Switch to full style
Odgovori

Origano ulje

09 stu 2009, 00:09

jel ima neko iskustva?

prvenstveno me zanima ako je neko koristio za koje se odlucio, koju vrstu?
i da li davati djeci?
one u kapima su dosta jake, mada sam cula da moze i djeci ne znam na koji bi oni nacin uzeli, to je jako i kad se razrijedi?

Re: Origano ulje

09 stu 2009, 01:30

sany, to ti je prema karbolnom indexu najjace ulje, daklem najpotentniji dezinficijens. al je jako ko vrak :shock: cak i kraca upotreba ce pobit, masakrirat crijevnu floru, recimo. i dobru i losu. njega se fest razredjuje, stvarno je ostro. neka ti to neko ko se kuzi slozi preparat (ne znam zakaj ti opce treba).ak ti treba recimo za dezinfekciju zraka, radje zemi klincic, timijan, cajevec... isto su vrlo potentni, a bolje mirisiju.. bar meni.

sa origanom bi ja jako oprezno. pogotovo za djecu.

....a zakaj ti treba...?

Re: Origano ulje

09 stu 2009, 16:43

nista specijalno, citala sam o njemu, nasla sam da je najbolje protiv bakterija ali i virusa, te ostalo navedeno http://www.alternativa-za-vas.com/origano.html

edit: evo nasla kako izgleda proizvod, kaze 4 kapi razrijediti u zlicu vode, meni se to cini malo ako je tako jako http://bh.calivita.com/site.php?action= ... iproizvod_

Re: Origano ulje

09 stu 2009, 18:10

Sany, ni slučajno razrjeđvati u vodi! Eterična ulja se ne otapaju u vodi i oštetit ćeš sluznicu tako. Origano (mravinac) čak i profesionalci u području aromaterapije koriste s velikim oprezom. Može se uzimati oralno samo kapsuliran, inače će napraviti više štete nego koristi.

Šta bi ti zapravo radila s tim? Za koju svrhu ti treba?

Re: Origano ulje

09 stu 2009, 21:17

napisala sam gore, recimo u slucaju nekih bakterija (imali proslu zimu u nosu) i sl. pise na gornjem linku da je najbolji prirodni antibiotik, da li se moze uzeti (oralno kako ga i reklamiraju) :dunno
ok, znaci za djecu radije ne, i bolje u kapsulama

Re: Origano ulje

09 stu 2009, 21:48

Ni za odrasle ne. To se ni školovani terapeuti ne odvažuju samo tako prepisivati. Kapsuliran obavezno, doza se određuje prema godinama i težini djeteta.

Re: Origano ulje

01 pro 2013, 20:25

Dižem temu...gledam i ja sad to ulje origana, neko na iherbu, sastav 70% Carvacrol...

Ako je zaista tako snažan prirodni antibiotik, ima li neka formula da se to razrijedi i daje odraslima/djeci?

Re: Origano ulje

01 pro 2013, 23:24

Dudley je napisao/la:Dižem temu...gledam i ja sad to ulje origana, neko na iherbu, sastav 70% Carvacrol...

Ako je zaista tako snažan prirodni antibiotik, ima li neka formula da se to razrijedi i daje odraslima/djeci?


Ima. U kapsulama. Nikako drugačije.

Re: Origano ulje

02 pro 2013, 00:09

hvala :mah
Odgovori