Switch to full style
Mi smo mali, veliki borci.
Odgovori

jaslice

06 kol 2005, 13:19

...evo jedne nove mame, još ne znam gdje sam i kako ovo sve funkcionira, pa gledam tamo-vamo, al ne vidim da se pri&#269;alo o jaslicama, vjerojatno sam krivo gledala.<
>Uglavnom, evo mi ovo moje uplakano pilence sad sjedi u krilu i promatra kako lupam po tastaturi, a ja od
ojavam dane do povratka na posao i jaslica jer bake ne&#263;e mo&#263;i &#269;uvati (boleštine, kosti i sl.). <
>Kako to funkcionira sve skupa u jaslicama, mora li se ranije prijaviti i moraju li djeca ve&#263; usvojiti kakve rituale (moj sun&#269;i&#263; dosta pla&#269;e, nije ga baš lako uspavati, dosta se budi itd.)- mislim, glupo zvu&#269;i, al' znate na što mislim.<
>Ja to sve skupa s jaslicama zamišljam kao ono u jednoj epizodi Simpsonovih, kad su malu Maggie ostavili pa je bilo svega, znat &#263;e ono koji su gledali. <
><
> <i></i>

Re: jaslice

11 kol 2005, 09:20

daj malo pojasni, imas nedonosce? kakvih problema ima... i sl. <
><
><
><i></i>

Re: jaslice

11 kol 2005, 12:02

...sorry svima, tema na krivom mjestu. Kad sam otkrila ovaj forum u zaru otkrica odmah se htjela prikljuciti, a bila na topicu nedonoscad, pa moje jaslice i zavrsile u nedonoscadi. <
>U stvari, Jan mi jest nedonosce, ali to nije problem, sve super, ima 7 mj i 7 kg, zivahan, puze, luduje, ali mene zanima situacija s jaslicama jer od sijecnja pocinjem raditi, pa cu ga morati strpati u jaslice, a nemam blagog pojma kako je tamo, nitko od mojih poznanika, prijatelja, rodbine nije morao davati dijete u jaslice. <
>Eto, sta se tamo radi s djecom, kako djeca reagiraju, kako je uopce s tim odvajanjem od mame. Jos ga dojim i namjeravam do kraja prve godine. Dosta place, treba ga dosta uspavljivati (valjda ce se to i promijeniti do tada), pa kako to tete tamo sredjuju? <
><
> <i></i>

Re: jaslice

29 kol 2005, 23:12

i moja je placljivica i zeznuta za spavanje, ali ja cu pricekati s vrticem bar do 3.godine,uopce mi nije jasno kako ce ona tamo zaspati kad ovdje na sve reagira, i sto je najgore jos uvijek vise voli mlijeko nego krutu hranu,2 o
oka ako uspijem u nju strpat i to neka jadna,s tim da joj je glavni o
ok predvecer,<
>hm,tvoj vec s 7.mj puze, mojoj je dugo trebalo da propuze, tad se jos nije ni dizala sama u sjedeci polozaj my baby girl<
><i></i>

Re: jaslice

30 kol 2005, 08:59

Nasa djeca su njeznija i osjetljivija od druge djece. Ne zanm da li znas da imas pravo produziti porodiljni za onoliko koliko ti se Jan ranije rodio.<
>Ja nedonosce ne bih davala u jaslice bar do 2. rodjendana jer su oni ipak osjetljiviji (i na promjene i na buku i na druge ljude i na bolesti), nervoznije reagiraju. Naravski, ako nemas drugo rjesenje, onda nemas izbora. Nase jaslice (DV Vedri dani) su izvrsne <i></i>

Re: jaslice

01 ruj 2005, 21:21

... e, buduci da sam ja ovaj topic tu krivo stavila, ajd da razgovore ubuduce usmjerimo na Ajmo pricat. <
><
>Inace, stvarno ne znam, to sto kazes alma da ne mozes zamisliti corry u jaslicama - ma ne mogu ni ja, eto pricala maloprije o uspavljivanju, to mi prosto nezamislivo da ce netko moci u jaslicama. <
><
>A nadice, sto se tice njegove osjetljivosti, e tu nekako stvarno nisam primijetila za sada (ma prerano je, znam, sad tek dolazi faza osjecaja frke za mamom) nekakva odstupanja, zaplakao je samo 3 puta dosad pred nepoznatim ljudima, i to samo pred onima koji su nosili velike naocale, suncane,normalne, svejedno. <
>A inace se do
o uklapa svuda, vucaramo se po gradu, izlazimo, setamo, i sve je super, samo je kriza kad mu se pocne spavati.<
><
>No, bez daljnjega, najvise bih da ga cuva moja mama, koja je i bila u planu, ali joj predstoje nekakve operacije i nista od toga.<
>Vidjet cemo, mozda ja uspijem navuci sto vise dana da se kasnije vratim na posao, pa mm i ja (oboje prosvjetari) nesto izmudrujemo makar do ljeta, a onda najesen sta bude. <
><
>I hvala puno na informaciji, naravno da nisam znala za ovo produljenje porodiljnog za ovih 6 tjedan ranijeg poroda.<
><
> <
> <i></i>
Odgovori