Sada je: 12 svi 2024, 18:39.

mi smo novi

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

mi smo novi

PostPostao/la malena beba » 28 kol 2007, 08:50

bok, svima, kao sto kaze naslov, mi smo novi. mama sam (drugi put!!) djecaka koji je rodjen 22 dana prerano po datumu termina, po pedijatrici koja ga je prvi put pregledala i do 5 tjedana prerano. Imao je samo 2 kg i bio 44 cm dug. 13 dana proveo u inkubatoru, 23 dan dosao kuci... obavljamo sve pretrage: neuropedijatar, fizijatar, okulist, eeg, uzv mozga svaki mjesec-dva. sve u redu osim sto ima hipertonus, idemo na vjezbice od 3. mj. sad je pauza, uskoro idemo opet. meni se sad cini ok, poceo je zadrzavat igracke, prebacivat ih iz ruke u ruke, poceo je drzat bocicu sam, odize se od podloge kada je na ledjima ali jos ne sjedi, otvara rucice (prije su uvijek bile stisnute), prije nikako nije mogao izvuci desnu ruku kad bi se okrenuo na trbuh, sad moze i to... pisem poceo jer se sve to dogodilo u zadnjih misec dana... sa nestrpljenjem ocekujem iduci pregled i pocetak vjezbica. jos mu nije najmiliji polozaj na trbuhu ali se sam okrece u taj polozaj vise puta dnevno i po vise puta uzastopno... nekad izdrzi par minuta, nekad duze, kao da puze unazad (jeli to stvarno puzanje unazad?)... jucer je pokusao krenuti unaprijed pa je skoro razbio glavu od parket :( dajte malo mame cija su djeca imala ili imaju hipertonus svoja iskustva!! i ostale, cija su djeca na vrijeme rodjena...
ja znan jednu jedinu mamu, djete rod. sa tocno 7 mj (u dan!!) isli na vjezbice dok nije prohodao (god i 3 mj) i sve 5. bili kod dr.jukice rekla da ne moramo vise dolazi da je zadovoljna s onim sto nam je rekla fizijatrica u biokovci (di idemo na vjezbice) - jeli to dobro?
sad ima 7 mj i koji dan... bi li jos sta trebao moci napraviti za ovu dob??
uskoro idemo opet kod dr.resic (privatno jer kao termin u bolnici imaju tek oko n.godine :shock: jos se nismo cijepili jer je tako ona preporucila... toliko za sada, cekaju me moja 4 lipa oka....
malena beba
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 23 kol 2007, 22:42
Lokacija: negdje u dalmaciji

PostPostao/la nadicab » 28 kol 2007, 09:44

:bye :bye
Kako opisuješ, sve izgleda OK. Za te doktorice sam u med. krugovima čula pohvale.
Ono što bi još trebalo odraditi jest: radni terapeut i ev. logoped (ne znam kako mu ide hranjenje), ali to tek nakon 1. rođ.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la Miki » 28 kol 2007, 18:20

nemam sad puno vremena za pisanje :oops:

N. je hipertona, sad ima 18 mjeseci (korigirano bi bilo 16) ;-) hoda, priča, ma svašta, ne bi se na prvi pogled reklo da je bilo problema

ako ti se da, virni na našu priču na

http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=27195

http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=30097


i pitaj sve što te zanima

:juhu :juhu
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2168
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

PostPostao/la malena beba » 28 kol 2007, 21:38

nadicab je napisao/la::bye :bye
(ne znam kako mu ide hranjenje.


za sada odlicno, na zlicu ja naravno, bocicu sam drzi
malena beba
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 23 kol 2007, 22:42
Lokacija: negdje u dalmaciji

PostPostao/la luda klompa » 23 ruj 2007, 22:03

Pozdrav i od nas, evo mi smo bili hipertoni, rođeni sa 32+3 tjedna. Znaci dosta prerano, ali prevladali smo uspjesno sve, vjezbali smo redovito svaki dan s njima i Katja je prohodala sa 12 mjeseci korigirano 10, a Jan sa 14,5 mjeseci, korigirano 12,5mjeseci. Nakon sto su prohodali vise nismo morali na vjezbice, jos jedino redovito provjeravamo okice. Puno pusa :3srca
Katja i Jan 01.02.2006.
+Una 01.02.2006.
Avatar
luda klompa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 25 stu 2006, 12:05


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.