Sada je: 12 svi 2024, 12:45.

imali neko da nam pomogne

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

imali neko da nam pomogne

PostPostao/la jeca_s » 11 svi 2010, 02:41

porodila sam se 17 februara sa 35 sedmica trudnoce.. sin mi je imao 1.660 kg .. jos malo pa sad ima 3 mjeseca i ima 3.490kg.. ima jako velikih problema da jede.. bori se protiv flasice i povraca sve sto pojede.. sve smo pokusali hypoalergicno mljeko.. ljekovi protiv GERD nista ne pomaze.. ne dobija vise nista na kilazi.. ove sedmice i prosle sedmice je dobio samo 30 grama za cjelu sedmicu.. neznamo vise sta da radimo..doktori neznaju vise sta da mu rade.. bio je dugacak 44cm na rodjenju a sad je 51.5..dug je ali jako mrsav.. imali neko da je imao slicna iskustva? nesto mu nije uredu sa jetrom jer su mu nalazi jako visoki (enzymes).. sto god da uradimo nista ne pomaze..dajemo mu visoko kaloricno mljeko ali ni to ne pomaze ...
jeca_s
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 11 svi 2010, 02:33

Re: imali neko da nam pomogne

PostPostao/la jeca_s » 11 svi 2010, 02:45

ps..danas sam bila u bolnici kod specijlista.. za oci.. za jetru.. za zeludac..sve se cini ok.. sledece sedmice oce da nas posalju kod specijaliste za geneoloske bolesti.. syndromi i tako to.. dali ima mama koje su prosle kroz ovo?
jeca_s
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 11 svi 2010, 02:33

Re: imali neko da nam pomogne

PostPostao/la IINA » 11 svi 2010, 08:21

Dobrodošla jeca :mah
Nemam iskustvo, no možda da napišeš zašto je
dijete rođeno u 35. tjednu i koji je razlog tako maloj porodnoj težini.
Možda to ima veze i sa sadašnjim nedobivanjem kila :dunno
Dijete u tom gestacijskom tjednu svakako bi trebalo imati preko dvije kile,
pa pretpostavljam da je ta "mršavost" započela već u trudnoći.
Sretno i netko sa bližim iskustvom će ti se sigurno uskoro javiti. :hug
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: imali neko da nam pomogne

PostPostao/la juhu-juhu » 11 svi 2010, 14:01

jeca s kao prvo želim te toplo pozdraviti i zaželjeti da malac što prije dođe na svoje.Predhodnica ti je dobro rekla sigurno tu nešto neštima još dok si bila trudna.Moje iskustvo s tim je jako loše, međutim kod nas je bio veliki problem sa tim tvrdokornim gerbom.Neznam što ti je gastroenterolog rekao ali djete definitivno treba prvo tu pomoć.Taj gerb je vrag.Moj klinac nasreću tu svu kiselinu koju tvoj klinac pljuje moj je gutao nazad dok ga je ona iznutra izgrizala i dogurali smo dotle da smo završili na op s kojom se to sve rješilo i da na svu sreću ništa nismo imali patološko.Kod nas je bio problem prijevremeni porod i nezrelost.Moj savjet ti je dobar gastroenterolog i kao prvo svu tu upalu želučnu da se smiri da djete prestane bljucati i onda paralelno obradu daljnu, ali sve to će ti gastro bolje pojasnit.Sretno i tu smo ako zažteka što.
juhu-juhu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 171
Pridružen/a: 07 sij 2010, 21:26

Re: imali neko da nam pomogne

PostPostao/la mmm3m » 11 svi 2010, 17:15

Ako povrace hranu,onda trebas ne samo lijekove vec i antirefluksnu pomoc.Znaci da mora jesti ne lezeci vec cim da je vise,psolje iobroka nesmije odmah da legne,treba ga drzati cim duze.Uzglavlje krevetica mora biti bar za 35% dignito.
Ako unatoc lijekovima povrace treba mozda i lijek promjeniti.Mia je pila Ranital ali nije pomogao(doktorica je rekla da mora pomoci u roku 1-2 tjedna),sad pije ultop i sve je u redu.Sad ce ici na gastroskopiju da se vidi kako je stanje bez tableta.
Svakako trebas pomoc,da nadjete uzrok i pravi lijek
Srecno
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.