Sada je: 28 ožu 2024, 10:11.

HOMEOPATIJA

Moderator/ica: direktorica svemira

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la Gabrić » 08 srp 2011, 22:59

Zna li netko homeopata u blizini Rijeke? Prijeti mi operacija krajnika koju bi ako je ikako moguće htjela izbjeći.
Ako netko može preporučiti nekog, molim vas broj na PP. :mah
slikaslika
Avatar
Gabrić
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 407
Pridružen/a: 28 sij 2009, 12:56
Lokacija: Zapad

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la SunčicaVŽ » 17 kol 2011, 10:03

Naša uheka su zasad izlječena, nadam se da će tako i ostati.
Uglavnom, na svoju ruku sam joj 2 mjeseca davala Siliceu, prije mjesec dana smo išli u slanu sobu 10 puta, svjetlili bioptron lampom. Prošli tjedan je doktorica bila totalno iznenađena jer nije mogla vjerovati da na bubnjićima nema ni traga upalama , napetostima ni crvenila ...jej. :zivili Živjela alternativa !
A 01.03.2000. - Filozof
B 17.10.2003. - Mudirca
L 28.01.2009. - Princeza
SunčicaVŽ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 13 tra 2010, 11:40

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la laiknikola » 23 pro 2011, 15:41

Drage moje, nemojte tratiti teško zarađene obiteljske kune na običan šećer i vodu!
Zadnja izmjena: dunja; 16 sij 2012, 09:36; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: nedozvoljeno reklamiranje
laiknikola
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 23 pro 2011, 15:05

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la IINA » 23 pro 2011, 19:20

:roll
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la titirlica » 23 pro 2011, 20:08

nikola imaš li ti neku misiju ovdje na forumu , u svih svojih 5 postova tupiš jedno te isto :roll
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la laiknikola » 04 sij 2012, 00:04

titirlica je napisao/la:nikola imaš li ti neku misiju ovdje na forumu , u svih svojih 5 postova tupiš jedno te isto :roll

Pa da. Misija mi je informirati zainteresirane o stvarnom (ne)djelovanju alternativne medicine. Mislim da je to izrazito pozitivna misija zbog rizika i opasnosti koje ona nosi, uostalom sve što iznosim su činjenice.
Želja mi je samo da ljudi budu informirani, ne bih rekao da tupim.
laiknikola
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 23 pro 2011, 15:05

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la Kaya071 » 04 sij 2012, 08:46

laiknikola, samo me interesuje da li si to misljenje formirao na osnovu clanaka u novinama, ili si odradio podrobnu analizu svih homeopatskih remedija, pa dosao do otkrica da su "secer i voda" (iliti ubleha).
Jesi li isprobao homeopatsko lijecenje na svojoj kozi/tijelu, pa nije nikako radilo, ili si jednostavno pobornik klasicne medicine i zatvaras oci, odnosno negiras cinjenicu da postoje i druge mogucnosti lijecenja?

Kako god da je, pusti ljude da rade sta hoce, pogotovo kad u njihovom slucaju homeopatija radi ;) .
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la IINA » 04 sij 2012, 09:40

Homeopatija je u razvijenim zemljama dio
službene medicine.
A i kod nas večina homeopata su liječnici. Toliko.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la Kaya071 » 04 sij 2012, 09:54

Da, da, nasa porodicna homeopatica u Sarajevu je i pedijatrica.

A, ja studiram homeopatiju. I misljenja da je homeopatija homeopatetika me vrijedjaju, najprije iz razloga sto da bih zavrsila fakultet ja moram imati odradjenih 450 klinickih sati (po raznim odjelima), a zatim i sto sam polagala i anatomiju, fiziologiju, patologiju...i da vise ne nabrajam.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la laiknikola » 04 sij 2012, 15:07

Naravno, nije mi namjera vrijeđati.
Kaya071 je napisao/la:laiknikola, samo me interesuje da li si to misljenje formirao na osnovu clanaka u novinama, ili si odradio podrobnu analizu svih homeopatskih remedija, pa dosao do otkrica da su "secer i voda" (iliti ubleha).
Jesi li isprobao homeopatsko lijecenje na svojoj kozi/tijelu, pa nije nikako radilo, ili si jednostavno pobornik klasicne medicine i zatvaras oci, odnosno negiras cinjenicu da postoje i druge mogucnosti lijecenja?

Kako god da je, pusti ljude da rade sta hoce, pogotovo kad u njihovom slucaju homeopatija radi ;) .

Pa recimo, ako pročitaš moj tekst, jasno je da nije formiran samo na osnovu članaka u novinama. Podrobnu analizu nisam odradio osobno, već su homeopatski lijekovi ispitani tisuće i tisuće puta od strane najrazličitijih stručnjaka... Pogodi koji su rezultati - homeopatija ne djeluje, ni teoretski ni u praksi.
Lako je napadati ljude da zatvaraju oči, a u biti smo proučili dokaze. Ispitivanje na svojoj koži je potpuno besmisleno jer se na taj način ne može znati djeluje li neka intervencija ili terapija. U tu svrhu preporučam ti svoj tekst:I ne neću ljude pustiti "da rade šta hoće" bez da ih pokušam informirati. Uostalom, ja im ništa ne zabranjujem, već im dajem informacije koje nažalost neće dobiti na mjestima gdje bi trebali. Cilj mi je da ljudi ne troše mukotrpno zarađen novac na šarlatane i lopove. I tvrdnja da homeopatija kod njih "djeluje" je apsolutno neosnovana - opet, pročitaj moj gornji tekst.
IINA je napisao/la:Homeopatija je u razvijenim zemljama dio
službene medicine.
A i kod nas večina homeopata su liječnici. Toliko.

To je apsolutno beskorisna, a i poprilično netočna informacija. U Engleskoj se gase sva državno financirana homeopatska liječilišta jer su uvidjeli da ne djeluje. U Njemačkoj se homeopatija koristi samo jer je upravo tamo i nastala, i politički je nemoguće izravno je izbaciti iz zdravstva. U Švicarskoj slično - izbačena je iz zdravstva, ali vraćena na referendumu na dodatni testni period jer je bila popularna. Analizom podataka u obe zemlje ne može se naći ni trunka dokaza da homeopatija djeluje. Nadam se da će Švicarska nakon isteka novog testnog perioda uistinu i ukinuti to besmisleno trošenje novca. Toliko.
Kaya071 je napisao/la:A, ja studiram homeopatiju. I misljenja da je homeopatija homeopatetika me vrijedjaju, najprije iz razloga sto da bih zavrsila fakultet ja moram imati odradjenih 450 klinickih sati (po raznim odjelima), a zatim i sto sam polagala i anatomiju, fiziologiju, patologiju...i da vise ne nabrajam.

Nije mi namjera vrijeđati ni tebe ni tvoj trud, međutim to ne mijenja činjenicu da homeopatija ne djeluje. Pa u prošlosti su se ljudi educirali u pijavicama i puštanju krvi, i to većinu života! Znači li to da te terapije djeluju?
Nažalost, tvoje uvjerenje o djelovanju homeopatije proizlazi iz temeljnog nerazumijevanja placebo efekta.
Uostalom, u ovo vrijeme krize slobodno otiđi i zaradi milijun dolara kad demonstriraš da homeopatija djeluje. Siguran sam da bi ti dobro došle te pare. Naime, toliko se nudi bilo kome tko pokaže da homeopatija ima ikakvog ljekovitog efekta. Ne upućuje li te na nešto činjenica da još nitko te novce nije zaradio?
Zadnja izmjena: dunja; 16 sij 2012, 09:35; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: nedozvoljeno reklamiranje
laiknikola
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 23 pro 2011, 15:05

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la titirlica » 04 sij 2012, 15:21

nikola , a da si recimo daš truda pa da informiraš ljude da ne bacaju novac na kladionice, alkohol, drogu.....ima toga podosta i što je najgore stvara ogromne probleme društvu , ostavi se brate homeopatije koja nikome ne čini zlo ;)
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la IINA » 04 sij 2012, 19:32

Dragi laki, laik
placebo ?
Veterinarska medicina koristi uspješno homeopatiju.
Kakav je to placebo efekt kod djeteta od tri godine koje niti
ne zna što niti zašto uzima.
A i za pse je poznato da su podložni placebu.
Toliko. :kiss
Edit:
a i pijavice su još uvijek u uporabi, pa sad ti vidi :cool
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la † Sanika » 04 sij 2012, 19:56

Laiknikola ovo je topic o homeopatiji, a ne o raspravama tko je za, a tko i zašto protiv iste.
Mi koji ga citamo, koji sudjelujemo, u nju i vjerujemo.

Tvoji komentari su apsolutno nepotrebni, pa hvala na trudu i predlazem da energiju utrosis negdje drugdje :mah :)
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la laiknikola » 04 sij 2012, 20:17

titirlica je napisao/la:nikola , a da si recimo daš truda pa da informiraš ljude da ne bacaju novac na kladionice, alkohol, drogu.....ima toga podosta i što je najgore stvara ogromne probleme društvu , ostavi se brate homeopatije koja nikome ne čini zlo ;)

Pa ako je to najbolji argument u korist homeopatije... "Postoje i gore stvari", onda stvarno...
Istina, homeopatija neće učiniti štetu organizmu jer je to samo šećer/voda, međutim po meni je zlo uzimati novac neinformiranim i krivo informiranim ljudima.
IINA je napisao/la:Dragi laki, laik
placebo ?
Veterinarska medicina koristi uspješno homeopatiju.
Kakav je to placebo efekt kod djeteta od tri godine koje niti
ne zna što niti zašto uzima.
A i za pse je poznato da su podložni placebu.
Toliko. :kiss

Placebo. Ako želiš reći da životinje i djeca nisu podložni placebu posve je jasno da ne razumiješ točno što je to. Opet, preporučit ću svoj gornji link o "osobnom iskustvu". Nije sramota ne znati da je kolokvijalno shvaćanje placeba potpuno pogrešno, sramota je ne htjeti se informirati o tome. Uostalom, ni ja do prije par godina nisam shvaćao koliko je pogrešno uvriježeno mišljenje o placebu.
Sanika je napisao/la:Laiknikola ovo je topic o homeopatiji, a ne o raspravama tko je za, a tko i zašto protiv iste.
Mi koji ga citamo, koji sudjelujemo, u nju i vjerujemo.

Tvoji komentari su apsolutno nepotrebni, pa hvala na trudu i predlazem da energiju utrosis negdje drugdje :mah :)

Mislim da ti nemaš moć odrediti za što jest odnosno nije neka pojedina tema, a i mislim da nisi u pravu. U ovu temu će zaći mame koje se žele informirati o (ne)učinkovitosti homeopatije. Ja im želim pomoći da ne utroše teško zarađeni novac u ništavilo.
laiknikola
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 23 pro 2011, 15:05

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la † Sanika » 04 sij 2012, 20:41

laiknikola je napisao/la:Ja im želim pomoći da ne utroše teško zarađeni novac u ništavilo.


Okej ajmo ovako, da je homeopatija i placebo, i da nekim čudnim silama dovodi naš organizam u ravnotežu samo snagom stanja našeg uma, tako da npr. potpuno riješi bebine kolike (moje iskustvo), spriječi prehladu da preraste u laringitis (moje iskustvo), riješi učestale bronhitise i streptokoke (moje iskustvo), onda neka bude šta god želi, placebo, magija, whatever..meni svejedno, a 10000000000.. puta draže od antibiotika i kemije :mah , a nemjerljivo draže od non stop posjeta doktorima, hitnim službama itd...
:mah
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la Bubidea » 04 sij 2012, 20:42

Mislim da ti nemaš moć odrediti za što jest odnosno nije neka pojedina tema, a i mislim da nisi u pravu. U ovu temu će zaći mame koje se žele informirati o (ne)učinkovitosti homeopatije. Ja im želim pomoći da ne utroše teško zarađeni novac u ništavilo.

u ovom boldanom dijelu bih se posebno slozila s nikolom.
da, ovdje zalaze i mame koje jos nisu odlucile je li homeopatija ucinkovita ili nije.
ko sto sam ja, recimo.
jednom sam je probala, kod poznatog sam homeopate bila, i bezveze bacila novce.
ne sjecam se jel bila hrpa novaca ili ne, davno je to bilo.

od homeopatije nisam odustala samo radi jednog loseg iskustva, mozda je greska i u meni bila, tko bi ga znao, proucavam i dalje, zlu ne trebalo.
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la † Sanika » 04 sij 2012, 21:21

Ok Bubidea, poštujem.

No rasprava o tome je li homeopatija placebo ili nešto drugo, je više za Ćevru mete nego za Bakinu kućnu apoteku :mah
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la laiknikola » 04 sij 2012, 21:30

Sanika je napisao/la:
laiknikola je napisao/la:Ja im želim pomoći da ne utroše teško zarađeni novac u ništavilo.


Okej ajmo ovako, da je homeopatija i placebo, i da nekim čudnim silama dovodi naš organizam u ravnotežu samo snagom stanja našeg uma, tako da npr. potpuno riješi bebine kolike (moje iskustvo), spriječi prehladu da preraste u laringitis (moje iskustvo), riješi učestale bronhitise i streptokoke (moje iskustvo), onda neka bude šta god želi, placebo, magija, whatever..meni svejedno, a 10000000000.. puta draže od antibiotika i kemije :mah , a nemjerljivo draže od non stop posjeta doktorima, hitnim službama itd...
:mah

Sanika, opet ću: tvoje kolokvijalno shvaćanje placebo efekta je u potpunosti krivo. Nije mi namjera uvrijediti te, kao što rekoh, ni ja nisam shvaćao donedavno. Sve što si navela i pripisala placebu je apsolutno neistinito. Preporučam ti nevazno-vaznost-studija-i-misterij-placeba koji se dira placeba, možda tako shvatiš u čemu je problem.
Zadnja izmjena: dunja; 16 sij 2012, 09:34; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: nedozvoljeno reklamiranje
laiknikola
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 23 pro 2011, 15:05

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la † Sanika » 04 sij 2012, 21:59

Laiknikola, dala sam si truda i pročitala.
Oprosti ali ti i ja smo dva različita svemira :mah

Mojoj djeci je homeopatija pomogla X puta. Meni je to dovoljno. Pa čak i ako sam ih hipnotizirala u želji da potvrdim da homeopatija djeluje :sajko
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la direktorica svemira » 04 sij 2012, 22:09

Molim da raspravu o (ne)učinkovitosti homeopatije nastavite na vrućim temama (otvorite si temu), ukoliko se ovdje nastavi, brisat ću postove.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la † Sanika » 04 sij 2012, 22:29

Sorry Kurtizana, imaš pravo :kiss
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la laiknikola » 13 sij 2012, 16:06

Evo, vidim da se dr. Šimetin nerijetko spominje na ovom forumu, a on je bio gost u ovoj emisiji o kojoj sam napisao kritični tekst:
Zadnja izmjena: dunja; 16 sij 2012, 09:34; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: nedozvoljeno reklamiranje
laiknikola
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 23 pro 2011, 15:05

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la direktorica svemira » 16 sij 2012, 00:03

Laiknikola, molim te da prestaneš:
A) raspravljati na ovoj temi o (ne)učinkovitosti homeopatije, ukoliko želiš, otvori temu na podforumu ćevru mete (vruće teme)
B) stavljati linkove na svoj blog

Ovo je prije svega forum o roditeljstvu, propagirati svoje stranice možeš negdje drugdje.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la ivana1108 » 27 sij 2012, 23:12

pozz... :mah iako o homeopatiji zaista ne znam puno(malo sa neta),naručila sam si iz Varšave 4 preparata.imam neka iskustva sa "alternativnom" medicinom pa ne sumnjam da će ovo biti odlično...nadam se da ću sa vama moći podijeliti pozitivno iskustvo... :mah :mah
naša Zvončica je stigla...želimo si Petra Pana...
Avatar
ivana1108
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 08 ruj 2008, 12:33
Lokacija: plavuša sa Zvončicom u Nigdjezemskoj...

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la lucy30 » 17 vel 2012, 20:54

zna li netko nekog dobrog homeopata u splitu?
ili možda u zg, pa ćemo i do tamo potegnuti ako treba?
Avatar
lucy30
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 183
Pridružen/a: 17 vel 2012, 12:21

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la Bellitza » 11 sij 2013, 12:40

pozz, nakon vec nekog vremena sto se mucim s kontakt dermatitisom dijagnosticirana mi je izuzetno jaka alergija na nikal. buduci da osim izbjegavanja kontakta nema pretjerane pomoci osim ponovnog uspostavljanja poremecene raznoteze imuniteta, zanima me je li tko koristio homeopatiju za alergije i kakva su vam iskustva? bila bih zahvalna i na preporukama, hvala! :xmassanta
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 651
Pridružen/a: 20 pro 2010, 01:38

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la IINA » 13 sij 2013, 10:30

Nisam koristila, ali znam da alergije jako jako dobro reagiraju na homeopatiju, pa svakako preporučam :dada
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la Kaya071 » 20 sij 2013, 08:44

belizza, konstitucijski tretman daje fenomenalne rezultate u lijecenju alergija. Nadji dobrog homeopatu da oddi konstitucijski lijek.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la Bellitza » 21 sij 2013, 00:19

hvala cure, def sam odlucila da krecem, javim vam rezultate i iskustva.
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 651
Pridružen/a: 20 pro 2010, 01:38

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la zara01 » 11 vel 2013, 21:18

Jel netko išao kod dr.Ropca?Imao je ordinaciju u Baštijanovoj u domu zdravlja,ali više nije tamo i ne znam gdje je :dunno ,a bila sam skroz zadovoljna s njim.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.