Sada je: 18 tra 2024, 08:59.

polovina ponovo

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

hmmm

PostPostao/la JednomCuPostatiMama » 23 lip 2003, 17:42

...kao prvo zelim vam da vasi klinci na kraju budu do
o kao i ja, i ma koju metodu koristile....jos jednom bih napomenula, da su mene vodili svakodnevno na vjezbice od 0.3-4(5) godine i jos to ponavljali bar dva puta dnevno....nije bilo patronaznih sestri i ostalih koji bi im mogli pomoci, vec su sve radili sami, tj. uglavnom mama, kako to vec i bude ))))....<
>....zao mi je sto vidim da se ovdje raspravlja na meni malo rauzan nacin koja je metoda bolja ili bolje receno koja je metoda gora....svatko ima mogucnost slobodnog izbora i treba u tome ustrajati maksimalno moguce.....<
>...da nije bilo dokrotice Stojcevic, u pravo vrijeme i na pravom mjestu, ja sigurno ne bih bila u mogucnosti da se bavim raznim sportovima, da sviram gitaru i klavir, zavrsim matematiku....<
> <i></i>
JednomCuPostatiMama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 913
Pridružen/a: 02 lip 2003, 16:52

Re: hmmm

PostPostao/la nadicab » 24 lip 2003, 08:15

još jednaput, svaka čast tebi i tvojima i drago mi je da si sve to uspjela . Ja ću biti veoma ponosna (ma, već jesam) kada moj Denis bude mogao bar nešto od tvojih aktivnosti. Eto, već će nam biti velika stvar ako ga uspijemo upisati u vrtić i za koju godinicu u redovnu školu.<
>Ako ti nije teško, reci nam da li si imala nekih malih dodatnih poteškoća: koncentracija, izgovor pojedinih slova, grafomotorika?<
>Moj sin Viktor ima trampav hod i ružan rukopis , distraktibilnu pažnju, imao je francusko "r" (išli kod logopeda)... Ali je velika pjesnička duša, toplo emotivno dijete i ima neko unutarnje oko. Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: hmmm

PostPostao/la kreso » 22 kol 2003, 06:23

Tajana385<
>kako su blizanci vaše prijateljice? Nadam se da su do
o. <i></i>
kreso
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 17 srp 2002, 10:27

re

PostPostao/la tajana385 » 23 kol 2003, 13:05

Zahvaljujem na pitanju, i ispricavam se sto nisam prije bila u mogucnosti odgovoriti jer ne surfam previse. Zao mi je sto sam na ovom topicu procitala dosta medjusobnog "prepucavanja" jer mi to nije bio cilj, htjela sam samo opisati jedno iskustvo. No, da ne duljim, djeca su odlicno - posjedavali su se s 6,5 mjeseci, sa 7 propuzali a sada im je 9,5 i malo im nedostaje da samostalno prohodaju. Jednom rijecju - super! <i></i>
tajana385
 

Re: hmmm

PostPostao/la kreso » 25 kol 2003, 07:18

Super napreduju. Baš mi je drago. <
>Nemoj se previše
inuti za prepucavanja. I to je dio života. <i></i>
kreso
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 17 srp 2002, 10:27

Re: hmmm

PostPostao/la lunahor » 25 kol 2003, 09:20

vau tajana stvarno su napredni! Luna & Zara 23.07.02.text <i></i>
Avatar
lunahor
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 155
Pridružen/a: 11 vel 2001, 21:33
Lokacija: cro

polovina ponovo

PostPostao/la tajana385 » 04 stu 2003, 11:50

Kao prvo,htjela bih odmah reci da ne zelim ovim postom uvrijediti roditelje koji odlaze na vjezbanje kod dr. Stojcevic-Polovina jer vjerujem da ima mnogo onih kojima je pomogla. No, uvjerena sam da ima mnogo onih kojima odmaze. Naime, iznijela bih slucaj svoje do
e prijateljice koja je kod doticne lijecnice odlazila s blizancima vec gotovo pola godine na vjezbe. Polovina ju je doslovce sokirala najcrnjim prognozama. No sto se desilo? Jedan od blizanaca je slucajno zavrsio u bolnici zbog viroze a prijateljica je naglasila kako je dijete neurorizicno te prilozila Polovininu dokumentaciju. Drugog jutra ju je glavni neuropedijatar pozvao na hitan razgovor. Sto se desilo? Neuropedijatrica i citav lijecnicki konzilij iz Klaiceve nije mogao vjerovati kada su procitali Polovinine nalaze i kada su, nakon toga, pregledali dijete. Rekli su joj da je mali savrseno zdrav te motoricki i mentalno razvijen za svoju dob, pa cak i nesto napredniji. Oni su svi ostali u cudu, jer su, sudeci prema njezinim nalazima, ocekivali "biljku". Prijateljica je otisla na jos jedan kontrolni pregled na Goljak gdje ju je nekoliko lijecnika doslovce pitalo: "Gospodjo, zbog cega ste vi dosli kod nas?". Sto reci? U ovom konkretnom slucaju, uvazena profesorica ne da nije pomogla, vec je odmogla jer je prijateljica pola godine u grcu i nije uopce uzivala u svojoj djeci vec svakog dana s grcem u zelucu iscekivala hoce li napredovati. Osobno smatram da vjezbanje moze biti od koristi svakome djetetu i apsolutno sam za to da se vjezba, makar i preventivno. No ne slazem se s ovakvim pristupom koji od zdrave djece pravi bolesnike. Jos se jednom ispricavam roditeljima djece koja jednostavno moraju vjezbati i nadam se da ce svi dostici cilj koji zele, no mislim da bi dr. Stojcevic trebala promijeniti pristup. <i></i>
tajana385
 

SVIMA

PostPostao/la Lidija » 06 srp 2004, 00:23

Podsjecam da bi rasprave, monolozi, dijalozi na citavom forumu trebali ostati na nekom nivou. Pogotovo to ocekujem na temama koje se odnose na djecu s posebnim potrebama. Molim vas da svi pokusate svoje misljenje, svoj stav izreci na nacin koji ne vrijedja i ne ponizuje ostale clanove foruma, pogotovo clanove ove ''grupe''. <
><
>Svi mi imamo neka svoja iskustva, saznanja, uspjehe i ''neuspjehe''. Bilo bi do
o da ih medjusobno razmjenjujemo, analiziramo, kritiziramo ( zasto ne ? ), da ucimo jedni od drugih i da pruzimo podrsku jedni drugima. Uvjerena sam, zaista sam uvjerena da nitko ovdje ne ide s losom namjerom. Upravo suprotno, mozda u zaokupljenosti sa svojim obavezama, za
inutoscu, iskustvom i saznanjima zaboravimo da postoji vise nacina i nazalost postajemo iskljucivi. I dokazujemo neku svoju ''istinu''. A ''istina'' je, kao i uvijek, vjerojatno negdje na sredini.<
><
><
>Toliko od mene Ivica 9.8.90<
>Matko 13.5.96<i>Edited by: Lidija at: 6/19/03 12:53 am<
></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Prethodna

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.