Sada je: 19 tra 2024, 21:28.

Denis 2,5 god

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Denis 2,5 god

PostPostao/la nadicab » 25 stu 2002, 11:03

Denis je službeno star 2,5 god (korektivno -2,5 mj) i težak je 9 600 gr i dugačak 84 cm (ma ja mislim da je još i duži ali je tako urlao kada smo ga polegnuli da ga nije baš mogla najbolje izmjeriti). Znači, u pola godine je narastao 4 cm (malo, jako malo) i dobio 600 gr.<
>Spava cijelu noć ali samo ako je u našem krevetu. Počeli smo s privikavanjem boravka cijele noći u kinderbetu, ali smo zbog više sile imali prekid u tom privikavanju. Jede apsolutno sve, samo što je kao mala životinjica nepovjerljiv prema novoj hrani: namjesti smiješno njuškicu i skoro kao da njuška i razmišlja da li bi zagrizao ili ne. Još uvijek ga užasava tuta, iako kaže "kakati tuta".<
>Najbolji i to fantastični napredak je na logopedsko-kognitivnoj razini: bez problema spaja 2 riječi, a počeo je i 3 ("daj memi kuce"=daj meni ključeve). POčeo je koristiti zamjenicu meni, a razlikuje i korištenje padeža ("Tko je to?" - "Petra", "Kome si dao pusu?"- "Petri"). Ponavlja kompletnu riječ, a ne kao prije pola godine samo prvi slog. Razlikuje i koristi gore-dole, lijevo-desno (kada sam se popela na stolicu on je sam od sebe komentirao "mama goje"). Ukratko, komunikacijska razina nam se drastično povećala, tako da ga i stranci mogu razumjeti (veći dio). Naravski, ne zna reći "r".<
>Defektološki: problem je na zadržavanju pažnje, ali to je problem s kojim se susreće svako dijete s većim ili manjim poteškoćama. Zato nam jako koristi Functional Learning koji radimo skoro svaki dan. Zna prepoznavati geometrijske oblike, zna razvrstavati predmete prema obliku itd.<
>Motorički: tu smo najslabiji, ali smo se već pomirili da je to:<
>1. veoma sporo područje napredovanja,<
>2. i kod zdrave djece se usporava kada počne intenzivni govor,<
>3. i rečeno mi je da se previše ne opterećujem - njegova budućnost ne leži u savršenom hodu, nego u što boljoj kvaliteti života, a to dobiva s komunikacijom sa svojom okolinom i svojim kognitivnim stupnjem.<
>Okreće se bez problema s leđa na trbuh, gmiže ali nepravilno (komando stil) i užasno je ponosan što sam može doći do željene točke u stanu. EH, tu se kosi Bobath i Vojta: Vojta terapeut kaže da ga pustimo, a Bobath da ga štopamo što jemoguće više. Pa smo odlučili poslušati Bobatha. Četveronožni stav može relativno dugo izdržati (znači skoro cijela minuta ili dvije) bez držanja rukica, nego držim samo guzu da mi ne pobjegne u gmizanje. Dosta do
o stoji, a u 12. mjesecu ćemo nabaviti i stajalicu koju će imati po kući (sada stoji samo 3-4 dana u tjednu po pola sata). Na taj način ćemo, između ostalog izbjeći skraćivanje tetiva i posljedično deformaciju kukova. Šakice su uvijek otvorene i to već jako dugo.<
>Socijalno: šarmantna, vedra beba koja se svima smješka, koja zbilja ima svoju volju i sve više ga dobivamo da napravi što želimo na foru "ajde sam" (vježbanje, hranjenje). Naravski, ljubomoran je na
ata i sestru ako se dođu maziti samnom a on je u mom naručju, onda viče "maki se" (makni se). Mama je
oj 1 u njegovom životu (još uvijek). On je mamin "bonbon", a tatin "seonja" (seronja).<
>Mi: zadovoljni s njim i njegovim napredovanjem (kao i svi stručnjaci), neopterećeni ako iz svih mogućih razloga taj dan nismo uspjeli sve izvježbati s njim (znači Vojtu, Bobatha i Functional Learning) jer on nije naš jedini centar u životu; tu je Monika i Viktor, tu su naše ostale obaveze i tu smo nas dvoje. Češće nego inače, odemo u VL, izađemo samo nas dvoje vani u šetnju, na tulume itd. Naravski, osiguramo mu vrhunsko čuvanje (defektologica) koja radi s njim dok nas nema. Na taj način nemamo grižnju savjesti (jer se s njim kvalitetno radi),a mi se slobodno zabavljamo i na taj način punimo baterije. Pokušavamao što više baviti se samo s jednim od dvoje starije djece tako da se ne osjećaju zapostavljeni. To naravno ne činimo svaki dan, ali kada napravimo, to njima jako puno znači. <
>Sve u svemu, zadovoljni smo s našim životima i jako često se smijemo i zekamo.<
><
> <
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re:Denis

PostPostao/la IvanaiLaura » 26 stu 2002, 01:30

Samo bih vas pozdravila. Baš mi je drago za Denisov napredak. A još mi je draže što je pismo toliko optimistično, jer ako su mama, tata i
aco i seka zadovoljni, Denis će to itekako osjetiti i samo još više ići naprijed. Jedan veeliki pozdrav Denisu od Laure i njene mame. <i></i>
IvanaiLaura
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 09 kol 2002, 18:29

Re:Denis

PostPostao/la ina » 26 stu 2002, 16:44

Jako mi je drago čuti sve ovo o Denisu. Kad spomeneš kako zna biti šarmantan, odmah se sjetim njegovog osmjeha - šarmer
oj jedan! <
> <i></i>
ina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 08 svi 2001, 10:56

Re: Re:Denis

PostPostao/la TiFilMama » 26 stu 2002, 22:58

Ja sam upoznala Denisa i čim sam ga vidjela prekrasno mi se nasmijao - s tim smješkom srušio je barijeru nepoznanstva između nas!<
>Bravo Denis i samo hra
o naprijed! <i></i>
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Denis

PostPostao/la Olivera » 26 stu 2002, 23:32

Dragi Deanise ti si jedan sjajn momak i nas mnogo raduje sto napredujes tako do
o.<
>Nadice tebi se divim i celoj tvojoj porodici, i odusevljena sam sta sve prica i koliko razume.<
>Svaki put kad se spomene Deanis ja se setim one divne slicice koju si skoro postavila na ITSM.<
>Samo napred .......<
> <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re: Denis

PostPostao/la djecakovamama » 27 stu 2002, 01:00

Uvijek mi je drago procitati ovakve novosti. Puse Denisu <
><
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: Denis

PostPostao/la alexandra » 27 stu 2002, 11:42

to je tako lijepo vidjeti da denis stalno uci, i to na svim poljima, i stalno ide naprijed.
avo,
avo,
avo!!! <i></i>
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Denis

PostPostao/la Franka » 27 stu 2002, 15:14

Super, i super da ste vi zadovoljni! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: Denis

PostPostao/la Trini » 30 stu 2002, 01:23

Uvijek mi je drago procitati ovakav optimistan post, pun snage i do
ih vi
i! POzdrav !!! <i></i>
I try to take one day at a time, but sometimes several days attack me at once!
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron