Sada je: 05 svi 2024, 01:49.

Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la pokahontas » 22 sij 2010, 18:57

:joy :joy
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 24 sij 2010, 00:55

Neki dan sam saznala da možda imamo pravo na cipelice uz uputnicu... Cipelice se rade po mjeri, kod Valeka, ne plaćaju se ništa, a frendica koja je već radila takve veli da je vidjela cijenu: njene su koštale 1400,00 kn !!!
Ne budi lijena, pitala jutros Zoranu što misli... a ona će: pa mislim da vama neće trebati (jupiiiii, koliko god bih se voljela "ogrepsti" :roll )
Pokahontas, ti se raspitaj, možda vi imate pravo, s obzirom da si za cipelice dobila preporuku od fizijatra (ak ja nisam nekaj krivo skontala :oops: )...
Uglavnom, danas je opet Zoranu šarmirao, jurcao po sobi, pentrao se i spuštao s prepreka... Malo treba pripaziti na iskorak, iako radi pravilno, trebam ga zaustavljati u visokom klečećem položaju da ojača kukove i to je to...
Počeo je danas doma hoduckati uz kauč... Eh, još malo, pa ćemo osvajati susjedstvo... a onda - čuvaj se svijete,stiže Luka :faca !!!
Klopao je juhicu... home made :kima Presladak je kad mulja hranu u ustima (zakaj me to nije fasciniralo s Martinom :conf ), a njemu se to očito sviđa... i tak... uživamo
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 26 sij 2010, 09:55

Jako je lijepo citati kako napredujete.Jedva cekamo prve samostalne korake i sliku mame kako trci da ga uhvati ;)
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Zrinkica » 26 sij 2010, 12:52

Braaavo za Luku!Sada će tek mama imati posla, jurit za mališem po kući. Zabava tek počinje!
Zrinkica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 08 vel 2009, 18:50

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 28 sij 2010, 12:38

Opet kod tete Zorane... Nakon što smo se dobro nasmijale iz mog djeteta :D, rekla mi je da nas ne treba gledat svaki tjedan, nego se vidimo za dva tjedna ... :dada
Luka sve radi školski. Puzanje sve bolje, sve više diže guzu, iako to još nije posve visoko četveronožno, ali nema razloga ispravljati. Klečanje - slab je u trbušnim mišićima pa se šverca i naslanja trup na podlogu pred kojom kleči, pa ga trebam zadržavati u klečećem položaju malo udaljenog od prepreke, da ojača, ali bez forsiranja. Dosta brzo ustaje iz klečećeg, i faze mu se preklapaju (puzanje-stajanje-hodanje). Iskorak - školski, ne treba facilitacija, samo paziti da i dalje radi kako treba. Stajanje - nesiguran je, noge su mu gumene, malo izvrće stopala na unutarnji rub, ali ne prelazi u patologiju i mogu ga pustiti da stoji, samo bez forsiranja... Uglavnom, sve je super. :joy
Što se kilaže i prehrane tiče, vrtimo se oko sedmice (7 kg), jede kašasto, voli gristi kruh, pa nešto i proguta, a kašice s komadićima hrane su tak-tak :/ . Sad smo na pet obroka žlicom na dan, povećava dozu (oko 100-120 ml po obroku), i sisa 2-3 puta danju i 2-3 puta noću.
U veljači imamo naručene preglede kod neuropedijatra, fizijatra, a radimo i abr i vep. EEG smo napravili, uskoro bi trebali biti i rezultati.
Priča, guguće, glasa se, počeo je jasno govoriti mama, tata, deda, a vidim da razumije kad ga pitam nešto (di je seka - to obavezno izmami na lice osmjeh od uha do uha i pogled prema njoj). Obožava je, grli je, plazi po njoj, čak je i "ljubi" (balavi po njoj), a i ona njega voli, i zbog toga sam presretna :srca
Rekla mi je Zorana da ima začuđujuće dobru koncentraciju, s obzirom da je nedonošče, jer oni obično od silnih stimulacija i vježbi postanu mali "nemirci" (čak i hiperaktivci), dok Luka dugo promatra jednu stvar, dugo se igra s jednom igračkom i sl...
Toliko za sad, dečko se buni što ga dugo zanemarujem, treba vježbati klečanje i ustajanje :sumo
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 28 sij 2010, 13:08

Evo.... napokon. Sve me sram (jer se dugo nismo oglasili) čitajući o bolničkom prijatelju i njegovom fantastičnom napretku. :kiss Jako mi je drago za vas. Samo tako nastavite... Trenutno je vrijeme takvo da se i ne isplati ići van, ali vi ste se ionako tempirali na proljetno trčanje po parkovima. ;)

Šta da mi napišemo. Mi se totalno opustili. :oops:
Već dugo nešto konstruktivno ne vježbamo iako svaka dva tjedna idemo u Krapinske. :mrgreen Stvari idu svojim tokom. Čekamo da se pusti od ormara. Za sada se samostalno prebaci korak do dva od ormara do ormara... Kad se pustimo moramo se ići pokazati i našoj teti Sanji. Može se ustat na mjestu - iskorakom. I onda stoji nasred sobe.Toliko je stabilan. Pa nastavi četveronoške.
Uredno se šeće sa pridržavanjem pod pazuhe. Stoji stabilno, rotira, uzima predmate s poda, čučeći, pa ustaje... Gura guralicu.... ili stolce po čekaoni kod doktora. Ili kamion...
Od zadnjih stvari koje voli - loptamo se. Zna baciti i uhvatiti loptu - sjedećki. Lijepo digne loptu iznad glave i većinom ju pusti u dobrom smjeru. Voli se igrati lovice. Učimo i voli ubacivati predmete raznih oblika kroz otvore. Ja još pomažem, ali ponekad i pogodi pravi oblik kroz pravu rupu.
Hranjenje... preskočili smo fazu kašasto sa komadićima.Bljuvitis akutitis. Prešli smo na krutu hranu, pa sad imamo kombinaciju kašasto + kruto. Evo jutros doručkovao kruh i putar, i sir uz to.... Malo potpomognuto keksolinom. :roll Naravno da se hrani sam sa krutom hranom, a ja čistim svinjac. Ima oko 8,5 kg.

Šta ostalo... Veljača nam je krcata sa jedno 4-5 kojekakvih pregleda... al ko broji. :loce

Eto... sad ćemo u šetnju s pesima... jednom tjedno idemo na bazen. Obožava vodu i plivanje. Imamo par vježbica u bazenu. U vodi još nije 100% slobodan na leđima, ali na prsima je potpuno slobodan uz minimalno pridržavanje pod prsima i radi s nogicama i šprica rukama... Tražimo nabavit onu "cijev" za plivanje... eto.... toliko od nas :1
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la pokahontas » 28 sij 2010, 13:43

Mali Vrag, baš sam mislila na vas kad sam čitala zadnji Lukin post :) Trenutno prolazimo i mi kroz istu fazu, napravimo do 5-6 koraka na relaciji ormar-kauč-mi, ali se ne dižemo samostalno ako se nemamo za što uhvatiti. Šta se vježbica tiče, i mi se skroz opustili, mene polako lovi grižnja savjest da bi ipak nešto trebali (tete su nam na seminaru a ne idemo na vježbice do trećeg mjeseca), toliko sam se naviknula na taj režim, da mi svako jutro nešto fali :mrgreen :mrgreen Sada se uglavnom sve svodi na igru i hodanje po stanu...
Luka, svaka čast na ustrajnom dojenju, mi smo izbacili noćna hranjenja i čini mi se da sad štekamo sa onih peporučenih 500 ml mlijeka dnevno. Ali se tješim da smo ispod još daleko ispod standardnog jednogodišnjeg dijeteta pa možemo štekati bar šta se tiče statistike.

MI od krute hrane najviše papamo kruh, o svinjcu oko stola da ne pričam :roll Najgore mi je kad odnekud iščupa sa poda kruh za koji se nadam da je od današnjeg dana... :oops: Srećom svoje oduševljenje naglas prokomentira sa am am pa sitgnemo intervenirati ako je u pitanju nešto krive boje... :dj Sada obožavamo jesti, čim se približim kuhinji dobije napadaj gladi (mada količinski još malo jedemo), ali smo zamzili spavanje! Da li i vaši klinci prolaze tu fazu sada kada su više pokretni? Ne možemo je legnuti a da ne skoči, a čim konačno zaklopi okice se sjeti da bi ipak mogla još malo divljati... :drink
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 05 vel 2010, 10:53

Evo da prijavimo prve samostalne bosonoge korake duže od "fliper" metode od ormara do stolice. Mobitel je zakon motivacija.. još ako svijetli... :roll
Zvanično - prohodali smo (sa punih 8,5kg, 16,5 mjeseci, korigiranih 13).
Drugi tjedan se idemo pokazat i pohvalit našoj fizio-Sanji.

:kiss svima.
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nina » 05 vel 2010, 13:34

:joy
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 06 vel 2010, 11:20

mali vrag je napisao/la:
Zvanično - prohodali smo (sa punih 8,5kg, 16,5 mjeseci, korigiranih 13).
.

Prekrasne vjesti,bas sam srecna zbog Vas.Znam kako je izgledalo nase veselje kad je Mia onako majusna prohodala :lol
Poljubac od nas brzom gonzalesu :zivili :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 21 vel 2010, 11:40

Evo malo novosti...
Vagali smo se kod pedijatra, imao je 7,120 kg. Dužina 72 (jaaaako rastegnut).
Bili smo i kod neuropedijatrice. Žena je skoro opala na dupe kad ga je vidjela. Naime, zadnji put smo kod nje bili taman pred odlazak na Srebrnjak, Luka se držao ko krpena lutka. Nije se htio ni okrenuti s leđa na trbuh. Ovaj put je pokazao cijeli repertoar. S leđa se hitro prebacio na trbuh, poskočio na sve 4 i odgmizao prek stola. Kad ga je napokon uhvatila, lijepo je sjeo s rukama ispred sebe, malo s njom popričao i krenuo dalje. Onda mu je razmotala mali tepih na podu, pa je pokazao puzanje, gmizanje, pivotiranje, sjedenje, pa je dopuzao do mene, napravio iskorak (uredan, školski), ustao, visokim dohvatom uzeo mi igračku (uz priču i smijeh), prošetao uz stolice, sjeo i opet malo puzao.
Rekla je da nas želi vidjeti za tri mjeseca, jer bi do tad trebao sam hodati, i da je to to kaj se nje tiče. U nalazu :Luka je jako lijepo napredovao...
Taaaako. Doma radimo s kockicama (za sad samo izbacuje iz kantice i gleda kako ja vraćam, još ga nije primila želja za pospremanjem), slažemo kolutove na stalak (isti princip - ja slažem, on baca), igramo se guralicom (plazi po njoj, još ne hoda s njom, niti ga ne potičem). Opet ga je primila faza da neće jesti, ali i Tina mi je takva, a tete u vrtiću vele da su i ostali klinci u grupi u štrajku. Valjda zbog ovog vremena, svima već dosta zime...
Toliko za sad, mile moje...
Ljubite dječicu :kiss
Zadnja izmjena: Luka,25 tjedana; 22 vel 2010, 21:30; ukupno mijenjano 1 put/a.
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nevenera » 21 vel 2010, 19:45

super!!!! pokazao se u najboljem izdanju! :joy
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Sreca najveca » 21 vel 2010, 23:10

nisam vas vec jako dugo citala i sad citam i presretna sam zbog vas - stvarno ste super napredovali :joy :joy :joy

velika :kiss Luki
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 22 vel 2010, 11:47

vauuuuuuuuuuuuuuu :joy :joy :joy :joy
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Miki » 22 vel 2010, 11:47

super super :joy :joy
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 03 ožu 2010, 16:59

Bili i kod fizijatrice... Nažalost, dr Grubić je dosta zauzeta na Goljaku, pa na preglede naručuje vikendom i u popodnevnim terminima, tako da smo na pregled došli navečer, i Luka je bio poprilično neurozan i umoran :( . Ipak, pokazao je sve što zna, i dr je jako zadovoljna s njim, veli samo da ga sad trebam forsirati u četveronožnom puzanju, da tako što bolje ojača kukove i ruke, kad počne stvarno hodati da to odmah bude ispravno.
A prehrana... frajer voli špinat s puno češnjaka, domaća pizza je super (sve s gljivama, šunkom, kulenom, kečapom i brdom sireva), domaće kiflice i slično su oblizeke, a danas je kušao (čitaj: najeo se ko prase) punjene palačinke sa šunkom i sirom prelivene vrhnjem i zapečene u pećnici. Kruh je obavezan uz kašice, a kupila sam obroke u DM-u i sad to moramo potrošiti.
Jedan dan sam radila grah, kad ga je nanjušio nije htio ni pogledati kašicu, nego je cvilio i skakao dok nije dobio svoju porciju :roll (doduše, grah je bio laaaaagan - kuhan u tri vode - prve dvije sam bacila, i stavila sam kima, a njemu sam još vode dodala da razrijedim...) Eto, ja bez veze kupujem kašice, trebala sam još lani zveknut tanjur graha pred njega, svi problemi bi bili riješeni... Rred cike red graha :lol
Kreće nam peti zub...
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 03 ožu 2010, 17:24

ženo, ma koji je užitak čitati tvoje postove :srca
a kada se sjetim prvih :mrgreen
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 21 tra 2010, 15:49

Drage moje, dugo nas nije bilo, jer jurcamo po kući i sve više i vani :D
Nemam baš nekih novosti... Luka još ne hoda samostalno, mislim da sam danas saznala i glavni razlog tome. Bili smo na Rebru, u strabološkoj.
Luka ima na oba oka dioptriju -5.5... i to mi jako teško pada. Ja se već 24 godine navlačim s nešto većom doptrijom (što s naočalama što s lećama), a sad će i on :( . Najgore mi je što sam ja počela puno kasnije, i s mrvičastom dioptrijom, od samo -0.25, a dogurala sam u cca 8 godina do -7.5... bojim se kako će to biti kod njega.
Dobili smo recept za naočalice, ovih dana bi trebali potvrditi na socijalnom pa u potragu...
Mame djece koja nose naočale, kuda da idemo? Dr mi je preporučila Monokl, ali znam da imaju nabrijane cijene, i ako mogu nabaviti jednako kvalitetnu stvar po nižoj cijeni, ne bih s njima poslovala...
Loša vijest je i to da ne može na lasersku korekciju vida prije 18 godina, kad znatno usporava rast i razvoj.
Dobra vijest je da već ujesen imamo termin za pregled za leće, pa ćemo možda već ove godine početi s tim treningom.
Ja leće nosim već 16 godina, i svo to vrijeme mi je dioptrija jednaka, čak je nešto bolje na jednom oku :dada
Nadice, kad je Denis počeo nositi naočalice? I kako vam je išlo privikavanje i sve ostalo?
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la IINA » 22 tra 2010, 12:24

Pogledaj u Ghetaldusu u sklopu Klaićeve. Mislim da tam imaju
najbolji izbor dječjih okvira.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Ivy26 » 23 tra 2010, 13:15

Vesele me vaši postovi.Žao mi za vid ,ali glavno da je sve drugo više nego dobro :dada

Obožavam čitati o tvom dečku jer me ime i tjedni posebno diraju :)
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 24 tra 2010, 01:52

Drage moje, otvorila sam novu temu o optičkim putešestvijama, pa samo stavljam link, čisto da se može pratit naš napredak...
viewtopic.php?f=47&t=57884&p=2171019#p2171019
Baš me pogodilo kad sam čula da ima tako veliku dioptriju, ali sad je bolje... Hvatamo se u koštac s tim problemčićem :D , a kad počnemo nositi naočalice (dovoljno dugo da mama dohvati fotić i okine) stavim vam slikice.
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 24 tra 2010, 15:35

mi smo mu prve kupili kod optika Kraljević. Bile su preslatke, malene, okrugle. Sada kupujemo u Getaldusu u sklopu Klaićeve, a povoljna cijena je i u optičara u sklopu Inine zgrade u Martićevoj.
Kako smo ga privikli? On je jako volio se voziti vani, tako da smo proglasili da se za vanjsku vožnju trebaju imati naočale.
Meni osobno nije loša vijest da se laserski može korigirati vid; mislim, jeste da je dugo za čekati, ali još pred koju godino to je bio SF. Dodatno, kako je to relativno mlada metoda, do tog vremena će se pokupiti dovoljno iskustva o posljedicama korekcije 30 - 40 godina poslije operacije.
Ma, vi ste meni jako strašni i tako mi je vaša priča ful pozitivna :joy
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 17 svi 2010, 10:54

Nove prepreke...
Naočalice je super prihvatio, ne baca ih s nosa, pogotovo kad radim nešto s njim (a tad mu najviše i trebaju), kao da mu pašu ili kao da ih uopće ne primjećuje.
Motorički... rekla nam je teta Zorana u subotu da je oduševljena s njim, da se ne morarmo vidjeti mjesec dana, a do tad možda i prohoda (sad kad napokon vidi :p ). Krenuli smo na radnu terapiju... i to je problem. Luka je kao zvrk, skakuće po stolu/podu/strunjači, ima ga posvuda. Nema mira ni 2-3 sekunde sjesti, pogotovo kad smo došli u taj novi prostor, sve bi htio vidjeti, pipnuti... Osim toga, kad ga i smirim (ili kad doma vježbamo) sve je ok dok ja radim s njim. Imamo još od seke hrpu didaktičkih igračaka i kad ja vodim njegove rukice da npr slaže kolutove na stalak, hoće slagati. ali kad ga pustim da sam složi, jedino što napravi je da ih sve porazbaca oko sebe što dalje moguće i odšajba dalje. Slaganje kockica u kanticu? Pffffff, da ne bi. To se može razbacati :mrgreen . Imamo drvenu ploču sa životinjama, i sviraju kad ih se umetne u njihove utore, ali je skužio da sviraju i kad lupi dovoljno jako blizu senzora, tako da opet ništa od slaganja. Uglavnom, smislena igra - kaj je to?
Ne znam šta da radim. Svaki put kad zajedno složimo pohvalim ga, ljubim i grlim, kad razbaca kažem mu NE, to mi se ne sviđa...
Isto tako, nema mahanja pa-pa na odlasku, nema baš neke interakcije. Vidim da razumije kad mu kažem neke jednostavne stvari (dođi mami i sl) ali ne posluša skoro nikad...
Možda će se stvari sad promijeniti, jer vidi. Ali bojim se da neće puno :( . Šta da radim?
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la teutonija » 17 svi 2010, 11:11

Mislim da je to normalno ponašanje za 1.5 godišnjaka. :dj
Sjećam se da je mojima isto najzanimljivije bilo rušiti kule od kockica , i raditi đumbus po sobi tek kasnije su počele nešto same slagati.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Miki » 17 svi 2010, 11:21

možete probati bacati novčiće u lonac - to pravi veliku buku, kod nas je to palilo - obično bacanje kockica u kntu - 0 bodova, zanimljivije je bilo sve izbaciti van :roll
ili srušiti kulu koju napravi seka :roll

a imali smo i prave plesove kad se nešto odradi kako treba - onako ko indijanski ples za dozivanje kiše :mrgreen
ma naglupirala sam se u tom periodu - sve za motivaciju

ona je jako voljela kad ja onako glupavo vičem "bravo!!!" "bravo!!!" i plješćem kad služi slagalicu pa ju je onda sva oduševljena slagala i čekala da se ja glupiram :oops:
možda baš i nije najpoželjnija pedagoška metoda, ali sve za motivaciju :)

a i znalo je upaliti da kad ona ubaci npr lopticu u posudu ja je onako izbacim van (kao da sam ja beba, u stilu zamjene uloga) - to joj je isto bilo zanimljivo pa bi ona ubacivala, a ja izbacivala (poželjno što teatralnije, tako da bi poslije po cijelom stanu skupljala kocke i lopte :oops: )

sad kad sve čitam - ukratko mogu reći - glumila sam klauna :lol
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 17 svi 2010, 13:13

Hvala cure, super ste...
Ma gledam ga, prije naočalica je bio puuuuno mirniji, znao je uzeti slikovnicu i proučavati je jako dugo. Otkad je "progledao", kao da je druga beba, može biti i to razlog. Sad je sve zanimljivo i djeluje mi kao da nema vremena za mirnu igru i sjedenje i to što pokušavam s njim, kao da se žuri vidjeti što više. A kad se sjetim Tine iz tog razdoblja, i ona je tako sve razbacivala...
Mislim da će teta radni terapeut muku mučiti s nama :lol

hmmm, malo su mi emocije :joy :place :joy :place :joy :place :joy :place
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 18 svi 2010, 10:29

cure su ti sve rekle - to je normalno ponašanje djeteta njegove dobi. Kaj si ti zbilja mislial da će on to odmah htjeti odraditi onako školski kako se od njega to traži? Pa i vježbanje je učio dugo, zar ne?
Ženo, kada ja pogledam od kuda ste krenuli (a vidim svaki put u naslovu) i koje muke sada mučić - ahhhh, koji SF :joy :joy
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 18 svi 2010, 14:35

Ma ja se to samo malo žalim ;) ... a taman kad se požalim, on se pokaže... počeo sam tapšati rukicama kad čuje pjesmicu :D :D ... (nisam uzalud revala mjesecima ;) )
Bili kod neuropedijatra jutros, žena oduževljena s njim. Motorika super, pohvalila ga je kako se igra, kako ustaje, kako puzi i okreće se preko boka i sjeda na drugu stranu... Ma sve 5!
Sutra idemo na intervju u vrtić... Veselim se 12. mj i povratku na posao...
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 18 svi 2010, 16:24

ma, naravno da se smijemo i trebamo žaliti - ako to mogu mame djece bez pp, što tek ne bismo se i mi potužile ;)
Ja sam ti samo htjela dignuti raspoloženje jer ono što ste vas dvoje + cijeli tim ljudi (ali naglasak na vas dvoje :kiss ) postigli je za :klanja
stoga, uvijek kada potoneš, sjeti se toga :joy
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Miki » 19 svi 2010, 08:26

super vijesti :joy
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2167
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.