Sada je: 29 ožu 2024, 06:47.

Što za imunitet?

Moderator/ica: direktorica svemira

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la beammama » 04 lis 2011, 19:33

U stvari, za Benedikta se moram konzultirati sa stručnom osobom jer koristi svakodnevno lijekove da ne napravim još veće sranje.
Bubi, hvala još jednom na linku jer me podsjetio na ono što već znam: nemoj sama glumiti liječnika/ljekarnika/homeopatu
Matična mliječ je za imunitet. To je pripravak koji proizvode pčele isključivo za prehranu matica pa ga ima izrazito malo jer se dio mora ostaviti matici u košnici. Mislim da je 06/07 kad je Amadej bio u bolnici doza za mjesec dana koštala oko 900 kuna i naručivalo se preko neta iz Rijeke ili Italije, jer ono što se kod nas u apotekama i biljnim apotekama kupovalo nije bila čista nego nekakvi pripravci s vrlo malim udjelom matične mliječi u sebi. Kakva je sad situacija :dunno
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la Bubidea » 04 lis 2011, 19:35

ufff, 900kn :shock
toliko ipak ne dam
ostajem na imunalu, medu i limunu
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la ivanaiv » 04 lis 2011, 21:56

I mene zanima ovo ulje crnog kima moze i na pp :)
2006
2008
Avatar
ivanaiv
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 604
Pridružen/a: 05 sij 2006, 15:25

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la direktorica svemira » 04 lis 2011, 22:10

beammama je napisao/la:Benedikt je alergičar i ima dijagnosticiranu astmu. Mora biti na ljekovima cijelu godinu zbog toga što je jako alergičan na grinje i prašinu, između ostalog.


Ulje crnog kima je najbolji izbor za ovakve slučajeve.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la calma » 04 lis 2011, 23:10

da li eterična ulja pomažu u dezinfekciji prostora ako se ukapaju u lampu ili stave na radijator u posudu sa vodom.recimo čajevac i lavanda.
Avatar
calma
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 03 lis 2011, 22:54

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la beammama » 05 lis 2011, 11:52

Tretman kod alergija najbolje je započeti nekoliko mjeseci prije perioda polinacije (koje počinje u ožujku ili travnju), kako bi se tijelo uspjelo pripremiti za sezonu visoke koncentracije peluda u zraku. Ulje crnog kima uzimajte tri puta na dan nakon obroka, po 30-40 kapi. Uzmite u obzir da kod alergija tretman treba trajati sve do kraja jeseni. Tijekom zime možete napraviti pauzu, ali opet trebate početi s terapijom najkasnije u veljači. Do sada su zabilježeni slučajevi alergičara s izrazito teškim simptomima koji su se nakon nekoliko godina terapije skoro u potpunosti riješili svih simptoma alergije.


sa stranice: http://www.etericnaulja.net/aromaterapi ... -kima.html

kurtizana, koliko i kako dozirati djeci? Benedikt je 50 kila, jake alergije i na grinje, prašinu pa mora cijelu godinu uzimati lijekove. Amadej je 35 kila, imunitet još uvijek nesjajan, a i meni bi dobro došlo, ja ću po ovoj uputi jer svoje kile vam ne budem otkrila ni u ludilu.
Koji odnosno čiji preparat kupiti? Da li smijem zanemariti doktoričinu preporuku da Benedikt izbjegava med jer je alergičan na peludi. Kako drugačije da im ublažim okus, ako izbjegavam davanje s medom?
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la IdaH » 05 lis 2011, 12:00

Mene bi isto zanimalo da li ulje crnog kima pomaže i za alergiju na grinje i prašinu (kod moje je utvrđena samo ta alergija). I koje od ovih tri koje se navode na stranici Terra organica? Po čemu se razlikuju?
Avatar
IdaH
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 327
Pridružen/a: 07 tra 2010, 14:35
Lokacija: Maxi mir

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la beammama » 05 lis 2011, 12:24

Ja bih rađe preporuku za nešto što se može kupiti u apoteci. Nisam baš od onih koji naručuju preko neta.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la IINA » 05 lis 2011, 12:37

Bea, možda Citrofit?
Imaš ga u biljnoj ljekarni blizu Kvatrića, a
tam ima i praznih kaspula u koje možeš
kapati.
Sad ak ne mogu kapsule popit onda mislim da otpada, jer
je groznog okusa i ne može se ničime zakamuflirati. :/
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la beammama » 05 lis 2011, 12:51

Jel' to ona od "Encijana" biljna apoteka ili?
To mi je usput. Piše na ovoj strani da se može pomiješati s medom pa ću probati tako.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la direktorica svemira » 06 lis 2011, 10:05

beammama je napisao/la:
Tretman kod alergija najbolje je započeti nekoliko mjeseci prije perioda polinacije (koje počinje u ožujku ili travnju), kako bi se tijelo uspjelo pripremiti za sezonu visoke koncentracije peluda u zraku. Ulje crnog kima uzimajte tri puta na dan nakon obroka, po 30-40 kapi. Uzmite u obzir da kod alergija tretman treba trajati sve do kraja jeseni. Tijekom zime možete napraviti pauzu, ali opet trebate početi s terapijom najkasnije u veljači. Do sada su zabilježeni slučajevi alergičara s izrazito teškim simptomima koji su se nakon nekoliko godina terapije skoro u potpunosti riješili svih simptoma alergije.


sa stranice: http://www.etericnaulja.net/aromaterapi ... -kima.html

kurtizana, koliko i kako dozirati djeci? Benedikt je 50 kila, jake alergije i na grinje, prašinu pa mora cijelu godinu uzimati lijekove. Amadej je 35 kila, imunitet još uvijek nesjajan, a i meni bi dobro došlo, ja ću po ovoj uputi jer svoje kile vam ne budem otkrila ni u ludilu.
Koji odnosno čiji preparat kupiti? Da li smijem zanemariti doktoričinu preporuku da Benedikt izbjegava med jer je alergičan na peludi. Kako drugačije da im ublažim okus, ako izbjegavam davanje s medom?


Za odrasle je doza 1/2 - 1 čajna žličica 2-3 x dnevno, nakon jela. Klinci imaju dovoljno kg da dozu samo prepoloviš, recimo pola čajne žličice 2 x dnevno iza jela. Nema smisla ublažavati okus, daš im na žlicu pa poslije toga vode, soka, komadić kruha i sl. Moj pije bez problema.


Ja ne bih miješala s medom, zbog alergije.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la direktorica svemira » 06 lis 2011, 10:07

IdaH je napisao/la:Mene bi isto zanimalo da li ulje crnog kima pomaže i za alergiju na grinje i prašinu (kod moje je utvrđena samo ta alergija). I koje od ovih tri koje se navode na stranici Terra organica? Po čemu se razlikuju?


U pitanju su različiti brendovi, kao što u Konzumu imaš Dukat, Vindija i sl. mlijeko :mrgreen . Oshadhi - njemački brend, Pranarom - belgijski, H. Lamotte - njemački, ali ne dolazi u original pakiranju kao prethodna dva, već ga uvoznik prepakirava.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la direktorica svemira » 06 lis 2011, 10:08

calma je napisao/la:da li eterična ulja pomažu u dezinfekciji prostora ako se ukapaju u lampu ili stave na radijator u posudu sa vodom.recimo čajevac i lavanda.


Pomažu. Možeš ih i nakapati u bočicu s sprej pumpicom, sa vodom, pa poprskati po prostoru.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la Mama Mia28 » 06 lis 2011, 13:31

molim vas može li i meni na pp gdje u zg. kupiti kvalitetno ulje crnog kima i od kojeg proizvođača
2008.slikaslika
Avatar
Mama Mia28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1617
Pridružen/a: 07 pro 2009, 14:39
Lokacija: Na zapadu

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la brigita » 06 lis 2011, 13:45

Mama Mia28 je napisao/la:molim vas može li i meni na pp gdje u zg. kupiti kvalitetno ulje crnog kima i od kojeg proizvođača



ok onda i meni na pp
Avatar
brigita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 24 srp 2011, 16:59

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la beammama » 06 lis 2011, 14:03

kurtizana, hvala. Evo ti jedna silikonska :kiss

brigita je napisao/la:
Mama Mia28 je napisao/la:molim vas može li i meni na pp gdje u zg. kupiti kvalitetno ulje crnog kima i od kojeg proizvođača



ok onda i meni na pp

I meni, i meni. Ili bar od kojih proizvođača je bolje.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la Mama Mia28 » 07 lis 2011, 15:18

nitko neće odati tajnu? :( :basnecu
2008.slikaslika
Avatar
Mama Mia28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1617
Pridružen/a: 07 pro 2009, 14:39
Lokacija: Na zapadu

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la beammama » 07 lis 2011, 15:19

Mama Mia28 je napisao/la:nitko neće odati tajnu? :( :basnecu

Izgleda da su sve super :p
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la mrcinela » 30 lis 2011, 19:13

postoji li nekakav caj za imunitet? p. ne voli sirupe i ne zelim ga mucit nicime na silu, a caj rado popije.
slika
Avatar
mrcinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1321
Pridružen/a: 06 svi 2010, 07:13
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la titirlica » 30 lis 2011, 19:17

u KEMIGU u Bauerovoj ima ulja crnog kima različitih proizvođača , koji god izabereš nećeš pogriješiti ...sva su organskog podrijetla i hladno prešana ;)
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la beammama » 30 lis 2011, 19:40

titirlica, hvala. Jel' to bliže Vlaškoj ili Zvonimirovoj?
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la srnicka » 29 stu 2011, 12:06

Dali je neko od vas koristio ECOMER
srnicka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 28 stu 2011, 13:44

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la titirlica » 29 stu 2011, 12:12

beammama je napisao/la:titirlica, hvala. Jel' to bliže Vlaškoj ili Zvonimirovoj?


Vlaškoj , kasno palim jel ? :mrgreen
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la beammama » 29 stu 2011, 12:30

titirlica je napisao/la:
beammama je napisao/la:titirlica, hvala. Jel' to bliže Vlaškoj ili Zvonimirovoj?


Vlaškoj , kasno palim jel ? :mrgreen

na žalost ne. Nemajka na kraju ništa od toga nije kupila. Trudim se hraniti ih sa što više voća i povrća, ali od ovih dodataka nisam ništa.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la titirlica » 29 stu 2011, 12:43

beammama je napisao/la:
titirlica je napisao/la:
beammama je napisao/la:titirlica, hvala. Jel' to bliže Vlaškoj ili Zvonimirovoj?


Vlaškoj , kasno palim jel ? :mrgreen

na žalost ne. Nemajka na kraju ništa od toga nije kupila. Trudim se hraniti ih sa što više voća i povrća, ali od ovih dodataka nisam ništa.



A sretno onda :) :) , ja sam mu sad uvela i kukicha čaj , pauziramo sa kimom. Moram priznati da ovaj čaj popije bez nagovaranja :yess , moljakanja, obečavanja.... :roll jednostavno mu je fin
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la beammama » 29 stu 2011, 12:50

Kakav je to čaj? Benedikt hoće čajeve, a Amadej baš i ne.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la petunia » 30 stu 2011, 15:46

Što od navedenog smije beba od 11 mjeseci? Od prijateljice kćer, konstantno prehladjena, preselili su se nedavno u sasvim drukčiju klimu, pa je vjerojatno pao imunitet. Pomislila sam prvo na petrovićev med, a to nebi smjela ispod godine dana... Osim dobre prehrane, to jasno, imate prijedlog? Da, i još doji.
L. 05.04.2010.
slika
Avatar
petunia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 428
Pridružen/a: 29 lis 2010, 19:57
Lokacija: Dalmacija

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la titirlica » 30 stu 2011, 17:25

beammama je napisao/la:Kakav je to čaj? Benedikt hoće čajeve, a Amadej baš i ne.


posebna vrsta zelenog čaja bez kofeina, mogu ga i bebe piti , ugodnog je i blagog okusa...probajte ;)
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la Freckles » 18 sij 2012, 16:09

Opet je počelo...svi u vrtići šmrcaju :shock Ove sezone smo ipak dobro prošli, zasada smo dobri. Pili smo beta-glukan, preporučila teta u ljekarni. Ima raznih sirupa, mi smo uzeli Imunosal jer je mi se činio najisplativiji, 69 kn nije strašno - drugi su bili oko 150 i više. Ima i na netu više informacija, ako nekog zanima [reklama]

editirala moderatorica zbog reklame
Freckles
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 04 stu 2010, 10:30

Re: Što za imunitet?

PostPostao/la Zwerka » 18 sij 2012, 20:14

Ja pitala pedicu da li i šta davati malome za imunitet, pa mi je odgovorila kratko i jasno - ništa. :conf
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron