Switch to full style
Odgovori

Re: marokansko ulje - ulje argana

02 vel 2011, 14:25

Deklariraju li proizvodjaci na gorespomenutom linku?

Re: marokansko ulje - ulje argana

02 vel 2011, 14:37

Ako misliš na link koji ja ne smijem staviti, ne. Ali ovo jedno čak ni ne smrdi strašno :ajme

Ma gle, po mojem skromnom mišljenju, arganovo ulje je precijenjeno.

Kod seboreje treba djelovati i na lučenje sebuma i na upalne procese, dakle od biljnih ulja se najčešće koriste kombinacija protuuplanih (plod divlje ruže, noćurak, tamanu, neven) i brzoupijajućih (lješnjak), a sve skupa začinjeno eteričnim uljima, i to opet verzijama protuupalnog djelovanja (njemačka kamilica, rimska kamilica) i protugljivičnog (čajevac, palmarosa)

Re: marokansko ulje - ulje argana

02 vel 2011, 14:39

Kurtizana, ajd kad si to, zlorabit ću topic. :)

Moja je kosa spala na par dlaka i prije par miseci sam počela uzimati B-kompleks. Sad je kosa puno bolje, još je jako tanka, ali ima sjaj i ne opada. Pri kraju sam terapije. Šta sad mogu koristiti? Neko ulje ili neki šampon, a da mi nastavi popravljati kosu?

Re: marokansko ulje - ulje argana

02 vel 2011, 14:56

i to onda mogu i djeca?

Re: marokansko ulje - ulje argana

02 vel 2011, 15:07

Mogu An. A gdje je seboreja smještena? Vlasište ili?

Mirbi, ulja se obično prije pranja utrljavaju u vlasište, ukoliko je cilj spriječavanje ispadanja kose (kod frajera ne pomaže, da se odmah razumijemo), pa ne znam koliko bi ti to uopće odgovaralo? Ili se nakapa nekoliko kapi eteričnih ulja u šampon. Budem ti docnije napisala koja.

Re: marokansko ulje - ulje argana

02 vel 2011, 15:18

Može i na pm, hvala. :)

Re: marokansko ulje - ulje argana

02 vel 2011, 18:12

Sad tek vidim da si napisala seboreja :ajme ja sam skužila atop. dermat. mi smo mazali malenom arganov maslac zbog atop.dermatitisa.
Ja se dvije godine nisam mogla osloboditi seboreje vlasišta i evo izgleda da sam konačno uspjela sa uljem nočurka :yess s tim da moram napomenuti da sam ga ja osim što sam ga svaki drugi dan utrljavala u vlasište i uzimala oralno dva puta dnevno po malu žličicu :loce
Evo sad već 3 tjedna ne primjetim šugave ljuske po glavi :mrgreen

Re: marokansko ulje - ulje argana

03 vel 2011, 13:50

Ja sam jučer u Mulleru uzela serum sa uljem argana i amaranthom od Dr. Schellera. Ako se pokaže dobro, prelazim na cijelu liniju.
I miriši fino :hahaha

Re: marokansko ulje

04 vel 2011, 16:38

kurtizana je napisao/la:Btw, argan se dobiva na dva načina: jedan je da se skupi sa poda nakon što ga koze probave pa tiješti (i to ulje užasno smrdi), drugi je da se ubere sa drveta i tiješti - ova druga verzija je puno, puno rjeđa i puno, puno skuplja, i zapravo gotovo nitko ne deklarira na koji način je dobiveno. Također, ulja argana koja nemaju miris ili lijepo mirišu su ili rafinirana ili obrađena na svakojake načine.

uh oh.
da li da keširam 100 kn kojih nemam za ulje od govanaca.
:krava
Odgovori