Sada je: 25 lis 2020, 05:03.

Grcevi

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Grcevi

PostPostao/la Lorena82 » 25 sij 2013, 21:12

jao neve :ajme ovaj tvoj prvi post kao da sam ja pisala.
inače vidla sam već tu temu ali nisam išla čitat jer sam za ovakvo njegovo ponašanje imala raznorazna objašnjenja, nisam mislila da se radi o nekoj nervozi....mislila sam da su grčevi, prejaki let down, preslabi let down, pa da nemam dosta mlijeka, pa da odbija jednu sisu, nemogućnost da se podrigne, refluks, naučenost na ruke :dunno
uglavnom ta njegova nervoza traje oko 3h navečer između 19h i 22h, ali danas je recimo i popodne od 12h-15h bio takav i prije par dan u noći smo imali sličan šou. muž me već optužio da ga učim samo na svoje ruke i da ga našopavam jer u tom periodu zna imati i po 5 podoja u sat vremena. nasisava se stalno, uz dosta plakanja, čupanja i jako puno bljucka. u tom trosatnom šou se i on i ja presvučemo 5 puta :roll
evo sad vidim da je to očito obrazac ponašanja kod nekih beba. hvala što si mi ukazala na mogući problem, selim se na onu temu
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana

PostPostao/la nevenera » 25 sij 2013, 21:24

moguće da su večernje nervoze kao kod nas
zvala sam SOS telefon jer sam imala iste strahove kao i ti
i kroz priču smo došli do zaključka da je to - to
dok god kaka i piški nije do dojenja
ali evo, kunem se da prođe
samo treba to izdržati
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la Lorena82 » 25 sij 2013, 22:43

ma kakanje, pišanje i dobivanje na težini je super.
idemo sad u 30.01. na prvi pregled kod pedijatrice pa ću je baš pitat za refluks. jedino se za to brinem i ne da mi vrag mira.
nevenera je napisao/la:ali evo, kunem se da prođe
samo treba to izdržati

:lol držim te za riječ
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana

PostPostao/la Lorena82 » 24 ožu 2013, 14:46

bočica protiv grčeva? :hahaha :whew
ja bi radije trpila grčeve nego da izdajam svaka 2h i da se onda kasnije borim sa konfuzijom bradavica i time si zeznem dojenje. najbolji lijek protiv grčeva su mamine i tatine ruke i nošenje.
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana

PostPostao/la nevenera » 22 svi 2013, 12:18

masaža protiv grčeva

kopiram iz teksta
Uglavnom, treba vam cisto bademovo ulje, ravna cvrsta povrsina, topla dekica ispod i vas smotuljak naravno :luv

Neka beba bude u potpunosti gola pa si osigurajte da soba bude topla i da je bebi toplo i ugodno te isto tako ugrijte svoje ruke prije nego sto ih stavite na bebu.
Pokusajte je nekako smiriti ako bas place radi grceva. Meni mi MM pomogao tako da bi ga zabavljao dok sam ga ja pokusavala smiriti dodirima i dati mu do znanja da je siguran i da mu samo zelim pomoci. Nemojte mu pristupati sa strahom vec budite sigurni u svoje pokrete , ako cete biti nesigurni beba ce to i te kako osjetiti.

Jos jedna bitna stvar, neka prodje barem pol sata od bebinog zadnjeg obroka jer bi inace masaza mogla biti bolna na puni stomacic.
Prvo stavite ulje sebi na ruke da ga zagrijete , a onda mu polako prolazite po tibici i nogicama prema dolje da ga opustite , a zatim pocnite raditi kruzne pokrete oko pupka (ne dirajuci pupak!!) Znaci pocnite manjim krugovima u smjeru kazaljke na satu kruzeci oko pupka, a zatim se lagano sirite se sve dok ne dodjete do bocnih strana trupa. Napravite tako oko 10 krugova. Nemojte samo kliziti rukama po povrsini vec stvarajte lagani pritisak. Sa vremenom cete moci napipati zrak koji je ostao zablokirani i moci cete ga pritiskom istjerati sve do izlaza.

Nakon sto ste napravili 10 krugova, uzmite ga za stopala i ispruzite nogice na par sekundi , a onda ih savijte u koljenima i privucite njegovom trbuhu tako da stvorite slovo M .Ostavite bebu tako 10-15 sekundi i ponovite to oko 5 puta. Ova pozicija ce bebici pomoci da se posteno muski isprdi :liza- pardon na izrazu! :D

Nakon toga smjestite palceve sa svake strane pupka i vucite prema lijevo-desno

<—–°——> kao da istjeravate van nesto. Ponovite 10 puta pa opet bebici dignite noge u M , drzite 10 sekundi i ponovite jos par puta dok ne izadje zrak.

Na kraju masirajte mjesto izmedju pupka i genitalija prema dolje – koristite palac. Dignite bebici noge u M i drugom rukom masirajte to mjesto dok god vam bebica dozvoli. Vecinom u tom grmu lezi zec jer se tu nakupi svega i ne moze izaci i nakon ove vjezbice ocekujte – rafal :nesvist I to je to!
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la sunceko29 » 11 lip 2013, 09:26

Sinoc poceo show i nama :( ... Cini mi se da su kolike jer je 2, 3 sata neutjesno plakao... Mm odjurio u ljekarnu po bio gaya kapi, ja sam ga nosala onako okrenutog s mojom rukom na njegovom trbuscicu i tako se malo smiri (cak u jednom trenutku i zaspao pa opet poceo plakati)... Dojim, on prducka i kaka no jucer mi je malo falilo da pocnem plakati skupa s njim koliko sam se nemocno osjecala da mu pomognem...
Zaspao oko 23:30h i spavao do 5:30h - najdulje spavanje do sada, jadnicak se ful umorio.. Naklopan je i sad spava...
Imate kakav savjet osim da cekam da prodju sami od sebe?
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
sunceko29
Peeeetaaak

PostPostao/la nevenera » 11 lip 2013, 09:36

imaš post iznad tvog masaža za grčeve koja se mamama pokazala dosta efikasna
osim toga možeš na 2 tjedna izbaciti mlijeko i tome slične stvari da vidiš reagira li možda na to
nekim bebama jako pomaže nosanje u marami/slingu u položaju trbuh na trbuh
nekima pomaže kupanje i ljuljkanje u maminim rukama
nekima pomažu kapi
što god da je, nekima ne pomaže ništa od navedenog
pročitaj topik i vidi što je ljudima pomoglo
"lijek" za grčeve ne postoji, ako ništa djetetu ne pomogne, zajedno to pregurajte :hug
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la nevenera » 20 srp 2013, 14:59

sunčeko - koja je situacija? jesu bili grčevi? jesu prošli? pomaže li masaža iz gornjeg posta?
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la srečica18 » 29 srp 2013, 14:37

Samo da napišem da su nam prošli grčevi :lebdi :lebdi :lebdi treba to izdržat
nama je pomoglo najviše masaža iz gornjeg posta od Nevenere,Waya lgg kapi i naravno nošenje i famozni ššššššš uz napu ;)
Naši su trajali dosta oko 4mjeseca al sad se lakše diše mada su sad zubiči na tapetu :ajme
slika
I believe in angels, something good in everything I see
srečica18
Asimilirana
Asimilirana

PostPostao/la black_lady » 29 srp 2013, 15:21

Mi grčeve riješili uz pomoć češnjaka!
Očisti se češnjak i prereže popola. Na pupak se stavi tanki sloj gaze i onda taj češnjak prerezanom stranom prisloniti preko gaze na pupak. Držali između dva podoja - nismo više imali grčeve, a sve do tad je bilo ajme majko.
J. 11.06.2009.
M. 13.06.2013.
black_lady
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la latica » 22 ruj 2013, 11:03

moja kći nije imala posebno izražene grčeve, ali znala je nekad predvečer plakat u tom periodu - mislim da su to više bile večernje nervoze, a možda malo i grčevi, teško je to reći. uglavnom, nešto ju je malo mučilo i mi smo otišli na dva Bowen tretmana. nakon prvog, došli smo doma, ona je zaspala ko top, a inače danju teško zaspe. i cijeli dan nije zaplakala. dakle što god da ju je navečer mučilo, nakon bowena je bilo ko rukom odnešeno. to traje 5-6 dana i stvarno nakon 6 dana opet je počela navečer plakat pa smo otišli na još jedan tretman - ista stvar, odmah je bilo bolje. poslije toga više nje bilo potrebe i nismo više išli.

to je akupresura - fizioterapeutkinja pritisne par točaka na djetetovu tijelu, sve skupa traje koju minutu, lijepo opušteno i ugodno. stimulacija tih točaka šalje mozgu poruku o opuštanju i nema grčenja (po laički). i kod nas je stvarno djelovalo opuštajuće na dijete!! tako da, ako se netko muči s grčevima, nije loše probat i ovo ;)
slika Moja 3M
latica
Bigul

PostPostao/la nevenera » 15 svi 2014, 06:42

masaža protiv grčeva

kopiram iz teksta
Uglavnom, treba vam cisto bademovo ulje, ravna cvrsta povrsina, topla dekica ispod i vas smotuljak naravno :luv

Neka beba bude u potpunosti gola pa si osigurajte da soba bude topla i da je bebi toplo i ugodno te isto tako ugrijte svoje ruke prije nego sto ih stavite na bebu.
Pokusajte je nekako smiriti ako bas place radi grceva. Meni mi MM pomogao tako da bi ga zabavljao dok sam ga ja pokusavala smiriti dodirima i dati mu do znanja da je siguran i da mu samo zelim pomoci. Nemojte mu pristupati sa strahom vec budite sigurni u svoje pokrete , ako cete biti nesigurni beba ce to i te kako osjetiti.

Jos jedna bitna stvar, neka prodje barem pol sata od bebinog zadnjeg obroka jer bi inace masaza mogla biti bolna na puni stomacic.
Prvo stavite ulje sebi na ruke da ga zagrijete , a onda mu polako prolazite po tibici i nogicama prema dolje da ga opustite , a zatim pocnite raditi kruzne pokrete oko pupka (ne dirajuci pupak!!) Znaci pocnite manjim krugovima u smjeru kazaljke na satu kruzeci oko pupka, a zatim se lagano sirite se sve dok ne dodjete do bocnih strana trupa. Napravite tako oko 10 krugova. Nemojte samo kliziti rukama po povrsini vec stvarajte lagani pritisak. Sa vremenom cete moci napipati zrak koji je ostao zablokirani i moci cete ga pritiskom istjerati sve do izlaza.

Nakon sto ste napravili 10 krugova, uzmite ga za stopala i ispruzite nogice na par sekundi , a onda ih savijte u koljenima i privucite njegovom trbuhu tako da stvorite slovo M .Ostavite bebu tako 10-15 sekundi i ponovite to oko 5 puta. Ova pozicija ce bebici pomoci da se posteno muski isprdi :liza- pardon na izrazu! :D

Nakon toga smjestite palceve sa svake strane pupka i vucite prema lijevo-desno

<—–°——> kao da istjeravate van nesto. Ponovite 10 puta pa opet bebici dignite noge u M , drzite 10 sekundi i ponovite jos par puta dok ne izadje zrak.

Na kraju masirajte mjesto izmedju pupka i genitalija prema dolje – koristite palac. Dignite bebici noge u M i drugom rukom masirajte to mjesto dok god vam bebica dozvoli. Vecinom u tom grmu lezi zec jer se tu nakupi svega i ne moze izaci i nakon ove vjezbice ocekujte – rafal :nesvist I to je to!
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la nevenera » 16 lip 2014, 13:27

nevenera
idejni kreator MUD-a

Prethodna

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.