Sada je: 25 tra 2024, 21:39.

Mala kuća

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Mala kuća

PostPostao/la nadicab » 07 ožu 2003, 10:52

Pošto jedan značajan dio nedonoščadi ima probleme s vidom, za njih je jako do
o da se čim prije uključe u program Male kuće - dnevnog centra za djecu i mladež s oštećenjem vida i dodatnim poteškoćama u razvoju. Oni su za sada jedini u hrvatskoj koji primjenjuju:<
>1. patronažni rad (dolaze vam kući 1x tjedno i vježbaju stimulaciju vida i poboljšanje funkcionalnosti)<
>2. rad 1:1 tj. kada vam dijete krene u integraciju u njihove prostorije, uvijek će biti koliko djece- toliko terapeuta.<
>3. jedini kod fizioterapije uzimaju u obzir problematiku vida (gđa Jasminka je išla na nekoliko tečajeva u NJemačku, a planira i odraditi Bobath tečaj u Londonu)<
>4. jedini koji su pokrenuli program podrške roditeljima <
><
>Roditeljske radionice: 1x mjesečno se svi sastajemo (roditelji i tete Anita i Tanja) i pod njihovim vodstvom imamo radionice na kojima nas otvaraju jedne prema drugima i približuju nam stanje naše djece. Tako smo npr. zadnji put svi dobili naočale koje su simulirale različita oštećenja koja imaju naša djeca (tunelski vid, promjenljivost fokusa, oštećenje 1-5% itd) i morali smo napraviti neke radnje. Na taj način smo shvatili zašto naša djeca imaju neke specifične pokrete glavom, zašto ponekad naginju glavu na jednu stranu itd. Veoma poučno i zabavno (uvijek ispričamo i neki vic). A kada se nakon toga sretnemo na raznim terapijama, osjećamo ipak neku povezanost.<
>Kada je Denis krenuo u njihov program, bio je najmlađi (6 mj), pa im je to bio izazov. Sada se sve više malih beba veoma rano javlja, što je super!<
>evo i link http://www.malakuca.org/<
>Postoji i udruga roditelja OKO koji se okupljamo svake srijede u prostorijama Male kuće od 18-20 (ako nas tamo ne nađete, onda smo na kavi u Xenonu, kafiću preko puta). Organizirali smo igroteku s igračkama namjenjenim baš djeci s oštećenjem vida i dodatnim poteškoćama (hvala na donaciji Zagrebačkoj banci). Također smo nabavili i ortopedsku stajalicu koju koriste djeca u Maloj kući.<
><
>Nešto o radu Male kuće moći ćete vidjeti u Brisanom prostoru i Obiteljskom Vrtuljku (moj Denis je onaj mali plavi s naočalama i jaaaaaaaako
bljiv)<
> <
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Mala kuća

PostPostao/la flower power » 07 ožu 2003, 22:09

jedva cekam <i></i>
Avatar
flower power
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 144
Pridružen/a: 19 vel 2002, 16:13

Re: Mala kuća

PostPostao/la nadicab » 13 ožu 2003, 10:58

danas je Brisani prostor pa ćemo svi zasjesti pred TV da vidimo dal se vidimo <
>Eto, jučer nam je bila Ivana (nick Ivanailaura) i baš mi je bilo drago što je imala volje čak iz Španskog dojahati do nas (1 sat jahanja). Nadam se da je naše malo i bučno društvo nije previše splašilo (al ček dok nam dođe naša blagajnica, onda perje leti, he, he). Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re:Mala kuća

PostPostao/la IvanaiLaura » 14 ožu 2003, 10:54

Sjela ja jučer pred televizor i čekam da završi Milijunaš. Jest da znam da treba biti Arsenov koncert, ali nisam baš povezala. Uglavnom, ništa do slijedečeg četvrtka.<
>A ni obiteljski vrtuljak nisam uspjela pogledati!<
>Dakle, bila sam u srijedu sa roditeljima iz udruge "Oko" ( i postala njihov član! ) i još sam puna dojmova. Brzo mi je prošlo tih 2 sata, a materijala za razgovor na tone. Eto ćemu ta druženja roditelja sa sličnim problemima, malo se ispušeš, malo se nasmiješ ( a baš ste veselo društvo, baš za i ) i nakon toga se osjećaš bolje. A nitko te ne gleda čudno ili sa sažaljenjem. A igraonica sa didaktičkim igračkama: !<
>Sve u svemu nema boljeg načina da roditelji pomognu svojoj djeci , a i jedni drugima.<
> <i></i>
IvanaiLaura
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 09 kol 2002, 18:29

Re: Re:brisani prostor

PostPostao/la nadicab » 14 ožu 2003, 11:00

ma, da, sve su zeznuli ti dani TV u Opatiji. Ali, bit će još četvrtaka !! <
>Vrtulljak je (valjda) u ovu nedjelju. Mi ćemo (možda) pratiti, pa se može pogledati i u pon u reprizi.<
>Ivana Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.