Sada je: 22 ruj 2019, 12:46.

moj mališ

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

moj mališ

PostPostao/la nova sam tu » 21 ruj 2006, 22:58

bok svima.vec sam nekoliko puta čitala vaše tekstove,posebno one od nadiceb.ja sam mama jednog malog dječaka rođenog 27.06. u 34. tjednu,pt 1670 gr,pd 45 cm.sad je težak preko 5 i pol kg,hrani se samo mojim izdojenim mlijekom.mjesec dana ostao je u bolnici dok nije dostigao težinu od 2550 gr.inače se ponašao dobro,najviše nas je brinulo krvarenje na mozgu 1.-2. stupnja,a ostao mu je otvoren foramen ovale na srcu.bili smo na svim potrebnim pregledima,krvarenje se u potpunosti povuklo,samo taj otvor na srcu još stoji otvoren.kardiolog nam govori da to nije zabrinjavajuće.ima li netko slično iskustvo?moram napisat da je ohrabrujuće imati ovakvo mjesto di možeš podijeliti svoje iskustvo i pročitati tuđa. :mah
nova sam tu

PostPostao/la nadicab » 21 ruj 2006, 23:13

:mah
Denis ima otvoren ductus Botali, ali kardiolog veli da je to zanemarivo. Da lupim malo crnog humora - neće nikada trčati, pa mu to ne predstavlja problem (da je sportaš ...)
Super ste prošli, bar što se dijagnoza tiče. Zbog čega je bio raniji porod? Idee li na fizikalnu i gdje?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
nadicab
Prepečena plavuša

šta mi se dogodilo

PostPostao/la nova sam tu » 24 ruj 2006, 00:53

bok nadiceb.evo da odgovorim na ovo pitanje zbog čega je nastupio prijevremeni porod-preeklampsija,znači visoki tlak,edemi,bjelančevine u urinu što je sve uzrokovalo zastoj rasta bebe zbog nedovoljnog protoka krvi kroz pupkovinu.zbog toga je moj mališ bio težak samo toliko u 34. tjednu,ostala ekipa njegove dobi bila je teška cca.2200.tek smo krenili na fizikalnu u Splitu,u bolnici.još je rano za prognoze jer on nije napunio ni 3 mjeseca,ali ja se nadam da će sve bit dobro.strah me je priznajem svega.za sada se zna da se izvija i da je malo ukočen.i sama sebi se činim smotana za vježbe,ali eto tek smo krenili pa se ne smim obeshrabrivat....
nova sam tu

PostPostao/la nadicab » 24 ruj 2006, 17:09

evidentno je da ćete morati dosta vježbati zbog njegovog izvijanja i hipertonusa (tj ukočenost).
kako jede? što jede? Kako se vas dvoje nositie sa situacijom?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
nadicab
Prepečena plavuša

PostPostao/la Webmama » 24 ruj 2006, 17:33

nova, ajde se registriraj, bit ce ti lakse pratiti forum :juhu
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la Munjek » 09 pro 2006, 00:24

Ja malo kasno odgovaram, a izgleda da se nova izgubila - gdje si? Samo da kazem, moj D je isto imao otvoren foramen ovale - kontrola sa 7 mj je pokazala da je otvor gotovo vise i ne postoji i dr je rekao da to nije nikakav problem nego mozda estetski ( ;-) )i da mozemo na kontrolu s 1 g ali i da ne moramo. Sve u najboljem redu sto se toga tice.
Dakle, ima li novosti od nove?
Munjek
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la nowast » 04 sij 2007, 01:38

pozdrav svima.zao mi je sto nisam i cesce ovdje,ali evo ukratko o nama .mališ sada ima punih 6 mjeseci.svi su nalazi ok,redoviti smo na fizikalnoj.tu naravno kasni,ali su tamo svi jako zadovoljni sa njim.neuropedijatrica mi je isto dala komentar da joj je skroz dobar,zivahan i da ne bih na prvi pogled rekla da je nedonošče. :cool
a sad malo otome sto i kako jede.nakon odležanih mjesec dana na neonatologiji nije htio prihvatiti dojku ( ja sam se u međuvremenu izdajala i nosila mu mlijeko svakodnevno),a takvo moje izdojeno mlijeko jeo je do punih 5 mjeseci kada je moje tijelo ipak odbilo nastaviti davati mlijeka u njemu potrebnoj količinipa sam mu puna tuge smućkala prvi obrok adaptiranog dan prije punih 5 mjeseci.sad smo već uveli i voće,ovih dana postepeno povrće s kojim uopće nije oduševljen.ali se trudim!inače je već ima i ešerihiju'ali bez fibre,zatim anemiju,sad je krvna slika malo bolja,a Novu godinu smo dočekali uz bolnu upalu uha!Imate li i vi sličnih iskustava?Ja sam stekla dojam da moram stalno bit spremna na razne bakterije,infekcije,prehlade itd.By the way dobio je zeleno svijetlo za prvo cijepivo,a kada su vaši prvi put cijepljeni?Svima sve najbolje!
nowast
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la talibasi » 14 sij 2007, 22:37

nowast, moji bebaci su rođeni u 35.tjednu. prvi put su cijepljeni sa napunjenih sedam mjeseci i to s 3 u 1!

:3srca
slika
talibasi
Samo sam naišla
Samo sam naišla

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.