Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.
Tema je zaključana

Re: Hommage webici i nadici

23 srp 2006, 15:07

kriss, ja bih na tvom mjestu isla provjeriti kod do
og fizijatra. AKo si u Zagrebu, odi kod dr Zutelija u Klaicevoj ili dr Zucko ili dr Grubic na Goljaku Denis (16.05.2000.) <i></i>

Re: Hommage webici i nadici

24 srp 2006, 15:16

Jel ima u Vinogradskoj koji fizijatar za preporučiti? <i></i>

Re: Hommage webici i nadici

24 srp 2006, 16:13

da, dr Klobucar, ali njihove metode vjezbanja uopce ne preporucujum, dapace cak!!!!<
>Daklem, Klaiceva ili Goljak Denis (16.05.2000.) <i></i>

Re: Hommage webici i nadici

24 srp 2006, 16:20

Mi smo išli kod dr. Klobučar. Dečki su prohodali jedan sa 12 a drugi sa 13 mjeseci. Nikada poslije nismo imali problema.<
>Ali, mi smo kod dr. Klobučar išli smamo na kontrolne preglede, vježbali smo privatno, kod gospođe u penziji, koja je radila na odjelu kod dr. Klobučar kao fizioterapeut.<
><
>edit: tipfeler <i>Edited by: JiA1 at: 24/7/06 16:20<
></i>

Re: Hommage webici i nadici

06 ruj 2006, 10:36

samo da kazem da smo mi bili na kontroli prosli tjedan kod dr.Žucka (kak je meni taj covjek super ).<
>U medjuvremenu smo puno vjezbali i evo kaze doktor da je sve super, da je motoricki status poboljsan, sirim okvirima dobi.Trebali bi jedino ici na pokaznu vjezbicu jednom mjesecno, no nikako ne mogu dobiti nekoga od fizioterapueta da se narucimo... <
>SARA 25.01.2006.<
><i>Edited by: Mishica at: 6/9/06 10:37<
></i>

28 stu 2006, 01:59

divan post :up

28 stu 2006, 09:20

Bas sam se pitala gdje je nestao ovaj topic.
Nadam se da ce pomoci jos nekome!

30 stu 2006, 13:13

Cim sam procitala ovaj post,odlucila sam nazvati svoju sestricnu koja je fizioterapeut.Ja sam isla kod nje do Anđelinog 6.mjeseca i sve je bilo u savrsenom redu.S obzirom da je ona prohodala sa 9 1/2 mjeseci,mislim da bi zbog toga trebala otici kod nje.Ne primjecujem nista cudno ali oprezu nikad kraja

01 pro 2006, 01:22

Mishica je napisao/la:Bas sam se pitala gdje je nestao ovaj topic.
Nadam se da ce pomoci jos nekome!


evo, i ja moram priznati da sam zahvalna na ovom topicu...

naime, nakon kaj sam ga pročitala u jednom dahu, shvatila sam da moram našoj doktorici iznjeti svoje neke sumnje u svezi razvoja našeg štrumfa..
znam da se djeca nikako ne smiju uspoređivati, no kako je razvoj naše princeze tekao totalno drugačije od štrumfa, činilo mi se da nije baš sve na onoj: ma pusti, dečki su ti takvi - sve bude kasnije, a i ljenji su...

naša princeza je bila jako zvrkasta (s pet mjeseci "po leđima" prešla bračni krevet, prohodala je s 10 mjeseci - prije toga je dobrano savladala puzanje... dok sam kod štrumfa primjetila da sa 8 mjeseci još ni ne sjedi baš kako treba, da mu je oslon na nogice isključivo na prste i ono što me najviše zabrinulo je bilo tzv. vojničko puzanje (tek sam kasnije saznala kak se to zove) - iskreno, za to puzenje sam isprva krivila parket jer se štrumf vukao po podu brzinom svjetlosti, dok je princeza propuzala na tepisonu u starom stanu...

našoj pedijatrici sam na kontroli s 10 mjeseci detaljno iznesla svoje sumnje... ona ga je dobrano pregledala, napisala da je opći nalaz u proširenim granicama normale i ipak nas uputila na pregled fizijatru...
fizijatrica nas je ohrabrila riječima da nije ništa strašno i da je odlično kaj smo došli i da se sve sad još stigne rješiti vježbicama, a da nismo došli onda bi mogao nastati problem...

sve u svemu, sad smo već peti tjedan na vježbicama (idemo jednom tjedno u bolnicu na pola sata - više da fizioterapeutkinja meni pokaže kako vježbati s štrumfom) i već pužemo normalno, imamo puni oslon na stopala, dižemo se uz pridržavanje i radimo prve korake uz pridržavanje...

ono što hoću reći je: hvala svim ovim divnim ljudima na ovom forumu, jer bez njih možda ne bih uspjela prepoznati problem...

i isto tako - htjela bih ohrabriti sve roditelje koji imalo sumnjaju u razvoj svog djeteta da se ne libe svoje sumnje iznjeti svom pedijatru, jer bez njihove pomoći ona sama neke stvari ne može uočiti u desetak minuta redovnog pregleda...

13 vel 2007, 16:32

Dižem topic za nove mame i bebe!!!

Izvijanje unatrag

06 lip 2007, 12:18

Ja sam primjetila na V. nešto što me baš zabrinulo. Ma ja sam takva da ću rađe lajati na miša nego ne vidjeti slona. Sinoć sam dosta vremena provela isčitavajući Rode. Naime, primjetila sam da se V. dosta izvija unatrag, i kad je u naručju i na krevetu, čak i u nosiljci autosjedalici. Totalno izdigne leđa. Čak kad ga stavim potrbuške, podlogu dotiče samo pelenom...mislim da je to taj most o kojem pričaju. Ne znam gdje je granica između normalnog i recimo prenaglašenog. Pročitala sam da je i to refleks kojeg bebe trebaju zaboraviti, ...a dokad? To najčešće radi kad negoduje zbog nečega što mu se ne sviđa ili ponekad imam osjećaj da su grčići u pitanju.

Mislim se da na svoju ruku odem s njim privatno bez obzira što naš pedić kaže da je sve ok. Što vi mislite??

06 lip 2007, 12:36

Ja bih otišla fizijatru.
Dijete se ne smije izvijati ni u ljutnji ni inače.
Kod grčića ,ak je na leđima odiže nožiće i svija ih k trbuščiću,ne izvija leđa.

06 lip 2007, 12:46

apsolutno ga trebas odvesti na pregled. obavezno.
i samo bez panike, puno toga se lako da ispraviti. u svakom slucaju, nastoj to izvijanje sprijeciti, zagrli ga i privij ga u slovo C.

06 lip 2007, 13:07

L. se također izvijala unatrag. pedijatrica nas je poslala na vježbice i sad je toliko izvježbana da sve radi prije vršnjaka. treba vježbati jer se sve relativno brzo ispravi.
niš ne brini! :juhu

06 lip 2007, 13:34

Idi kod fizijatra i probaj ga što više držati u obliku slova C

Vježbice koje se rade kod fizijatra se zovu baby handling tj. ispravo postupanje sa djetetom
Ovdje imaš više o tome;

http://www.mameibebe.net/dijete/dijete_ ... 050513.htm

06 lip 2007, 16:22

Slazem se sa curama - obavezno idite kod fizijatra. Moj se necak tako izvijao, dobili su vjezbice i sve je sad ok.

06 lip 2007, 16:23

Odi doktoru.
I moji dečki su se izvijali.
Godinu dana smo vježbali i sad je sve okej :mah

06 lip 2007, 16:27

ok..Sad ja s neba pa u rebra..Ali prvi put cujem za ovo savijanje...sad kad sam procitala, skuzih da i moja mara (pogotovo kad je ljuta zbog necega ili nece jesti), tako se nekako izmakne tako da se savije u nazad...doduse ona zabaci cijelo tijelo, ledja se ne saviju bas..ma neznam,uh. Ajd mi pliz malo opisite to savijanje :dunno
tnx

06 lip 2007, 17:20

nekada je ovaj topic bio stickan na ovom pdf-u, ne znam zasto vise nije jer mislim da je on odlican info za sve nove mame:
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=16503

06 lip 2007, 19:52

Evo sam se dočepala ovoga topica i to u pravi tren:
primjetila sam da moj Frane drži glavicu malo više nagnutu na lijevu stranu. I mislila proć će. Naravno nije. Sa 5ipo mjeseci otišla sam u pedijatrice koja to nije vidila, al sam isto dobila uputnicu za fizijatra. Osim glavice uočeno je da Frane više koristi desnu rukicu, češće se rotira preko lijeve ruke, nazad ne ide sam, pokušava puzat a paralelno s tim pada na laktove (inače koristi i dlanove al ne dovoljno) pa mu se to treba priječit, nogice križa... Dijagnozu Distoni sindrom (hipotoni). Vježbe i kontrola za 3 mj. Naravno da sam odma išla kopat po netu i naravno da me zamalo kolpalo! Uz sve šta san našla, pitam se oču li bit sriće da vježbanjem sve riješimo?
Sad čekamo pregled u neuropedijatra i uzv glavice, preventive radi iako odstupanja nisu velika. U nekim stvarima je napredniji, al ga i to koči jer želi radit stvari za koje nije spreman.
Nevjerojatno koliko ima toga. Zar nije vrime da se uvede pregled u fizijatra pod obavezno?

06 lip 2007, 22:22

e taj topic je i nama pomogao da uvidimo da to izvijanje nije OK.
Isli smo na Goljak, vjezbali intezivno do godine dana i sada je sve super.
Obavezno se javi fizijatru...

06 lip 2007, 23:26

Hvala vam cure, mislim da ću se odmah informirati i krenuti privatniku. Zna li možda neka od vas dobrog fizijatra u Splitu i okolici???

07 lip 2007, 02:14

Marinamama, nisam ni ja sigurna kako to točno izgleda, znam samo da je slovo c, al u obrnutom smjeru. Naročito me iznenađuje snaga kojom se zabaci. Nije to stalno, ali to radi kad negoduje zbog nečega ili kad ga stomačić muči. Često iza toga i prducne.

Već sam ga počela spriječavati.

Imam još jedno pitanje. Da li smo to možda mi djelomično krivi jer nismo otpočetka koristili baby handling, ili je to možda zbog žutice koja se kod nas vukla malo predugo, ili zbog nečeg trećeg. Ja ovo izvijanje primjećujem zadnjih možda 15-ak dana. :dunno

07 lip 2007, 07:04

Bok mame.Moj Josip se isto izvijao u ledjima pa smo radili doma vjezbe a kada to nije upalilo dobili smo uputnicu za fizijatra, Isli smo privatno kod dr.saba.(800 kn pregled) Sniman mu je mozak i doktor je pogledao motoricke sposobnosti djeteta.Sve je bilo ok. super .Sa 4 -5 mj. pedijatrica je rekla da ga obavezno nosimo u rukama savinutog kao bananu.Sad mu je 11mj kako ne voli presvlacenje i sada zna u revoltu se izvinuti unatrag. Obavezno otici doktoru ili fizijatru

07 lip 2007, 09:03

cry3, niste vi krivi, ni pod razno. nema to veze s BH. kao da su sve mame na svijetu cule za BH, a nemaju sva djeca poteskoce tog tipa. uzrok je neuroloske prirode, vazno je samo da izvijanje sprijecavate i vracate dijete u oblik slova C. o tome bi ti puno vise mogla reci nadicab i opcenito forumasice na pdf-u grupe potpore, pa je uvijek dobro i tamo pitati sve sto te zanima. ali ono sto je vazno jest to da se na vrijeme uocene nepravilnosti ili odstupanja uglavnom mogu u velikoj mjeri ili potpuno otkloniti pravilnim postupanjem i vjezbicama, samo lijecnicki je pregled nuzan kako bi se dobile tocne upute jer svako je dijete drugacije i ne postoji univerzalan recept.
i mi smo bili vjezbaci s dijagnozom blaga hipotonija - dystoni syndrom.
a trebas sada vidjeti mog dvogodisnjeg zvrka :3srca

07 lip 2007, 09:47

Mislim da cemo i mi otici kod pedijatrice po uputnicu ...opreza nikad dosta..e, sad,moja M nije imala ni zuticu ni nista slicno sto se ovdje navodi kao razlog :conf ..kao sto rekog, necu bit mirna dok ne posjetimo strucnjaka..
cry3, sretno! :(

07 lip 2007, 10:41

zutica nije jedini moguci uzrok, niti su nedinom postu svi navedeni.

07 lip 2007, 11:12

Dok sam sve ovo pročitala i ja sam se zapitala da li i ja trebam sa svojim djetetom otići k fizijatru.Naime već par dana kad mu presvlačim pelenu poludi i stalno se izvija u desnu stranu ili se okrene na želudac i ne mogu ga nikako premotati.
To je normalno?Znam mu dati neku igračku u ruku al mu to više nije interesantno,pa sam mu dala keks..malo ga smirio i ležao je,al jedva sam stigla zalijepit pelenu već se bio okrenuo

07 lip 2007, 11:14

nije svako izvijanje - izvijanje.
kad se dijete igra i bacaka kada mu se mijenja pelena, to je sve normalno i ok i to rade sva djeca.
izvijanje o kojemu je ovdje rijec je potpuno drugacije, dijete zabaci glavicu skroz unatrag i savija ledja u luku, prema natrag. ne uzgleda lijepo i uglavnom to radi kada mu nesto nije po volji.

07 lip 2007, 14:23

I ja tek sada vidim ovaj topic jer prije nisam ni zalazila na forum 0-1
Pravo dobar post :3srca
Meni jedino upada u oko recenica o zutici gdje stoji da je malena imala 260 milimola bilirubina.
Elma je imala sa 7 dana starosti 350 i nisu joj nista radili nego su mi rekli samo da je i dalje dojim sto cesce i da ce to ispiskiti i tako je i bilo.
Sad kad citam ovaj post ispada da to i nije bilo tako bezopasno.
Tema je zaključana