Sada je: 04 svi 2024, 09:18.

evo i nas

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

evo i nas

PostPostao/la buca » 02 lip 2007, 01:16

i opet kazem voljela bih da smo vas ranije nasli, al nije ni sad kasno

djordje je rodjen 34+2 (iz 3 pokusaja :mrgreen:) 2 puta mi je za ustavljen porod i na kraju pukao vodenjak sto ja cijela dva dana nisam shvatila :cry: , bio je okrenut na zadak, sta su dr htjeli ne znam, ali nakon 7h u jednoj i 10h u drugoj bolnici, zaglavio se, apgar 1/3/7 .. al nakon ozivljavanja je samostalano disao, 2 dana je bio u inkubatoru pa su ga izvadili, pa vratili jer je dobio zuticu, pa poslije 2 dana izvadilia, pa 7 dan imao krvarenje na mozgu, i to je dobro proslo, 13 dan smo izasli iz bolnice, a 15 se vratili jer je izgubio na kilazi, pa smo bili jos 7 dana, pokusavajuci ga nauciti da barem na flasicu jede.. i uspjeli smo ..
sa mjesec dana poceo je kakiti jednom dnevno, pa svaki drugi dan, pa sa 2 mj je kakio 1 sedmicno zelenu stolicu, al su dr smatrali da je to uredu jer je dobijao na tezini, sa 2,5mj poceo povracati pa im je i to bilo uredu jer i dalje ne gubi na kilazi, sa 3,5 mj vec je povracao skoro svaki obrok i prestao dobijati grame, a sa 4 mj je povracao svaki obrok i poceo rapidno gubiti na masi.. al su nas dr maksimalno zavlacili .. na kraju nazovem kbc banjaluka i trazim dezurnog hirurga i kada sam mu rekla sta se desava rekao da odmah dodjem i bez uputnice i ispostavilo se da je imao pilorostenozu operisan sa 4,5 mj .. sa 3 mj je imao 5,2 kg a na dan operacije 3,5 kg .. grrrr.. al dobro.. nakon 21 dan sa 5 mj imao je 4,8kg

e kontrolisuci stomacic poslije operacija otkriju da ima i VUR .. prosirenje sabirnih kanalica na oba bubrega, al na lijevom izrazenije.. srecom nije potreban operativni zahvat.. samo kontrolisemo urino kulturu..

i mislim da je normalno da ima herniju :cry:

naravno isli smo na uzv glave do 7mj, eeg 2 nisu bila uredna pa 3 sa 7mj je uredan, i fizijatru na vjezbe.. hypertonican je bio .. ALI VISE NIJE :nana

uz sve vjezbe nije propuzao, sa 6 mj je poceo samostalno sjediti sa 7 dizati se na noge, sa 9 se poceo sam dizati, sa 9,5 hodati uz namjestaj i ogradicu .. i sa 10 je naucio silaziti s kreveta na noge.. i onda je pao s kreveta i prestao sve to raditi, pa se polako oslobadjao straha i sam od sebe propuzao..

a ja se raspisala.. nadam se da ne davim.. i jos da kazem djordje je jedna vesela beba, uvijek nasmijan.. i dok je povracao stalno se smijao pa su govorili nije njemu nista vidis da je veseo .. :roll:
Avatar
buca
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 02 lip 2007, 00:06
Lokacija: kozarska dubica

PostPostao/la Zira » 02 lip 2007, 10:06

pozdrav malom borcu! ubrzo će zaboraviti nesretan pad u krenuti u nove pobjede!
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

PostPostao/la luda klompa » 02 lip 2007, 22:19

Pozdrav i od nas, mališa je pravi :3srca
Katja i Jan 01.02.2006.
+Una 01.02.2006.
Avatar
luda klompa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 25 stu 2006, 12:05

PostPostao/la melibeli » 03 lip 2007, 20:19

Mome Đorđu šaljem veliki :3srca :3srca :3srca :3srca
slika
Avatar
melibeli
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 31 svi 2007, 22:54
Lokacija: ZADAR

PostPostao/la nadicab » 04 lip 2007, 08:51

to se zove borac :1
A i roditeljima :klanja, trebalo je to sve izdržati :hug
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.