Sada je: 12 svi 2024, 14:10.

ZAMISLI ...

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

ZAMISLI ...

PostPostao/la nadicab » 29 tra 2003, 10:17

Zamisli …<
>Za većinu ljudi je nezamislivo i pretpostaviti kako se postaje roditelj nedonoščeta … Većina ljudi jednostavno sanjari o roditeljstvu i ljuljuškanju njihovog dragocjenog paketića …<
>Zamisli buđenje s riječima «Dragi, probudi se, krvarim»<
>Zamisli da promatraš kako tvoju suprugu odvode helikopterom na let od 2 sata i da ne znaš da li ćeš je vidjeti ponovo i da li će ona ili tvoj nerođen sin biti živi kada tamo dođeš.<
>Zamisli da te najvažnija osoba u tvom životu gleda nakon 4 dana ležanja, lijekova za koje nikada nisi čuo, izbodena, neispavana, na granici života i smrti i da ti kaže glasom suzdržanih suza «Ne znam koliko dugo još mogu izdržati».<
>Zamisli da ćeš konačno nakon 3 godine dobiti željno očekivanog sina samo da bi shvatio da bi curica imala bolje šanse za preživljavanje.<
>Zamisli da tvoja supruga rađa okružena doktorima, sestrama i pedijatrima, ali 10 koraka udaljena od tebe. Zamisli ih da trčkaraju s nečim što ti se čini kao krvavi ručnik, ali to je tvoj sin. Zamisli da ti kažu da možeš vidjeti svog sina nakon sat vremena nakon što ga «stabiliziraju», samo da bi ti onda rekli da moraš čekati još 30 minuta i nakon toga još 20 i pri tome se cijelo vrijeme pitaš «Što to znači?»<
>Zamisli da te doktori i sestre prepoznaju u čekaonici i da te pitaju kako si ti i tvoj sin. Zamisli da sestre poznaju tvoje dijete po imenu. Zamisli da te sestra obavijesti da «su mu maknuli cijev za kisik» a ti nisi bio tamo da to vidiš. Zamisli da ti sestra kaže «ali ja sam to slikala i slike vas čekaju». Zamisli da konačno uvidiš kako tvoj sin zbilja izgleda tek nakon 5 tjedana od rođenja jer su ti cijevi i flasteri smetali pogledu. <
>Zamisli da prvi put držiš svog sina u trenucima kada ga trebaju transportirati na operaciju koju možda neće preživjeti.<
>Zamisli olakšanje kada dolaziš kući i nađeš da je netko pokosio tvoj vrt dok si bio u bolnici. Zamisli da roditelji ne trebaju plaćati parkiranje u bolničkoj garaži. Zamisli da tvoje dijete prvi put kihne i zaplače – sa 7 tjedana starosti. Zamisli da promatraš kako se tvoje dijete trza kada sa jednim prstom dodiruješ njegovu ruku jer je «prestimuliran».<
>Ali, zamisli također da ćeš jednog dana dovesti svog sina kući, puštati zmajeve zajedno s njim, puhati mjehure u stražnjem dvorištu, učiti ga voziti bicikl, pomoći mu da sagradi model aviona, učiti ga slovima i kako da pobijedi u bejzbolu.<
>I zamisli jedan dan kada ćeš moći uljuljkavati svog sina u san, a da te nitko ne gleda. I ja zamišljam jedan dan kada ću mu moći reći koliko ga volim i da čujem «I ja tebe volim, tata»<
><
>Ed Martinelli, otac sina rođenog s 23 tjedna + 4 dana, 710 g.<
><
>Dodatak<
>Nažalost, neke od Edovih zamisli se nisu ostvarile.<
>Njegovo dragocjeno dijete je umrlo s 3,5 mjeseca starosti.<
>Ed je postao podrška ostalim obiteljima nedonoščadi. On je dokaz da izliječenje dolazi putem pomoći ostalima.<
><
>Preuzeto s imagine<
> <
> Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: ZAMISLI ...

PostPostao/la ivana1973 » 29 tra 2003, 10:35

<i></i>
ivana1973
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 08 vel 2003, 01:24

Re: ZAMISLI ...

PostPostao/la MAJA Skopje » 29 tra 2003, 15:57

<
>NESTO ZAMISLIM NESTO SAM DOZIVELA. <
><
> <i></i>
Potrebna je jedna minuta da donesete odluku koja moze da vam promeni ostatak zivota, ali potreban je celi zivot da otkrijete dali je ta odluka bila pravi izbor.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: ZAMISLI ...

PostPostao/la eli » 29 tra 2003, 18:03

nadice, rasplakala si me... <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: ZAMISLI ...

PostPostao/la tajana » 29 tra 2003, 19:32

<
>Lucija 17.8.1997 Anja 6.9.2000 <i></i>
tajana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 17 lis 2002, 21:56

Re: ZAMISLI ...

PostPostao/la LedinaMama » 07 svi 2003, 08:08

I ja sam se rasplakala.<
><
>A nesto od toga sam i dozivjela, srecom, ne puno toga.<
><
>I uvijek pomislim koliko smo nas dvije imale srece i kako je tesko onima koji nisu. Leda 24.12.2001.<i></i>
LedinaMama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 147
Pridružen/a: 22 sij 2003, 14:31

Re: ZAMISLI ...

PostPostao/la † RLmama » 07 svi 2003, 13:24

Roko - 10.01.1996.<
>Lucija - 11.01.1997.<
>Josip - 10.02.2002.<
>Cetvrti putnik - termin: 28.09.2003.<i></i>
Show must go on...
Avatar
† RLmama
Quatrrrromama
 
Postovi: 1018
Pridružen/a: 09 svi 2001, 12:55
Lokacija: Zion

Re: ZAMISLI ...

PostPostao/la Suzanastami » 15 svi 2003, 22:57

SARA 10.09.2002.<i></i>
Suzanastami
 


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.