridružen/a: 20 vel 2003, 17:02
Lokacija: Zagreb

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la kama » 31 sij 2010, 17:20

znali tko zašto se nesmije ni komadićak te gljive popiti a što ako se popije slučajno ima li kakvih posljedica
kama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 30 sij 2010, 23:03

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la enđi » 31 sij 2010, 18:17

Ja sam jučer dobila tibetansku gljivu, imam zdrastvenih problema sa crijevima ,zanima me dali ju je netko koristio i kakva su mu iskustva, dali je bilo poboljšanja u zdrastvenom stanju ili ne?
Gljiva mi je sada u mlijeku i trebala bi večeras prvu put popiti taj jogurt.
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la Crazy Daisy » 31 sij 2010, 20:02

to su tzv. kefirna zrnca i nisu gljive već simbiotička tvorevina kvasca i bakterija. fermentacijom mlijeka daju kefir isti onaj koji kupujete u trgovini. nema razlike.
to su živi sustavi koji se prehranjuju laktozom i stvaraju mliječnu kiselinu. interesantni su jer se napitak lako sprema kod kuće, a prehrambena svojstva su im blagotvorna kao i kod ostalih fermentiranih mliječnih napitaka - potiču peristaltiku crijeva.
ja kefir ne bi davala djeci jer sadrži male količine alkohola.
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la enđi » 01 vel 2010, 20:55

Crazy Daisy je napisao/la:to su tzv. kefirna zrnca i nisu gljive već simbiotička tvorevina kvasca i bakterija. fermentacijom mlijeka daju kefir isti onaj koji kupujete u trgovini. nema razlike.
to su živi sustavi koji se prehranjuju laktozom i stvaraju mliječnu kiselinu. interesantni su jer se napitak lako sprema kod kuće, a prehrambena svojstva su im blagotvorna kao i kod ostalih fermentiranih mliječnih napitaka - potiču peristaltiku crijeva.
ja kefir ne bi davala djeci jer sadrži male količine alkohola.


Crary Daisy ,molim te ako znaš ili netko tko zna ,ja imam oštečenje debelog crijeva,dali bi ovaj kefir mogao da obnovi sluznicu crijeva?
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la mare30 » 01 vel 2010, 21:37

Enđi ja sam imala iste probleme ko ti i moram ti reći da me ta gljiva spasila!!!! Samo pij kefir.Ja sam se preporodila od toga,mada sam bila prilično skeptična,a eno sad moja gljiva u frižideru jer mi se nakon nekog vremena malo zgadila(i dalje je živa ali kad je u frižideru ne množi se onako bjesomučno ko na ljetnim temperaturama)! :zivili Ako te šta zanima samo pitaj.Sretno!
slika
slika
Avatar
mare30
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 296
Pridružen/a: 23 pro 2009, 22:54

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la Crazy Daisy » 01 vel 2010, 21:42

probaj bolje sa probioticima u kombinaciji sa prebioticima, odn. sa inulinom. npr. LGG u čašici.

probiotici prežive kiseli medij želuca i stižu živi i zdravi u crijevo, te u crijevu sudjeluju u probavljanju hrane i na taj način se obnavlja crijevna flora,
a inulin kao biljno vlakno veže vodu, bubri i formira stolicu.

kod kefira piješ samo metabolite fermentacije, a ne i živu masu.
sretno :mah
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la mare30 » 01 vel 2010, 22:39

Slažem se i ja s crazy daisy,ja sam kad mi se taj kefir zgadio pila Lepicol probiotike i sve najbolje ti imam reći za njih.Patila sam se s crijevima 5 godina i da kucnem u drvo već pola godine nemam nikakvih problema.
slika
slika
Avatar
mare30
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 296
Pridružen/a: 23 pro 2009, 22:54

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la mini-ja » 05 vel 2010, 01:14

i ja ga imam i pijem ga i izvrsno regulira probavu. ali ima i mali postotak alkohola u sebi i radi toga se ne bi smio davati djeci!
slika
mini-ja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 03 vel 2010, 17:43

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la dijana.grad » 17 lip 2010, 21:18

pozdrav,

Ja ne smijem konzumirati mlijeko ni mlječne proizvode, a imam veikih problema sa probavom.
Postoji li neki drugi način konuzumiranja te gljive? Pročitala sam da dolazi sa Kavkaza gdje nije bilo mijeka i da su je koristili vodom. zna li netko nešto o tome?
dijana.grad
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 vel 2010, 22:34

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la enđi » 18 lip 2010, 09:24

dijana.grad je napisao/la:pozdrav,

Ja ne smijem konzumirati mlijeko ni mlječne proizvode, a imam veikih problema sa probavom.
Postoji li neki drugi način konuzumiranja te gljive? Pročitala sam da dolazi sa Kavkaza gdje nije bilo mijeka i da su je koristili vodom. zna li netko nešto o tome?


Ja dok nisam otrila pravi uzrok mojih bolova i problema s probavom,gljiva mi nije uopče pomagala,treba otkrit uzrok tih problema,pa čak promjenit kompletnu prehranu ,kako sam ja učinila,tek onda to ima smisla.
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la ruzicabon » 08 pro 2010, 20:47

Ja si evo nabavila tu gljivu (kavkasku, tibetansku kakvu li vec) veceras pijem svoju prvu casicu kefira.Citam po netu i dosta pozitivinih iskustava konzumenata ali javim se za 20-ak dana sa svojim dojmovima. :mah
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Tibetanska gljiva

PostPostao/la ruzicabon » 23 sij 2011, 04:04

Pijemo vec drugu turu i kefir mi bas prija.Zaista regulira probavu i ugodnog je okusa samo se bas mora paziti na kolicinu gljive jer ako je ima previse kefir bude prekisel.Cula sam da se moze i zamrznuti, ne znam je li neko to vec probao.Zamrznula sam u vodi jedan dio jer mi bilo zao baciti a nisam imala kome dati.
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Sljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.