Mi smo mali, veliki borci.
Odgovori

MOLIM SAVJET

10 sij 2006, 09:55

Moj Mislav se rodio s 36+5 tj. U papirima mu se gest. dob vodi 37.tj i dijagn. NEONATUS HYPOTROPICUS TEMPORARIUS.<
>-spada li on u kategoriju djece koja imaju pravo na pročišćeno cjepivo - besplatno?<
>-pomiče li se datum cjepljenja ,odnosno odgađa jer je rođen ranije?<
>-imamo li još koja prava?<
><
>inače navršio je 2 mj. i 10 dana<
><
>HVALA<
> <i></i>

cjepivo

10 sij 2006, 12:40

Ja niti ne znam da li nedonoscad imaju pravo na besplatno procisceno cjepivo ?? tj. imam o tome kontradiktorne informacije. Mi smo cijepili sa 5 u 1 koje ionako ne bi bilo besplatno, pa nemam vlastitog iskustva.<
><
>Sto se odgadjanja cijepljenja tice, mi tj. dijete se prati kod neuropedijatra pa on daje zeleno svjetlo za cijepljenje, tako da nam je DiTePer odgodjen za nakon 6 mjeseci (kronoloske) dobi. No, neki lijecnici se sa tim odgadjanjem cijepljenja jako ne slazu. <i></i>

Re: MOLIM SAVJET

10 sij 2006, 12:45

<
>Kata1 ja ti stvarno neznam za cjepivo.mi smo ga platili-rođen u 34.tjednu.Ali i ja bi željela znati dali se to plaća pa da operem pedijatra jer su oni itekako upoznati s tim.kako bebač-piši malo više o njemu,kolika mu je bila pt.....<
> <i></i>

Re: MOLIM SAVJET

10 sij 2006, 21:55

nedonoscad kao neurorizicna djeca imaju pravo na procisce besplatno cjepivo - tako je Denis dobio sva 3 puta - naravski ako i opet nisu nesto promijenili.<
>Imaju pravo i na specijalnu mjesavinu hrane tipa Pediashur ako su mrsava. <i></i>

Re: MOLIM SAVJET

10 sij 2006, 22:07

Meni je ovo prvi glas-ono sto smo od cjepiva primili-prociscena,uredno smo platili pedijatrici za svako dijete???! "Un nino es un regalo de Dios"<i></i>

Re: MOLIM SAVJET

11 sij 2006, 00:06

a što je s pomicanjem cjepljenja-odnosno odgodom neko vrijeme- ZNA LI TKO ?<
><
>Napominjem da se Miškec rodio s 36+5 tj. <i></i>

Re: MOLIM SAVJET

11 sij 2006, 01:39

Cijepe se normalno po kronološkoj dobi (a ne korigiranoj) kao kao i sva donošena djeca, osim BCG koji dobiju tek kad dosegnu 2 kg. <
>Druga je stvar što neuropedijatri ponekad inzistiraju na odga&#273;anju cjepiva iz x ili y razloga i daju zeleno svjetlo naknadno.<
><
> <i></i>

Re: MOLIM SAVJET

11 sij 2006, 23:32

Kata mmoja mišica je rođena s 39 tjedana i 3 dana ,ali zrelosti po F. 36 tjedana. Ima dg distony sy i neurorizično je dijete. U rodilištu je dobila BCG, a poslije prvo pročišćeno cjepivo kao i svi ostali, a za dalje smo morali čekati zeleno svjetlo neuropedijatra. Neuropedijatrica je rekla da se možemo cijepiti (jučer smo bili) i to po redovnom protokolu, a ako se odlučim na plaćanja plaćam sama. <i></i>

Re: MOLIM SAVJET

12 sij 2006, 08:54

Hvala curke! <i></i>

Re: MOLIM SAVJET

18 sij 2006, 15:47

joj ne znam za ta dva dana, niti razumijem tu dijagnozu ali znam da neonatus znaci doneseno dijete.....<
><
><
><
><
> <i></i>

Re: MOLIM SAVJET

18 sij 2006, 15:55

Prvi put čujem da su mi djeca imala pravo na nešto besplatno zato što su nedonošćad i tako neurorizična djeca.<
>Što se tiče pomicanja granice u kojoj se dijete treba cijepiti, naš neonatolog sa sv. Duha je inzistirao da dečke cijepim prema redovnom kalendaru, iako su rođeni u 32,. tjednu sa Apgarima 2 / 7, krvarenjem u mozgu, reanimirani, intubirani, bili na neonatologiji skoro 2 mjeseca.... J&A 08-06-01<i></i>

re

18 sij 2006, 23:04

Pa da, i nama se doktor sa SD nije slagao sa odga&#273;anjem cijepljenja tj. ljutio se na to što neuropedijatar odga&#273;a cijepljenje; on smatra da se cijepiti treba po kalendaru ako su nalazi ok. <i></i>

Re: re

19 sij 2006, 12:23

Denis je 1. cijepljen (osim BCG) s godinu dana starosti, kada je neuroped dao zeleno svjetlo. <i></i>

Re: re

19 sij 2006, 14:52

NAdica, jesam li Vas to vidjela u Elite-u? J&A 08-06-01<i></i>

Re: re

20 sij 2006, 12:10

na koju temu? <i></i>

Re: re

23 sij 2006, 12:01

PUŽ??? <
> <
>Imali ste humanitarnu tekmu? <
>Opet sam z
ljala? J&A 08-06-01<i></i>

Re: re

23 sij 2006, 13:11

eh, PUZ i jest humanitarna tekma.<
>Mi nismo mogli ici jer smo isli u Muzej grada Zagreba na izlozbu rukotvorina koje su moje dvoje stariji radili na radionici "Maye, Asteci i ljuta cokolada" <i></i>

Re: re

23 sij 2006, 14:17

A jam islila da sam tebe vidjela... i Denisa... J&A 08-06-01<i></i>

Re: re

24 sij 2006, 01:53

Da ja pripisem samo nasa iskustva - Davidu (tj meni) isto nitko nije ponudio besplatno procisceno cijepivo (nema naravno kod nas nista za sta se ne izboris zubima i noktima jelte), a sto se tice kalendara tu smo stvarno OFF - s obzirom da je rodjen ranije i odma operacija i transfuzija krvi, nije moglo prvo cijepljenje minimalno 6 mj, a nakon toga je nasa pedijatrica napravila svoj plan - od kojeg i dalje odstupamo jer nikak bit cisto zdravi za pikicu. Sad cekamo zdravlje za Priorix.<
>Ali imam pozitivno iskustvo s Pediasureom (koji je Nadica gore navela) Po preporuci specijalista mi ga dobili na recept i super.<
>Eto. Mozda je komu od pomoci.<
> DAVID, 29.07.2004.<i></i>

Re: re

26 sij 2006, 12:04

j&a znala sam da su tvoji deckici rodjeni ranije, ali nisam nigdje pokupila informaciju da su imali tako los apgar i da su reanimirani i intubirani.<
>Stvarno hra
i decki, a i hra
i roditelji, sigurno ste svasta prosli <
><
>Zanima da li je danas s njima sve u najboljem redu, imaju li kakvih posljedica. Jedna moja kolegica je prije par mjeseci isto ranije rodila, malog, malog deckica, a ja si citavo vrijeme mislim, sigurno ce imati bar nekakvih posljedica, barem negdje se to mora odraziti...ne dao bog...za sada je sve o.k. mali je stalno pod kontrolom <i></i>

Re: re

26 sij 2006, 13:05

jucer smo na udruzi bas raspravljali o tome:<
>1. ako je dijete neurorizicno, pedijatar ima opravdanje da mu dadne infarix besplatno<
>2. ako pedijatar to ne napravi, odete kod infektologa ili trazite da vam neuropedijatar napise da je zbog neurorizicnosti potrebno cijepiti s infarixom <i></i>
Odgovori