Sada je: 19 tra 2024, 22:40.

iskustva s jaslicama?

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

iskustva s jaslicama?

PostPostao/la Miki » 02 svi 2007, 12:12

Vrijeme je prijava u vrtiće i jaslice i ja sam mislila prijaviti Nelu i na jesen (imat će 18 mjeseci) tražiti rad na pola radnog vremena jer nas ovo moje ostajanje kod kuće financijski poprilično iscrpljuje

Jel još netko dao bebu nedonošće u jaslice? Kakva su iskustva?

U kontaktu s raznim beštijama je i sad jer je starija curka u vrtiću.

Teta čuvalica nam baš i nije opcija, jer mi se onda ni ne isplati vraćati na posao, a tražit bi je morala po oglasniku, a to mi se nimalo ne sviđa :dunno
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

PostPostao/la nadicab » 03 svi 2007, 13:40

mi smo krenuli s 3,3 godine u vrtić kada je ipak mogao kolko-tolko sjediti. Bio je još u peleni.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la Miki » 09 svi 2007, 10:51

:mah nadice

a kako je bilo s bolestima?
znam da je nedonoščad osjetljiva, ali i dok je kod kuće joj seka svašta donese :dunno

ma nemam pojma :dunno odlučili smo je prijaviti pa ćemo vidjeti kako će to funkcionirati

ako se odlučim na rad s pola radnog vremena, jel moram na novu komisiju ili mi vrijedi ovo rješenje koje imamo?

pretpostavljam da se negdje već pisalo o tome, ali jako sam malo na forumu ovih dana

pusa denisu :3srca
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

PostPostao/la nadicab » 10 svi 2007, 08:26

ako ti u rješenju kategorizacije piše da ostaješ doma, moraš otići svojoj soc. radnici po novo rješenje.
Ako ti piše pola radnog vremena, onda je sve OK.
Ja sam Denisa pokušavala tretirati kao i svoje ostalo 2 djece - bit će viroza, upala grla i to je meni sve normalno. Začuđujuće jest da uopće nije bio bolestan u mjeri koje sam ja očekivala. Znao je piti atb s periodom od 10 mjeseci :nana
S obzirom kakve sve nenormalne bakterije kruže po bolničkim čekaonicama gdje smo puno vremena provodili, ovo u jaslicama su zbilja bebe :mah
Davala sam mu sredstva za jačanje imuniteta i to je to.
Sretno :bye
Miki, kak ste vi? U kojoj fazi?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la Miki » 10 svi 2007, 10:54

Hvala :bye

Ma i ja tako nekako mislim, i ovako je stalno u kontaktu s kojekakvim beštijama, i vrtićkim i bolničkim pa...ma kako bude :dunno

Nela je počela skroz samostalno ustajati, bez ikakvog pridržavanja :drink i prehoda cijelu sobu :drink . Vani nije tako hrabra :mrgreen: i samo se drži za nas :cool . Lijepo se i spusti u četveronožni.

Još moramo proraditi na stražnjim obranama, nema ih uopće (dočeka se na glavu :roll: ) i još malo vježbamo iskorake jer ne radi puni iskorak pri ustajanju nego ostavi nogicu sa strane (ne dođe ispred, uh jesam ga objasnila :oops: )

Fina motorika joj je dosta dobra, lijepo prihvaća predmete -prilagodi šaku veličini predmeta (to je recimo stvar koju nikada nisam gledala kod Dore, a kod Nele mi je na ovo skrenuo pažnju neuropedijatar), pinceta hvat joj je dobar. Stavlja si sama žličicu u usta, ali naopako :mrgreen: , tako da sva hrana ispadne :mrgreen: i pomalo učimo piti na šalicu.

I psihologica je jako zadovoljna, po njoj je čak i napredna jer već stavlja kockicu na kockicu i umeće kružne oblike (to se očekuje s 15 mjeseci, a ona je na pregledu imala 14 ili čak tek 12 ako se gleda korigirano) :3srca

Na Goljak trenutno ne idemo, kad još malo bolje prohoda trebamo se javiti terapeutici (za nekih tjedan - dva), a krajem mjeseca idemo kod fizijatrice i logopeda, a još se trebamo naručiti na Srebrnjak da je cijelu pregledaju, uh već mi je žao kako će plakati.


I još par pitanja ;-)

Znam da mi socijalna radnica treba napisati novo rješenje, ali da li mi treba i nova komisija ili mi to važi ovo "staro" rješenje (u rješenju piše da na novu komisiju trebamo u ožujku 2008.)

Da li će biti problem ako vrtić nema i službeno skraćeni program, nego samo cjelodnevni (iako bi je ja ostavila tamo samo 4 sata, od 8 do 12, samo bi plaćala kao cjelodnevni ?). Ili bi mi ipak u vrtiću trebali dati neku potvrdu da nije na cjelodnevnom boravku? Da li je to uopće važno za rad na pola radnog vremena koliko dugo je ona u vrtiću (zapravo jaslicama).

Možda bezveze kompliciram :dunno

I kako kod rada na pola radnog vremena funkcionira bolovanje?

I što daješ Denisu za imunitet?

hehe ja sam uvijek puna pitanja :mrgreen: Stanojeviću sam prije otpusta sa neonatologije došla sa šalabahterom da nešto ne zaboravim :cool

A tebi i obitelji veelika pusa :3srca a Denisu odmah 10 komada :3srca
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

PostPostao/la nadicab » 10 svi 2007, 21:52

hmmm, to za komisiju ne znam, zbilja :dunno
Naš vrtić ima puno 10-satno vrijeme, ali mi smo sklopili poseban ugovor i u skladu s tim ugovorom je tajnica vrtića sama napisala molbu prema gradu za smanjenje cijene za 50% (kada je bio na 1 sat dnevno, bili smo oslobođeni plaćanja)
Dužina boravka u vrtiću preko 4 sata dnevno smanjuje invalidninu, a ako je ti nemaš, onda nema veze.
Ja njemu dajem ALoju od FLP-a (MM je distributer ;)) i tablete multivitamina ZOO i pčelinji sirup "Pčelica Maja". Ima izvrsnu krvnu sliku, nije slabokrvan :1
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la podocnjaci forever » 11 svi 2007, 16:14

...mi smo krenuli u jaslice s 13 mjeseci, u veljači... još nije hodao :)

...statistika kaže ovako: u prvih 6 mjeseci boravka u jaslicama bio je bolestan svaki mjesec po makar jedanput, što znači da je pola mjeseca bio u jaslicama, pola kod kuće...

...zatim smo u kolovozu pauzirali i od rujna je ponovno krenuo... od tada do, evo, svibnja, znači, punih devet mjeseci - bio je bolestan samo jedan, jedini put :up

...jednostavno, mora proći taj period boleština dok se organizam ne navikne

...prošle zime sam mu davala multivitamine Infant formula, ove zime ponovno, plus matičnu mliječ - mislim da je to izvrsna stvar... jer, njemu apsolutno nikada ne curi nos, ne šmrca, ništa...

...samo moraš pripremiti logistiku za te iznenaden dane kad se razboli i bude morao ostai kod kuće

:juhu
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

PostPostao/la Mima68 » 11 svi 2007, 22:04

Ne trebaš ići na novu komisiju nego samo obavjestiti socijalne radnike i poslodavce o promjeni, ali ne znam točno koliko unaprijed, pa je najbolje da nazoveš i pitaš svog socijalnog radnika. Čini mi se da se radi o mjesec dana.
Možete se i ti i muž zamijeniti na dopustu npr.
Moje osobno mišljenje - ne bih ju dala u jaslice ako vam nije zaista neizdrživo financijski.
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

PostPostao/la Miki » 23 svi 2007, 18:15

evo odlučili drugi umjesto mene :|

trebam se javiti početkom 2008. pa bi je trebali primiti od veljače ili ožujka, hm vidjet ćemo :dunno hoće li se zbilja naći onda mjesto za nju :dunno

tako ništa od mojih pola radnog vremena, ali nadam se i manjem broju posjeta pedijatrici :dunno

sve ima svoje pluseve i minuse :dunno
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.