Sada je: 18 tra 2024, 03:55.

Zanima me...

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Zanima me...

PostPostao/la cvjetic » 26 pro 2006, 01:05

Nakon duuugo vremena eto mene ponovno s vama! :mah

Čitajući teme foruma došla sam na ideju da vas sve pitam

1. Da li znate što je radna terapija?
2. Da li imate iskustva i rezultate nakon provedenih intervencija radnih terapeuta?


Pozdrav! ;-)
cvjetic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 27
Pridružen/a: 05 pro 2006, 00:09

PostPostao/la nadicab » 26 pro 2006, 16:58

hm, dosta detaljno o radnoj terapiji imaš na stranicama Krapinskih toplica. Kvalitetna radna terapija je neophodna kod djece s poteškoćama i kod kojih sumnjamo da bi moglo biti teškoća (neurorizična djeca).
MI koristimo slovensko-englesku metodu FUNKCIONALNO UČENJE pomoću koje Denis:
- vježba finu motoriku šake
- vježba koordinaciju oko-ruka (njemu jako važno zbog problematike vida)
- vježba koncentraciju: bez problema ju drži i do sat i pol
- odobio je govor
- vježba svaukupnu posturu tijela
- uči kako učiti
- zna uparivati, sortirati itd.
Zahvaljujući tome, on na testovima inteligencije dobiva izvrsne rezultate :up
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la cvjetic » 26 pro 2006, 21:24

Ok!
Zanimalo me koliko ljudi/roditelja zna/čulo je ili ima dijete u radno-terapijskom procesu. :3srca

Da li ste vi išli negdje određeno na radnu terapiju? Ili sami prema uputama radite kod kuće? ;-)
cvjetic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 27
Pridružen/a: 05 pro 2006, 00:09

PostPostao/la OKA » 26 pro 2006, 21:34

Mi smo isli na demonstracije 1x tjedno na Goljak , a radili smo sami doma. :mah
Avatar
OKA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 03 svi 2005, 23:47

PostPostao/la cvjetic » 26 pro 2006, 21:58

I kak Vam je to išlo?
Da li Vam je to bilo dovoljno?
Ne znam točno o čemu se radi? (ali pretpostavljam neurorizično dijete? )
cvjetic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 27
Pridružen/a: 05 pro 2006, 00:09

PostPostao/la maja3 » 30 pro 2006, 22:39

Ja mislim da bi svakom djetetu dobro došlo nekoliko sati radne terapije čisto da ser ecimo nauči učiti. Jer to nije jedostavan proces tj da se nauči kvalitetno učiti.
Slažete se samnom?
Predvodnik stada bikova
Domagoj, Dora, Mislav su...
Avatar
maja3
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 385
Pridružen/a: 08 lip 2006, 22:20
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la OKA » 30 pro 2006, 23:39

cvjetic je napisao/la:I kak Vam je to išlo?
Da li Vam je to bilo dovoljno?
Ne znam točno o čemu se radi? (ali pretpostavljam neurorizično dijete? )


Cvjetic, kak nam je islo? Iskreno, bezveze... Ono sto su nam tamo pokazali (npr. pikanje onih cavlica) je bilo nesto sto smo mi doma sami oduvijek radili i usavrsili jos sa godinu dana starosti, a oni nam pokazivali sa 2. Crtanje lojtrica, spajanje kruzica... sve je to bilo nesto sto smo mi po onim radnim listovima prosli prije nego li su nam tamo i pokazali. Na kraju nisam vidjela smisao toga pa smo prestali ici, a i gledala sam da ga vodim sto manje po ustanovama (bila je zima) zbog raznih zaraza.
Radi se o Prader Willi sindromu ( u to doba izrazena hipotonija ). :bye
Avatar
OKA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 03 svi 2005, 23:47

Zanima me...

PostPostao/la cvjetic » 01 sij 2007, 16:21

Majo slazem se s tobom! ;-)

Aktivnost ucenja moze biti jedna od aktivnosti kroz koju radni terapeut moze provesti svoju intervenciju. I same znate koliko to ukljucuje stvari- od sjedenja, pisanja...do selekcije bitnih informacija, razumijevanje, memoriranje, slikovito, auditivno ili vizualno amcenje, misljenje....do pamcenja, mnemotehnika, paznje i jos puno psihosocijalnih fakora koji utjecu na samo ucenje...

Kod djece sa posebnim potrebama postoji jos puno dodatnih poteskoca- disleksija, disgrafija, kognicija,percepcija...
:3srca
cvjetic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 27
Pridružen/a: 05 pro 2006, 00:09

zanima me...

PostPostao/la cvjetic » 01 sij 2007, 16:31

Iv nadam se da je mali/veliki djecak sada dobro?! :mah

Ono sto bi svaki strucnjak bilo kojeg profila trebao- procijeniti trenutno stanje i u skladu sa trenutnim poteskocama savjetovati roditelja o radu s djetetom kod kuce...
Da li to ljudi rade?! Nemam pojma (neki da, neki ne). I bas zbog toga sto ti neki ne rade to kako bi trebalo neki roditelji dozive lose iskustvo i odustanu...

Zao mi je zbog vas :cry: i svih roditelja koji ne dobe odgovore na svoja pitanja :|

Ali, nadam se i znam da ipak postoji jako dobrih radnih terapeuta (od milja RT-ova) koji rade svoj posao savjesno, strucno i s puno ljubavi.
:3srca
cvjetic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 27
Pridružen/a: 05 pro 2006, 00:09

PostPostao/la korektor » 04 lis 2007, 23:39

Lijepi pozdrav

Radna terapija je zdravstvena struka kojoj je u centru pozornosti aktivnost koju dijete ili osoba provodi u svakodnevnopm životu! Radna terapija holistički gleda na čovjeka što znači da ako npr. postoji problem povećanog mišićnog tonusa u gornjim ekstremitetima neće djelovati isključivo na njih već preko nižih dijelova trupa i /ili donjih ekstremiteta sniziti mišićni tonus gornjih ekstremiteta. Radna terapija se zasniva na aktivnosti. Radni terapeuti su obučeni u područijma koja su usko povezana sa aktivnosti a to su:
kognicija - razumjevanje upotrebe materijala koje se koriste u aktivnosti npr.
motorika- mogućnosti da se aktivnost voljno provede
senzorika- osvještenost senzoričkih podražaja i odgovori na njih
psihološko područje- kakav je interes da se aktivnost proved (intrizična i ekstrizična motivacija)
socijalno područje- kakva je komunikacija tijekom provođenja aktivnosti, kada se ta aktivnost provodi, gdje, da li je prihvatljiva

Self menagment- kako se osoba organizira da bi mogla provesti aktivnost, kako se savladava ako su prisutni vanjski otežavajući faktori

Dakle radna terapija kao profesija obuhvaća dosta široko područje djelovanja
Ako želite više saznati o radnoj teraiji molim pogledajte slijedeće web stranice:
http://www.hurt.hr
http://www.zvu.hr
http://www.aota.org
http://www.cot.org.uk
http://www.zdts.si

Nadam se da će vam ovo biti dobar vodić u otkrivanje šikokog spektra djelovanja radne terapije.


:mah
korektor
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 04 lis 2007, 23:11
Lokacija: zagreb


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron