Sada je: 28 ožu 2024, 10:14.

HOMEOPATIJA

Moderator/ica: direktorica svemira

HOMEOPATIJA

PostPostao/la mamaDEA » 23 ruj 2005, 15:58

Da li ima mama koje koriste homeopatske lijekove i gdje ih nabavljate? Cijena? <i></i>
Avatar
mamaDEA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 srp 2005, 14:12

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la Ivana » 24 ruj 2005, 08:31

Mi smo dobili iz Njemačke homeopatske tablete za zubiće,djeluju! Nisu bile skupe.U zg u ljekarni su mi preporučili da ih nabavim,jer navodno ona tekućina što ju oni prodaju sadrži anestetik koji nije dobar za bebe<
><
> <i></i>
Ivana
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 147
Pridružen/a: 12 sij 2001, 21:50

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la Matilda » 25 ruj 2005, 21:01

Mi imamo homeopaticu u našem gradu, jednu jedinu. Ja sam otišla k njoj da mi da pripravke za nicanje zubića i curenje nosa. I super smo zadovoljni.<
>Ne pamtim kad smo zadnji put bile kod doca ili pile antibiotik. <
><
><
><
><
><
><i></i>
I uvijek ću te voljeti i gorjeti, od prvog trena za tobom žeđam.
slika
slika
Avatar
Matilda
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 453
Pridružen/a: 11 pro 2002, 01:18

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la mamaDEA » 26 ruj 2005, 09:50

Pa i ja bi se upustila. Jakovu stalno curi nosić, a već mi je muka od operila ili fiziološke (koja mu uopće ne pomaže). Samo ne znam gdje da to nabavim. Mislim da se može i preko interneta, ali sam malo skeptična. <i></i>
Avatar
mamaDEA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 srp 2005, 14:12

Re: HOMEOPATIJA

PostPostao/la Neda3kids » 28 ruj 2005, 12:41

Ako si iz ZG zašto ne odeš do homeopatice, nek pregleda J. i da mu lijek koji najbolje odgovara. Tim više što je žena liječnica opće praksem a sad ima vlastitu homeopatsku ordinaciju. Kad odustanes, izgubio si!!! <
><
><
><
><
><i></i>
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Homeopatija

PostPostao/la Maslacak » 30 ruj 2005, 21:51

Do sad sam koristila nekoliko puta. Prvi put u trudnoci protiv mucnina- i nije mi nesto pomoglo, drugi put pred porod- dobila u rodilistu globulice kako bi mi pokrenuli trudove- isto nije pomoglo, sada kad se razbolim imam malu bocicu sa kapima- npr. prehlada, gripa, upala grla- to vec djeluje i Julianu kad je nemiran zbog zubica dam globulice i cini mi se da isto djeluju. <i></i>
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: Homeopatija

PostPostao/la Nina11 » 06 pro 2005, 01:24

kupila u ljekarni homeopatski pripravak za sinuse kod kuće pročitam sitnim slovima piše "nije dokazano lijekovito djelovanje" pitam se kako se takav proizvod može prodavati ili smo mi "pokusni kunići" <i></i>
Avatar
Nina11
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 lis 2005, 01:03

Re: Homeopatija

PostPostao/la MjesecevaZraka » 27 pro 2005, 08:50

Redovito, od trudnoce. Nasa pedijatrica je i homeopatica.<
>Kad kupujemo sami, placamo od 40 do 70 Kn, kutijicu pripravka. Kad kupujemo u It, do 15 EUR. Kad dobivamo kuru kod pedijatrice (ili kad je nazovem da mi fali neki pripravak, a treba mi), ne placamo. <i>Edited by: MjesecevaZraka at: 27/12/05 7:52<
></i>
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
Avatar
MjesecevaZraka
Sveta krava
 
Postovi: 7818
Pridružen/a: 16 tra 2004, 08:01
Lokacija: Pumpkin patch

Re: Homeopatija

PostPostao/la Krkica » 29 pro 2005, 18:57

MZ, a koja je to pedijatrica, gdje ides??? <i></i>
slika

Umjesto učenja kako to rade odrasli, od djece se očekuje da rade onako kako odrasli kažu.
Avatar
Krkica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 12 sij 2002, 18:46
Lokacija: Zagreb, Bukovac

Re: Homeopatija

PostPostao/la marsovka » 02 sij 2006, 15:18

Nedo, daj molim te napisi adresu ili
. tel. od te homeopatice.<
><
>Krkice, ak saznas neku adresu prije nego se Neda javi dali i meni molim te posalji.<
><
>Mi muku mucimo sa zacepljenim nosom Ja vise sama ne znam sta bi mu kapala u nos i nista, bas nista ne pomaze. Nisam cijelu noc spavala jer sam slusala kak se muci i hropce i cvili i trza se.... A to traje vec mjesecima... ma kaj mjesecima, od kad se rodio... <i></i>
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15918
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Homeopatija

PostPostao/la Krkica » 06 sij 2006, 00:33

Marsovka, poslat cu MZ pp, jer ne znam jel ona uopce iz ZG. <i></i>
slika

Umjesto učenja kako to rade odrasli, od djece se očekuje da rade onako kako odrasli kažu.
Avatar
Krkica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 12 sij 2002, 18:46
Lokacija: Zagreb, Bukovac

Re: Homeopatija

PostPostao/la MjesecevaZraka » 06 sij 2006, 02:08

Jedva sam nasla gdje sam pisala o homeopatiji. <
>Nisam iz Zgb.<
><
>Za Zgb sam hvale cula za Grcicku (ona nije pedijatrica, koliko znam) i pedijatricu/homeopaticu dr Regan (za nju sam cula podijeljena misljenja, ne o strucnosti nego o simpaticnosti).<
><
>Moja pedijatrica je pak suradjivala s nekim lijecnikom iz Zgb, a ja mu se ne mogu sjetiti imena ni da se koknem. Ako se sjetim, napisat cu. <i></i>
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
Avatar
MjesecevaZraka
Sveta krava
 
Postovi: 7818
Pridružen/a: 16 tra 2004, 08:01
Lokacija: Pumpkin patch

Re: Homeopatija

PostPostao/la swenova mama » 27 sij 2006, 23:29

dr. Senija Grcic, Baruna Trenka 4, Zagreb (
oj u imeniku). Nije pedijatrica, ali je zavrsila medicinu i specijalizirala homeopatiju u Njemackoj. Iznimno strucna i pristupacna. <
><i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Homeopatija

PostPostao/la Zita » 06 vel 2006, 11:34

Slucajno sam naisla na ovu stranicu foruma trazeci nesto na internetu, te osjetila potrebu da, kao homeopat, doprinesem opcem znanju. Zalosno je sto se kod nas o tome jos tako malo zna kada se u razvijenim zemljama koristi na veliko. A naravno, niti remedije se ne mogu skoro nigdje kupiti, osim kombinacija koje su skupe i ne rade po stvarnim homeopatskim nacelima. Jedno od mjesta gdje se mogu naruciti kvalitetne remedije je Marketing za lijekove Lobofarm Dolac 9, 01 4816788. Takodjer se mogu kupiti u Homeolabu, Dugi dol 10, 01 2431 028. Oni su slozili i setove sto izadje jeftinije. <
><
>Homeopatija je djelotvorna ako se nadje odgovarajuci lijek. Ako uzmete krivi, nece se dogoditi nista (iako i to zavisi od potencije i frekventnosti uzimanja), odnosno tada nece niti pomoci niti odmoci. Ne radi se o placebu, jer izvrsno radi kod djece i zivotinja. <
><
>Izmedju ostaloga, homeopatija lijeci i sve ono sto djecicu najcesce muci, a to su prehlade, curenje nosa, rast zuba, alergije, grlobolje itd. Sve to mozete i sami lijeciti kod kuce. Ne
ojeno puta sam dozivjela izlijecenje streptokokalnih infekcija grla u dva tri dana, i to naravno, bez antibiotika. <
><
>Ako je netko zainteresiran, moze doci na moju radionicu na kojoj cete nauciti osnovnu filozofiju homeopatije, 20-tak homeopatskih remedija, kako oda
ati remedije za razne tegobe, kako ih koristiti, gdje ih nabaviti, te sto je to konstitucijsko lijecenje. Radionica ce se održati 4. i 5. ožujka (od 9 do 15 h), u djecjem vrticu Cigra u Sigetu, Prilaz V. Brajkovica 8. <
><
>Vazno je znati da je jedn a stvar izlijeciti grlobolju ili prehladu, a sasvim druga je izlijeciti SKLONOST ka cestim upalama i prehladama (odnosno možemo reci OJACATI IMUNITET). Za to vam je potrebna profesionalna pomoc. Postoje više nacina lijecenja homeopatijom, od kojih neke uopce ne lijece tu tendenciju, nego samo akutnu situaciju. Da bi se izlijecila sklonost (ako govorimo o djeci i osobama koje nisu fizicki jako jako bolesne i pune konvencionalnih lijekova cije su nuspojave iskrivile originalnu sliku bolesti), potreban je tzv. “konstitucijski lijek” za koji ce se uzeti u obzir psihicko, fizicko i opce stanje vašeg djeteta (ili bilo koga), utjecaj obitelji i okoline i ono vrlo bitno – genetiku. Bez toga se ne mogu doseci dublji nivoi lijecenja. Kod konstitucijskog lijecenja daje se jedan jedini lijek istovremeno, a ne kombinacije. Zato kada birate homeopata, važnije je raspitati se kakvo homeopatsko o
azovanje ima (neki su završili samo tecajeve od dva mjeseca, a neki 4 ili 5 godišnje školovanje)l, nego da li je konvencionalni lijecnik. Na do
om homeopatskom studiju se i tako uci sve od anatomije, fiziologije, patologije, ali i psihologije.<
><
>Naravno da nema svatko interesa ili vremena da sam nauci osnove homeopatije, pa bih vam ja zato vrlo toplo preporucila da nadjete pedijatra koji zna te osnove, jer ce vam uvelike smanjiti propisivanje antibiotika koji su vrlo, vrlo štetni za zdravlje. A naravno u virusnim situacijama niti ne pomažu. Ako ne mozete naci takvoga, druga opcija je da nadjete pedijatra koji ce biti pristupacan, ljubazan i otvoren za sve mogucnosti lijecenja, te koji ce suradjivati s vasim homeopatom i vama, te poštovati vaše odluke. Nijedan lijecnik se ne bi trebao postavljati kao autoritet i sam odlucivati umjesto vas. To vrijedi i za konvencionalne i alternativne lijecnike. Naravno to sve zavisi i od vaseg vlastitog znanja, interesa i zelje da preuzmete odgovornost za svoje i zdravlje svoga djeteta. <
><
>Ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte, bit ce mi drago da pomognem.<
><
> <i>Edited by: Zita at: 15/9/06 11:14<
></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la Daisy » 06 vel 2006, 20:08

Pitanje za Zitu!!Moj F je dijete s pp. S obzirom da je blizu 3. rođendana, a ne kreće se, imamo problema sa stolicom tj. neredovitim pražnjenjem crijeva. Da li mu se može nekako pomoći??<
>Ne troši nikakve lijekove, provodi fizikalnu terapiju. <i></i>
Sve dok dišem, nadam se!
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: Homeopatija

PostPostao/la ninagk » 06 vel 2006, 20:12

Ja imam pitanja <
><
>Koliko je kvalitetna skola za homeopate, dvogodisnja, tu u Zg, u organizaciji HUH-a odnosno HUKLAH-a? <i></i>
Covjeku zapravo nije potrebna Nobelova nagrada, vec ljubav. Sto mislite, kako se postaje Nobelovac? Putem zudnje za ljubavlju, eto kako. Ta je zudnja toliko snazna da covjek neprestano radi i naposlijetku dobije Nobelovu nagradu. To je utjesna nagrada. Vazna je ljubav.
Dr. George Wald, dobitnik Nobelove nagrade
ninagk
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 17 stu 2001, 20:13

Re: Homeopatija

PostPostao/la Zita » 06 vel 2006, 23:48

Daisy - vjerojatno moze. Iz mog dosadasnjeg iskustva, kod sve djece se moze rijesiti problem opstipacije, u najgorem slucaju se popraviti do mjere da imaju stolicu svaki drugi dan. Naravno nitko vam nista ne moze garantirati jer je svaki slucaj jedinstven. Djeca obicno odlicno reagiraju na homeopatske remedije jer su "cista" odnosno bez puno lijekova, te takodjer imaju puno energije. Sto vise energije osoba ima, bolji je oporavak, jer homeopatija radi na nacin da usmjeri energiju osobe u pravom smjeru. Ako je nemate puno, nema se sta usmjeriti. Bolje je tegobe lijeciti sto prije, jer sto duze traju, to dulje treba da se izlijece, a i mogu se iskomplicirati. <
>S obzirom da vase dijete ima i druge probleme, nije nemoguce da bi se i tu stvari mogle popraviti konstitucijskim tretmanom, u vecoj ili manjoj mjeri. <
><
>Za Ninagk<
><
>Sto se tice skole u HUH-u - stvarno ne znam, lagala bih da bilo sta kazem. S udrugom sam u kontaktu, ali nisam u toku s njihovom skolom i ne znam koji su profesori, buduci da se ponekad mijenjaju. To je skola klasicne homeopatije, odnosno one vrste koja propisuje konstitucijske remedije. Pogledala sam njihov program, i cini se da su OK. <
>U osnovi, bitno je da homeopat dobije do
u osnovu u skoli i sto vise prakse, tako da je sve iznad dvije godine OK, ako je skola do
a. Poslije je jako vazno da se osoba i dalje skoluje, ide na seminare, puno cita, uci itd. <
> <i>Edited by: Zita at: 7/2/06 1:18<
></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la Daisy » 08 vel 2006, 19:33

Kojeg homeopata bi mi mogli preporučiti u Zg? <i></i>
Sve dok dišem, nadam se!
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: Homeopatija

PostPostao/la Krkica » 08 vel 2006, 23:17

Daisy, gore ti je Swenki napisala
oj Senije Vrčić <i></i>
slika

Umjesto učenja kako to rade odrasli, od djece se očekuje da rade onako kako odrasli kažu.
Avatar
Krkica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 12 sij 2002, 18:46
Lokacija: Zagreb, Bukovac

Re: Homeopatija

PostPostao/la Zita » 10 vel 2006, 12:22

Preporucila bih Jadranku Zebec. 01/3453846.<
><
>Vjerojatno ima mnogo do
ih homeopata u Zagrebu, ali ja osobno ne znam koji su to jer ove koje poznam povrsno ne znam kako rade. <
><
>Preporucila bih da kada netko trazi homeopata da se uvjeri kakvo je skolovanje zavrsio, da li lijeci konstitucijski (odnosno jedan lijek, a ne nekoliko istovremeno), te da vam se svidi kao osoba. To je isto jako bitno ako mislite suradjivati. E, da, i da se ne ljuti ako nekad odlucite koristiti antibiotike. Treba postovati vase odluke. <
> <i>Edited by: Zita at: 10/2/06 14:11<
></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la Webmama » 14 vel 2006, 00:10

Evo, objavljen je i prvi tekst o homeopatiji na portalu <b>*Portal mameibebe.net *</b><i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: Homeopatija

PostPostao/la mama courage » 16 vel 2006, 03:02

Quote:E, da, i da se ne ljuti ako nekad odlucite koristiti antibiotike. <
><
>takvom nikad ne bih više dosla u posjetu. šta se on ima ljutiti ?! inače bih uvijek iza
ala osobu koja je doktor med., pa dodatno uz to homeopata...<
><
>jedno vrijeme sam jako bila zagrijana za homeopatiju, al u posljednje vrijeme iz ne znam kojih razloga bas vise nisam. <
> <
><i></i>
mama courage
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4056
Pridružen/a: 12 lis 2005, 00:54

Re: Homeopatija

PostPostao/la mama courage » 16 vel 2006, 03:08

jedno pitanje za Zitu... u kojim slučajevima ti se desilo da si predložila konvencionalni način liječenja tj. uputila osobu doktoru medicine ? gdje sami homeopati (il konkretno ti) vide granice svojeg načina lječenja ?<
> <
><i></i>
mama courage
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4056
Pridružen/a: 12 lis 2005, 00:54

Re: Homeopatija

PostPostao/la Zita » 16 vel 2006, 18:10

Draga mama courage,<
><
>U svim granama medicine, a i drugih profesija, naci ce se individualci koji nas mogu razocarati. Sigurna sam da znate ljude koji su se razocarali u lijecnike. To ne znaci da terapija nije u redu. <
><
>Neki homeopati se mogu naljutiti u slucajevima u kojima pacijent zbog nestrpljenja ili straha uzme antibiotike ili neke druge lijekove te time upropasti sav dotadasnji zajednicki trud i napredak, odnosno simptomi se vrate ili pogorsaju. Sigurna sam da znate da antibiotici oslabljuju imunitet dok homeopatske remedije ojacavaju – dakle suprotni su u djelovanju. Zbog toga homeopat moze biti razocaran i mozda smatrati da je vrijeme i trud bilo izgubljeno bezveze. Naravno da je to ponekad problem, ali na nama terapeutima je da svoja razocaranja zadrzimo za sebe i poradimo na sebi te shvatimo da svaki pacijent ima pravo odlucivati o svome zdravlju, makar njegov izbor bio i na njegovu vlastitu stetu. Mi samo trebamo savjetovati a ne i odlucivati. To vecina homeopata i zna, sto se ne bi moglo reci za mnoge lijecnike koji vole naredjivati i odlucivati umjesto nas, a vjerujte znam i mnogo
ojne koji ce se itekako naljutiti ako ih ne poslusamo i cak nam odbiti dalju podrsku i pomoc. Neki idu i do te mjere da lazu o prirodi lijeka koji propisuju djeci, kao na primjer lijecnik koji je dvogodisnjem djetetu ciji su testovi bili savrseni propisao barbiturate, te majci u oci lagao da ne uzrokuju ovisnost. Dakle, molim vas da ne budite pristrani nego otvorite oci. <
><
>A odgovor na to kada mi homeopati preporucujemo da osoba otidje lijecniku je predug da bih ga ovdje napisala. Mi na svom skolovanju ucimo kako prepoznati takve slucajeve. Neke od situacija su hitni slucajevi, zatim situacije gdje je potrebna operacija, pa zatim bolesti kao meningitis i druge po zivot opasne bolesti. Ja osobno volim suradjivati s lijecnicima, te svoje pacijente redovno saljem na testove i dijagnostiku koja mi pomaze odrediti terapiju i vidjeti kako pacijent napreduje. <
><
>U mnogim zemljama postoji mnogo projekata gdje lijecnici i homeopati rade zajedno i rezultati su odlicni. Npr. UK projekt Homeopatija u menopauzi u Sheffield menopause clinic. 80% zena je bolje. Homeopatska bolnica u Bristolu, lijecnici i homoepati zajedno, 70% bolje. Norveski projekt Astma, alergija i ekcemi, St. Olav legesenter klinika zajedno s Stavanger Homeopati centar je u toku. Itd. Itd. <
> <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la bubamarka » 30 ožu 2006, 14:10

pretraživač mi baš ne ide pa se nadovezujem na temu s pitanjem:<
><
>Zna li netko za do
og homeopata u Karlovcu?<
>Čula sam da ima jedna negdje na Baniji, ali ne mogu naći topic u kojem se to spominjalo.<
><
>Karlovčanke, javite se! Dorotea (11.07.04)<i></i>
Dorotea 11.07.04.
Mihael 17.11.07.
Avatar
bubamarka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 88
Pridružen/a: 02 kol 2005, 08:16

Re: Homeopatija

PostPostao/la Bubidea » 31 ožu 2006, 13:08

da sad ne bi ispalo da se zita sama hvali, ja cu napisati..pa, napisala ti je da radi i u karlovcu<
><
>pitanja nemam, jer imam jako losih osobnih iskustava s homeopatijom s jednom razvikanom osobom(homeopatom) <i></i>
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Homeopatija

PostPostao/la Tajana5 » 03 tra 2006, 13:11

Evo i ja imam pitanje za Zitu!<
> <
>Da li preporucas onaj neki Allergy Relief protiv simptoma peludne alergije (pitam za odrasle, ne za djecu)? <
>Mislis li da svakom pacijentu treba individualan pristup ili si mozemo pomoci tako da odemo u apoteku i kupimo taj neki mix?<
><
>Jos nesto - mene je gadno skrpala alergija na proljece ovih dana. Inace sam to jednostavno rjesavala Telfastom, ali s obzirom na dojenje zelim izbjeci sve lijekove. <
>Sad - da li je homeopatija OK sto se tice dojenja? Moja malena ima 14 mjeseci.<
><
>Inace nasa pedijatrica je i homeopat, ali do sada mi Marta nije bila nista posebno bubana da bi dobila bilo koji lijek ili antibiotik, pa tako niti homeopatski pripravak. <
><
>Hvala, hvala!<
> <
> <
>MARTA 04.02.2005.<i></i>
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija

PostPostao/la swenova mama » 03 tra 2006, 20:22

Quote:Mislis li da svakom pacijentu treba individualan pristup ili si mozemo pomoci tako da odemo u apoteku i kupimo taj neki mix?<
><
>homeopatija je specificna upravo po tome da se daju lijekovi ili/i njihova kombinacija u razlicitim potencijama namijenjeni odredjenoj osobi. Ovi odlasci u ljekarnu po neki univerzalni lijek opasno smrdi na komercijalizaciju. <
><i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Homeopatija i ADHD kod djece

PostPostao/la swenova mama » 07 tra 2006, 09:29

http://www.coolinarika.com/zdravlje/i_f ... ews=604883<
><
>Homeopatija dokazala uspjeh u liječenju ADHD<
><
>Pažljivo kontrolirano istraživanje pokazalo je da homeopatija ima značajnu ulogu u liječenju bolesti ADHD (poremećaj pažnje i hiperaktivnost) kod oboljele djece. Istraživanje je provedeno u Švicarskoj, a ispitano je 62 djece kojima je bio dijagnosticiran poremećaj ADHD. Studija je obuhvatila tri faze. U prvoj su djeca tretirana s konstitucijskim homeopatskim lijekom, koji je određen za svako dijete individualno, u skladu s načelima klasične homeopatije. U drugu fazu ispitivanja ušla su samo djeca kod kojih je došlo do poboljšanja za 50% na skali testa na ADHD, te je s njima napravljen crossover test, koji je uključivao i "slijepi test" s placebo lijekom. U trećoj fazi su sva djeca opet dobila homeopatski lijek.<
><
>Rezultati su pokazali da do poboljšanja nije došlo kod uzimanja placeba, ali da se stanje znatno popravilo tijekom uzimanja homeopatskog lijeka. U trećoj fazi ispitivanja sva su djeca dobila homeopatski lijek, pa je time i grupa djece koja je tijekom druge faze ispitivanja dobivala placebo vratila rezultate testa na ADHD na razinu koju je imala prije crossover testa.<
><
>Rezultati studije pokazuju efikasnost homeopatije u liječenju ADHD, bolesti koja uzrokuje velike probleme s pažnjom kod djece i zbog koje mnogi školski autoriteti stavljaju roditelje pod pritisak, indirektno ih tjerajući da posegnu za stimulativnim lijekovima i antidepresivima koji će držati djecu mirnima tijekom nastave. Holistički pristup, koji uključuje i homeopatiju, nudi učinkovit način rješavanja problema ove sve češće bolesti djece.<
><
> <
><i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Homeopatija

PostPostao/la Zita » 09 tra 2006, 15:34

Da, klasicna homeopatija ima individualan pristup, odnosno svaka osoba moze dobiti drugaciji lijek za istu bolest, tj. takozvani konstitucijski lijek. Kombinacije koje se mogu kupiti u ljekarnama ce cesto pomoci za prvu pomoc u akutnoj situaciji, a ako ne pomognu to znaci da onaj lijek koji bi pomogao nije jedan od sastojaka kombinacije. Takodjer nece izlijeciti alergiju da se vise ne javlja. Homeopatija se moze bez bojazni koristiti u trudnoci i za vrijeme dojenja, te za male bebe i djecu. <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Sljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.