Switch to full style
Odgovori

Re: Kako da poboljsam zeljezo

17 ruj 2010, 10:32

nisam prije vidjela ovu temu, a nemam sad vremena pročitati sve postove ( na poslu sam) : ja sam imala željezo 3,5 i dobila sam preporuku od jedne poznanice za goji bobice, naručuju se iz varaždina, nakon mjesec dana željezo mi se podiglo na 14. Pitala sam svoju liječnicu što ona misli o onim zdravim sokovima (0,75l košta od 35-50kn) rekla mi je da oni ne mogu dati dovoljnu količinu željeza i da su tablete ipak najmoćnije ali da usput uništavaju i želudac, tako da sam se ja na kraju okrenula samo tim goji bobicama i meni su stvarno super pomogle

Re: Kako da poboljsam zeljezo

17 ruj 2010, 13:02

mamaodlare je napisao/la:nisam prije vidjela ovu temu, a nemam sad vremena pročitati sve postove ( na poslu sam) : ja sam imala željezo 3,5 i dobila sam preporuku od jedne poznanice za goji bobice, naručuju se iz varaždina, nakon mjesec dana željezo mi se podiglo na 14. Pitala sam svoju liječnicu što ona misli o onim zdravim sokovima (0,75l košta od 35-50kn) rekla mi je da oni ne mogu dati dovoljnu količinu željeza i da su tablete ipak najmoćnije ali da usput uništavaju i želudac, tako da sam se ja na kraju okrenula samo tim goji bobicama i meni su stvarno super pomogle


koliko to košta, kak se naručuje,
daj malo više informacija ;)

Re: Kako da poboljsam zeljezo

17 ruj 2010, 13:25

Koliko mali smiju piti spirulinu, mislim od koliko godina smiju početi?

I jel neko probao sirup od kupina za željezo?

Re: Kako da poboljsam zeljezo

17 ruj 2010, 18:47

ogovor za majko mila :
googlaj goji bobice i dobit ćeš sve informacije

Re: Kako da poboljsam zeljezo

20 ruj 2010, 11:19

mamaodlare je napisao/la:ogovor za majko mila :
googlaj goji bobice i dobit ćeš sve informacije


daj mi reci kakvog je to okusa prije nego kupim

Re: Kako da poboljsam zeljezo

24 ruj 2010, 13:29

mamaodlare je napisao/la:nisam prije vidjela ovu temu, a nemam sad vremena pročitati sve postove ( na poslu sam) : ja sam imala željezo 3,5 i dobila sam preporuku od jedne poznanice za goji bobice, naručuju se iz varaždina, nakon mjesec dana željezo mi se podiglo na 14. Pitala sam svoju liječnicu što ona misli o onim zdravim sokovima (0,75l košta od 35-50kn) rekla mi je da oni ne mogu dati dovoljnu količinu željeza i da su tablete ipak najmoćnije ali da usput uništavaju i želudac, tako da sam se ja na kraju okrenula samo tim goji bobicama i meni su stvarno super pomogle


a kolik si pojela tih bobica svaki dan. koju količinu za tih mj dana
jel netko pio sok od goji bobica

Re: Kako da poboljsam zeljezo

01 tra 2011, 22:26

I moj sin je slabokrvni, al vjerujte s godinama to prode. I ja sam kao dijete bila slabokrvna, do 14 god, od tad je sve ok.

Re: Kako da poboljsam zeljezo

01 tra 2011, 23:01

Koji je sirup najbolji za slabokrvnosti???!!!

Re: Kako da poboljsam zeljezo

02 tra 2011, 16:28

Moja iskustva sa jako niskim željezom :silne terapije 6 mjeseci tablete,6 mjeseci pauza-ništa od svega.Onda počinje prirodna medicina-kupinovo vino,sok,svježe iscijeđena cikla sa jabučnim sokom( da ubije okus) i nešto što sam nedavno otkrila-šumski med(medljikovac) i pelud(polen,cvijetni prah).Sa željeza 3 došla sam na 17 .

Re: Kako da poboljsam zeljezo

02 tra 2011, 22:32

Dali je sirup multisanosvit sa zeljezom hr proizvod?

Re: Kako da poboljsam zeljezo

04 srp 2011, 20:15

Meni je naša doktorka,( inače gospođa u godinama, koja je nerado prepisivala lekove, a rado davala savete) govorila:
-Za dobru krvnu sliku neophodne su namirnice životinjskog porekla, džigerica, jaja, meso. Sve ostalo, kao spanać, samo pomaže. Dete mora jesti na masti, mast transportuje gvožđe i minerale-

Re: Kako da poboljsam zeljezo

04 srp 2011, 23:15

Slažem se da triba uz raznovrsnu prehranu uključit crveno meso :dada , posebno djeca. Tako sam došla do podataka da je svinjska đigerica ta koja ima najviše željeza, a najmanje cijenjena :dunno . Uz sve vrste crvenog mesa, meso kozletine je daleko višeg postotka željeza od bilo kojeg drugog mesa(više od 3%). Vjerojatno zato što koza u svojoj prehrani koristi oko 500 vrsta bilja :da? . Ako se pitate kako do tog mesa, vjerojatno ima po mesnicama u Zg, ili proguglajte za OPG Šneberger. Toplo preporučujem knjigu "Hrana za život" J.B.Pejić i Z.Pejić koju sam kupila u Bio&Bio :dada :5 . Odlični savjeti o unošenju minerala u organizam putem hrane..,odlično za djecu i odrasle :zivili

Re: Kako da poboljsam zeljezo

05 srp 2011, 00:43

Goji berries su odlicne, jaki antioksidant, ali nisam cula da podize zeljezo. Evo vam malo vise o tome:
http://www.natural-health.net.au/articl ... ji-berries

INace, ja njih stavljam za dorucak u zitarice ili ih grickam, onako za snack.

Re: Kako da poboljsam zeljezo

06 srp 2011, 10:12

Treba napraviti infuziju od listova koprive, ne caj.
Nekih 25g (puna saka odrasle osobe) suhog lisca prelije se litrom prokljucale vode i ostavi (najbolje poklopljeno u tegli) stajati 4 sata. Dobije se tekucina tamno zelene, gotovo crne boje. Procijedi se i moze se drzati u frizideru.
Pije se tijekom dana, par salica.
Ako se radi sa svjezom, pretpostavljam da bi je trebalo staviti dvostruko vise.

Netko je pitao za okus goji bobica.. nama nisu ukusne, nikome. A cini mi se i da bi bile preskupe kao redoviti tretman u podizanju zeljeza (bar kod nas, vrecica od 50 g je nekih 25 Kn).

Re: Kako da poboljsam zeljezo

06 srp 2011, 14:38

Mi smo sada opet u mogućnosti za nabavku sirupa od kupina tako da smo počeli sa novim ciklusom.
Nama se pokazao jako prihvatljiv okusom za razliku od drugih, a i 100% je prirodan bez kemije. :mah

Manjak željeza

04 ruj 2011, 22:39

Išla sam u petak dati krv i žana mi je rekla da ima manjak željeza i da nemrem dati krv.
Pa mi je rekla da je cikla dobra za željezo.
Koja je još namirnica ili nešto dobro za popraviti žaljezo?

Re: Manjak željeza

04 ruj 2011, 22:41

uz ciklu uvijek uzmi limun ili C vitamin.
jetrica su najbogatija. zatim bilo koje crveno meso.
iz povrća nikad ne možeš apsorbirati toliko željeza kao iz mesa.
zatim žumanjak, pasirana kuhana rajčica.

Re: Kako da poboljsam zeljezo

19 svi 2017, 14:39

...
Zadnja izmjena: Adorabla; 15 svi 2018, 14:24; ukupno mijenjano 3 put/a.
Razlog: editiran link radi sumnje na stranice s malwareom, ponovno obrisan link radi spamanja
Odgovori