Sada je: 28 ožu 2024, 21:10.

Ajmo pricat!

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Stakloljupke!

PostPostao/la podocnjaci forever » 01 pro 2005, 23:27

...juhuuu, evo nam staramame, zilave ko uvijek! <
>Ali svejedno - jedan veliki joooj, stvarno nece biti lako ako se ta bol razvuce, onako, da tinja iz potaje i da prijeti... <
>...hm, a kako Srecica provodi dane ak si ti nemocna? Mislim, sta radi ak nece u cetveronozni? Jel se uspije nekako zabaviti ) - on sad ima, koliko - 9 mjeseci?<
>...ej, a mozda te ovo razveseli - posto ti podnick bas nije legao, ja malo prosla po tvojim starim postovima (btw, vidim da su nam muzevi isto godiste - 66., jesu li?), pa mi palo na pamet par prijedloga za mozda neki eventualni drugaciji podnick:<
>1. mjesecari i uz do
u logistiku (mjesecarenje = strepnje,
ige, manajk vremena i to...)<
>2. ogranicena na doseg kolica<
>3. volim ribe, i zlatne i zubate (kad si pricala o malishi)<
>4. lako ja s njim, al kako ce on sa mnom? (isto, al moze biti i dvoznacno, kao da se misli na tm )<
>5. zivi na krilima vjetra<
><
>Sta kazes? <
><
>Eh, a to sto kazes da sam ja neka supermommy - pa mozda to ovako kroz forum i izgleda... u stvari, mogu reci da se trudim maksimalno... i, btw, kuham... iako nisam ni mrdnula bila do J-ovog 5. mjeseca, doslovno, ni primirisala stednjaku nisam, J stalno spavao na meni...<
>...al zato stradava moja fizicka sprema ... u punm smislu te rijeci...- pa evo sad red mojih zalopojki: joooj, nikako nisam zadovoljna svojim izgledom, vec duze vrijeme... eto, za to se ne mogu organizirati... nesto bih s kosom htjela napravit, promijenila se jako, ono skroz, tekstura... dala bih joj nekakvog volumena, al stvarno ne znam, ne znam ni kak da objasnim frizerki kad ne znam sta hocu... pa onda odustajem...odjeca, strava... kao, trebala bih poceti raditi za mjesec i po/dva, i ne micem se s mjesta... hocu reci, nista ne sijem sebi...ranije se onak samo zaletim u grad, kupim sve tkanine sto mi zapadnu za oko, sijem 10 dana i hopsa - ciela proljetna/ljetna itd kolekcija spremna... sad ne stignem... sijem samo ono sto mogu na
zinu, bez kroja, onak usput... vjezbe, za mene mislim - nula! A uvijek sam vjezbala, makar za ledja (ono sto i inace moram)...<
>...a usput, mene onak, u valovima, zna vanjski svijet bas plasiti...tu skroz potpisujem tebe, munjek <
>Quote: jer sam total neorganizirana za vanjski svijet i dok se genem nešto poduzeti - to traje stoljeće. <
>...za mene je svu papirologiju uvijek obavljao mm,al doslovno sve... meni ti poslovi bas nikako ne idu... sta da kazem kad me zena na salteru socijalnog pri razgovoru o porodiljnoj naknadi uspjela rasplakati... <
>...al ne samo to... nekako, bas se ne osjecam do
o kad odem u grad, a ono na sve strane mladi, nadobudni, sredjeni ljudi, sve nekako prsti od mode, izlozi puni svega, osjecam se zapusteno i bas padam u depresiju... zato odsad odlazim u grad, narocito u kupovinu, strogo u jutarnjim satima ili ono oko 14h, kad obicno nema zive duse...<
>...osim toga, vrijeme stvarno
zo prolazi, ja ne bih ponovno na posao, bez obzira na sadasnji umor i to... morat cu
zo do 3. djeteta (ak to jos vazi) pa onda na trogodisnje izbivanje..<
><
>Inace, jucer bili u "savjetovalistu" (sve skupa bili unutra 7 min.) i evo svjezih mjera:<
>V 68 cm; T 7350 g<
>... sto ce reci - jos smo sitnish.. nekako, malo sam se opet iznenadila... cinilo mi se da je puno tezi, jede bas sve i puno ... al cini se da ono to svojim dnevnim aktivnostima i nocnim nespavanjima sve potrosi...<
>... bilo mi je zgodno promatrati oceve u cekaonici... naime, bile su tri obitelji s malim bebicama + starije dijete... kao, mama se
ine o bebi, a tata bi trebao o starijem djetetu... no, u cekaonici su na jednom pultu bili neki gradski zabavnici/oglasnici i svi ocevi, al stvarno svi (dolazili su onak u razmaku po par minuta jedna obitelj za drugom) kazu tom starijem djetetu koje bi trebali animirati i zabavljati "ajde, sjedi tu i citaj" ... za umrijet od smijeha... naravno da su se klinci popeli mamama na glavu, sto od dosade, sto od bijesa na tatu...<
>...al hocu reci da tu ima nesto stokazes, staramama<
>Quote: kad je tu imam osjećaj da mi samo smeta a ne pomaže.<
>...i ja to cesto pomislim, mada mm hoce i trudi se... i mada ja stalno gnjavim "joj, da si bar cesce sa mnom"...al nekako, bolje se ja organiziram kad sam sama..<
><
>...nego, munjek, koliko ti nocu spavas, vidim da si na forumu uglavnom oko ponoci... ja u to vrijeme vec ustajem, reicmo, po 5. put i uspavljujem J-a... iiii - s kojih jezika prevodis (mozda smo nesto kao kolegice )<
><
>...nesto se veceras osjecam kao "cardak ni na nebu ni na zemlji", malo onak, cudno...<
>...pa vas sve pozdravljam i bjezim..<
> <
> <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Ajmo pricat!

PostPostao/la Munjek » 02 pro 2005, 01:56

Da, ja napisala da kao puno spavam po noći a ispada da sam svaku večer iza 12 na forumu. To mi je neki odmor i vrijeme samo za mene. A onda se tak nekak razbudim da ne mogu dalje mirno spavati. Mislim da bih trebala prekinuti s tom ovisnošću. Ili je prebaciti u popodnevne sate. Ali vremena se neima.<
>Dakle, moj mišek oko deset najkasnije (makar je ovaj tjedan tendencija prema 11 čak bila) - je u carstvu snova, a ja onda navali na suđe i spremanje svega i svačega po kući pa onda ako me ne shrva umor (što u zadnje vrijeme nije slučaj, a za to krivim Spirulinu), onda navali na forum. Mišek i dalje mirno spava, al se oko 1 probudi žalosno plačući jer valjda nešto ružno sanja pa ga treba zagrliti i vratiti. I onda nekad po noći, češće da nego ne, moram ga prebaciti k nama u krevet i tako smo do jutra, najranije 7, al obično osam ili čak pola 9. Znam da me sad mrziš, podočnjaci. Al sjeti se da sam s njim prošla takve traume da bi ih mijenjala za dojenje i nespavanje odma!<
>Do
o, svak zna svoje i svakom je njegovo najteže, pa sad neću dalje o tome. Niže stavljam slikicu spokojnog popodnevnog henkanja.<
>Jel Jan hoće popodne barem muški odrapit miran san?<
><
>Da ti dalje odgovorim, ja sam inače kad sam imala svoj život i vanjske interese, prevodila s engleskog i talijanskog. Sad mi je to priča iz drugog života. Na sreću, ne moram se još vratiti na posao jer sam slobodnog zanimanja (štogod to značilo), al da moram stvarno ne znam kak bi se: 1. odvojila od ovog malog, 2. sredila za vanjski život.<
>To pod 2 je slično onome što pričaš, PF - mene u biti ne muči što su drugi po cesti svi super i mirišljavi, nego mi nekak uopće nije stalo, i to je problem. Ko Marsovac izađem tak van kak sam bila z
čkana i doma, i nerviram se malo putem zbog obješene kose i totalnog nedostatka dijela mozga koji bi mi NAREDIO da nađem vremena i načina da odem do j... frizerke /koja mi je super, koja mi je u blizini i koja uopće ne pita kak hoću da me šiša - samo okvirno, a super mi uvijek napravi frizuru jer
ije nešto po svome/ I kao, ovi Zemljani mene i ne primijećuju, a ja njih i ne razumijem jer sam iz neke druge priče. <
>A što se tiče obavljanja papirologija, e tu sam ja u cijeloj svojoj obitelji bila car - uvijek sam svima sve obavljala i to mi kao nije predstavljalo nikakav problem, a sad nema ni za to vremena-živaca.<
>Al stvarno, divim se PF što sve radi - pa još si šivat obleku - svaka čast! Vidjela sam na hobijima za Jankića stvarčice, fantastično! I kad ti to sve stigneš??<
>Bavila sam se mišlju da popišem sve svoje aktivnosti u jednom uobičajenom danu pa da to podijelim s vama pa da mi možda netko otkrije - što radim krivo/ima li pomoći. Znam samo da ne stajem. Da ne gledam tv il provodim više od 10-15 min u kupaonici. Ne znam stvarno.<
><
>Staramama, kak si? Inače, meni je baš super tvoj podnick! I ono za strah da nitko drugi ne može ak tebi nešto bude -meni ti je to jako poznat osjećaj, a odgovora nema. Osim, ne smije ti bit loše <
><
>Ma neću dalje u crnjake, i ja sam danas nešto tako-tako s voljom. David mi pada ko kruška svaki dan jer jurca uokolo i prežustar je. Evo vam slika sa šljivom (al se ne vidi do
o, srećom)<
><
><
> DAVID, 29.07.2004.<i>Edited by: Munjek at: 2/12/05 0:59<
></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: Stakloljupke!

PostPostao/la podocnjaci forever » 02 pro 2005, 22:48

Quote: ispada da sam svaku večer iza 12 na forumu. To mi je neki odmor i vrijeme samo za mene. A onda se tak nekak razbudim da ne mogu dalje mirno spavati. Mislim da bih trebala prekinuti s tom ovisnošću.<
>..evo, sve potpisujem, samo mijenjam iza 12 u iza 19 0.. i ja se bas razbudim skroz jer nekako prozivljavam preintenzivno to sto sam citala na forumu ili o cemu sam pisala...a narocito ak je jos nesto diskutabilno..bas je mocan ovo medij, nek kaze tko sto hoce...<
>...joj, a ono za spavanac malog Davida - ma sta ti je, di cu ja nekog mrzit zato sto mu dijete bolje spava .. svako ima svoje probleme, svoje teskoce, ali i svoje utjehe.. nek samo Davidic dzonja ko na ovoj slicicii, mashala... ..a sta ako posvijetlimo sliku pa vidimo sljivu <
>...pa da, jesmo nekakve jezicarke... moj fah su engleski i svapski... al zavidim ti na tom slobodnom zanimanju, ma kkakvo bilo... osim ako je prevodjenje pisemno, dokumenti i to...u tim sam vodama bila kratko i jako
zo proshvikala od buljenja u slova i mozganja u trazenju najboljeg izraza...jos ak se prevodi tekst o ergeli lipicanaca ili o firmi koja se bavi gasenim vapnom... <
>...citala sam te malo na Zmajevima, vidim da D-u bas odgovara nadimak Zustri...a vidis, Lavic je...oni su inace bas komotni i spori...<
>...no, i meni se J upravo danas u roku od 3 minute pred ocima dva puta tako spucao da je to u stvari smijesno kako mu je samo uspjelo...jednom na ledja pa zaglavio izmedju stolice i kreveta, a drugi put se gledao pred ogledalom na ormaru i hop, okliznuo i glavom o rub ormara...ma jesu, gumeni su oni, definitivno... i hvala bogu da je tako... <
>...a sto se tice ovih nasih dnevnih aktivnosti - ja s tom zalopojkom i jednom te istom pricom svaki dan docekujem mm, sama sebi sam katkad dosadna, al sta ces...i vidi kak je kod mene, stvarno, bez pretjerivanja..<
>-prva 4 mjeseca nisam radila BAS NISTA!!! On je spavao samo na meni, ni govora o kreveticu... srecom, moja mama je kuhala i onda mm donosio rucak na povratku s posla... mm je i prao sudje i
isao prasinu po kuci... i vjesao ves... i peglao pelene, gaze i sl...i prozore...ja sam eto, samo sortirala ves za pranje, i - vise se uopce ne sjecam jesam li jos sta...<
>-od J-og 5. mjeseca do danas dan nam izgleda ovako<
>6:00 ustajanje<
>6:00-9:00 dorucak, bauljanje po kuci i jedva se prisilim poigrati s J-om, sva sam prebijena; ev. slozim ves koji se osusio, malo o
isem, operem sudje<
>9:00 J spava<
>10:00 - 13:00 isto ko od 6-9; pripremam rucak.. i J-ovo jelo (ili uzmem gotovu kasicu) i nista vise...<
>13:00 rucak, i nas i J-ov; <
>-nakon toga red igre, on spava nekad 45 min, nekad jeeedva 1,5 h, pa oko 1h setnje vani (obavezno nosanje na rukama kuci), opet igra, igra... ili tjesenje i nosanje ak nije raspolozen..19:00 kupanje<
>-nakon toga papica, uspavljivanje i onda cijelu noc - vec poznati raspashoj!<
>...i to je to... isto, odlazak u kupaonicu na
zinu, nedajboze da se probudi, vriska i plac, a ja u pjeni bas kazem mm da nema smisla vise ni kupovati Studio (tv program) jer bas nista ne gledamo... samo snimamo one krimice petkom i nedjeljom (Struna u krvi, John Deed, Midsomer) koje uopce ne stignemo odgledati... i tako...<
>...i zato ja ipak uzmeme malo ovog vremena iza 20:00 h za svoju dusu, pa tada sijem ili nesto tako... bas namjerno ne peglam, pa se onda skupi tri tone vesa.. ili idem na forum, tu sam bas postala ovisnik.. stvarno samo tako prodje 1-2 h..<
><
>Al, drzmo se mi sve, i - kak ide nek ide! Nigdar ni bilo da ni nekak bilo, to mi omiljena uzrecica..<
><
>Dogovaram se bas s mojim Osjecankama za kavicu... al nek se zna, jednom kad budem bila u Zg, sve cu vas pozvati na kavicu, pa si vi mislite... <
><
><
> <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Ajmo pricat!

PostPostao/la Munjek » 03 pro 2005, 00:47

Aha! Tako dakle. Nekako sam si zamislila u glavi da si ti, PF iz Zagreba. NO do
o, držim te za riječ da smo na kavi kad dođeš u Zagreb. A i sa starommamom /hehe, jel se to deklinira tako?/ sam nešto poludogovarala a onda ništa od nas. Nekako ovo sipljivo vrijeme mi ništa ne odgovara. Nema više dugih šetnji. Ja sve kombiniram i gledam temperaturu i vlažnost zraka i sve to. Pa izađem samo na kratko - i to do 2 ili 3, jer magla definitivno nije za nas.<
>PF, što ti nešto u firmi prevodiš i slično? Mislim, morat ćeš se vratiti na posao ako ne uspije to s komisijom? (ma, uspjet će, kakvi ako!) Ja sam ti upravo to što si napisala da ti nevalja - pismeni prijevodi i meni ti je to super. Doma lijepo u miru i razmišljat koja bi bila najbolja riječ. Ja ti u tom baš uživam. Baš imat osjećaj koja riječ najbolje pristaje tu. Eto, to je neko idealističko gledanje, tako sam na faksu gledala na to. Ma i sad kad sam radila, u biti sam bila zadovoljna i nekak sam mislila da je to najbolje zanimanje za mene. Ali sad mi je to, kao što rekoh, sve jako daleko. I nekako mi dojadilo. Razmišljala sam da nešto promijenim, jer sve ti na kraju postane rutina. Al ne znam što bi, stvarno. Škola ne dolazi u obzir makar bi to u mojoj sit. bilo idealno rješenje. Nemam ja živaca za predavanje plus mislim da ne znam prenijet znanje drugima.<
>Eto.<
>A šta je s drugima, ovo je postalo dopisivanje ili , ne dajte žene to! DAVID, 29.07.2004.<i>Edited by: Munjek at: 2/12/05 23:49<
></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: Ajmo pricat!

PostPostao/la staramama1 » 04 pro 2005, 00:33

Ovo pišem lijevom rukom jer je desna skroz u komi i moram ju max. štedit. Kad čitam što pišete i uviđam koliko zajedničkih crta postoji bude mi nekako lakše kad shvatim da nisam sama i da ono sa čime se suočavam nije jedinstveno.<
>Neke stvari su mi čak i smiješne npr. ono snimanje identičnih serija koje nikako da se pogledaju.<
>Munjek uzela si mi ideju u popisu aktivnosti da skužim što krivo radim. Ja isto ništa ne stignem napraviti i nije mi jasno PF što Jankić radi dok ti kuhaš i sl.<
>Mene u zadnje vrijeme lupaju misli da sam totalno nesposobna za bilo šta a naravno pogotovo kao roditelj.<
>Pf pitala si što Sreća radi kad sam ja u karambolu e pa sve kao i inače jer se mora a nema ko drugi (tu bi trebao ići znak za grrrr).<
>Evo da ja napišem naš dnevni raspored.<
>1.6,30 - buđenje i cicanje te izležavanje u krevetu do7,30<
>2. ustajanje, kava i valjanje po kauču<
>spremanje, bočica, i sl. vode<
>3. stavljanje djeteta u krevetić jer je mene protjerala kava a njemu se baš kao za inat prispavalo i hoće drugu turu cice te urla da se sva zgrčim na zahodu.( malo skretanje sa teme ali ja stvarno ne pamtim kad sam zadnji put u miru obavila jednu od najvažnijih stvari za dobar početak dana ) a mm u to doba smjesta mora krenut jer već kasni na posao <
>4.10-10,30 on spava a ja se perem, oblačim, kreveti i sl<
>5.-doručak + igranje i vježbanje<
>6. 12-12,30 -spavanje on, spemanje ručka (njemu) ja<
>7.13- 15 -ručak+šetnja ili o
nuto kako kada<
>8.16-16,30 spava <
>9. igranje, nosanje, kmečanje<
>10.18,00 -eskalacija nervoze (za obadvoje)<
>11.19,00 - kupanje cicanje<
>12. 20,00 spavanje (sa bnuđenjem ili bez nema pravila do jutra) - olakšanje i bezgranična ljubav <
><
>E sada ja njega ne mogu pustiti samoga i nešto napraviti u drugoj prostoriji a nekad ni u istoj iz dva razloga prvo jer neće biti sam a onda kad hoće radi ili štwetu ili nešto opasno.<
>Na glavi ima već tri čvonke a još nije počeo ni ustajati a kamoli hodati, mogu shvatiti kako se osjećaš Munjek <
>Kako god bilo ono što me muči u zadnje vrijeme je tošto primjećujem da mu je dosadno a ja ga ne znam animirat.<
>Molim prijedloge za igru za zainteresiranog i željnog akcije 8. mjesečnjaka?<
>Još par stvari ja bila ovaj tjedan kod frizera i osjećam se bolje - šišanje -gomila stanjene kose i obavezno farbanje da baš skroz ne odgovaram podnicku <
>Pf - savjet podšišavanje i pramenovi[/u] dat će ti volumen i živost kosi.<
>Munjek i ja sam prvenstveno išla frizeru da se ošišam na kratko da me djete više ne čupa ali mi je rekla da ću si onda morat radit frizuru pa sam odustala <
>Što se tiče jezika t8u fakat nemamo zajedničke crte ne znam kako ostale cure pardon majke stoje u tom pogledu ja sam totalni tudum učila, njemački ,engleski, latinski i nemam pojma i čitav živoz imam grižnju savjesti zbog toga jedino što me tiješi je to da je za jezik potrban sluh (glazbeni) kojeg apsolutno nemam pa mi je to olakotna okolnost.<
>Inače nisam primjetila ali da li na forumu postoji kategorija prigovori i žalbe na muževe bilo bi ju interesantno negdje otvorit.<
>Da i nemrem skužit kak se stavljaju slike, pa će to još neko vrijeme pričekat.<
>Sutra smo kod DR. Žučka držite fige<
> <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

re

PostPostao/la Mima68 » 04 pro 2005, 01:38

Ja isto ne mogu nista napraviti dok sam sama sa Leom doma; nemam pojma kako bih skuhala rucak - no MM ima super radno vrijeme i doma je vrlo rano, vec u podne kad nema nista za obavljati poslije posla, pa onda on zabavlja Leu a ja kuham rucak i malo pospremim.<
><
>Leu ne mogu nigdje ostaviti samu pa mi je problem i otici na WC, ona se dize hoda uz namjestaj, na sve se penje, a prilicno je nespretna. Jedino je mogu zavezati u hranilicu, a to necu na duze jer me pece savjest da ne razvija motoriku ako samo sjedi.<
><
>Tesko mi je napisati dnevni raspored jer Lea totalno mijenja raspored dnevnih spavanja u zadnje vrijeme pa nam je svaki dan drugaciji. Ali, sastoji se od vjezbanja, igranja na podu - Lea plazi okolo a ja za njom, citanja slikovnica, a sad pokusavamo raditi i ono sto su nam pokazali na radnoj terapiji. Citavo to vrijeme svira nam jedan jedini CD sa djecjim pjesmicama koji imamo jer Lea na tome inzistira.<
><
><
> <i></i>
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

Re: Ajmo pricat!

PostPostao/la Munjek » 05 pro 2005, 01:51

Baš je sad i meni lakše da čitam svoje istomišljenice na djelu. Dakle, vrlo slične spike - mislim naravno ono na nestizanje. Ja sam tu recimo imala nekih pomaka, npr kad mi pukne film ili pregori osigurač da tako kažemo, onda ga stavim u vrtić (toplo preporučam nabaviti, staramama, Mima i kom je drugom to aktualno) i radim to svoje. S tim da se ne mogu, naravno, riješit grižnje savjesti zašto sam ga ostavila - ne znam, to valjda ima veze s tim kompleksom mama nedonoščadi, plus s tom
igom oko razvoja motorike (što spomenuste -toliko smo vježbali i mučili se da krene puzat pa hodat, a sad nek sjedi i bulji, a? ), plus razni drugi problemi što smo imali pa i podsvjesna stalna
iga da nešto nije/ne bude u redu s njim. Mislim, intelektualno. I zato sam se ja dala u stalno, ali konstantno pričanje s njim. Mislim da je to jako važno. ja njemu otpočetka meljem sve i svašta. Što radim, što se događa, onda nešto što bi njega veselilo (o bagerima, kamionima, traktorima, životinjama) I puno sve ponavljam ko pokvarena ploča sam možda ako me netko odrasli sa strane sluša (sva sreća, hm, puno, gotovo najnajveći dio vremena smo sami nas dvoje pa nema te opasnosti)m taj bi mogao reći da sam total pobenavila, prošvikala, ali ja sam čvrstog uvjerenja da tako treba s djecom, on dok mene sluša, navikava se na govor i razlučuje riječi i sad već "berem" rezultate. Do
o, to je naravno i stvar genetike, meni ne pada teško
bljanje, a ni MM, tako da mali ima predispozicije, ali ima veze sigurno i to što sam puno i stalno s njim pričala, pa on sad ima popriličan rječnik (bila sam počela pisati,a li sad to ne mogu poloviti), vrlo do
o ponovi i imitira za nama u zadnjih nekoliko dana - a počeo je i spajati po dvije riječi - "daga mama", "buci pepe", "tao bane" (=draga mama, obuci cipele, ćao, bane - to se odnosi na pozdrav Banu Jelačiću )<
>Što se tiče igranja, staramama, ja bi tu išla za nekim instinktom - važno da ti s njim sjediš i da nešto radite i družite se. Neke od naših omiljenih radnji (koje može i sam u kraćem roku) su:<
>-iz velike kutije pune igračaka vađenje igračaka van i razgovaranje o njima ili da se igračke međusobno nešto razgovaraju ili igraju<
>(općenito voli iz nečega vaditi van sve - npr iz ladice - pa mu ja često napunim neku kutiju sitnicama i onda to vadi i pokušavam potaknuti i o
nuti proces)<
>-čitanje slikovnica raznih<
>-gledanje Teletabisa (to nam je novost i divno otkriće)<
>-hodanje iz jedne sobe u drugu samo da bi se hodalo (to me malo izluđuje jer stalno moram pazit da ne napravi neku štetu/opasnu radnju<
>Nekad je malo mirniji pa mi sjedi u stolcu za hranjenje u kuhinji dok ja perem suđe ili kuham ali mu stalno moram pričati i dodavati slikovnice i igračke tj često mijenjati aktivnosti. <
>Kad sad bolje razmislim, puno ovisimo o igračkama. Imamo aute, kamione, konja s kaubojem koji hoda kad ga pritisneš na glavu, životinjsku farmu koja isto tako na pritisak nešto svira, riče, pijuče; lopte, plišanu menažeriju...Ja se total prepustim djetinjstvu kad se igram s njim i izvodim svakakve ludorije što on obožava. Najsmješnije mu je kad tim likovima koje voli npr oblačimo cipele ili kad te neke male životinjice vozimo u autima i sl. Ja sam se pokušala uživit u to što je meni bilo zanimljivo ko djetetu i gledat sve tim očima.<
>Ala sam sad za
ijala... <
>Hoću samo reći da je ovo kad prohodaju već lakše za animirat. Mislim, teže je zbog drugih stvari, ali već onda imaju neke svoje interese i mogu se sami malo (koliko, toliko) zaigrati. Tako se meni čini.<
>A nikak napisat svoj dnevni raspored. Ma, htjela sam ono detaljno a sad mi se baš ne da. Uglavnom ovako ide ugrubo<
>Buđenje oko 8.00 - sat plus, minus<
>Oblačenje Davida,
zo napravit bocu mlijeka ako je baš gladan, ako nije, zaigrat ga nečime i kuhat mu doručak, sebi i MM kavu, pospremit ostatke nereda (ako sam se navečer zaigrala na internetu pa mi je kuća ostala bomba) - dotle je D u kaveziću-vrtiću ili rajza uokolo, a nadgleda ga MM ako je doma. Ako nije, već sam u sresu od jutra.<
>Obično ga ujutro i navečer inhaliram pa se i s tim trebam boriti i uskladiti sve te djelatnosti, plus oprati podove (to mi je ideal, al koji uspjevam tek svaki 2-3 dan)<
>Od 10-12 igranje - ako je lijepo, pokušam se spremiti što prije i malo izaći. <
>Između 13 i 14 kuham za njega ručak, a za sebe i MM vrlo rijetko (jer on radi cijeli dan i negdje vani jede pa se ja već snađem) i to je onda kasnije popodne.<
>Nekad spava već u 12, a nekad iza ručka, oko 2 il pola 3.<
>Ako baš neće zaspati, nekad ga sjednem u auto pa odvezem k svojoj baki, putem zaspi, prenesem ga kod nje i još ostanemo popodne (jer i ona ima igračaka raznih i voli se igrati s njim pa mi je to malo veliko olakšanje na sat dva tri)<
>David zna spavati po dva sata i za to vrijeme nikad ne znam čega bih se prije uhvatila.<
>Popodne se uglavnom igramo i oko 19 smo ludi ako nikud nismo izašli. u to vrijeme dođe mm pa mi nekako bude lakše (makar ne znam zašto - pridružujem se starojmami da treba otvoriti podforum ruženja o muškima, ja sam već negdje ovlaš započinjala te teme al sam se
zo okanila toga jer su izgleda sve oko mene sretnice iz reklame, s muževima koji uskaču u svakom potrebnom momentu )<
>I onda se dalje "zabavljamo" do negdje 9 kad slijedi utješna boca čokolina (njemu najdraži o
ok dana koji uvijek smaže do kraja) i spavanje oko 10. <
>Ma, nisam zadovoljna s ovim izvještajem, ne pogađa bit problema, al ništa zato. Danas sam nešto prestrašno raspršena pa ću sad odmah prestat žvrljat.<
>Staramama, držim fige sutra za Žućka, javi kako je prošlo, i
avo za frizuru, meni bi baš trebalo to, podšišavanje i pramenovi! A za slike moraš prvo otvorit neki svoj web-album na nekoj od stranica što to nude (babababies, photobucket...) pa onda staviš link na tu sliku, imaš sa strane tu ovog prozorčića u koji se pišu postovi gumb IMAGE.<
>Mima, ajoj pa koji to cd slušate stalno -jel mališane? jel dobar hehe? Mi ih imamo tri-četiri, ali D ne zna inzistirati oko toga DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

pjesmice i igracke

PostPostao/la Mima68 » 05 pro 2005, 02:15

Da, CD je od Tresnjevackih malisana - Mi smo djeca vesela.<
>Lea pokazuje prstom na liniju i zahtjevnim glasom govori mama lalalala, a kad krene muzika skakuce od srece. Super mi je kako prati i prepoznaje pjesmice. <
><
>Sto se igracaka tice, nama je najbolji jedan kamion od Megablocksa, u njega slaze i izbacuje kockice, a najvise voli malu figuricu vozaca kojega zove ZA, a sto ZA radi - KAKA.<
>Sve igracke kakaju jer ima dvije bebe celavice sa opremom koja ukljucuje i kahlice pa sve stavlja na te kahlice i imitira zvuk kakanja. Ima i jednu odlicnu igracku za slaganje od Fisher Price, i to jako voli, ima plocu za pikanje i razne oblike i zivotinje koje se na to stavljaju. I voli jako bebe, ja ih moram skidati i oblaciti, stavljati im kapice (to zove PAKA), a ona ih hrani na bocicu. <
><
>No najdraze su joj slikovnice kojih imamo dosta, a najvise voli slikovnice sa Teletabisima, a u zadnje vrijeme je poludila i za Miffy. Pokazala sam joj stranicu Miffy na internetu i neke igrice gore pa sad to stalno hoce gledati.<
>Sad radimo i te igre koje nam je pokazala radna terapeutica, ali Lea to bas i nece raditi kod kuce, pa ne znam kako ju motivirati. Mogu vam napisati sto se radi na radnoj terapiji, to je kao didaktika za djecu od 1-1,5 godine.<
>Mi smo imali tu jednu pokaznu terapiju, i terapeutica nam je rekla da se javimo za dva tri mjeseca ako mislimo da treba.<
><
>I Lea je pocela slagati nekakve recenice, npr. mama cita kad mi pruzi slikovnicu, ili Ana pa uke (ana pere ruke) kad gleda slikovnicu o Ani i zdravoj hrani. To joj je kupila moja mama ne bi li ju motivirala da puno jede <
><
>A raspored - nama je svaki dan drugaciji jer Lea totalno mijenja svoj ritam spavanja po danu, danas je na primjer spavala dva puta i to sat i pol ujutro i sat vremena popodne - inace ne spava bas tako puno po danu, ali po noci jako do
o spava. <i></i>
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

Re: Ajmo pricat!

PostPostao/la Munjek » 05 pro 2005, 14:16

Haha, Mima, super mi je smiješna Lea! Moj David kao voli kad nešto dječje svira, ali ne kuži baš pretjerano pjesmice. Ne znam jel kuži vezu cd playera i CD-a, al zato viče Tabi Tabi kad vidi kasetu od videa. To nam je total novo otkriće i stvarno sam na miru barem pola sata, a može i dulje ako treba.<
>Ja pokušavam D zainteresirat i za lego kocke (imamo one najveće) i za crtanje pastelama, ali nije mu to uopće fora i ne zna šta bi s tim - osim vadio iz kutije, a legače razmontirava ono što ja složim i to vrlo žustro da sve leti okolo.<
>Viš, viš, trebam nabavit i slikovnice s Tabićima - mi imamo razne sa životinjama ili traktorima i kamionima. A jel Lea pokušala na kahlicu i sama? Mi imali par epizoda, D isto voli kahlicu pokazivat i stavljat životinje unutra da kakaju i nekoliko puta mi je uspjelo ga skinut kad sam vidjela da se napinje i onda smo napravili kakača i bili straaašno ponosni i gledali ga s divljenjem, a onda slali u zahod i mahali baj, baj. Taj događaj mu je jako drag, ali nikad nema ustaljen ritam kakanja, plus često zna imati i po 4 kakanja u danu pa mi je malo teško još to hvatati.<
>Daj, Mima, napiši te vježbice s radnom terapijom, zvuči vrlo zanimljivo, pa da ukrademo koju ideju za igru!<
>Koliko Lea ima cm i kila? (sori ako si već o tom pisala, al vidim da nerado jede pa me zanima - ovaj moj je tek nedavno počeo onak pravo jesti, da pojede skoro sve s tanjura)<
>pozdrav svima<
>od nas frikova<
><
> DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

re

PostPostao/la Mima68 » 05 pro 2005, 19:19

I mi imamo kazetu Teletabise, i da, to joj je super zanimljivo. Meni su ovi crti&#263;i na Tv-u bolji. Lea Teletabise zove ta-ta, a prepoznaje Lalu. <
>Kocke imamo te od Megablocksa, neke no name, i to ju ništa nije posebno zanimalo pa nismo niti gledali Lego, ali neki dan je dobila jedan mali kompleti&#263; Lego Dupla, i to joj se baš svi&#273;a - naime te su kocke baš velike i lagano se slažu pa može složiti jednu na drugu bez problema.<
>Što se kakanja ti&#269;e, danas je nasjela na malu kahlicu od bebe i govorila kaka. Ali, kakanje na pravoj kahlici još nismo probavali, premda je jedno vrijeme objavljivala kad bi se pokakala, a sad je nekako prestala sa time. Ona naime ne&#263;e sjediti gola na kahlici, odmah se diže, možda ju žulja, ne znam. Imamo baš fino zaobljenu kahlicu pa ne bi trebala žuljati.<
>Lea ima oko 9.5 kila, a koliko je duga&#269;ka ne znam jer je dugo nismo mjerili. Robicu nosi svakavih veli&#269;ina, i 74 i 80, a neki dan sam joj kupila i vesticu
oj 90 u benettonu, i skroz joj je do
a.<
> <i></i>
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

radna terapija

PostPostao/la Mima68 » 05 pro 2005, 19:34

stalno zaboravljam da ovdje ne smijem koristiti hrvatske znakove grr<
><
>Dakle, evo sto smo radili na radnoj terapiji. Dijete bi trebalo sjediti negdje otkuda ne moze pobjeci, to je nama najveci problem. Na Goljaku imaju neke stolice za ovako malu djecu, kao hranilice, samo sa nizom 'tacnom', tako da dijete može do
o raditi sa rukama po tom postolju. Nasa hranilica ima previsoku tacnu pa nam nije bas zgodna, a kad radimo na podu Lea mi
zo z
ise.<
>Mislim, bit je da se dijete skoncentrira na ono sto radi.<
><
>1. Ubacivanje predmeta u flase - to je za vjezbanje pincetnog hvata. Imala je dvije flase, jednu veliku (kao od onih gel deterdzenata) i jednu malu (od malog LGG tekuceg jogurta), i u njih je dala Lei da hvata i ubacuje predmete - u ovu vecu vece drvene kuglice, kockice, valjcice; u manju male kuglice, pa one cavlice za pikanje itd. Jednom rukom dijete treba drzati flasu (to mu vi mozete pomoci svojom rukom) a drugom ubacivati. <
><
>2. One plasticne casice koje se slazu u piramidu joj je dala da prvo vadi jednu po jednu van, a onda da ih sprema, jednom pa drugom rukom. <
><
>3. Ubacivanje oblika ; u onu kutiju sa otvorima na vrhu, najbolje da ima samo krug, kvadrat i trokut, ona je drzala kutiju i davala Lei prvo krugove, pa kvadrate, pa trokute. Okretala je kutiju u krug tako da otvor za neki oblik nije uvijek na istom mjestu nego ga dijete treba traziti. Oni bi sad trebali znati ubaciti krug, a ove druge oblike je ona pomagala Lei svojom rukom ubaciti.<
><
>4. Imaju nekakve plasticne bacvice - to ja posvuda trazim i ne mogu pronaci - idu jedna u drugu, kao babuske, a otvaraju se po sredini - to dijete treba otvarati sa obje ruke, tako se vjezba simetrija ruku.<
><
>Sa tim bacvicama je igrala i jednu igricu za vjezbanje pamcenja, nesto kao ono sibicarenje na sajmovima - dvije polovice bacvice, sakrila bi pod jednu neku kockicu pa bi Lea trebala pogoditi gdje je, onda bi mijenjala polozaj bacvica itd.<
><
>5. za malo vece su do
a vjezba veliki plasticni sarafi, da se uce sarafiti maticu na vijak (taj kruzni pokret rukom), ili mogu sarafiti cepove na flase.<
><
>6. Imala je jednu igracku koja je vjezba za taj index finger - dijete treba kaziprstom pritiskati neke gumbice a onda se cuje glasanje zivotinje - bit je da stisce kaziprstom. Taj index finger je nama bio probem jer je Lea na lijevoj ruci pokazivala stvari srednjim prstom, ali to se popravilo i sad i na toj ruci koristi kaziprst.<
><
>7. Crtanje - dala joj je bojicu da crta, ona joj namjesti olovku kako treba u ruci. Do
e su drvene bojice i pastele, flomasteri ne. <
><
>8. Slikovnice, dijete treba listati slikovnice sa tvrdim stranicama, i naravn, citanje slkovnica i pokazivanje sto je sto.<
><
> <i></i>
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

roko

PostPostao/la nina » 06 pro 2005, 22:42

Alo,<
>i ja sam mama ranije rođene bebe,sada ima -sutra,9mj.Iako sam od početka pratila ovaj forum tek sam se sad logirala.Ja sam Nina.Moj mali dečko rođen je u 34tjednu-1860g i 41cm-mala loptica.Nije bio u inkubatoru,sve 5,samo smo čekali da dobije na težini,izdajala sam se i svaki dan nosila mlijeko a on je
zo napredovao.Prvi je izašao doma a bio je najmanji i najlakši.Nakon 2,5mj bilo mi je dosta izdajanja-jede ko vuk,još nije prospavao noć-traži papati,pa sam ga odlučila naučiti na cicu-2dana vriske a danas ne želi ni čaj/sok iz boce već iz žličice.vidim da svi imaju vježbice za bebače ali meni nisu ništa preporučili.jako
zo napreduje sa 8mj imao je 9,5kg 70cm. Počinje polako puzati i digne se na noge uz pomoć.Papa za ručak povrće i meso(kuham na pari)i oko 4h voće s keksom ostalo dojenje-5puta -2xnoći 3x po danu.<
>obožava se igrati i kupati i stalno se smije <
>to je to za sad da ne dosadim<
>pusa svim malim anđelima <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: radna terapija

PostPostao/la staramama1 » 06 pro 2005, 23:06

Pozdrav Nina, super za velikog malca. Gdje si rodila?Tu smo negdje po dobi.Ne znam kako ti nisu preporučili vježbice kažu da zlata vrijedi vježbati sa bebačima pa makar je i sve u najboljem redu.,Ja sam dobila dojam da se kod nas na Goljaku prate svi klinci ranije rođeni barem do prve godine a poslije po potrebi. Druge mame će to bolje znat.<
><
>Evo mi bili kod Dr. Ž. kaže da je sve ok' makar se Sreća nije iskazao pospan i cendrav.Rekla sam da ne mogu baš vježbat s njim zbog ruke pa je rekao da nije tolika frka neka ga samo puštam na pod.Probat ću možda dogovorit nekog da mi dođe doma malo vježbat s njim. Što mislite koliko puta tjedno bi bilo do
o 1,2,3?<
><
><
><
> <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: fotke

PostPostao/la staramama1 » 06 pro 2005, 23:27

evo da probam<
> <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: radna terapija

PostPostao/la nina » 06 pro 2005, 23:45

Rodila sam u Rijeci,ma pedijatri su za 5,ja sam sama s njim vježbala ruke noge i glavicu ali vise ne jer je jako pokretan vrtit se počeo sa 5,5mj,sjedit sa 7,5mj a pedijatar kaže da je sve nadoknadio čak i prestigao neku djecu rođenu u terminu,svi su iznenađeni koliki je.počeo se i dizati kad se uhvati za nešto.govori mama,baba,kad se budi cuje se heeeej i smjeh.Zna se sam zabaviti a najviše voli mobitel,telefon,tastaturu,daljinski.Kupila sam mu mob igračku ali neće ni pogledat frajer hoće pravi.voli glazbu. kolilika je tvoja beba.dojiš.šta sve papa.<
>mi smo isto svaki mj kod ped,a svaka 2,5mj idemo na kantridu kod specijalistice na pregled. <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: fotka

PostPostao/la staramama1 » 07 pro 2005, 00:04

Evo još jedne ne znam kako da ju okrenem za početak i ovako.<
><
>Nina i moj je velik za 11 dana 9 mjeseci i oko 10 kg dužina isto negdje oko72 cm.<
>Isto sam se prva 3 mj. izdajala makar je on htio cicu ali mene je bilo strah da mi nee padne na težini. Kad je se dočepao više na dudu ni vodu, pije ju iz čaše.<
>Klopa voće čisto i ručak povrće, meso žitaruce i cica bez reda.<
>Morat ću na tome malo poraditi jer će se od malog žgolje stvarno pretvorit u bucu i pravog Pera Žderu Pf <
> <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: radna terapija

PostPostao/la staramama1 » 07 pro 2005, 00:13

Zabunom poslala prije nego dovrših , znači da se ipak pratite i sve je super <
>Bilo bi zanimljivo pratiti ali mi se nekako čini da je u većini slučajeva taj 34 tjedan prijeloman. Kao da su većina bebača baš tada došla, moramo otvorit anketu koliko ste ranije rodile? <i></i>
staramama1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 60
Pridružen/a: 20 lis 2005, 23:41

Re: fotke

PostPostao/la nina » 07 pro 2005, 00:14

baš sam malo išla čitati od početka i vidim da ste pisale dnevni raspored,kod nas je to ovako:<
>-oko 7,30 buđenje-moramo se odmah dignuti i igrati a ja ne mogu gledati<
>-u 8.30 cica,pa presvlačenje jer obično se pokaka dok cica<
>onda u kolica da se ja sredim i pojedem<
>-u 9.30 već mu se spava po danu spava samo u kolicima malo ga nunam i zaspr spava do 11 o onda se igramo<
>-u 12 ruca pa se valjamo na podu pa se izmori,kad ne pada kiša šetnja<
>-oko 2-2,30 opet spava do 3,30-4<
>-u 4 jede voce igranje,pričanje gledanj kroz prozor<
>-u 7cica<
>-u 8 kupanje <
>-u22 cica i spavanje<
>-u 2 i u 5,30ujutro cica <
>studiram pa dok spava na
zinu skuham i ucim-još 6 ispita i diplomski,a navecer se obicno igra s tatom <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: radna terapija

PostPostao/la nina » 07 pro 2005, 00:21

kako se stavljaju slike bebac ti je predivan <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re:dobrodosli, dragi gosti

PostPostao/la podocnjaci forever » 07 pro 2005, 00:24

...prvo da kazem da su neke stvari jednostavno nevjerojatne ... e sad, ovo sam vec par puta pricala, al moram opet - naime, dogadjalo mi se par puta tu na forumu da uocim nekakakv problem sto netko iznese - na raznim podforumima - i kad mi oko zapne za nesto sto mi se u tom trenutku cini skroz , ili se ja s takvom problematikom nisam susretala - TO MI SE ZA PAR DANA DOGODI...prvi takav, jos kad sam se tek ukljucila na forum i otisla na 0-1, bio je jedne cure koja je rekla da je s prvim djetetom ustajala nocu i po 20 puta... ja se prenerazila , pa reko jel to moguce, kakvo je to uopce spavanje... i eto, ko o cemu , ja o spavanju i ustajanju po sto puta... i tako dalje... bilo je toga i na dojenju i kojekuda...kad sam procitala o tetivama staramame, dogodilo mi se skroz isto...ono, pa jel se to dogadja...i bas htjela u svom postu odprije neki dan dodati da se sad bojim da i mene to nece strefiti, al cinilo mi se prenarcisoidnim pa presutjeh... e, al ne lezi vraze, vjerovali ili ne, ja vam sad sjedim sva bolna, nisu me uhvatile tetive, vec kraljeznica, tocnije, krsta, ali se bol intenzivno prosirila na straznjicu (ma sta da vam pricam...)... prijateljica medicinarka mi rekla, onak na prvu, da je to spinalna stenoza, odn. uslijed nepravilnog drzanja (pri dojenju), savijanja ledja uz ispravljene noge (podizanje J iz krevetica )te nosanje tereta suze se neki kanalici i osjeca se upravo ovakva bol..mislim, ja hodam, ali iz dana u dan mi je gore, pa sad i sepam (pocelo prije 4-5 dana)..no, kazu (a i citala nesto) da to samo prodje najdalje u roku 4 tjedna...svejedno, mislim da cu ponovno krenuti na shiatsu masazu na koju sam isla ljetos kad me priklijestilo u desnoj lopatici i spasila sam se...<
>...a sad pozdrav Nini - do
o dosla medju dokolicarke , mislim, sve mi smo (kao i ti, uostalom) vec davno prosle neke osnovne probleme vezane uz nedonoscad, al se ipak na ovom podforumu vucaramo..al neka, bas je uzivancija cavrljati bas iz ovakve perspektive...<
>...i, stvarno, Nina, pa super je proslo s tvojim deckom ...to sto nije bio u inkubatoru, pa tezina..ma samo tako naprijed, bas je napredan ...inace, i moj J je bio dug 41 cm, al tezak 1660 g...<
>...Munjek, da se upisas od smijeha za nase poslove - svaka radi upravo ono sto druga izbjegava - ja ti predajem u skoli, nakon sto sam neko vrijeme prevodila pri nekom centru za invalide rata, ali i jos kojekuda...pa mi nije sjelo...doduse, nisam se okusala u simultanom prevodjenju, to mi zao, al do
o, sve ima svoje...<
>...staramama, to ipak ide nabolje s rukama, nadam se... znas sta mozes pokusavati sa Srecom - mislim, nije bas neka mudrost, al mislim da uglavnom pali... uzmi neki predmet, igracku, stogod je S zanimljivo - i stavi pred njega dok on lezi na trbuhu (ili na ledjima, svejedno, okrenut ce se).. i onak, mami ga tim predmetom, pricaj kojesta, nek krene da ga dohvati... tako je ustvari, s tom motivacijom i J propuzao - ali prvo na krevetu.. ja bih legla s jedne strane i tako napravila "ogradu", a s druge strane deke i jastuci i po sat vremena smo se tako znali zanimati...a onda ce se, vidjet ces, kad sjedne sam, ipak znati sam zaigrati...e sad, pitas me sta J radi dok ja kuham... tu bih prvo malo pobila Munjek kad kazesQuote:Hoću samo reći da je ovo kad prohodaju već lakše za animiratjer je kod nas situacija sada divna (hm, preko dana mislim) otkad J sjedi i puze... naime, on se, vjerovali ili ne, sam zabavlja po 2-3 sata... tu i tamo ga ja usmjerim nekamo, malo animiram ako mu je malo dosadno, ali uglavnom, milina ga je gledati kako se igra...evo, danas mu je glavna igracka bila njegova carapica - vrti ju, dize, prica nesto, smije se, pljuje, pa vuce po podu ko krpu itd... sto se toga tice, stvarno sam presretna... bude dana kad mu bas nista ne lezi, ali do sada je to bilo tek mozda 10 -ak puta...<
>...al evo, zurim, place... nastavljam o igranu i aktivnostima uskoro...<
> <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: idemo u krpe

PostPostao/la nina » 07 pro 2005, 01:00

evo bebač se počeo buditi sad je na cici pa u krevet. <
>da pitam dali vaši bebači uzimaju željezo-mi intrafer kapi kupujemo ih u trstu jer ih nema kod nas <
>da se pohvalim još nije bio prehlađen ni bolestan,<
>savjet-kad se po noći počne češće buditi ja malo drmuckam krevetić i nježno pjevam i on nastavi spavati <
>pozdrav pf,staramami....... <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Re:dobrodosli, dragi gosti

PostPostao/la Munjek » 07 pro 2005, 04:16

Ciao Nina! Super da si se pridruzila!<
>Bas je lijepo citati da vi super napredujete i da malisa stvarno prestize po svemu svoje kao u terminu rodjene i da - malo zlato! - nije jos bio bolestan – jel to znaci da ti bas i nemas ove nase strahove-paranoje glede svega – cistoce, vjezbanja, druzenja s drugima, napredovanja… da dalje sad ne navodim sve sta smo tu doticali /i sta jos nismo, eh… <
>Sto se tice zeljeza, nama u bolnici odma preporucili Ferrum Lek i to smo uzimali koja 2-3 mj (malko neredovito), a onda prestali kad sam pocela s dohranom. Uvijek smo rubni glede zeljeza, al nije to nesto cime se jako zamaram. Mislim da se sad i popravio jer stvarno hoce dosta i svasta jesti.<
>Svaka cast i za ucenje, eto, vidim da nemas ni problema s organizacijom vremena<
><
>Staramama,
avo za fotke! Presladak mladić! Jesu to moje upute nekom pomogle hehe (Nina, ja napisala par postova gore kak stavit slike – gotovo nevjerojatno da sam to bila ja, morat cu pozvat ove moje s 1-3 da vide da sam nekog upucivala, mislim da sam ih svojevremeno bila izludila jer nikak to skuzit, pa sto podpitanja o tome, uf! Plavusa)<
>Drago mi je da je proslo ok kod Zucka! <
>Sto se tice tjedna rodjenja, mi smo se isto u 34. rodili – na kraju tog tjedna, ali ipak. Da, to je taj prijelomni cas. A ak cemo stavljat anketu, ne znam koliko ima smisla kad mi se cini da ionako ovaj podforum aktivno posjecujemo (mislim, u zadnje vrijeme) samo nas – koliko? 4,5 koje smo tu. Vidim po datumima da je samo ovaj nas topic aktivan. Nek me nadica opovrgne ak nije tak. Al opet, ak bude stajala anketa, mozda potaknemo jos nekog da se odvazi javit!<
><
>Uglavnom, podocnjaci, koji bed za ledja! Al opet, za ocekivati, mislim, ako nosas po cijelu noc, jadna. Daj sto prije na tu masazu, stvarno ak ti je pomoglo prije, mora i sad. Ja se stalno
usim da cu krenut na jogu, meni je to svojedobno bilo pomoglo, plus odlicna skupa ergonomska stolica – kad sam radila ko manijak i samo sjedila za kompjutorom. Al eto, ne moze se nac vremena, ne moze se izdvojit satak da muzic dodje ranije doma dvaput na tjedan, sta ces, takav mi je horoskop!<
>A sta velis, PF, da sam krivo napisala za lakse animiranje djece sto su starija? Pa vis da se on vec sad igra sam, kak ce ti tek bit poslije kad bude uspio doc do onog sta hoce i rec sta hoce! A ovo za 2-3 sata igranja, meni je to znanstv. fantastika! Moj malisa maksimalno pol sata nesto sam radi, ma i to sam puno rekla. Jedini prosjek u tome «kvare» Tabici – tu novotariju stvarno u zadnje vrijeme «zlorabim» i po sat vremena.<
>A evo i mog pitanja svima- Jel vam bjezi okeco koje ? – nama oba pomalo tj povremeno, ali lijevo konstantnije. S obzirom da smo stalno bili po doktorima, nisam se htjela jos i s time zamarati, ali sad cu uskoro pitat svoju dr da nas posalje oft ako misli da treba.<
>E, da i jos Mima – super da si opisala vjezbice, odma sam isla izvadit iz nasih igracaka onu tubu za guranje raznih oblika u nju – uglavnom su sve sto si navela igre, jelte, pa je lakse. Eto, danas sam mu opet ponudila pastele nakon nekog vremena i cak je malo vukao crtu. Malo po malo cemo!<
>Pozdrav svima!<
> DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: Re:dobrodosli, dragi gosti

PostPostao/la nadicab » 07 pro 2005, 11:52

Pozdrav novima <
>Ovdje se skupilo pravo malo drustvo <
>PF, ja sam cula sve najbolje o shiatzu masazi. Pliz, daj napisi malkice vise - gdje si isla, kakao dugo, naravski kolko kosta itd.<
>Mi smo prosli period proljevasto-kasaste stolice i on je konacno dokazao da ima dovoljno materijala da svaki dana kaka, a ne kao do sada svaki drugi dan. Ono sto mi je SF, jest kaka istu kolicinu jel kak svaki dan ili svaki drugi <
>Forumasice su mi dale super recept s Umiboshi gljivama kako se rijesiti proljeva u roku keks <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Re:dobrodosli, dragi gosti

PostPostao/la podocnjaci forever » 08 pro 2005, 00:01

...ajd da se prvo ovdje ispisem do mile volje, a ne da virkam kojekuda drugdje, pa onda na
zinu nesto crckam u stini sat tu, a sve uz osluskivanje place li J...(khm, da crckam ) - pa, jeste spremne za jedan maratonski? <
>... prvo strogo poslovno - za tebe nadice informacije: ljetos me uklijestilo ispod lopatice pa sam isla na masazu tu u Osijeku, kod jednog mog vrsnjaka koji je izucio nekoliko razlicitih vrsta masaze, a sve pod paskom nekog japanskog majstora; nije neki ufuritis niti zezancija; mislim da dovoljno govori podatak da ih je samo 4 u Hrvatskoj (ili dvoje) koji to rade, ostalih troje su cini mi se u Zg i Ri, nisam sigurna... ta najnovija vrsta masaze koju i moj maser najcesce primjenjuje jest yumeiho; no ja nisam njom bila zadovoljna, preagresivna je, i tijelo mi je strasno lose na nju reagiralo - zdjelica mi otpadala, ko da cu rodit - mada je mnogim mojim poznanicima pomogla... kad je vidio u kakvom sam stanju nakon nje, predlozio mi je shiatsu - i ja sam prezadovoljna...zasto? zato sto je vrrrrlooo ugodna i prati nekakvo normalno funkcioniranje i bioritam tijela; onak, zamislis da ti je tijelo podijeljeno na meridijane, s kraljeznicom kao okosnicom i onda on pritisce odredjene tocke duz tih meridijana...disanje je jaaako bitno - ti udahnes, a dok on pritisce, izdises... i to sve ide jako lagano, ovisno koliko je tijelo napeto ili zdrmano odn koliko duboko on prstima zbog napetosti tijela moze ici (eh, konotacija li svakkakvih)...i tako prodje cijelo tijelo, sve do stopala.. a kad dodje do stopala, nema rijeci da se opise ugoda... na kraju vrat, glava, ili naglasak na dijelu tijela gdje je nekakva akutan bol...ma stvarno je eto, nista drugo nego ugodno, onak sve polako, postupno, udisaj- izdisaj, opustanje, nirvana... s tim da on ubacuje elemente i drugih masaaza i to mi se svidja... tako da je meni na kraju svake jos vrsio manipulaciju, odn. ono krckanje sto rade kiroprakticari, jer je uklijestenje stvarno bilo Vazna razlika od cciste kiropraktike jest da je tijelo na kraju shiatsu masaze skroz opusteno, mekano, pa je i ta manipulacija hm, ugodnija...a preporucio mi je i dodatne vjezbe, sve redom u stvari Joga (kojoj se namjeravam intenzivnije posvetiti, ah, jednog dana...)...cijena tretmana je 150 kn za sat i po vremnea najmanje, sto ce reci da sam katkad znala ostati i 1i 45 min do 2. Isla sam na 6 tretmana, 5 je bilo potrebno da se razbije uklijestenje, a 1 cisto za moju dusu...<
>...danas sam ga zvala da pitam za
oj tih ljudi u Zg, no sprema se na put, upravo za Zg gdje ce imati nekakvu raspravu o statusu alternative u lijecenju, pa kad se vrati reci ce mi.. pa ti onda dam
oj neke provjerene osobe...inace, cistih shiatsu masazera je u Zg cini mi se oko 40, tako on kaze...eto, ja opet traktat napisah... <
>...ja sad definitivno sepam , skoknula danas do grada sva bitna idem svasta obaviti, no nisam otisla dalje od jedne trgovine...za masazu mogu tek 19.12. dobt termin, valjd cu nekako izdrzat do tada.. a sutra jos forumska kava, majko mila, kad usepam u kafic, ove moje cure ce opasti sa stolica (nema sanse da ne odem, valjd ce biti parkirnog mjesta blizu)..<
>... a sinoc kad sam legla, samo sam rekla "boze, mooolim tte daj da se J ne budi tako cesto, al mooolim te"... i da ne ureknem (uf, bas me strah bilo sta komentirati, al moram) budio se samo 5 puta... izgleda vam smijesno, al meni je to bio pravi blagoslov.. i svaki put je
zo zaspao... i sto je najvaznje, docekao me ujutro uz osmijeh, inace bude uz plac i nervozu, a to definitivno nije ugodan pocetak dana... jooj, kad bi bar tako, sam od sebe se nekako stabilizirao u spavanju...<
>...staramama, eto nama jos jednog pilenka-milenka ; bas sam ga zamisljala tak crnog... medeeeni... i da, do
o si ti to skuzila za slikice, sto Munjek kaze, meni trebalo sto godina i moljakanja za pomoc...a za one topice o prituzbama na muzeve - pa, svako malo se negdje pojavi takav topic, najcesce na cavrljanjima, pa stojbama, kojekuda... sto ce reci, mnoge zene beru iste
ige...ja sam s mm imala jucer raspravu , rekla sam mu da je neosjetljiv (a mos mislit to rec jednom Lavu)jer jedva uhvatim vremena za osnovne fizicke aktivnosti te higijenske navike, a to nije do
o...eh, da jedva odem na wc... istina, J se stvvarno onako fino i dugo i samostalno zna igrati... ali nijednom nisam otisla na wc da nije poceo plakati... ostavim ga u gajbici, i on se zaigra, ali te sekunde kad cuje vrata od kupaonice - kmeeee... ma, bilo je dana i kad sam sjedila na wcu i njega drzala na rukama (btw, Munjek, i ja smtram da su gajbice/vrtici do
a stvar i ne mislim da ce mu stetiti to malo, jedva pola sta sto bude unutri; cak stavise, mislim da je do
o da se malo sam sa sobom i igrackaama onako koncentirano u miru )... da se vratim na temu -i rekla sam mm da on mora cesce uskociti, prvi reagirati, doslovne me otjerati van, nekuda, da nisam u kuci...uspjeli smo se nekako naci ipak na istoj traci...inace, bas mi drago sto sam te staramama srela i na drugim pdf-mima, nekako nijedna od vas baz ne zalazi drugdje... <
>...igranje i aktivnosti - eh, ono sto si napisal Mima, uf, bas prava stvar .. mislim, puno toga se radi onak i instinktivno, ili dobijes takvu igracku ili si sam kupis, ali ovo je do
a potvrda da li se do
o radi s djecom...a ono je bas fora s Leom i njenim lutkicama i kakanjem... - koliko je u stvari Lea stara, nisam skuzila <
>...Munjek, mi radimo skoro sve kao i ti sto s D radis, a sto preporucujem i ostalima.. ovo s vadjenjem i stavljanjem stvari u kutiju je definitivno ! I to sve naravno uz pricu, objasnjavanje, pjevanje, pa onda ono kao cudjenje (jaao, sta to imamao ovdjeeee! Kooockica, miiiis, maaaaramica...) - i tako sto puta dnevno ... i mi isto imamo farmu i jos nekoliko tih kao didaktickih ploca, gdje se pritisce dugmad, pa onda zveci, muce, pisti, pjeva, svijetli, ili on nesto treba otvarati, zatvarati, klimati, drmati (jedna je i na onoj najvecoj J-ovoj slici) - mi smo te ploce pricvrstili na stolice, i onda on onako puze uokolo, pa uoci jednu, zaustavi se, poigra, i ajmo dalje...za nekakve knjizice/slikovnice bas nema jos volje...inace, bio je topic bas o igrackama i to na pdf-umu o-1, ali prije mozda 2 mjeseca, bas dobar, mame su iznosile svoja misljenja i preporuke o pojedinim igrackama... pa mozete malo procackati po tome...<
>... a ja mogu na
ojati jos par aktivnosti, staramaam i ostale, za dijete do 10 mjeseci, iz tih nekakvih knizica sto citam:<
>1. gledaj se s djetetom u ogledalo, ali pritom radi i kojekakve grimase, zijevaj, kishi, oponasaj zivotinje, smij se, tresi pojedine dijelove tijela...mozes to i bez ogledala<
>2. pocni sa skrivanjem stvari, onak, nist ambiciozno, iza ledja, iznad glave, uvijek pitas "gdje je igracka?" i onda sva ushicena "eevo je", "tuuuu je"; varijanta ove je da nakon sto sakrijes igracku ne pitas "gjde je" nego samo iznenada pred njega stavis uz nezaobilazno "eeeevooo jeee" - nakon nekog vremena i ponavljanja nemoj nist reci nego gledaj hoce li i on napravit istu facu ko ti kad vidi igracku..a jos jedan varijatnta je da skrivas igracku koja proizvodi nekakav zvuk; ta je do
a da ga namamis na puzanje, onak, igracku pod pokrivac pa pred njega...<
>3. pravo vrijeme za kuc-kuuuc - ili skrivas svoje lice pod pokrivacem te ga otkrivas, ili djetetovo, i svaki put kad se otkrijes : kuc-kuuuc<
>4. eh, bilo kakvo pjevanje uvijek do
o dodje, kao, mos prepricavat stogod zelis uz pjesmu, djeci je to vazno (Munjek je na pravom tragu... al buduci kazes da nemas sluha, a ti onda sam pricaj..<
>5. za poticanje penjanja - stavis nekoliko jastuka pred njega, igracku na vrh, pa nek se penje<
>6. uzmes igracku, neku laganu, zvecku i sl. i uz "1,2,3" pustis ju na pod.. tako nekoliko puta,onda das njemu igracku u ruku, rasiris mu je da igracka opet padne i tako unedogled...<
>7. uci ga mahati, kao, isto pravo vrijeme je sada da to uci...<
>8. poticati ga da stisce igracke<
>9. dodirivati mu dijelove tijela uz naravno imenovanje i kojekakve prigodne pjesmice/recitacije<
>10. postupno mu davati po jednu igracku u svaku ruku pa da vidis sta ce s njima - zna li se igrati s dvije, onak, lupkati jednom o drugu<
><
>...i ja rodila u 34. tjednu! Samo nek se zna! <
><
>...Nina, za studiranje i majcinstvo, u ovom trenutku mi to nezamislivo... bas ti svaka cast... a ono za njezno pjevusenje, jooj, mislim da nema te pjesme na repertoaru pop/rock/narodno/sveostalo moguce koju mu nisam probla pjevati - zadnja je bila "Aj kolika je Jahorina planina", nema sanse...al do
o, to je vec jedna druga i duza prica...<
><
>...nisam primijetila nista s okicama na J-u, eh, kako cu kad stalno gledam ta njegova stopala sto izbacuje van.. al vise se ne
inem...moja sestra ima sincica 3 tjedna mladjeg od J-a, kao, sve regularno (zovemo ga kocka jer je mali kosati, oblozeni debeljuco) rodila i to, pa vidim da i on tako ustaje, odn. sa stopalima prema van... pa je to ono sto kaze staramama - nisi bolestan dok ne odes kod doktora... i zato vise ne berem
igu... <
><
>...ne kuzim ono staramama, zasto si se bojala dojiti Srecicu da ne gubi na tezini Mislim, uvijek se manje mlijeka dobije izdajanjem, ili je bar kod mene bilo tako... jeeedva 50-60 ml... a dojenjem je uspijevao izvuci puno vise (ono kad smo mjerili u bolnici prije i poslije dojenja)...<
><
>...i da, nisam jos bila kod frizera, jos uvijek nesto mudrujem... u principu, znam da su za volumen do
i i pramenovi i stepensto sisanje, al ja bih nesto drugo... jaaako mi se svidja friz i kosa ove glumice (ja ko manijak, non stop o ovoj seriji) iz Ljubavi u zaledju, one Nine... uh, ja bi tako, malo kao valovito i neuredno, pa da ju onda onak svakako pokopcam po glavi...jer imam dosadnu ravnu kosu..<
>...ali ono sto je vaznije, jucer je bio dan timarenja: dlake - odstranjene, tabani - oribani, lice - ocisceno, kosa - svjeze ofarbana, nokti - izmanikirani... osjecaj je doooobaaar!!!<
><
>Koliko li ovaj post iznosi obicnih A4 stranica... <
><
>Aaalmaaa, gdjee sii ? <
> <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: vježbice

PostPostao/la nina » 08 pro 2005, 00:10

alo,<
>evo napokon sam sjela za komp.danas nismo stali roko odmah plače čim me ne vidi tako da smo sve radili zajedno a inače sve super.igrali smo se na podu i malo vježbali ja ga držim za noge a on se digne u sjedeći položaj...<
>staramama čitala sam kad si bila u bolnici,kad si rodila da nisu bili uporni da se izdajaš,u ri su divni sestra ti sve objasni da izdajalicu pružaju max potporu da se ne prestane dojiti,a sa bebom sam mogla biti kad sam htijela-čak sam ga i presvlačila i hranila.<
><
> Munjek šta se tiče strahova ja sam bila prava paničarka u početku-nitko nije smio blizu bebe samo pogledati i to je to,još je u bolnici pokupio konjuktivitis i imao obilan sekret iz očiju do 3mj pa sam stalno trcala u bolnicu kad bi se pojačao,ali to u biti nije bilo ništa strašno.Što se napredovanja tice nisam se baš
inula jer je 1.mj dobio 1250g i 6cm dizao je glavicu.Kakve vježbe preporučujete za njega-9mj.<
>Nadice čitala sam sam sve o Denisu,već je pravi mali dečko.Koliko je bio težak pri rođenju,u kom je tjednu rođen.Ma super je on.<
>Inače i moj susjed je ranije rođen-prije 50god a danas je mrga od čovjeka imao je 1400g kao i frend-24god 2metra 90kg,studira medicinu.Ma žilava je ta nedonoščad.<
>Danas se više ne
inem toliko oko čistoće jer mu je sve u rukama i ustima,pazim naravno da je sve čisto ali ne trčim odmah prati igračku koja je završila na podu.<
>Dali vaši imaju zubiće roko još nema,na mene je ja sa 1.dobila sa godinu dana.<
>to je to za sada pusa<
> <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re:svaka čast

PostPostao/la nina » 08 pro 2005, 00:49

pf ja se tebi divim kako izdržiš toliko noćnih buđenja ja nebi znala gdje mi je glava.Imam sreće da se Roko budi samo za papati 2x a i kad se budi više puta odmah zaspi 2-3min nunanja na rukama ili drmuckanje i pjevušenje.<
>Vidim da se dosta
inete oko njihove kilaže ali to je kod svakog bebeča drukčije-prijateljica rodila bebača od 3200g a danas ima 10mj i 8300g ne jede ništa samo doručak i navečer. <
>Glavno da oni napreduju makar i sporijim tempom. <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: sokić

PostPostao/la nina » 08 pro 2005, 00:58

nadice moja baka radi neki sok od drena za proljev i stvarno je super.ona živi u baškim oštarijama-velebit i tamo to bere sve bez špricanja,čist zrak...pa je i ove godine sadila sve živo povrće za roka-bar znam šta jede.mogu je pitati za recept ako želiš <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Re:svaka čast

PostPostao/la Munjek » 08 pro 2005, 01:45

Au, podočnjaci, veteranko tastature! Vidiš vidiš kako ona voli pisati! Al neka, ja baš volim kad se netko raspiše, a ti pogotovo. Nego, kako si ti ono rekla, ti imaš čuvanje za Jana povremeno (ili tu mužek uskače kad ga išpotaš?) -kad stigneš obavit cjeloviti tretman timarenja ( na kvadrat!!)<
><
>I baš si mi super napisala ono da je do
o da se malo sam zabavlja koncentrirano na igru. Ma, kad mi to sveki kaže onda direkt ekspres odbijam (kao i ostale njezine "preporuke"), a u biti i sama sam si to nekoć mislila, al sam tu misao u neku daleku ladicu pospremila!<
><
>Nina, mi imamo puuno zuba - već su sve četvorke izašle, a sad izbijaju gornje trojke /uz dvojke i jedinice, ofkors/ -al mi smo ti dosta stariji (što se po kilaži ne bi reklo, zadnje mjerenje 75cm i 8400g)<
><
>Inače, kad bi rezimirali, Mimina Lea je total Davidova vršnjakinja /još iz istog rodilišta/, a podočnjaci, staramama i Nina imaju tu negdje klince. Jesam do
o rekla? Samo zaboravih kolika je Almina... Da, Alma, gdje si ti ženo?<
><
>Nadice, jel to Denis imao tu nesretnu crijevnu virozu za koje <
>čujem da vladaju?<
><
>Topli pozdravi svima!<
>Eh da, PF pitala zasto nismo na drugim podforumima -ja se s ova dva već dovoljno borim (1-3 i Ned) i previše vremena provodim noćnog koje bi mi možda korisnije bilo za spavat iskoristit, ali štaću kad me veseli. Ne znam kak stić još drugdje virit, pa se udubit, pa odgovarat, pa te onda povuče da stalno i pratiš što su drugi rekli --- vrzino kolo DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

Re: putovanje

PostPostao/la nina » 09 pro 2005, 00:35

evo da se malo javim.sutra ja i roko idemo kod mene u rijeku,trenutno živimo na rabu kod muževih roditelja,ali u
zo selimo u ri. <
>danas smo bili u šetnji cijelo popodne-napokon sunce.<
>pozdrav cujemo se kad se vratimo<
>idemo na kantridu na pregled 13. a ja 15.na ispit <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Re:svaka čast

PostPostao/la Munjek » 09 pro 2005, 00:49

Nina, držimo fige za oba riječka pothvata!<
>nego, vi živite na rabu il u rijeci? nisam skužila, sori. DAVID, 29.07.2004.<i></i>
David -------> 29.07.2004. --- Zg
Avatar
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 30 lip 2004, 21:35
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.