Sada je: 29 ožu 2020, 04:54.

Mia 28 tjedan i 6 dana,1250g,38cm

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Mia 28 tjedan i 6 dana,1250g,38cm

PostPostao/la mmm3m » 04 kol 2010, 18:15

babyM je napisao/la:Mamice molim vas za pomoc...
Moja Mia je bolesna,nista joj nije bilo i pocela je da kaslje (valjda sam tocno napisala) i ima neki slajam..Nosili smo je juce kod pedijatra,rekla nam je da joj se nije spustilo na pluca,ali ona i dalje kasli...Ima neku virozi u trbusni virus...Dali su na probiotike za trbuh i neki sirup protiv kaslice...Bojim se da se to sve ne spusti na pluca..Danas mi je nekoliko puta bruhala mleko,zakasla se i ondah sve izbruha napolje...Ona je imala bronhopulmonalnu displaziju,vec sam vam pisala da su joj pukla pluca od respiratora i zato se jako bojim...Molim vas da mi neko pise iskustvo so ovim,ukoliko ste imali istu dijagnozu...Jeli strasna upala pluca,da je ne vrate opet na kisik...Jaoj puno se bojim i nerviram..
Pocela je da jede kasice sad jede samo po malo...:(

Kao prvo to je super da povrati,jer ona nezna slajm iskasljati i on ode u zeludac i ona ga povrati.Ako se prehlada spusti u pluca spusti se tu nemozemo nista,nema lijeka koji ce to zaustaviti.Upala pluca nije strasna,bar ne tako kako ti mislis.Moja Mia je u januaru i februaru imal 3 upale pluca,svake zime je par puta bila na kisiku i nema nikakvi posljedica.Pluca se oporave i idemo dalje.Morat ces se nauciti da jednostavno bez viroza neide,neke ce biti blage,neke teze ali ni jedna nije takva da bi te trebalo tako briniti i strasiti.Mia kako je starija sve lakse prolaze viroze i nadamo se da ce kad malo odraste i ojaca sve viroze proci bez bolnice a do tada je tako kako je
Poljubac i da sve prodje brzo :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
mmm3m
splitska nevista

PostPostao/la babyM » 04 kol 2010, 20:18

mmm3m hvala ti sto si pisala..
Ma ja znam da to nije toliko strasno,nego mene je strah bas zbog kisika..Kod nas je haos u bolnice, i bas me je strah od to doziranje kisika...Da bismo bili u Ljubljani ne bi se toliko bojala...Nadam se da ce biti sve u redu...Nosicu je u petak opet da joj pedijatrica cuje plucu...

A dali mozda pomazu inhalacije??

Hvala josh jednom ...
Pusaaa do tvoje Mie :)
babyM
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la pokahontas » 04 kol 2010, 21:33

Znam kako se osjećaš, mi smo završili sa upalom pluća u bolnici dvadesetak dana nakon što su nas pustili kući (imala je tada korigirano tri dana, bila je teška 2600 grama). Dan prije nego što su nas hospitalizirali bili smo kod pedijatrice i sve je bilo ok, pluća su bila čista. Zato ti savjetujem da je pozorno pratiš jer se kod klinaca te stvari na brzinu promjene. Bili smo u bolnici petnaestak dana (vjerojatno više nego što je uobičajno, ne znam) i nakon toga bilo je dugo sve u redu (u prevodu, nekoliko mjeseci smo prošli bez antibiotika :alc ). Naš slučaj je bilo malo teži jer je ona bila jako sitna, morali su pažljivo birati terapije, ali nismo bili vraćeni na kisik i respirator. Najgore mi je bilo što su nas ranije stalno plašili sa upalom pluća, i kada su mi rekli dijagnozu sledila sam se. Ali i to je prošlo i sada mi nikako nije jedna od strašnijih stvari kroz što smo prošli. Pusa i držim palčeve da sve brzo prođe bez komplikacija.
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la mmm3m » 04 kol 2010, 23:01

babyM je napisao/la:mmm3m hvala ti sto si pisala..
...

A dali mozda pomazu inhalacije??

Hvala josh jednom ...
Pusaaa do tvoje Mie :)

Svakako da pomazu inhalacije.Ja Miu uvjek inhaliram sa fizioloskom,inhaliras jednih bar 15minuta i to svakih 3,4 sata.Pomaze da se slajm prije omeksa i lakse iskaslja :srca

Sto se tice doziranja kisika,nemoj se bojati.Oni njoj mjere saturaciju cjelo vreme i kad saturacija predje 93/94 oni malo smanje kisik i tako smanjuju dok nema saturaciju iznad 94 i da je zadrzi bez kisika.
Mi smo kupili oksimetar i Mii mjerim saturaciju(kisik u krvi) kad ima virozu tako da znamo kad je vreme za bolnicu
mmm3m
splitska nevista

PostPostao/la babyM » 06 kol 2010, 00:02

Zdravo mamice...

Kod nas nema nisto novo,sve je isto,Mia josh vise kaslja i sutra je opet vodim kod pedijatrice...Nema temperaturu,nos joj ne curi,samo kaslja...Nadam se da se nije sputsilo na pluca..Hvala vam na podrsci i lepim recima..Sutra pisacu vam sta sum na rekli...Evo vidim je ovih dana da se vrti i da zel da spava na boku,valjda joj je tako bolje i bolje disa...
pokahontas vi ste jako brzo zavrsili u bolnici,stvarno je bila mala i sitna,ali bitno je da je sada super..Kad smo se mi vratili iz bolnice kuci smo bili u karantinu punih 5 meseci,ja sam se jako bojala od svega..Samo su bake ponekad dolazile i to sa maskama,inace ja i mm smo sve sami radili...
mmm3m i mi imamo kuci aparat za merenje saturaciju,bas smo joj merili ovih dana od straha kako joj je kisik u krvi..i sve je super...za sada 98 sto je odlicno..Nije jos stigla 99-100..nadam sa da ce i to biti,a i da ne bude 98 je super...Kad spava saturacija malo pada ali to je normalno..Po ovome vidim da mozda i nije tako strasno...Dajem joj sirup al sa trista muka hihi sa spricem,ne zeli da cuje to da pije...
Jel mi mozete pisati sta sad Mia treba da radi na punih 6 meseci...Samo je analiziram i strah me je za razvoj,,citam da bi trebala spajati slogove ma-ma-ma,ba-ba-ba,ga-ga-ga i neke slicne kombinacije ali ona to ne radi..Neke bebe mogu i da pleskaju rukicama kao ono kad im pevas pesmicu ii udaras rukama i beba to ponovi,jas pokusavam to sa Miom ali ona nije bas zainteresovana...Sta su vase bebe radile na 6 meseci..
Hvala vam josh jednom i pisacu vam sutra kako smo prosli..
Pusa i laku noc svima
babyM
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la mmm3m » 06 kol 2010, 09:23

Saturacija joj je ne super vec fantasticna(nemoj ocekivati da ces cesto vidjeti 99,a 100 pa nikada :)
97,98 je odlicno,znaci pluca su cista.Kad se prehlada spusti na pluca prva stvar koju vidis je da saturacija pada i ako padne ispod 94 treba u bolnicu jer je potreban kisik.
Ti nju samo cim vise inhaliraj da se ta sluz razvodni i da je lakse iskalja.
Nemoj citati o razvoji,svako djete je po svoje.Moja Mia dugo nije radila nista sto pise za djecu(od prebacivanja na trbuh,puzanja,govora...) i onda je sve nadoknadila(prohodala od 10.5 mjeseci korigirano,od 4 godine pa vec polako cita i pise i vec je presisala svoje vrsnjake ;)

Vama je vazno da radite vjezbice,a sve ce drugo doci kad bude vreme za to :ljubav
mmm3m
splitska nevista

PostPostao/la babyM » 09 kol 2010, 12:47

Zdravo mamice...

Bili smo kod pedijatra i dali sum na antibiotik,cefaklor...Na plucu hvala bogu nema nista,to je neki sekret od nosa koji silazi u grlo..I grlo joj je crevno,doktorica kaze da je neki virus...Od petak pijemo antibiotik ali kasljica nije smanjena...I celo vreme bruha,tako vadi slajam...Koliko je bila slaba sad je josh vise pala na kilazu...i jako se brinem..Neznam vise kako da joj dam to mleko..Stavila sam je ispred TV-a da gleda i jede,nekoliko puta je uspelo i sad vise nece...Dok spava sam probala,povuce nekoliko puta i toliko zeli da spava.....Sad nece ni mleko da pije,a za kasice da ne pricam...Pijemo Nan2...neznam dali da joj promenim mleko,pricacu sa doktoricom..Evo sad spava i imam malo vremena da vam pisem...
mmm3m kupila sam inhalator..Doktorica je u petak inhalirala u ordinacii za fizioloskom i malo deksametazon...Sad je i mi kuci inhaliramo dva puta na dan...
Sad cu joj spremiti bananu pa da vidim dali ce da je pojede...Na svako hranenje ja se bojim i vise imam uplava kad dodje vreme za jelo..Uzas..

Veliki pozdrav svima pa cujemo se..KIss
babyM
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la jagotka » 09 kol 2010, 13:04

Samo da vas ljubimo i pozelimo brz oporavak. I nemoj se nervirati sto slabo jede. Kad prodje virus, bice malo bolje. Dobro je da izbaci slajm, pa makar tako sto povrati. Drzite se!
jagotka
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la kiki i lara » 10 kol 2010, 16:16

ej kažeš da je doktorica rekla da joj je grlo crveno da misli da je neki virus.onda mi nije jasno zašto joj je dala antibiotik jer i dijete zna da antibijotik djeluje na bakterije a ne na viruse.....ah ti doktori ne možemo bez njih ali i griješe na veliko....ljuta sam na to olako davanje antibiotika jer sam to iskusila sa sinom.nitko da djetetu izvadi krv pa onda sa sigurnošću zna dali je bakterija ili virus.nadam se da će brzo ozdravit.važno je da joj često čistite nos.nosni aspirator je super.meni je pomogao kod moje Larice.jer kad je iz bolnice došla kući odmah joj se začepio nos.i od tad ništa. :kiss
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la Zrinkica » 24 kol 2010, 11:15

Dobrodošla na forum!Puno pozdrava maloj curi koja odlično napreduje!!
Zrinkica
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la babyM » 27 kol 2010, 17:23

Zdravoo mamice..

Odavno nisam pisala zato sto mi lap top uhvatio neki virus,pa mi je muz cistio kompjuter i sve ispocetka instalirao...
Evo sta se sa nama desilo...Znate da je Mia bila bolesna,dobila je bronhit,pa snimali smo pluca,hvala bogu nije bilo tako strasno i pila je antibiotik i inhalirali smo je sa deksametazonom..Sve sto je pila mleko je bruhala ali hvala bogu tako je cistila pluca od slajma...Puno je smrsala al nadoknadicemo to..Sada je super,pocela je po malo da sedi i da mesti nogice kako za puzanje i raduje se puno i sad se puno smeje na glasu i odusevljava se na neke stvari i onda vristi u glas hihi Puno je aktivna,u dnevnoj sobi na kockama dole na podu samo se prevrce,vrti se u krug hih..Imamo samo mali problem sa levom nodzicom..Neznam kako da vam objasnim..Kad sedi,ili kad je drzim levu nogu mice stalno prema desno malo nakirvenom..Kad je stavim malo da stoi ta se nogica malo iskrivlja..Razvojni defektolog je to primetila..Ja sam to isto tako primetila ranije ali mislila sam da je tako slucajno stavlja...Doktorica je rekla da nije strasno ali sada sam zakazala kod ortopeda i fizijatra da je vide pa da vidimo sta da radimo..Jako se brinem...
I inace imamo veliki problem sa dohranom..Nece kasice,usta ne otvara,i puno se nerviram,neznam vise sta da radim..
Recite mi kad smem da joj uvedem gluten u ishranu...Ona ce sada 30og vise biti 7 puni koregiranih meseca..
Veliki pozdrav svima i nadam se da celo produziti sa komuniciranjem :)))
babyM
Samo sam naišla
Samo sam naišla

Prethodna

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.