Sada je: 05 svi 2024, 03:21.

Zacenjuje se...

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Zacenjuje se...

PostPostao/la Maraja » 04 ožu 2008, 21:23

...moze li joj biti nesto od toga. Znam da smesno zvuci ali ja s tim zaista nemam iskustva. Mijat nije skoro nikada plakao i kada jeste plakao je onako normalno bebece, a ovo malo cudo se zacenjuje. Nije vazno da li je drzim, da li je ljuljuskam, kada pocne da place to se ori cela zgrada, a kada se zaceni sva pocrveni (kao rak) i ostane bez vazduha. I to radi skoro stalno kad place. Da vam ne pricam kako je kad odemo kod dr na pregled (snimanje kukova, vakcina :strah ). Ako ima ko iskustva s tim pomagajte.
I da neko ne shvati pogresno ona je beba koja je maksimalno zabavljena, nosam je, pevam joj, ljuljuska u kolicima, dojim je, mazim...
MIJAT - 26.04.2005.
KORINA - 05.01.2008.
Avatar
Maraja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 kol 2005, 16:08
Lokacija: U srcu ravne Bačke

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la mamaivana » 05 ožu 2008, 10:50

Vidim da ti je bebica mala,tek par mjeseci,mislim da su ti to najvjerojatnije grčevi iako nikad neznaš,moj kad tako plače znači da mu nešto je!Možda da pitaš pedi.?
...uvik kad sam s tobom,ja sam ka i dite...
Avatar
mamaivana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 70
Pridružen/a: 20 sij 2008, 01:37

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la mama25 » 07 ožu 2008, 13:44

moji su tako plakali kad su imali grceve,bilo je grozno ali mi je pedijatar reka da je to od grceva i proslo je kad su prosli grcevi!
mama25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 08 stu 2007, 15:36

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la nerina » 08 ožu 2008, 01:02

Moj isto tako se ponekad zaceni,ali to njemu nije od grčeva.Recimo to radi kad se vozi u AS,sve je u redu dok se vozimo,čim stanemo na semaforu,ludilo.Moja majka mi nije vjerovala dok se jedanput nije vozila s nama.Isto tako se zaceni kada ga oblačim nakon kupanja jer obožava biti gol.Jednostavno je takva beba,kad mu nešto ne paše da do znanja i to jako glasno.
R 11/07
Avatar
nerina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 20 pro 2007, 19:22
Lokacija: ST

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la HoneyB » 08 ožu 2008, 01:33

To i meni Martin radi, recimo ako ne otkopčam grudnjak dovoljno brzo, ili ako mu čistim nos, ili kad ga mažem kremom po licu.....na semaforima obavezno...sav poplavi. U početku sam se bojala, sad sam se opustila, a i on pomalo prestaje imati takve ispade.
HoneyB
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 134
Pridružen/a: 17 tra 2007, 10:15

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Maraja » 08 ožu 2008, 10:41

Pa da, i bas sam pitala i pedijatricu, kaze jednostavno takva je. Kad joj se spava a nisam potrefila momenat da je uspavam, pa kad je oblacim posle kupanja, pa kad je oblacim da idemo napolje...
Joj, grozno, nekad se sva preznojim...
Kaze pedijatrica samo duni u nju, prestace...
MIJAT - 26.04.2005.
KORINA - 05.01.2008.
Avatar
Maraja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 kol 2005, 16:08
Lokacija: U srcu ravne Bačke

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la olja » 08 ožu 2008, 10:45

mijatmali je napisao/la:Kaze pedijatrica samo duni u nju, prestace...

to sam i ja cula od raznih pedijatara i patronaznih :dunno
doduse, srecom nisam imala takav problem s ove moje dve (al' zato M. povraca kad place :nevi ) nego moja sogorica i jedna prijateljica. nista - kazu prodje s vremenom. stravicno izgleda (mislim, modra beba bez vazduha) i kasnije ume da bude jos i gore (kad pocnu malo vise da kapiraju stvari pa "koriste" to svoje zacenjivanje ;) ) ali vremenom se valjda naviknes :dunno a i prodje ih :)
tebi svakako :hug
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Jullishka » 10 ožu 2008, 19:00

Meni su rekli: zacepi mu nos i kad se dernja otvorenih usta da dunem, ali onako, lepo...i onda kao da vise nece. Nisam imala hrabrosti...a ovo je rekla medicinska sestra koja ima 3 dece, i kojoj eto recimo dosta verujem...
A i ja cula da je to istina, kao da u USA su radili neko istrazivanje na tu temu, i ima i zasto to funkcionise...ja sam probala, ali verovatno ni iz bliza nije to bilo kako treba :dunno
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Vedrana » 13 ožu 2008, 08:48

Za sada je to vrlo uobičajeno- od grčeva je. Preplašit ćeš se tek kad beba naraste pa od šoka ili boli, nakon plača stvarno prestane disati do te mjere da padne u nesvijest. Moja starija kći sad ima 3 godine a ovakve epizode bile su najjače oko godinu i pol dana. Ako bi se jako prepala i ako bi ja još uz to loše reagirala- panično ili slično, ostala bi mi u rukama plava i zgrčena, nepokretna. Ne moram ni opisivati kako sam se osjećala. Mislila sam da se događa najgore. I da se može opet. Ali ne može! U najgorem slučaju, past će u nesvjest i tada spontano počet disat. No to možeš lako izbjeći time što znaš da neće umrijeti pa onda možeš postupiti vrlo mirno i jednostavno joj humorom ili nečim zanimljivim odvući pažnju. No, kažem, to se odnosi na veće "bebe". Ovo što ti se sada događa, događa se i mojoj mlađoj (5 tjedana) i to je jednako bezazleno a ne može ni doći do tako radikalnih proporcija kao kasnije.
Vedrana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 12 tra 2007, 06:36
Lokacija: Zagreb

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Maraja » 13 ožu 2008, 15:34

E bas si me utesila. :mrgreen:
Salim se. Ma ok, znam da nije strasno samo mi se stariji nije tako zacenjivao pa mi je sve ovo novo.
Nadam se da nece doci do toga sto si napisala ali i ako dodje seticu te se :mah
Cini mi se da je malo bolja situacija!
Hvala vam!!!
MIJAT - 26.04.2005.
KORINA - 05.01.2008.
Avatar
Maraja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 kol 2005, 16:08
Lokacija: U srcu ravne Bačke

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Maraja » 07 svi 2009, 14:17

Podizem temu, tek da napisem da je i dalje isto. Korina ima 16 meseci i dalje se zacenjuje.
I to oko najobicniji glkuposti, tipa ne dam joj da mi skine naocare, ne ispunim joj zahtev u sekundi, presvlacim je.. I iako sam se kao navikla, ipak ima momenata kada mi srce stane. Pokusavala i da dunem u nju, al ne vredi... Joj, joj, bice da to ona samo pokazuje svoj karakter, jarcica moja opaka :mrgreen:
MIJAT - 26.04.2005.
KORINA - 05.01.2008.
Avatar
Maraja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 kol 2005, 16:08
Lokacija: U srcu ravne Bačke

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Plusic » 07 svi 2009, 14:26

Maraja je napisao/la:ne ispunim joj zahtev u sekundi,

isto radi i moj ! sad je vec skontao pa ponekad zna namjerno pocet plakat jer zna da nakon toga slijedi moja intervencija. ja pak imam tvrdoglavog ovna

Maraja je napisao/la: I iako sam se kao navikla, ipak ima momenata kada mi srce stane.

kao npr jucer kada sam ga gledala kako plavi :place
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la sanelina » 07 svi 2009, 14:35

Samo da vas utješim,jer sam i ja imala malu koja se cenula za svaku sitnicu.Prvi put se zacenula za prvi rođendan i trajalo je sigurno oko godinu dana(plač,blokada respiratornog sistema,plavljenje i obamrlost).Snimali joj glavu,bacali je u zrak,puhali u nju,ignorisali...ma sve moguće što su nam preporučili.Prestalo oko druge godine.Sad je to diiiivna djevojčica od 10 god. :ljubav
H.-04.09.1989-moja velika curka
A.-L. -09.12.1998 TORNADO
T. -24.12.2005 Zimski slatkachi 2005/2006
Avatar
sanelina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 787
Pridružen/a: 28 vel 2007, 10:32
Lokacija: TUZLA

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Rachica » 07 svi 2009, 14:37

evo i mene u klub.
od trenutka kad se rodio pa do današnjeg dana, u prosjeku dva puta dnevno. strašno.
Eh...
slika
slika
Avatar
Rachica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2937
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 11:50

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Plusic » 07 svi 2009, 14:38

O Rachi, mislim da nam ti presjedavas ovim klubom (nazalost)....
kako rjesavate problem?
naime ja ne bi mogla to sa nosom i puhanjem :(
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Maraja » 07 svi 2009, 14:42

A Korina je i inace dete koje jako puno place od kada se rodila..
Dakle takva je pa je takva. I tacka.
Imali smo faze kad sam mislila da je bole usi, pa da nicu zubici, pa da joj ko zna sta fali.. Ne, uvek sve ok, ali ona jednostavno puno place. I iako joj udovoljavam u svemu, i sisa jos uvek, opet..

edit: Nama duvanje u lice ne pomaze, ovo sa zacepljenim nosicem nisam probala. Ja jednostavno pustim da prodje.
I kod nas nekad bude po dva i vise puta u toku dana, a nekad se desi niti jednom :dunno
MIJAT - 26.04.2005.
KORINA - 05.01.2008.
Avatar
Maraja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 kol 2005, 16:08
Lokacija: U srcu ravne Bačke

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Rachica » 07 svi 2009, 14:44

kako rjesavate problem?


nikako :dunno
na početku bi otkazala i uspaničila se, sada ga samo nježno zagrlim, potapšam po leđima i on se opusti i prestane (uglavnom).
Eh...
slika
slika
Avatar
Rachica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2937
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 11:50

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Plusic » 07 svi 2009, 14:48

to njezno grljenje djeluje?
ja ga malo potapsem po ledjima, ali stvarno jako njezno, to jedino djeluje, i/ili ga malo dignem u zrak pa spustim na sebe (neznam da li ima kakve logike).
cula sam da je dobro malo ih zatresti , onako samo lagano, ali nekako to ne mogu, strah me toga :dunno
sad sam vec naucila da prodje, ali stalno mislim da je dugo bez zraka :(
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Rachica » 20 svi 2009, 20:25

danas je kod nas bio prijatelj mog tate koji je pedijatar i radi u italiji. pričali smo o A. i tako došli na ovu temu. kaže on da se to zove afektivna respiratorna kriza (kod velikih uzbuđenja, straha, ljutnje, boli ili šoka a izazvana plakanjem ) i da je često kod male djece...s tim da je ovo kod A. blaži slučaj jer puno djece padne u nesvjest nakon toga. rekao mi je da ga kad počne ostajati bez zraka samo polegnem i raširim mu rukice paralelno s ramenima (tako mu se prsni koš oslobodi i uhvati zrak). naravno, ako bi se desilo da se onesvjesti, nikako na leđa - već na bok.

kad klinci to skuže, kaže on da to počnu radit namjerno. ima djece koja tako "ucjenjuju" roditelje do već starije dobi...

lakše mi je kad znam da ima toga i da nije neuobičajeno.
Eh...
slika
slika
Avatar
Rachica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2937
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 11:50

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Plusic » 20 svi 2009, 21:06

ovo je super info, ali moram priznati da ne bi mogla leci ga na ledja u takvoj situaciji, nisam toliko sigurna ... nekako dok mi je u rukama sam smirena jer imam osjecaj da u potpunosti vladam situacijom :)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Rachica » 20 svi 2009, 21:11

ja ću svakako probat pa ti javim.
vjerujem čovjeku :)
Eh...
slika
slika
Avatar
Rachica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2937
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 11:50

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Katty27 » 07 lip 2009, 13:04

ovak,moram priznati da smo mi sa Nikom imali svega kakvih 5 zacenjivanja,i počela su sa kakva 3 mjeseca prvo...naravno,prepala sam se jako,mada sad kad čitam vaše situacije možemo se sakriti..i tad je pedijatar rekao da je jednostavno pustimo i da se nista neće dogoditi, eventualno da puhnemo u lice pa će se možda skratiti vremensko trajanje...primijetila sam da je to uvijek bilo usred plača zbog nećeg što nije bilo po njenome.I upozorio nas da bi mogla to kad bude veća debelo iskorištavati, mada nadam se da neće!!!
slika
Katty27
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 lip 2009, 12:03
Lokacija: Karlovac

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Diami » 07 lip 2009, 13:34

Ja Karlu samo kratko punem u lice jako, ako se tako "uživi", i ne reagiram nikako na to osim tog kratkog puhanja, nastavim normalno sasvim dalje što već radimo - sad se već poprilično prorijedilo. Zadnji put se tako zaplakao i prestao disati kod pedijatra prilikom cijepljenja. Nadam se da će u dogledno vrijeme skroz prestati s time.

Ja sam to prvi put susrela kod jednog malog dečkića kojeg sam čuvala od starosti 5 mjeseci na dalje povremeno, onako navečer. On bi se tako zacenio kada bi se npr. jako lupio, udario i slično. Od tada mi je to poznato i njima je tada doktor rekao da samo puhnu u njega jako ili ga pošpricaju s par kapi hladne vode po licu. Tak da kad sam prvi put kod Karla primijetila da bi moglo biti to, ja sam automatski puhnula u lice i on je opet fino udahnuo.

Srećom do sada nismo imali puno tih epizoda, mislim čak da sam u pola njih ja "preventivno" puhnula iako bi on i sam udahnuo i bez tog puhanja za koji tren.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Arkana10 » 09 pro 2009, 16:16

uh i J se pre neki dan zacenio. dobila sam savjet da mu puhnem, prvo nije nista pomagalo, ni hladna voda, ni puhanje, kad sam ga dozvala glasno, onda je poeo disati. ne trebam pricati da sam ostarila za 10g.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Maslacak » 09 ožu 2011, 18:52

Evo i nama se dogodilo!
Nakon pada sa kreveta poceo je toliko plakati da je u jednom trenutku izgubio svjest.. NA smrt sam se prepala.. MM ga je uzeo i potresao i poceo je disati.. On inace od prvog dana tako jako place (rekle bi vi da se zacenjuje) ali ovo je prvi put da nam se ovo dogodilo!
Inace se odmah smiri cim ga uzmem u ruke..
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la skorpionka » 09 ožu 2011, 20:09

Maslacak, moja se kcer tako prvi put s 10 mjeseci, isto je izgubila svijest. Prestalo je tek negdje prije treceg rodjendana. Prvi put mi je uzelo 5 god zivota, kasnije se naviknes.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la nevenera » 09 ožu 2011, 20:36

nije pametno protresti dijete da dođe sebi jer se može desiti sindrom trešenja djeteta.
ja sam isto puhala u lice.
prestalo je kad je napunio nekih 8-9 mj. i sad zna nekad zaplakati i poplaviti ali nije kao prije da ne može doć do zraka
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zacenjuje se...

PostPostao/la Stefanova_mama » 09 ožu 2011, 21:28

Joj Maslacak, uzas, dobro je da je proslo, ne ponovilo se.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.