Sada je: 18 tra 2024, 21:13.

HOMEOPATIJA

Moderator/ica: direktorica svemira

Re: Homeopatija

PostPostao/la Tajana5 » 10 tra 2006, 13:51

Hvala Zita, <
>ja jurim danas po onaj neki Allergy Relief iz apoteke pa ak mi ne pomogne onda cu se ici o
atiti nekom homeopatu. <
>MARTA 04.02.2005.<i></i>
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija

PostPostao/la majab » 17 tra 2006, 15:02

Trazila i trazila i konacno nasla nesto o homeopatiji. Pozdrav do Zite koja je voljna odgovoriti na bez
oj nasih pitanja. Dolazim iz Skoplja gde ljudi vrlo malo znaju o homeopatiji i bledo te gledaju kad god spomenes nesto o homeopatiji. Moj dvogodisnjak je zaradio jaku upalu pluca i morali smo da ostanemo u bolnici nedelju dana. Iako nakon izlaska je opet imao neku upalu grla ali se zalio i na uvo, nakon odlaska kod pedijatra standarni odgovor antibiotik. Jer je puno njih popio odlucila sam se javiti poznatoj homeopatici u skoplju i nakon i zakazati pregled. Kad smo otisli i malo popricali dala je malom 3 kapi necega da popije (sto nije htela reci sto je to) i toliko ako imate potrebe trazite me, to je rekla. Sta vi mislite dali je to korektno nisto ne objasniti oko ljekova ili na taj nacin funkcionise homeopatija. Sad me je strah da ne budemo napravili veci problem jer je ipak upala uha i grla bila u pitanju. Izvinite na dugackom postu, ali kad su deca u pitanju znate vec.. Pozdrav iz Skoplja <
><
><
><
><i></i>
Andrej 2004
Eva 2011
majab
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 493
Pridružen/a: 28 srp 2003, 13:03

Homeopatija

PostPostao/la Zita » 18 tra 2006, 15:53

Draga majab,<
><
>svaki homeopat ima svoj nacin rada, ali mislim da ce vam vecina reci koji su vam lijek dali. Ja uvijek kazem, pogotovo ako ljudi pitaju. Mislim da imate dvije opcije. Jedna je da joj vjerujete i prepustite se njenom strucnom misljenju, bez obzira koji ima razlog da vam ne kaze lijek, a druga je da ako ste tip osobe koja voli znati sto uzima, odnosno daje djetetu (takva sam i sama), objasnite joj i zamolite da vam kaze. Nema se tu sta kriti. I nemojte se bojati da ce se pogorsati jer su homeopatski lijekovi bezopasni ako se koriste pravilno. Uvijek je bitno da kada se odlucite za homeopata imate do
u suradnju, da joj/mu vjerujete i ne
inete previse. <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la swenova mama » 18 tra 2006, 17:14

osobno nikad ne bih uzela, niti dala djetetu bilo sto za sto ne znam sto je. Homeopatija nije bauk, a lijecnik- homeopat mora naci vremena da objasni sto je dao i zasto, na temelju cega je zakljucio da treba bas to itd.<
>O homeopatiji sam najvise naucila od svoje homeopatice, izravno u ordinaciji i mislim da tako treba biti. Bila bih krajnje nezadovoljna da se ponasala tako kao sto ti opisujes da se ponasala ova u Skopju. <
><i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Homeopatija

PostPostao/la majab » 19 tra 2006, 09:52

hvala vam puno, to sam htela pitati, prvi put se susrecem sa homeopatijom i radi toga sam htela cudi i drugo misljenje da ne napravim neku frku bez veze.<
>Hvala vam puno, javila sam se i zakazala pregled ponovo ali ovaj put na temi kakve su metode lecenja kakvi lekovi dolaze u obzir i tako to...<
>I da, verujem joj samo zelim malo vise objasnenje! Hvala vam puno <
><
><
><
><i></i>
Andrej 2004
Eva 2011
majab
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 493
Pridružen/a: 28 srp 2003, 13:03

Re: Homeopatija

PostPostao/la iva29 » 26 tra 2006, 10:13

Haj curke ,<
><
>evo da se i ja malo uključim na tu temu.<
><
>Ima li neka od vas iskustva sa homeopaticom dr. Nadom Vidaković koja radi u Zg, u Trnju? <i></i>
iva29
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 24 sij 2006, 16:12

Re: Homeopatija

PostPostao/la Tajana5 » 26 tra 2006, 16:10

Nasa pedijatrica se zove Nada Vidovic i radi u DZ Trnje. Mislis li mozda na nju ili si sigurna da je Vidakovic? <
>MARTA 04.02.2005.<i></i>
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija

PostPostao/la iva29 » 27 tra 2006, 07:50

Yes Tajana, u pravu si, to je dr. Vidović <
><
>Kakva iskustva imaš s njom? <
><
><
> oni tvoji šnicleki sa češnjakom su njamiiiii, baš sam ih jučer radila <i></i>
iva29
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 24 sij 2006, 16:12

Homeopatija

PostPostao/la Zita » 27 tra 2006, 08:17

<
>Evo ako je netko zainteresiran, u povodu svjetskog tjedna homeopatije bit ce besplatno predavanje HOMEOPATIJA I ALERGIJE u knjiznici S.S.Kranjcevica u Pescenici, Zapoljska 1 danas, 27.4. u 18.30. <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la Tajana5 » 02 svi 2006, 12:06

iva - cuj, meni je Dr Vidovic OK, nist sad senzacionalno, cak sam na momente bila nekak i nezadovoljna, ali moja Marta jos nije bila nist bolesna tak da ti ne mogu reci bas kak bi bilo.<
>OSIM - Marta ima neurodermitis i ona je to uredno ignorirala kad sam je pitala sto je to. Onda sam otisla privatnom dermatologu - veli ND, kad sam opet dosla k njoj i rekla da Marta ima ND ona je odmahnula rukom i rekla da moram sredit prehranu (a mala dojila do 6 mj, dohranu uvodili jaaaako polako, jaje probali tek s 14 mj iako je ona na Martinih 12mj inzistirala da joj dam jaje i tak...)<
>Ne znam bas bih li ti je preporucila.<
>Cini mi se da samo preporucuje homeopatske pripravke iz Homeolab kataloga. Ali velim, mozda sam u krivu jer Marta jos nije bila ozbiljno bolesna.<
><
><
>A ja uzela Allergy Relief i pomogao mi je....<
>Jedino kaj me muci...u sastavu kuglica s ARSEN i BAKAR... trebam li se
inuti? <
>MARTA 04.02.2005.<i></i>
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Homeopatija

PostPostao/la Zita » 02 svi 2006, 12:18

<
>Ne. To nisu Arsen i Bakar u materijalnoj dozi nego energetskoj. <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la Tajana5 » 04 svi 2006, 12:57

Quote:To nisu Arsen i Bakar u materijalnoj dozi nego energetskoj. <
> moze nekim laickim rijecnikom? <
>MARTA 04.02.2005.<i></i>
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija

PostPostao/la iva29 » 05 svi 2006, 09:29

Hvala ti Tajana, sad ni ja nisam ziher da bi išla k njoj <
><
>A jel netko može preporučiti nekog do
og homeopata? <i></i>
iva29
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 24 sij 2006, 16:12

Re: Homeopatija

PostPostao/la swenova mama » 05 svi 2006, 10:46

dr grcic, baruna trenka 4 je odlicna homeopatica<
><
>u energetskoj dozi znaci da u kemijskoj analizi uopce ne mozes naci tragove tih elemenata koliko su razrijedjeni, laickim rjecnikom receno <
><i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Homeopatija

PostPostao/la iva29 » 05 svi 2006, 11:50

Hvala ti Swenki!<
><
>Možeš li mi reći koliko dođe pregled kod nje, možeš i u inbox<
><
> <i></i>
iva29
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 24 sij 2006, 16:12

Re: Homeopatija

PostPostao/la swenova mama » 07 svi 2006, 12:53

iskreno govoreci nemam pojma <
>mislim da je 50 ili 100 kn, al nemoj me drzat za rijec. Pametno joj je donijeti svu medicinsku dokumentaciju koju imas, ako imas, a ako je hitno potreban neki lijek, dat ce ti ga na licu mjesta, to ces isto platiti, mislim, 50 kn. Lijek ce ona odrediti, ne daje ga napamet. Ako nije hitan, narucit ces si ga prema rp-u. <
>Znam da moras nazvat da se narucis, al oko cijene, blage veze nemam. Ja sam ti davno bila kod nje prvi put, mislim 1991. <
><i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Homeopatija

PostPostao/la Tajana5 » 08 svi 2006, 16:40

Quote:u energetskoj dozi znaci da u kemijskoj analizi uopce ne mozes naci tragove tih elemenata koliko su razrijedjeni, laickim rjecnikom receno <
>Moram priznat da ovo bas ne razumijem. A kaj to znaci da se sve ostalo kaj pise u sastavu isto nalazi u energetskoj dozi? <
>Preciznom kemijskom analizom se otkrivaju i najnajnajmanje kolicine raznih elemenata, kako je moguce ne otkriti nista?<
>Ne potkopavam ovo nego fakat ne kuzim. <
>MARTA 04.02.2005.<i></i>
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija

PostPostao/la swenova mama » 11 svi 2006, 16:06

Quote:Preciznom kemijskom analizom se otkrivaju i najnajnajmanje kolicine raznih elemenata, kako je moguce ne otkriti nista<
><
>precizna kemijska analiza nije toliko precizna, dapace pocesto je jako nezgrapna, da otkrije element u tragovima kao sto u nekim koncentracijama u homeopatskim lijekovima jest <
><i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Homeopatija

PostPostao/la Blizanci » 22 svi 2006, 20:07

Pregled kod dr. Grčić je 220 kn. Nama hitnu intervenciju lijeka nije ništa naplatila, a lijekove smo naručili na Dolcu. Eni je puno pomogla kod zimske mononukleoze. Jetreni nalazi su se popravili u roku 5 dana i to od vrlo visokih do urednih. <i></i>
Avatar
Blizanci
puslica
 
Postovi: 2162
Pridružen/a: 26 kol 2003, 21:16

Re: Homeopatija

PostPostao/la iva29 » 23 svi 2006, 07:44

Blizanci - puno hvala na obavijesti <i></i>
iva29
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 24 sij 2006, 16:12

Homeopatija

PostPostao/la Zita » 23 svi 2006, 19:53

Draga Tajana5<
><
>Da, kemijskom analizom se mogu otkriti i najmanje kolicine raznih elemenata, ali ovo nisu elementi, ovo su energetske cestice. Drugim rijecima, tvar od koje se radi lijek npr. biljka, se toliko razrjedjuje da prelazi Avogadrov
oj (
oj molekula ako se radi o kemijskom spoju, ili atoma ako se radi o kemijskom elementu, koji se nalazi u jednom molu (kilomolu) tvari: NA = 6.022 . 1023 mol-1 = 6.022 . 1026 kmol-1). Sto znaci da je
oj atoma manji od bilo cega mjerljivog, u lijeku vise nema molekula biljke nego samo molekule vode, H2O, zato mnogi i ne priznaju homeopatiju. To je isto kao sto se ne moze izmjeriti energija koju osjecamo, npr. kad kazemo imam energije ili nemam energije, ili energija koju dvoje zaljubljenih isijavaju jedno prema drugom, ili energija kojom lijece bioenergicari. Energija homeopatskih lijekova se moze uslikati uredjajima koji rade fotografije kao Kirlijanova fotografija koja slika aure npr. Takodjer se odredjenim uredjajima mogu uslikati molekule vode koje su bile izlozene raznim vanjskim utjecajima, odnosno energijama. Po tim slikama se vidi da voda ima memoriju, odnosno ona zapamti energiju substance s kojom je mjesana. To je i dalje H2O, ali struktura molekule je drugacija. Slike mozes vidjeti na: <
><
>www.life-enthusiast.com/e..._water.htm<
><
>Jos je u proslom stoljecu 20-tih godina u kvantnoj fizici otkriveno da je sve energija, ukljucujuci i takozvane materijalne stvari, odnosno nase tijelo, stol, stolica, Zemlja, kao i nase misli, osjecaji, glazba i boje. Razlika je samo u frekvenciji titranja. Sto je frekvencija titranja niza, to se stvar cini „materijalnijom“. Sve je u biti jedna te ista energija, ali se razlikuje u titranju. Tako i homeopatski lijek titra na visoj frekvenciji nego kemijski lijekovi, te utjece na dublje slojeve „organizma“, odnosno vraca energetsku neravnotezu u ravnotezu jer je ona u stvari uzrok fizickim i psihickim simptomima. <
><
>Samo jos medicina i biologija kaskaju za fizikom i jos uvijek ne mogu/zele priznati energetsko lijecenje. Postoje vise razloga za to jedan od kojih je da je covjek opcenito bice koje se boji promjena i novih stvari.<
> <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Homeopatija

PostPostao/la Zita » 23 svi 2006, 19:59

<
>Za svakoga tko zeli malo vise procitati o najnovijim istrazivanjima u znanstvenom svijetu, postoji odlicna knjiga, ne preteska za citanje, a zove se <
><
>"Polje" od Lynne McTaggart. <
><
>Tu ima i o homeopatiji, izmedju ostaloga, i drugih vrlo interesantnih stvari. Mnogi se skeptici pozivaju na znanost a u stvari nemaju pojma sto je znanost vec do sada otkrila.... <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la ninagk » 24 svi 2006, 12:07

Jel ima i kod nas ta knjiga?<
><
>Inace, na slicnom principu, za skeptike, funkcioniraju i bachovi cvjetici, iliti kapi, kad u vodi ostaje samo vi
acija, analizom se nista nemree naci, a ipak djeluje. Nedavno procitah da se rade istarzivanja i sa etericnim uljima, da ih se ono toliko razrijedi tj ukloni iz preparata da ostane samo ta informacija, vi
acija, i nemres naci fizicki trag, iliti kemijski, da je tu bilo npr ulje lavande, a ipak preparat djeluje kako treba djelovati (na svim razinama).<
><
>Zita, mozda znas, mada nije tvoje podrucje, ima li na nasim prostorima kakva edukacija za te bachove cvjetice? <i></i>
Covjeku zapravo nije potrebna Nobelova nagrada, vec ljubav. Sto mislite, kako se postaje Nobelovac? Putem zudnje za ljubavlju, eto kako. Ta je zudnja toliko snazna da covjek neprestano radi i naposlijetku dobije Nobelovu nagradu. To je utjesna nagrada. Vazna je ljubav.
Dr. George Wald, dobitnik Nobelove nagrade
ninagk
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 17 stu 2001, 20:13

Homeopatija

PostPostao/la Zita » 24 svi 2006, 22:13

<
>Ima i kod nas ta knjiga, zato sam naslov i napisala na hrvatskom. Neko mi je nedavno rekao da se moze posuditi i u knjiznici. <
><
><
>Ne znam za o
azovanje o bachovim kapima na zalost. Jesi potrazila na internetu? Ja osim homeopatije i njih koristim u lijecenju, ali jos vise koristim australske bushove esencije (Australian Bush flower essences) i Baileyeve esencije. Bushove su
ze, a Baileyeve dublje, rade na podsvijesti.<
>Najvise sam naucila iz knjiga i sa nekih seminara, a poslije i iskustva...<
>Nemas tu puno mudrosti, procitas dve tri knjige i probas. Ne mozes predozirati niti ista zeznuti. To i jest ono divno kod njih! <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la Daisy » 29 svi 2006, 17:06

Zita, <
>a kakvo je tvoje mišljenje o biorezonanci? Mislim da aparat (naznam točno kako se zove), radi na principu titranja energije između stanica pojedinih organa u organizmu, ili se varam? <i></i>
Sve dok dišem, nadam se!
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: Homeopatija

PostPostao/la Tajana5 » 30 svi 2006, 15:26

Zita - hvala na objasnjenju o energetskim kolicinama, sad je puno jasnije. Da, da, i jako zanimljivo... <
>Ja btw i dalje koristim Allergy Relief i fakat mi pomaze... da odem bas ciljano homeopatu da mi odredi terapiju vjerojatno bi mi bilo jos bolje, ali i ovak se ne bunim.<
>Cim mogu tutnut lece u oci - ja zadovoljna. <
> <
>MARTA 04.02.2005.<i></i>
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija

PostPostao/la Dobri andjeo » 02 lip 2006, 12:51

zita dal je "grijeh" dat djetetu od 4 g pullsatilu globule da ih gricka ko bomboncice, tesko cu objasniti topljenje ispod jezika a rastapanje mi je jako komplicirano... radi se o prehladi uz cureci nos(zuto zeleni sekret/ pa sam mislila kupiti pulsatilu i onaj gotovi pripravak cold &cough da to sve kombiniram ili samo jedno da dajem? i koliko je uopce bitno dat 3x 3 ili to ne mora biti nuzno 3x3 vec npr 2x 4x 2... sta za imunitet vrticki preporucas, a s obzirom da se radi o kronicno curecem nosu, dal da stalno dajem pullsatilu ili samo dok curi? DOBRO SE DOBRIM VRACA!!!<i></i>
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija

PostPostao/la swenova mama » 05 lip 2006, 12:40

Quote:koliko je uopce bitno dat 3x 3<
><
>bitno je, jer homeopatija djeluje po principu da konstantno dajes male kolicine kako bi se uzrocnik prepoznao i kako bi ga imunitet sam sredio. <
><i></i>
drzavni neprijatelj No.1
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Homeopatija

PostPostao/la Zita » 05 lip 2006, 13:32

<
><
>Nije bitno dal je 3x3, u biti je najbolje dati pa vidjeti kako djeluje, pa ako poboljsanje stane dati ponovo. Ako je nesto sto se tesko razlucuje, da li je bolje ili ne, onda mozes dati 3 puta po jednu ili dva puta po jednu dozu. Nema smisla davati 3 kuglice odjednom, enrgija je manje vise ista u jednoj ili tri. Nije bitno dal gricka. Mozes dati u vodi ako je potencija iznad 12C, znaci rastopis i das jednu zlicu kao jednu dozu, uvijek promijesas prije davanja. Mozes ih i zdrobit u prah izmedju dvije zlicice.<
><
>Ako se radi o kronicnim infektima preporucujem konstitucijski tretman kod profesionalnog klasicnog homeopata. <i></i>
Zita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 vel 2006, 11:34

Re: Homeopatija

PostPostao/la Dobri andjeo » 05 lip 2006, 14:44

izgleda da ipak djeluje, dajem 3x3 pullsatilu i 3x2 cold and cough, zgrickaju ko bomboncice ali koliko sad dugo to davat? dok skroz ne produ simptomi? ah kada kod nas u gradu nema homeopata...a telefonom sumnjam da bi itko dao savjet... DOBRO SE DOBRIM VRACA!!!<i></i>
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.