Sada je: 29 ožu 2024, 08:24.

Ajmo pricat!

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: putovanje

PostPostao/la nina » 09 pro 2005, 01:37

sada smo na rabu dok roko ne poraste,bar još do kraja sljedećeg ljeta-da se iskupamo jer je ovo bio mali(rođen je u 3mj)imao je 4-5 mj pa nisam išla s njim na more(kuća nam je 10m od mora-pravi raj al je po zimi dodaaaaaaaaaaaaadno i zato selimo u ri)ja sam iz ri a muž sa raba(bodul-haha).stalno se smijem na-muž jer smo jaaaako mladi-23g pa se osjećam staro haha. e da danas mi je rođendan skroz sam zaboravila .Inaravno smatram da roko ima više mogućnosti i izbora u ri nego na rabu-rab je za uživanje po ljeti -jel tako<
> <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Re:svaka čast

PostPostao/la podocnjaci forever » 10 pro 2005, 00:12

...bas mi to egzoticno zvuci, biti na Rabu... <
>...enivej, sretan vam rodjo, i Nina (kojoj znamo dan) i Staramama (koja je isto Strijelcica, pa se zna da je rodjos tu negdje ovih dana)!!! Zelim vam jos puno polozenih ispita, puno sreca i srecica, puno strpljenja za muzeve, zdravlja i nadasve ljubavi i veselja <
>...eh, sta ti je regionalnost...to kad kazes za muza da je bodul, Nina, i to tako znacajno, to mi u stvari ne mozemo razumjeti... oank, u pravom smislu, sta sve iza toga stoji... ko da bi ja za nekog rekla da je Shokac, a zg-anke - e ne znam sta je tamo fora... samo znam kad sam radila na Krku da su zene bodulke koje su radile s nama studenticama mogle komotno pricati sta ih volja, a mi mrtve ladne pored njih ni rijec ih nismo razumjele... <
>...Munjek, e ono bas legenda "veteranko tastature" a je, za sudjelovat na bar 5 podforuma ovdje stvarno treba vremena... eto, i sad bih mogla nesto drugo raditi, al kad vuce i vuce ta nesretna tipka...vrzino kolo, sto kazes - a na moje opce iznenadjenje, mislim na ovaj izraz v. kolo, jer to sam zadnji put cula iz usta svojih roditelja, u paketu s izrazima kao sto su "varenika", "salauka", "djavole bog te ubija" itd... hocu reci, arhaicno zvuci i bas komicno... <
>...inace, vec sam ranije u jednom postu spomenula J-ovo hm, malcice poboljsano spavanje, a i sad najradije ne bi o tom da ne ureknem, al moram...naime, nocas se budio SAMO 3 PUTA!!!!!!! To se valjda nije dogodilo otkad se rodio! Prvi put u 23 i tad ga je mm uspavao dalje. Drugi put kad sam pogledala na sat jednostavno nisam mogla vjerovati - pola 1! Pa pogledam opet, je, pola 1! Dojim ga, odmah zaspe, ja se izvalim dalje spavati, kmeeee, budi se, opet na sat, ono 4!!! Opet dojenje, spavanje i - BUDJENJE PRI DANJEM SVJETLU U 7 I 15!! <
>Jos se ne radujem otvoreno, samo se nadam da se MOOOZDA, MOOOZDA ipak nesto lomi u njemu, jer, definitivno se ovih zadnjih par noci drugacije ponasa... najvaznija promjena je da kad se probudi, odn. promeskolji, NE PLACE, nego se onak, meskolji, meskolji, namjesta, uzdahne i nastavi .. Eto, za to garantiram i znam da nije apsolutno nikada dosad u svom zivoticu dosad radio, vjerovali ili ne... Sekundu cim osjeti da je budan on je uvijek odmah plakao - do sada...dajboze da to nekako dodje na svoje...<
>... inace, mi imamo 6 i dalje se igramo, puzemo, ali sve znacajnije se onak uz kauc ili uz kuhinju krece u jednom pravcu...mislim da ce uskoro prohodati...jos do prije nekoliko dana se samo onak premjestao od stolice do kauca, a sad bas onako prehoda pridrzavajuci se objema rukama za kauc..i, ne moram ni reci, radi to vrlo spretno... jako ga zanima stednjak i kanta za smece... ne znam kud bi s stom nesretnom kantom za smece, sve smo u kuci osigurali, sklonili, pomaknuli i sl. ali nju nemam gdje... <
>...a, mogao bi lako biti nekakav gradjevinac ...mislim, ako ga mm i ja nastavimo ovako vodati sa sobom po trgovinama i gledati kojekakav gradj. materijal, stolarije i to (sto moramo za kucu), to bi moglo biti vrlo vjerojatno...<
>... inace, pruzila mi se prilika ostaviti ga porvremeno, recimo 2 puta tjedno kod mame... problem je dosad bio sto moja sestra, njen mm i dvoje djece (od kojih mladje 3 tjedan mladje od J) zive s mojim roditeljima (sele se u svoju kucu nagodinu), a mama ima problema s nogama, pa nikako nije dolazilo u obzir da cuva J- mada, iako, kao sto sam vec vise puta rekla, ne mogu to prezaliti, jer su i ona i moj tata stvoreni za djecu (npr, nije im bilo tesko s mojim necakinjama praviti igrokaz, o kozlicima, koliko se sjecam, da su cak posipali ruku
asnom i zavlacili se pod stol kao vuk)...e, ali sestrina mala sad ide u vrtic, a mali spava ko nenormalan - 2-3 sata prijepodne i isto toliko popodne.. pa onda iskoristim priliku kad on spava, obicno prijepodne, i dofuram J oko pola 9 (kad ovaj zaspe) i onda bude do rucka; mama i sestra onda zajedno bdiju, mada su ostale sokirane koliko u stvari nad J-om ne moraju uopce bdjeti, jer se on sam igra po par sati, sto sam isto vec pricala... i to mi bas zlata vrijedi... <
>... al za ono svoje timarenje sam jednostavno MORALA naci vremena, jer je vrag definitivno bio vec odnio salu jaaako daleko... <
>..i tako dalje, i tako blize, s Jugoplastikom ljeto nam stize... <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Hvala, hvala

PostPostao/la staramama1 » 11 pro 2005, 02:30

E sad ne znam, odakle da počnem malo mi je teško sve pohvatat ali da te gušt čitat PF vala jest, do
o je Munjek rekla.<
>Prvo suosjećanje za leđa, držim fige da 19. što
že stigne <
>A onaj opis masaže toliko sam se uživila čitajući da sam počela prest, i to je po svemu sudeći najviše koliko se jqa mogu tome približit.<
>Ali zato za spavanac (ali u sebi potiho)<
>A tek hodanje <
>Fala na temeljitom opisu animacije,dosta toga već radimo ali ima i novih stvari koje nikad dosta.<
>A ono za muževu neosjetljivost da bi te on trebao poticati da si priuštiš malo slobodnog vremena jel...., za sve potrebe vanjske i unutarnje , ja sam izgubila iluzije da ću to ikad doživjeti.Tko kuži, kuži, a tko ne i bolje da ne.<
>Kakav gređ. materijal spominješ nemoj mi reći da uz sve i kuću gradiš ?<
><
>I mi se možemo pridružit životinjskoj farmi, isto imamo tu igračku životinjski klavir koja za sad služi za nabijanje i čupanje ovce ( kaže mi majka da mi je djete hoće janjetine).<
><
>Munjek plavušo bajna, nisam li ja to negdje pročitala da čvrsto odlučuješ da ćeš po noći spavat a na forumu visit za vrijeme ručka kao svaka poštena žena i domačica <
>Ja isto imam problem što mu svaka aktivnost dosadi vrlo
zo pola sata max.Možda je to i normalno za tu dob ,međutim znam da radim krivo kad moram nešto obavit što ga bukvalno zasipam svim mogućim igrčkama i stimulacijama samo da ga podmitim pa se i ne može skoncentrirati na pojedinu stvar. Za vježbanje koncentracije trebala bi jedna po jedna igračka i li igra i ne dati mu da odmah na prvu odustane čim mu malo postane dosadno.<
>A vrtić imam i koristim ga kad treba za nuždu (bukvalno i preneseno), ali ja sam još ona friška mama koja nemre podnjet da joj djete plače kad nešto neće pa to baš ne funkcionira najbolje.<
>I mome oči bježe i spremam se oftalmologu pogotovo zato što on ima i genetsku predispoziciju za kratkovidnost i strabizam.<
>Nina neka bude <
>Sreća ima 8 zubiju i to već dugo njemu su siročeku po 3,4 odjednom išli van, isto mora piti željezo prvo je pio Ferum Lek ali ga nije podnosio, sada Legofer on je nešto bolji, kakav je ovaj što ga vi uzimate da li napuhuje i zatvara?<
>Mima šta ima, da li je viroza prošla?<
>Nadice koliko ja znam kakač se resorbira u crijevima odnosno voda što ga on sadrži zato nije ništa veći kad se ne kaka svaki dan. <
> a ja tebi nešto kažem Munjek <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: hvala, hvala

PostPostao/la staramama1 » 11 pro 2005, 02:33

E pošto sam uživala u komplimentima za babča evo još malo ponosne majke <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

uh,ja stalno u prolazu

PostPostao/la alma311 » 12 pro 2005, 02:36

pozdrav novima...<
>vi se raspisale,a ja to odokativno preletila<
>uglavnom mala se manje budi,mozda kojih 2x po noci, napokon,a ja otvorila novi forum za muza i decke nek se vesele pa sad tamo sredujem detalje,pa doletim opet kad se sve to stablilizira na opsirniji izvjestaj<
><
>uh,pf problemi s kicmom i ukljestenja su nocna mora,ja jos nekako izduram,ali muz malo malo pa nekakvo ukljestenje...<
><
>staramama,fotka ti je odlicna, simpa detalj s ovim crvenim stramplicama lol<
>btw imaju neke vjezbice kad oci bjeze pa se mozes zaletit do oftamologa da ti ih pokaze preventivno,nesto u stilu prati prst ocima<
>te kako ti je ruka?<
><
>svaka cast pf da se J sam igra, moja eventualno izdura pol ure i onda na svaki nacin pokusava privlacit paznju na sebe lol<
><
>n
atov -sok od drena, <
>ja sam takoder zainteresirana za recept <
>moja je isto kasno pocela dobivat zube,al mislim da je to bilo s 9 mjeseci tko bi sve popamtil<
><
>Munjek sto se muza tice, moram priznat da i mog po cijele dane nema,a kad dode mozda sat vremena provede s malom prije spavanja i to je uglavnom to, nedjeljom ak je doma ne sjecam se da sam ga uspjela ostavit nasamo s malom duze od sat vremena, mislim da ga onda vec panika hvata grrrrrr<
>te takoder ne sjecamse kad sam zavrsila kod frizerke, dani mi prolaze ko sumanuti...<
><
>heh,pastele, <
>mislim da bi mi zidovi prilicno zanimljivo izgledali nakon njenog pohoda,ali mozda bi bilo vrijeme i to isprobati<
><
>Nina,svaka cast za studij i majcinstvo kak i pf kaze, ja se nisam uspjela naterat i kad sam bila single lol<
><
>nadicab imas link na taj super recept s Umiboshi gljivama?<
><
><
>Mima,moja isto cesto mijenja raspored, meni glavno da odspava recimo od 12 ili od 14 kojih 2 sata da dodem sebi,nekad je budna vec u 6 ujutro,a nekad odspava i do 10h nekim cudom,te obozava sama pupalit liniju i pokrenuti cd, takoder je skuzila kak upalit telku,onda se sva zaceri i pocne plesati<
>ali na zalost nema pojave nekog slaganja recenica...<
><
>pozdrav svima do citanja<
><
><
><
><
><
><
><
><
><
> <i></i>
alma311
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 01:52

Re: hvala, hvala

PostPostao/la podocnjaci forever » 14 pro 2005, 22:20

...kak ide, zene? <
>...uf, nama sad majstor upravo popravio radijator jer na onu vlagu (koja se i nakon tretiranja ipak pojavljuje ponovno pa ce sad raditi Varikina) crknuo i radijator, i to bas u ovoj sobi odakle sad pisem...i tako smo mi, evo, vec skoro mjesec dana isli za komp sa shalom oko krsta i jaknama na sebi...a kvar je naravno, bio vrlo banalan...<
>...eh, a kompliment za pisanje moram i ja uzvratit jer i vas dvije (Munjek i Staramama) nista manje zanimljive postove nemate, bas pune duha i humora i jaako ih uzivam citati... <
>...a da, Staramama, gradim ja i kucu mislim, kuca je gotova, oni najveci i najprljaviji zahvati... spremna je za krecenje i podove, al treba bome jos milijardu detalja osmisliti.....ledja i dalje koma, narocito ujutro kad ustanem... ko prebijen pas...al, htjela ne htjela, moram se baviti J-om, a ona nekako sepajuci i zaboravim bol...e da, Staramma, i kad smo kod bolova, na ovoj zadnjoj fotki kad sam vidjela Srecicu , znas na kog me odmah podsjetio - na mog masera kod kojeg idem u ponedjeljak <
>...hm, igranje... kad sam vec spomenula ono koncetrirano igranje, treba znati stvarno balansirati to s igrackama...do
o je , s vremena na vrijeme (prema vlastitom iskustvu) pospremiti jednu turu igracaka, onak, sve dzuture odloziti nekamo, pa onda nakon nekog vrmena opet ponuditi, kad se zazeli...a s onima s kojim ase igra znati ih uciniti mu zanimljivijim, pricati price uz njih, glupirati se na sve nacine...mislim, to ja sad ovako malo teorije, al da se ima vremena uvijek to raditi, nema... jedva cekam da se malo zabavi i igra s necim da ja mogu malo onak ispruzit noge il pogledat nesto na tv-u usput...<
>...a spavanje ipak nije nista bolje ... tko zna sta mu bi onih par dana, sad je opet sve po starom... a jos k tome, dala mu neki dan za rucak prvi put poriluk uz krumpire, piletinu i to...isuse kak mu nije sjelo, jadan je proplakao cijelu noc, a i dio dana dok se 3 puta nije iskakao...a taj treci put kad je kakao (pazi mene sto sam zapela za ovo ) to je bilo toliko tekuce, straasno, da je probilo i pelenu, i bodi i stramplice i hlaacice!! Ja ga
zo u kupaonicu, u kadu, da ga istusiram, a on jadan fras dobio jer jos nikada nije tamo bio, jos uvijke ga kupamo u boravku u njegovoj kadici... majko mila, kako je plakao..uf, ziva borba bila... <
>...alma, mi se nesto stalno tamo u Akciji citamo .. ne kuzim ono sto kazes da si otvorila novi forum za tm i decke <
>...a nesto mi se cini da je na cijelom forumu zavladala neka sezona kiselih krastavaca, nema mi bas nesto prezanimljivih stiva, (pa onda mozete ovo opovrgnuti svojim postovima ) sto je u stvari bas do
o jer stvaaarno trebam malo vremena i za sasit si nesto, i malo po kuci sredit stvari (kad je majstor popravljao radijator onak spontano je, dok je cackao oko nekog dijela izvukao iza i ispod radijatora jedne stramplice, vjesalicu i pelenicu )...<
>...sredjujem polako i sve za povratak na posao (neeeeeee!!!)- produzujem za onoliko koliko je J ranije rodjen tako da se vracam negdje krajem veljace...a znala sam da cu se ja na ovaj rodiljni dopust lako naviknuti...hm, kad bi nam bar uspio plan za iduce dijete... <
>...evo, za promjenu jedno krace javljanje... <
> <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: hvala, hvala

PostPostao/la Munjek » 15 pro 2005, 00:18

Ajme ljudi ja opet navecer na forumu - staramama, nemrem se ja toga rijesit! A vidim ni ti <
>Uglavnom, stmama, pa vidis ti da znas u cemu grijesis glede zatrpavanja igracaka i sl.
avo
avo, a sto se tice jurenja cim zaplace dijete, malo se to s vremenom otupi, cini mi se, jer mislim da sam i ja s Davidovih toliko koliko vi imate mjeseci bila puno vise nad njim, a sad cak i mogu pustit da place, danas nevjerojatno cak sam mirno jela veceru, aon tuli, vec ne zna sta bi jer je sav lud od cijelog dana i hoce opet i opet k meni na druzenje. Ne odgovara mu eye contact s druge strane sobe - a fakat imamo mali stan i dnevna i kuhinja su spojene, malena prostorija, rekli bi. <
>nekako covjeku nakon nekog vremena malo pregori osigurac. mislim da sam to vec negdje rekla, hm<
>Uzasno sam posenilila i svasta zaboravljam i ne vodim racuna o drugim stvarima, al necu dalje kukati.<
>U stvari, necu dalje ni pisati, samo da vas pozdravim i veselim se citanju vasih novosti! DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

inat

PostPostao/la alma311 » 15 pro 2005, 15:29

sta kad malo zlato pocne tjerat inat,<
>ne ferma me kao autoritet, kaj napravit, divlja recimo po kinderbetu il pocne udarat rukama u zid kad joj nesto ne pase,pa vratima ormara pocne lupati i sl. izljevi te kad joj nije po volji pocne sve bacat ljutito po podu,do
o da nije pocela glavom u zid (onak ocekujem svasta gledajuci da je bikica lol)<
><
>tako rado bi ju klopila,moram priznat da sam na rubu,<
>recimo kad joj tata drekne odmah je mir ili se uvrijedi i pocne plakati,samo kaj tate i nema bas doma...<
>imat tko kakvih psiho savjeta?<
><
>2pf, ma deckima sam aktivirala free forum za auteke da se tam klafraju,ak pocnu zaozbac to,mozda se dogovore i skupe lovu za kakav hosting... <i></i>
alma311
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 01:52

Re: Pužemo

PostPostao/la staramama1 » 17 pro 2005, 00:05

Alo žene, da li spremate, kupujte, izmjenjujete recepte?<
>Ja ću se morat natjerat samo ne znam kad da napravim barem jedan kolač jer smo ove godine odlučili biti doma (definitivno nikakva domačica i atipično žensko)<
><
>Kao što je naslov dao naslutiti Sreća je propuzao i to na sve četri . Izgleda da mu je samo bila potrebna prava motivacija. Umjesto za finim čistim igračkama on krenuo za starom šlapom je da mi je s jedne strane bilo i ali sa druge , . A uz to se počeo i dizat na koljena uz kauč, sada još samo sjedenje fali.<
>Inače išli smo se cijepiti i mjere su 9750/72, to mi se čini dosta dugo s obzirom da ni mm ni ja nismo oličenje visine.<
>Pf superženo što se još od tebe može očekivat da i vrt održavaš Često pomislim na tebe zadnjih noći za sada nema problema sa ponovnim uspavljivanjem ali budi se svakih sat-dva <
>Glupo pitanje ali jesi li Janu probala dati dudu?<
>Drži se ponedeljak stiže, a i vikend je tu pa će valjda biti lakše.<
><
>Munjek ovo što kažeš da te plač sve manje dira ima nešto u tome prije kad bi samo zaplakao ja bi se izbezumila a sad urla on - urlam ja i to mu je smiješno (više onak oponašajući ga) .Naravno to pali samo kad je cendrav a ne kad je nešto ozbiljno. Kako je žustri
bljavac, jeste li zdravi?<
><
>Alma ne mogu iz iskustva mene to tek čeka (vjerojatno) ali mi se čini da niti uvjeravanje niti klopanje ne bi imalo smisla ipak je ona još premala.Probaj ignorirat (ali onak stvarno probaj da te to previše ne dira TRENING-TRENING),kažu da im treba zaokupit pažnju hnečim drugim ali kao usput da ne skuži da je to to, a neki kažu da treba pristupit sa razumjevanjem i pitat djete da li ga nešto muči, da li se ljuti i onda da to ispuca iz sebe. A možeš i ti probat sa oponašanjem pa da vidiš kako će reagirati<
>Manje za
inutosti a više uživanja, maženja i ljubljenja kad god se može i kad god su raspoloženi kaže jedna koja je to tek sad počela provoditi . <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Još glupih pitanja i još ponešto...

PostPostao/la Munjek » 17 pro 2005, 02:31

Imam i ja glupo pitanje za PF (u stvari sam ga već u prošlom postu htjela stavit al mi je izvjetrilo, senilka!) - jesi ga probala do
o utoplit? Ja primijetila promjenu kod D, više se uopće ne budi niti meškolji otkad ima na sebi DEBELU pidžamu, vreću i još pokriven s 2 dekice. Misim, on je oduvijek bio malo smržljiviji i bolje sam ga oblačila jer doma ne volim plus dvjesto (imam na 21 ili maksimum 22) i suh zrak i sve što ide uz to,a po noći se sve naravno ohladi, ali ne previše jer nam je mali stan i drži toplinu. Al on svejedno, vrteći se valjda se otkrije, ne znam, prije sam se stalno budila gledat jel otkriven, al sad mi nekak i za to pregorio osigurač ( , ma donekle, da!) Al otkad je u ovoj odjevnoj kombinaciji, vidim da mu to odgovara.<
>Eto, samo jedna sugestija - stvarno nam je svima skupa bed i sjetimo se nespavača jadnih vas! Ne mogu to uopće zamisliti, pored svih mojih kondora koji mi lete u glavi još i ne spavat! <
><
>Eto. Mi zdravi, pljuc-pljuc i sad u ponedjeljak idemo na onaj naš zahvat na kirurgiju obavit (periodički moramo ići na proširivanje jednjaka jer se na mjestu spoja to zadebljava, sužava, ne znam, pa nam je ovo u pon - peti put! Uf.)<
>a što se tiče respiratornih naših stalnih tegoba, još traje blaaaženo zatišje! Hip hip huura! <
><
>Alma, ja ti nemam savjet isto za te ispade i hirove, ono što je staramama napisala zvuči total pametno, treba probat nešto od toga, moj zna tako meni dići živat i nekad se teško obuzdavam vikat, a koji put sam i dreknula, ali to mi baš nije rješenje jer je moja mama na nas urlala stalno (jadna, mogu sad tek mislit kako su joj živci bili tanki, nas tri, buraz stravično živ -il zločest? - kak bi se to danas reklo? - a ona drž cijelu kuću), a s druge strane imam burazovog klinca od tri i pol godine, straaašno je razmažen i često ima histerija ispade kad istjeruje svoju volju, a oni mu SVE baš sve puštaju (ko iz straha) - i šta napravit? Rekoh kad sam to vidjela da to ne smijem dopustit, al kak ak ima predispoziciju bit straašno razmažen (time što je sve prošao opravdavam svako svoje popuštanje njemu) Kad je vrijeme za početak odgoja?<
><
>Bravo za puzanje Srećo!! Sad tek da vidiš, mama, šta slijedi! A kakve su vam to mjere, hehe, visoki. Mi smo jedva stigli do 9 okruglih kila i imamo 75 cm. <
>Ajbok, nadam se da nije bilo kiselo (ko krastavci ) - a glede poriluka, moj D ga jako slasno pojede - bez posljedica. Možda je što drugo bilo u pitanju? DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: Pužemo

PostPostao/la podocnjaci forever » 17 pro 2005, 19:18

...uf, zene, mi nazalost objavljujemo prvu bolest u nasem malom zivoticu...nekakva viroza... a pocelo je sve od onog nesretnog poriluka (nije on kriv, cista koincidencija) i dostiglo vrhunac ovim kakanjem sto sam prosli put opisala... ma znala sam ja da je to nesto previse... uglavnom, to je u stvari proljev, kaka po 4-5 puta eeektreeemno obilno i pritom su odjecu na sebi zaprlja...al to je najmanji problem...<
>...bili smo jutros kod dezurnog lijecnika, viroza u kombinaciji s dehidracijom, moram mu danas i sutra davati nekakve posebne kasice s dodatkom tih soli za rehidraciju, nikakvo voce i povrce, i sto je najgore, moram ga natjereati da popije uz to jos makar 2-3 dl nekakve otopine slane, isto za rehidraciju... e to je veeliki problem... <
>...eto, ne mogu sad vise jer, ispasce rezirano, al on je tu pored mene, igra se i upravo je opet kakao...<
> <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Još glupih pitanja i još ponešto...

PostPostao/la Dabilly » 17 pro 2005, 20:32

pf (pratim i vas ostale ) nadam se da će
zo proći...ne mora biti da neć ehtjeti rehidracijsku, to je onako-slatkasto-slankasto, možda mu se svidi baš...daj mu na žličicu, pa u više navrata, ionako mislim da tako i mora...puse <i></i>
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

Re: Pužemo

PostPostao/la staramama1 » 17 pro 2005, 23:45

Pf ne znam da li ti je doc. to preporučio ali imaš od milupe dijetetski proizvod - dijetetska hrana za dojenčad i malu djecu kod proljeva kao adaptirano mljeko ali ima još neke dodatke i
zo normalizira stolicu .Zove se HN 25 .<
><
>Munjek mali hra
ica i borac ne može biti razmažen. Razmaženi mogu biti uvjek samo tuđi, a za vlastito je valjda normalan osjećaj da mu nisi nikad dosta dala i ugodila.<
>Dali je taj zahvat ambulantan ili morate ostajati u bolnici?<
>Držite se za sad mogu samo pretpostaviti kako se osjećaš.<
><
> Cure mislim na vas.<
><
>Alma imaš na stojbama topic kako sam nadmudrila hahara. Izgleda da pali ono sa oponašanjem ali u pojedinim situacijama kad se baš oko nečeg konkretno izvodi i ne treba iskorištavati <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: vratili smo se

PostPostao/la nina » 18 pro 2005, 00:16

evo vratili smo se iz ri.moj je ispit odgođen ali nema veze.roko je bio na kantridi kod specijalistice i sve je fenomenalno,radila je s njim razne vježbice a on super sve prati smije joj se u say glas,vrti se puže(još uvijek u nazad-ali rekla je da tako počnu),odlično reagira na razl. podražaje...onda ga je uzela-dragi,dragi roko a on joj
že zgrabi naoćale i nije se prestajao smijati. <
>danas je skoro sam sjeo dignuo se na sve 4 i već je skoro sjeo ali se prevrnuo. po novome glavno mu je pljucanje-pj pj pj i pljuca-al onako ozbiljno-složi ozbiljnu facu kao da nešto ozbiljno i važno radi <
>sutra cu napisati recept za sok od drena <
>pozdrav svima <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Ajojoj boleštine!

PostPostao/la Munjek » 18 pro 2005, 01:05

Jao, PF, pa eto stiglo i vas, baš mi je žao! I to ta crijevna viroza? Kao, to kruži dosta žestoko. Jesi i ti zahvatila?<
>Znam da ima za proljev i nekih sokova od mrkve Hippovih ili već čijih, javi kako vam ide!<
><
>Staramam, taj zahvat ti je takav da se radi u anesteziji, traje oko sat vremena i nakon toga se ostaje u bolnici, barem jedan dan prespavat. Inače prva tri puta bilo strašno teško poslije, bio i bolestan baš, pa onda gladan jer dodješ naravno natašte, pa još to valjda i smeta/boli, a ovaj zadnji put je bio super! Odspavao si je pošteno, nekih ne znam, 3 sata, a onda se sjeo u krevetiću, ugledao novu igračku, autić i veselo se počeo igrati - ko da je doma - sunce mamino.<
>Nadam se nečemu tome i ovaj put,<
>ali slutim i nešto problema.<
>Danas mi je cijeli dan kihao - ajojoj, znam već to. A tko i ne zna, početak prehlade. Vidjet ćemo jel ga šta iritiralo, al sumnjam jer na različitim mjestima i hladno mu nije bilo.Baš bezveze jer smo zahvat trebali već u petak obavit al se nešto izjalovilo i prebacili nas na ponedjeljak. Samo da nas opet sve ne snađe odjednom. Muka mi je, al pomalo smo se već i na to navikli <
>Nina, baš sam jučer htjela pitati što je s ispitom, ma do
o, važno je da je mrvek živahan i da super napreduje! A smiješni su mi kad pužu unatrag a hoce naprijed pa se nerviraju!<
>Pozdrav svima i sa srecom! DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: boleštine

PostPostao/la staramama1 » 19 pro 2005, 01:14

Samo vi
e za žustrog hra
og borca i njegovu mamu da sutra prođe što
že i bezbolnije. <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: Ajojoj boleštine!

PostPostao/la nina » 19 pro 2005, 19:50

Munjek što
ži oporavak i povratak kući žele nina i roko! <
> <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: boleštine

PostPostao/la podocnjaci forever » 20 pro 2005, 00:04

...ah, evo i mene finally... <
>...ma jooj, kako se uvijek sjetim narodne poslovice (koje i inace obozavam koristiti u govoru) - Sit gladna ne razumije... to za bolesti djece...kao i sve ostalo u zivotu, stvaaarno moras puno toga i sam proci da bi uhvatio bit nekog ili necijeg problema, inace sve ostaje samo na pukim rijecima koje upucujes drugima, a koje cesto ne mogu odraziti je li situacija shvacena onako kako treba... <
>..eto, uspavala sam J, nasa enteroviroza traje tako vec 5. dan ozbiljnije, ali se nadam da bi od sutra ujutro trebalo ici nabolje...mene i mm je zaobislo, za sada...<
>...bas je to stresno, hm, ili sam ja puno za
inutija i sklonija panici nego sto zelim priznati : ...pocelo je onim obilnim kakanjem sto sam ranije opisala... uopce nisam znala da je to kod djece proljev... smatrala sam da mora biti vodenasto, pa da je to to..ovako mi samo bilo sumnjivo i nevjerojatno, da dijete toliko moze iskakati, ali nisam ni na sta sumnjala... istina, malo mu se bilo promijenilo ponasanje, imao je vise puta u toku dana bas onako za njega netipicne napade nezdovojstva i cendranja... a onda se u subotu probudio toliko miiiran da smo mm i ja premrli od straha...nikada, al bas nikada nije miran dok se previja, uopce ne voli lezati na ledjima... al tada je bio ko pijan, omamljen, blijed ... joooj, bas sam se bila uplasila...<
>...i onda prica o pedijatrima o kojima i dalje nazalosti nekako ne mogu naci lijepe rijeci ... bili smo i u subotu i nedjelju kod dezurnog, oni se uopce nisu za
inuli oiko stanja, a ja stalno ocekivala da ce nas odmah uputiti u bolnicu... naravno da nam nitko nije rekao za Milupin HN 25, niti za bilo kakav pametan savjet i ideju... samo su rekli nek jede sve osim voca i povrca da? , preporucili Hippove ORS kasice od mrkve i puuuno rehidracijske tekucine (na moje pitanje, "a koliko?", oni samo rekose puno, da bih kasnije saznala da je potrebno popiti oko pola litre tekucine da bi to bilo stvarno djelotvorno )..pa onda ja postavim jedno pitanje, pa mm, pa ja, pa on... al ne onak da dosadjujemo, vec da saznamo najosnovnije osnove kako postupati... <
>..i zato smo se mi, vodjeni njihovim nikakvim savjetima, dijete mucili prvi dan, jer uopce nije htio ni cuti niti za Hipp, a tek nikako za rehidracijsku tekucinu, pa ja onda mijesala sve sa svacim samo da ima makar 3 lagana o
oka dnevno pa da mu imma za cim davati tu glupu tekucinu...mijesala sok s palentom i rizom, pa s mesom, pa je ovo s mesom pojeo, al previse, i onda to cijeli dan kakao ... pa onda drobila stapice s rehidracijskom tekucinom, davala na bocicu (koju btw uopce nikada ni ne koristi, pa nije bome ni s ada),na bocicu s kljunom, na zlicicu, uz petit keks itd itd... on sve odbijao.. i onda procitam ovdje kod mojih najdrazih za Milupu i danas nam je sve islo bolje.... prihvatio je tu kasicu suuuper, pojeo 3 o
oka, u svaki sam dodala i 0,5 dl reh. tekucine, a ostalo davala na spricu... mislim, urlao je, sto se sprice tice, al sta da se radi... popio je oko 3 dl te tekucine, i jos obicne vode...valjda ce biti dovoljno,...<
>...a noc, bolje da ne govorim.. ono sto smo dosad imali, jto je bio macji kasalj prema zadnjie 3 noci on sad doslovno URLAAA svaki put kad se probudi, a budi se, pa necu pretjerati, svakih pola sata... uopce ni ne zaspe cvrsto..a kako ga tek ponovno uspavati... nosanje po par sati nocu...ne znam, necu vise trtljati o tome, samo, stalno si mislim, definitivno cu se uskoro skroz slomiti...u stvari, uskoro cu jednostavno postat Slomljena Ledja, ono, po inidjanski...<
>... mislim, u jednu ruku sam opet i mirna, jer normalno je da se djeca ponasaju tako kad su bolesna, i ocekivala sam da ce biti burno... njega u stvari nocu stomacic rastura, cujem kako krci, krklja, vari... i onda se on sav od bolova presavija...stvarno, vjerujte mi, to su urlici, krikovi, nesto za prozivljavati... on sam si ne moze naci polozaj koji mu odgovara, ni u mom krilu, nit u kreveticu...ne pomaze nista, mada sam se osigurala i sva nadobudna kraj kreveta ponijela i bocicu s cajem, i bocicu s kljunom i tom neseretnom tekucinom, a ponijela i obicnu dudu, sve vodjena mislju da cu mu nesto od toga moci uvaliti dok je bunovan... nista, nema sanse, doslovno to odgurne rukama... doduse, dudu nikada nije ni prihvatio, tek jedno kratko razdoblje kad je jos spavao vani u kolicima u ssetnji... a sada ni cuti, nikakvog oblika, boje ili konzistencije...<
>... i sad oprostite na ovom udav-postu, ko najrazmazenija mama sam ispala, al moram priznati jos jednu stvar - JA SE PANICNO BOJIM ODLASKA U BOLNICU, A NAROCITO S DJETTETOM!!! Nikad nisam prije shvacal ljude koji po svkau cijenu sto prije zele kuci iz bolnice, pa potpisuju sve zivo i nezivo, preuzimaju svaakakve odgovornosti, samo da nisu tamo... e sad sam i ja medju njima, uz poslovicu Nikad ne reci nikdad...jojj, sve, bas sve bih napravila da J-u bude bolje, samo da nae zavrsi u bolnici (zbog dehidracije, mislim, jer to je najveci rizik)..<
>...pa onda tebi Munjek stvarno svaka cast na vasim hra
im odlascima u bolnicu, i to na tu malu operacijicu... dodje mi da se 3 puta pokrijem usima zbog svog kukavicluka kad cujem probleme drugih ljudi...<
>...a koliko puta jos morate ici, otprilike? I jel uspijes biti s njim cijelo vrijeme tamo? Ma mali medeni zustri pacijentic <
>A bit ce ti stresno vjerojatno svaki put, al do
o je sto djeca stvarno znaju iznenaditi svojom do
om voljom i bez
iznoscu kad najmanje ocekujes... Nema veceg uzitka i nagrade za mene/ svaku mamu nego kad vidi svoje maleno kak se fino igra, sav u svom svijetu... <
>...a sto se tice utopljavanja, znas sta, to sam upravo dosad i radila jer sam jos u njegovom 5. mjesecu koristitila za lakse uspavljivanje metodu umotavanja u dodatnu dekicu jer to djeci daje sigurnost i toplinu... medjutim, kako to nije bas polucilo neke rezultate, odnedavno ja krenula o
atno, bas sam ga pocela laganije odijevati...tako da ima nocu na sebi samo body, laganu pidjamicu, nikakve carapice i sl., vrecu i pokriven jednom dekicom...i kad god ga opipam uvijek je vruc, i nogice i usi i sve.. pa cu onda i dalje tako...<
>...staramama, joooj
avo za puzavu zubatu ribicu ma uzivat ces sada, vidjet ces...meni je to razdoblje puzanja/sjedenja/uspravljanja NAJLJEPSE dosad, i rado bih da traje jos bar nekoliko mjeseci (al nazalost ipak zavrsava)... kad onako istrazuju po kuci, pa kraj svih onih prekrasnihz didaktickih igracaka obavezno paznju usmjere na nesto poput natpisa Gorenje na frizideru, ili na etiketu na igracki, ili na bocu destilirane vode, ili na papucu... <
>...a da, a J je, ovako nikakav i nujan i miran, ipak uspio u svoj toj muci steci novu vjestinu - naucio je otvarati sve poput flomastera! i moje sjajilo za usta, i bocicu vitamina D i sve ostalo sto je na tu foru cepa.. i sad je naravno opsjednut...<
>.. a vidim i da ste vi svi debeli i visoki ... neka, nek oni samo tako nastave...<
>...mi jos nismo stigli do 70 cm, a bome ni presli 8 kg... <
>..alma, i ja ti savjetujem da procitas ono o haharu na cinimise, Stojbama, bas mi je to legendarno !!! A da i ja nemam te fobije, uh...nekako to prilicno tipicno za danasnje klince, ali i logicno... milsim da je Nadica bas ovdje na Nedon stavila neki tekst o intelektualnom stimuliranju djece pa usput prica i o tom stalnom trazenju novoga, novoga i novoga danasnjih klinaca.. pa hirovi, pa ispadi bijesa, pa razmazenost, ti nesretni termini od kojih svakoga fras hvata unaprijed...ne znam, ja cu tu scarletovski ipak zakljuciti "o tome cu razmisljati sutra"... pribojavam se malo tog pravog odgoja, ak se tako moze reci, al valjda cu imati dovoljno vremena jos nauciti gradivo tu kroz forum... <
>...Nina, eto klubu puzavaca, zustrica, inadzija i ostalih pridruzio se i mali vjezbac-veseljak ..ma kod vas je sve nesto veselo i napredno...to njega njegova mama-studentica intelektualno i drustveno stimulira <
>...Ddabilly, last but not least , tko bi reko da cemo se tu sresti... bas mi drago sto me nadje tu po strani, u nadasve ugodnom drustvu, daleko od razuzdane gomile... <
>...a nadolazeci blagdani? Uh, samo zelim zdravlja, mira i spavanja, koliko god je to moguce... naravno, i ako uspijem ipak ugurati jednu masazu jer sam ovu danasnju morala otkazati... ...a jos prije mjesec dana sam, ko pravi ekonom, kupila gotovu smjesu za krempite, gotovu smjesu za princes-krofne i smrznute jagode... pa sta mi prvo padne na pamet da napravim... <
>..eh, ali jos jedna vazna vijest, mozda i najvaznija trenutno sto se tice mene osobno u ovom mom na-rodiljnom-dopustu zivotu - na dijeti sam vec 10 dana!!! Vrag je skroz bio odnio salu s tim mojim apetitom i bakanalijama , a sve uz opravdanje kak dojim pa mi trebaju i ugljikohidrati (znaci: tjestenina i kruh) i dodatni secer (citaj: cokolada) i sve ono sto najvise volim... sad sam bas cvrsto odlucila da je bilo dosta i evo, do
o mi zasad ide.. ma dijeta je jedna bas onako normalna, cisto da mi bude nekakav okvir, raznovrsno i zdravo...<
>... ajde, vesele i zdrave bile, sve odreda...<
> <
> <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: zubić

PostPostao/la nina » 20 pro 2005, 00:32

hello,<
>ovih par noći i roko nije spavao buđenje svakih 30min-1h,i plače iz petinih žila,o onda jadan zaspe meni u naručju i ne želi u krevetić(tako uvijek kad ga nešto buba,hvala bogu to je jako rijetko)a danas ja mu gledam usta i došao je 1.zubić.Još nije skroz vani pa očekujem i noćas plač,ali nema veze-bar znam uzrok. <
>recept za sok od drena ipak sutra jer nisam dobila baku-negdje je bila kad sam zvala. <
>pf ma i tvoj dečko će s vremenom prestati plakati. <
>pusa <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: boleštine

PostPostao/la staramama1 » 20 pro 2005, 01:53

Pf nisam ni pretpostavila da je bila takva frka, držite se bit će sve ok. Za bolove u trbuhu kupi mu CARBO MEDICINALIS/(aktivni ugljen) 100% neškodljiv , veže sva sr..a na sebe, idelan kod trovanja, viroza i sl. sigurno će mu pomoć, jedino kaj mu se može desit je da do
o ispusti vjetrova.<
>Znam da postoji u tabletama ali pitaj u ljekarni da li imaju u prahu ili ti zdrobi.<
>Nina,
avo za zubić, do
o je da nije neka boleščina.<
> <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: boleštine

PostPostao/la nadicab » 20 pro 2005, 13:59

Mi isto dajemo Denisu i svima ostalima medicinski ugljen u granulama - meni je on OK okusa, malkice slatkast. Ja ga otopim u sprici, pa onda dam djetetu vodu da ispere usta, jer koje dijete ce htjeti popisti 1dcl crne tekucine?<
>Sada nam je pomogao recept s Umiboshi sljivama <
>PF, drzi se!<
>A sto se tice opisa kako klinci stalno traze novo i novo i novo - zato je super metoda floor time gdje roditelj s djetetom pokusava s jednom igrackom razviti igru i pricu - na taj nacin se potice porast koncentracije i naravnski - zadovoljstvo djeteta <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: predstavljanje

PostPostao/la ngost » 21 pro 2005, 03:29

ma evo nekako se pokušavam uhodat u forum<
>pa da vam se usitno predstavimo<
>i mahnemo<
><
>moja cura T je rođena u 36 tjednu, rekla bi moja svekrva ooo to je super kad se uđe u 9ti misec....2850g i 48cm (veeeelikka beeeba)<
>al eto slaba adaptacija, cijanoza lica, subkonjuktivalna krvarenja, apgar 8/10, nedostatak kisika, gracilniji corpus calossum (jedino me on još mori ), i tako 2 tjedna neonatologije, klasika... nije dojena, fizijatar, neuropedijatar...itd..klasično kasnimo za vršnjacima "dostignučima" i visinom......hipertonija lijeve strane.....sluh u redu...vid strabizam, kontrola ostalog sutra....i tako.... ...sve uobičajeno<
><
>šta je od ovih sitnih boljki uobičajeno za nedonošćad:<
>mi smo imali pupčanu kilicu<
>pojačano to "bljuckanje" misecima<
>sužen očni kanalić<
>alergiju na bjelančevine iz adaptiranog<
> <
><
>pozdrav<
>o vama ću čitat još malo sama <i></i>
ngost
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 06 svi 2005, 00:54

oftalmolog

PostPostao/la Mima68 » 21 pro 2005, 15:51

Hejlou evo i nas. <
><
>Munjek, nadam se da je sve do
o proslo i da ste vec kod kuce.<
><
>Pitale ste za oftalmologa - mislim da svakako trebate na kontrole; mi se kontroliramo od rodjenja, ali Lea je rodjena još preranije od vase djecice pa je i pod vecim rizikom. Mi smo morali raditi i onu VEP pretragu. Kontroliramo se kod dr. Doresic na Svetom Duhu, koja je super i odlicna ali je to naravno prava bolnicka ambulanta - guzva je i za naruciti se i kad se dodje na pregled. Danas smo bili na kontroli i ja sam se zamalo okrenula i otišla radi guzve ali me MM sprijecio, na kraju smo cekali samo pola sata, i sve je OK, kontrola tek za godinu dana. Ovdje na forumu svi hvale dr. Henc koja je privatnica.<
><
> <i></i>
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

Re: predstavljanje

PostPostao/la podocnjaci forever » 21 pro 2005, 23:34

...eh, mi i dalje virozni... kaka se sve u 16 <
>...danas bili kod nase pedijatrice i ona nam savjetovala potpuno drugaciju terapiju - BEZ te nesretne rehidracijske tekucine, odn. tek pola deci, reda radi.. ali zato nam dala neku PRO-life tekucinu, za oporavak crijeva, puno slane juhice, mrkve i rize piti, te naravno, HN 25 koju J i dalje najbolje prihvaca...<
>...umara to bome.. iako je on zivnuo, igra se kao sto i inace zna, smije, puze...<
>Munjek - jeste kod kuce, smirili se, odmorili? <
>ngosco, do
odosla!!! Uh, nije ti lako, pohvatati sta se sve ovdje trkeljalo ... a za tvoju T, hm, pa imali ste stvarno dosta komplikacija i problemcica...sta je u stvari taj corpus calossum, sto te jos mori? I kako je malena onak, opcenito, sada (ima 13 mjeseci, jel tako?)<
> <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

re

PostPostao/la Mima68 » 21 pro 2005, 23:50

podo&#269;njaci zašto ta nekakva formula - &#269;ini mi se da ti dojiš? ili sam krivo zapamtila? <
>Ina&#269;e i nama je kod proljeva najbolje pomogla formula bez laktoze (NAN bez laktoze), Lea je i ina&#269;e na adaptiranom. A drugo smo sve isto davali, mrkvu, Hippov sok od mrkve sa ORS-om, Rehidromix.<
><
> <i></i>
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

Re: javljanje

PostPostao/la staramama1 » 22 pro 2005, 23:46

Evo još jedno kratko javljanje prije blagdana.<
>Nina baš mi je bilo super ono za naočale, moj to radi samo doma i uvjek sam potajno navijala da to napravi nekom doktoru kad se onako ozbiljno nadviju nad njega pa da im vidim izraz lica. Ali on je dosta oprezan sa nepoznatima. Ali eto bar je Roko bio hrabar . Nadam se da su prošle nevolje sa zubićem.Inače i moj se počeo posjedati iz četveronožnog , jedino što je to više onako nahero otprilike sam tako ja sjedila nakon epiziotomije <
>A jel ti možda studiraš pravo da te tako zezaju za ispite <
>Ngost do
o došla. Moj je isto ima suženi očni kanalić i ne znam šta ćemo sa tim. Da li se kod vas spontano otvorilo (i kada) ili ste išli na bužiranje?<
>Inače onog bljuckanja se ne volim ni sjetiti. To je bilo prestrašno , svako i najmanje micanje i savijanje djetetea rezultitiralo je bljuckanjem i to skoro do nekih 6 mjeseci.<
>Imali smo posebne metode presvlačenja, nikud bez tetra pelene , na svakoj slici je podfutran, a stavljanje u auto sjedalicu je izgledalo da jedan stavlja a drugi drži pelenu ispod
ade .<
>Inače nisam ni znala da su to boljkice nedonoščadi .<
>Mima super da je sve ok. Mi ćemo ići kod dr. Henč iza nove godine da i to odvalimo, nekako nemam snage za čekanja po bolnicama ako nije nužno pogotovo što sada dolazi sezona svih boleština.<
>Alma da li j e isprobana koja metoda? A što se tiče boljki mene ruka boli nekad više nekad manje, skužila sam da nisam jedina sa tim da je to očito dosta često mađu mamaama nosačima, iako su one izgleda izdržljivije od NM -a:"> <
>Nadice izgleda da ćemo morat stimulirat i migućnost svoje koncentracije ako želimo poticat dječju.<
> <
>Svima želim da ove blagdane provedete u miru i zdravlju a pogotovo Pf i Munjek[/b] te njihovim malenima bubinima.<
><
><
> <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Evo i nas, neobavljenog posla!

PostPostao/la Munjek » 23 pro 2005, 02:11

Dakle, da vas izvijestim prvo: bili u ponedjeljak na Re
u, ali nas vratili jer se preko vikenda David prehladio, a u ponedjeljak se ono "bas lijepo" smjestilo dolje na pluca, pa ga je anesteziologica cim ga je preslusala, skuzila. I rekla da ne bi u anesteziju tako otezanog disanja. On vam cesto ima bas to - prehlada koja nije curenje nosa i balavljenje (ili samo prvog dana jest, a onda ode ) nego je to lijepljiv gadni cvrsti slajm koji sjedne na
onhe il vec gdje i bas je to jako gadno za cuti. Mislim, covjek se na sve navikne, pa sam ja godinu dana (sto zbog toga, sto zbog drugih strahota) bila u groznom stanju uvijek kad bi on bio tako hripav (a bio je UGLAVNOM tako prehladjen ili sto vec,
onhitican), a sad vec polako vidim da je to, kao, to njegovo stanje i da sad treba primijenit terapije kakve su nam uobicajene (inhalacije, drenaza, lijekovi) i onda to polako (al polako, ne u roku2-3 dana nazalost) ipak prodje. Uglavnom, kad se zalijecimo, vracamo se na Re
o, tj javljamo se doktoru pa cemo vidit. Nadam se da necemo bas oko blagdana, prosli smo bozic (prvi ) bili bas tamo.<
>PF, ono sto pises o strahu od bolnice, kuzim te total, to je grozno grozno, pogotovo kakvo je stanje u nasim bolnicama, vani je to malo drukcije, normalno je da mama s malim djetetom moze stalno biti jer uostalom, pomogne osoblju i djetetu u svakom pogledu. No do
o, to je jedna siroka tema o kojoj sad ne bih. <
>Ali kako god bilo grozno, covjek se navikne na svasta, pa se navikne i boriti s puno toga sto ga zasipa. Kad sam mislila da je meni najteze, malo sam citala po forumu pa sam nekak opet povratila skromnost i skrusenost - sto sve mame podnesu i uspiju, cudo jedno! A djeca to jos i lakse podnesu.<
>Ngost, do
odosla! Daj nam jos koji podatak, kad je mrvica rodjena, gdje, odakle ste, kolika je sada i sto radi? kak PF zna da ima 13mj ? Eto, necu dalje nego da vas sve liejpo pozdravimo a PF zelimo da sve to pre
odi (ipak vam je to prva bolestina, ak sam do
o zapamtila, zar ne? Onda je razumljiva panika)... DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: javljanje

PostPostao/la Munjek » 23 pro 2005, 02:14

Eh da, još za Staramamu - posaljes mi
od dr Henč u inbox? gdje je ona inače? Ja bi isto privatno jer eto - ovo smo sad pokupili bas cekajuci u bolnici! DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: ajd falabogu, gotovo je!

PostPostao/la podocnjaci forever » 23 pro 2005, 23:16

...evo, ga, gotovo je - kako je sa sumnjiviim kakicama pocelo tako je i s jednom "postenom" zavrsilo ; al stvarno je dosta dugo trajalo, nekih 12-ak dana...jos jucer je skroz zivnuo, vratio se svojim uobicajenim podnim aktivnostima nije imao proljev niti tijekom dana nit po noci... uh, jedino sto nas je nocas pocastio najgorom noci dosad, definitivno - nije spavao od 2-6!!! odn. tu i tamo zaspao na 10-ak minuta, onda opet iznova.. rasplakala sam se od nemoci, bijesa i svega, al necu stvarno vise time zamarati... najvaznije mi je pre
oditi ujutro prvih par sati , a ond nakon kavice oko 10-11 ipak dodjem k sebi i oraspolozim se... do tada sam strasan mrgud, i to mrzim, al ne mogu si pomoci... <
>... skrenuh s teme... uglavnom, jutros se probudio svejedno prilicno vedar, i onda oko podne onako samo zastao (moram to tak u detalje ispricati jer sam tako provela prosle dane - stalno osluskujuci i "mirisuci" sta se s guzom dogadja) i fino iskakao, onak, kako spada, i nije vise bio proljev... <
>...naaaajvise nam je pomogla upravo HN25 kasica -pa usput odgovor tebi, Mima - jer je to jedino jeo sa slascu sve ove dane, a ona sadrzava upravo sve sastojke koje dok ima proljev moze jesti - riza, kukuruz, mrkva itd. A je, ja dojim, ali u zadnje vrijeme tek 3 puta dnevno... a adaptirano mu i tako i tako vec neko vrijeme dajem uz Grisolino, Rizolino isl. I mislim da je vazna ta tekucina Pro Life, za oporavak crijeva... eto, sad znam za ubuduce... sve to ide u staz...<
>...uh, a ne znam,Munjek valjd necete i ove godine imati hospitalizirani Bozic iliti Novu godinu! A to za slajm i nakupine, ma jooj, kad dijete tako spava i hropce i muci se, skoro d a se mucis skupa s njim, bas naporno...drz'te se <
>... staramama, ubacio malisha u 5.
zinu ...a vidis, J nije uopce tako bljuckao... on cak ni ne slini, ali uopce, a vidi se da ce mu uskoro izbiti jos gornjih zubica...<
>.. mi oftalmologu idemo isto jos samo jednom, za nekih 6 mjeseci... jos jednom valjda i kod fizijatra i neonatologa, i onda je to to... jos ce mi i nedostajati ta planiranja odlazaka lijecnicima...<
>...idem nesto prckati za blagdane, neke pokloncice za necake i necakinje, a dolaze mi i mm-ovi na rucak u pon.. <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

joj..

PostPostao/la ngost » 24 pro 2005, 16:07

išćupala sam kabel od neta trosjedom a da nisma ni vidila...gurala sma trosjed...a spoj interneta preko kabelske je iza trosjeda...i ja se cudim kako je toliko net prebukiran..sad je vrime rucka......bebi pa zurim...
zo se javim (veceras)...<
><
>bas smo odradili tri vazna pregleda tri dana za redom....i sve je super sad...sluh, vid, fizijatar.....ima malo posla još (kojeg sad samo ja mogu odradit)...i moramo posjetit logopeda (nisam ni sumnjala) jer mrviiiicu kaskamo s govorom, al nije ni cudo od tolikog forsiranja motorike...<
><
>beba je nadimkom Tone, cura, 13 miseci, iz Splita....<
><
>zasad to...
zo se vratim i procitam sve stranice od pocetka...svima vam sve najbolje i ČESTIT BOŽIĆ, puno zdravlja našim mrvicama pa i nama svima ostalima<
><
> s <i></i>
ngost
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 06 svi 2005, 00:54

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.