Sada je: 19 tra 2024, 11:54.

Ima nas još

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Ima nas još

PostPostao/la pale » 28 svi 2007, 13:43

Pozdrav svima!

Moja curica rođena je u 34+5 tj trudnoće sa 2550g i 48 cm duga ( glavicom je pritiskala pupčanu vrpcu, pa su padali otkucaji srca bebe- rođena je jedne srijede hitnim carskim rezom :mah )

U inkubatoru je bila 5 dana, zadnja dva dana najviše zbog žutice. Nikakvih problema nije imala osim što joj je glavica bila izdužena i nogice kao u žabice, ali hvala Bogu sada je to ok.

Prva dva mjeseca je super napredovala, po kilogram mjesečno i sve mi se činilo super. Na zadnjoj kontroli sa tri mjeseca malo sam se zabrinula. Napredovala je samo 630 g :papica , slabije jede. Pedica kaže da ima nedužni šum srca, zaležanu glavicu, ne diže glavicu koliko bi trebala, okreće je češće na desno nego na lijevo ( na sve muke) i šakice su joj često stisnute ( ovo za šakice je kod pedice bilo stalno, kući sam promatrala, nije tako često , čak i spava otvorenih šakica). Pokazala mi je par vježbica i ja sam probala jedno tjedan dana vježbamo i vidim pomak što se tiće podizanja glavice, ali ona se nakon par minuta potrbuške rasplače tj više kenjka kao da joj ne odgovara takav položaj.

Još prije mjesec dana sam primjetila da se izvija prema nazad u luku ( sada je to rijetko i samo kod buđenja tj rastezanja. Spomenula sam to pedici, ali ona nam je rekla da super napreduje i da se ne zabrinjavam.

Što se tiće ne dizanja glavice isto nam je rekla da ne bi trebalo biti problema, da netko podiže više glavicu tjedan prije, netko tjedan kasnije. Samo je napomenula da je još malo tvrda i da s njom treba vježbati :dunno

Sad ja svašta vidim pa sam primjetila da kad spava na leđima često se prene i raširi ručice i nožice skroz i tako par puta u toku spavanja. Ne znam zašto, ali i toga me je strah. Da li je to normalno? Da li bi trebala inzistirati na pretragama, dr. kaže da je uzv mozga koji su joj napravili u bolnici dovoljan, da je nalaz uredan i da ona po njoj normalno napreduje. Ja bi još nečije mišljenje jer se bojim da kasnije ne bude kasno, a glupo mi je forsirati ako ona tvrdi da je sve to normalno...
Što napraviti?
Avatar
pale
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 tra 2007, 09:43

Re: Ima nas još

PostPostao/la ninach » 28 svi 2007, 13:48

pale je napisao/la:kad spava na leđima često se prene i raširi ručice i nožice skroz i tako par puta u toku spavanja. Ne znam zašto, ali i toga me je strah. Da li je to normalno?.


nemam iskustva s nedonoščadi, ali moj malac ti je isto to radio, a bome i svi drugi koje sam vidjela. ne brini to je normalan refleks koje bebači imaju
Avatar
ninach
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 43
Pridružen/a: 16 sij 2004, 23:48

PostPostao/la pale » 28 svi 2007, 13:57

Ninach, hvala na odgovoru.
Barem mi je jedna briga manje :mrgreen: , valjda sada pušem i na hladno
Avatar
pale
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 tra 2007, 09:43

PostPostao/la Mima68 » 28 svi 2007, 16:47

Trebate na pregled fizijatru i na razvojnu gimnastiku.
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

PostPostao/la Zira » 28 svi 2007, 17:05

ja bi tražila uputnicu za neuropedijatra i eeg, te za fizijatra. obavezno. ništa ne bi prepustila slučaju. tj. već sutra bi se naručila kod gore spomenutih liječnika jer se dugo čeka. sretno! :mah
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

PostPostao/la pale » 28 svi 2007, 17:28

Ma ne želim ni ja ništa prepustiti slučaju zato i pitam vas iskusnije za savjet s obzirom da mi je dr na pregledu sa dva mjeseca kada sam je pitala treba li moje dijete neke pretrage s obzirom da je nedonošće ona je rekla da po njoj mom dijetetu ne treba neuropedijatar da je sve ok sa neurološke strane, da se normalno razvija. S obzirom da joj je otac neuropedijatar i čula sam da ona kreće na istu tu specijalizaciju umirila me barem do sada, sada već ozbiljno razmišljam da INZISTIRAM na uputnicama samo još ne znam da li da čekam sistematski ili da odem čim prije
Avatar
pale
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 tra 2007, 09:43

PostPostao/la NERVČIK » 28 svi 2007, 18:22

Pozdrav!
I moj malac je rođen s 34 i sličnom kilažom, po meni se ti lijepo naruči sad za to ti ne treba pedica, jer i ovako se dugo čekaš a uputnice donesi na pregled. I MOJ JE držao0 glavicu više na jednu stranu ali zato jer mu je cijela jedna strana bila mekana odnosno hipotona i potrbuške ju nije odizao pa nam se i vježbica sastojala u tome da bude potrbuške makar kenjka jer tako jača leđne mišićei to se sve počelo primječivati sa tri mjeseca do onda je bio super.Ovo što si nabrojala su za sada sitnice i nema mjesta panici ali fizijatar i neuropedijatar obavezni za svu nedonoščad po mom mišljenju.
NERVČIK
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 03 stu 2006, 16:35

PostPostao/la eli » 28 svi 2007, 19:09

ako se ne varam, morov refleks bi trebao nestati negdje sa dva mjeseca. provjeri u knjižici "sretna beba".
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PostPostao/la nadicab » 29 svi 2007, 09:27

hmmm, da odamh krenem na konkretno - dosta toga što si navela mi se ne sviđa: držanje glavice, "pretvrda" beba znači hipertonus ...
Nemrem vjerovati da te nisu odmah poslali na Goljak i kod neuoropedijatra :ne
Ja bih izvadila uputnice za Goljak i neuropedijatra, naručila se kod njih, a u međuvremenu otišla privatno kod dr Sabola.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la pale » 29 svi 2007, 09:40

Živim u Zadru, valjda postoji neki dobar dr i ovdje :dunno
Avatar
pale
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 tra 2007, 09:43

PostPostao/la enci » 30 svi 2007, 23:34

I ja bih pokupila sve uputnice i krenula po doktorima. Da smiriš sebe, ako je ok to bolje, ako nešto i nije, sve se ispravlja vježbama. N. je rođena sa 34 tj, ali smo preventivno bili kod neuropedijatra, fizijatra, na UZV mozga i EEG. Išli smoo na UZV ponovo iako je onaj u rodilištu bio ok. Unatoč tome što su mi svi potvrdili da je s bebačicom sve ok i da je motorički u širim granicama za dob a neurološki i psihološki čak i naprednija, ja sam na svaku sitnicu reagirala i stalno se pitala da li kasni, da li je sve ok... Ne znam šta bi bilo da nisamo obavili sve te silne doktore...
enci
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 25 vel 2007, 00:46
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la enci » 30 svi 2007, 23:36

E i zaboravila sam... N. je imala zaležanu glavicu ali ja sam to riješila tako da sam je okretala uvijek na suprotan bok, glavica je sada kao jabuka :3srca
enci
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 25 vel 2007, 00:46
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la pale » 26 lip 2007, 11:27

Bili smo kod neuropedijatra i kaze on nama da je nalay iyvrstan i da ne treba nista dalje :juhu
Avatar
pale
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 tra 2007, 09:43

PostPostao/la astrid » 26 lip 2007, 12:34

:up :up
Avatar
astrid
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 06 tra 2007, 19:01


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.