Sada je: 29 ožu 2020, 05:27.

hemihipertrofija

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

hemihipertrofija

PostPostao/la Garfy » 30 tra 2008, 07:59

Cure, mi smo danas bili na UZV mozga i to nam je 3. po redu. Do sada je sve bilo super, međutim danas mi kažu da kod Klare postoji sumnja u asimetriju (hemihipertrofija) i da moramo obaviti CT glave. Na moje pitanje šta to znači rekli su mi da može značiti svašta a i ne mora ništa. Nakon toga smo bili u naše fizijatrice koja s njom vježba već mjesecima i ona kaže da ne vidi nikakvu asimetriju i da će vjerovatno biti sve u redu. Pedijatrica isto kaže da ne mora to biti ništa ali ja sam prestravljena.
Zna li netko što to znači i imate li iskustva s tim?

Inače, Klara je blizanka rođena sa 32+4, težine 1800g. Sada ima 6 mj do sada je sve bilo u redu. Kod seke je sve super.
K & K rođ. 22.10.2007.god.
Garfy
Samo sam naišla
Samo sam naišla

Re: hemihipertrofija

PostPostao/la Miki » 06 svi 2008, 09:58

Nemam iskustva s tim i ne znam što je to :dunno , pa samo podižem da ne misliš da te ignoriramo :hug .
Vibram da sve bude OK
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Miki
Samsungova kuharica

PostPostao/la larailea » 06 svi 2008, 15:19

nasa lara je sa 6 mjeseci imala puno deblju desnu stranu bedra od lijeve i ko za inat na njoj Cafe au lait pjegu 3 x 3,5 cm. kako smo radi hipotomije odlazili redovito na golja, lara je bila sitna, neuropedijatrica je postavila dijagnozu hemihipertrofije i poslala nas na milijon pretraga. pedijatrica nas je odmah razuvjerila da to sigurno nece biti nista al nama nije bilo svejedno. da skratim pricu, nakon silnih pregleda, nista se nije dogodilo, dijagnoza hemihipertrofije nikad nije dokazana a lara sad ima 2,5 godine
nama je pedijatrica to objasnila kao "bolest" u kojoj se jedan dio tijela (mozga) razvija a drugi ne nego zaostaje u rastu. kako lara i sad s 2,7 godina ima 11 mislim da je njihova insinuacija da je dijete mrsavo, slabo i sicusno pa da ima hemihipertrofiju, bila nepotrebna
LEA 8. 10. 2004.
LARA 24. 9. 2005.
larailea
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la Garfy » 09 svi 2008, 21:34

larailea je napisao/la:nasa lara je sa 6 mjeseci imala puno deblju desnu stranu bedra od lijeve i ko za inat na njoj Cafe au lait pjegu 3 x 3,5 cm. kako smo radi hipotomije odlazili redovito na golja, lara je bila sitna, neuropedijatrica je postavila dijagnozu hemihipertrofije i poslala nas na milijon pretraga. pedijatrica nas je odmah razuvjerila da to sigurno nece biti nista al nama nije bilo svejedno. da skratim pricu, nakon silnih pregleda, nista se nije dogodilo, dijagnoza hemihipertrofije nikad nije dokazana a lara sad ima 2,5 godine
nama je pedijatrica to objasnila kao "bolest" u kojoj se jedan dio tijela (mozga) razvija a drugi ne nego zaostaje u rastu. kako lara i sad s 2,7 godina ima 11 mislim da je njihova insinuacija da je dijete mrsavo, slabo i sicusno pa da ima hemihipertrofiju, bila nepotrebna

Napokon e netko javio. Već sam pomislila da smo jedini. Kod nas je obrnuto. Njoj uzv i CT mozga pokazuju hemihipertrofiju ali se ona nigdje drugo ne vidi. Cijelo tijelo je savršeno simetrično. Svi govore da ne brinemo, da ne mora biti ništa ali ipak smo mi koma... Navodno kod te dijagnoze razlika će cijeli život biti ista kao sada, ona se ne povećava nego se dvije strane stalno razvijaju, samo jedna sporije. Kod nje bi to značilo da se razlika neće nikad primjećivat. Danas mi doktorica na CT-u kaže da imaju stotine takvih slučajeva i da se u većini sragi Bog pobrine da se sve izjednači kako se dijete razvija.

Koje ste sve pretrage radili?
K & K rođ. 22.10.2007.god.
Garfy
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la larailea » 10 svi 2008, 11:13

radili smo ct, eeg, ekg i uzv srca, gastroenterologa, dermatologa, okulistu.. sve valjda cega su se sjetili

vjerujem da ste zabrinuti, i mi smo bili, ali na kraju nis od cijele price. jos mi je to cak i na neki nacin pomoglo jer sam radi te bolesti trazila produljenje porodiljnog i dobila rjesenje na godinu dana tako da sam bila doma s njom 2 godine
LEA 8. 10. 2004.
LARA 24. 9. 2005.
larailea
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la cedrina » 12 lis 2011, 16:09

moja blizanka je rođena 30.05.1999 ,rođena sa 36 tjedana, težina 2580g, sada ima dakle 12g i nešto više, ona je Gemini II, rođena sa rascjepom usne i nepca, danas joj je dijagnosticirana hemihipertrofija, koja je kralježnicu na desno nakrivila 10stupnjeva, potaklo me da se javim jer mislim da to ima veze sa blizancima koji su manje porođajnje težine jer im je drugi uzimao više hrane, moja druga djevijčica je potpuno zdrava, uvijek. Hemihipertrofija se dakle javlja u pubertetu, blaga je i mora se pratiti, dijete je prvo iamlo jak potres mozga u prometnoj 2010, a potom je naglo izraslo prošle godine i tada se pojavila Hemihipertrofija, pubertet je u početku, menstruaciju nije dobila tako da liječnici sve promjene prognoziraju da će trajati do kraja puberteta. daj Bože da dijagnoza bude pogrešna
cedrina
Samo sam naišla
Samo sam naišla

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.