Sada je: 18 tra 2024, 13:10.

Grcevi

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

grčevi -spojene teme

PostPostao/la Itta » 12 vel 2008, 10:36

kako pomoći bebi kada boli buša?

papa aptamil confort i dajem banynos kapi... ali uzalud

neredovita je stolica, često zelena, prducka, grči se, umorna je ali siroče nemre spavati...
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la IINA » 12 vel 2008, 10:41

Odvedi je pedijatru. Možda nije stvar samo u grčevima. Možda je netolerancija kravljeg mlijeka.
Koliko to traje? Je l dobiva na težini uredno? Je l povrača/bljucka puno?
Moja starija je imala grčeve/kolike što li...nama je pomogao Nurse Harvy´s sirup. Ostali pripravci nisu joj pomagali. Ali daleko od toga da je bila neispavana. Grčevi traju, pa stanu, pa tako u krug.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la lara.b » 12 vel 2008, 13:34

Nama je trajalo dugo i taj period smo ga stalno nosili.
Počelo kad je imao cca. 2 tjedna i sve do 4 mj.

Kapi - 0 bodova!
Probaj gu-ju nositi okrenutu na trbuh na koji staviš svoju ruku ili bebu potrbuške sebi na trbuh dok ležiš, sjediš...
Mi sve živo probali ali je trajalo i trajalo. Samo strpljivo i bez nervoze! :proljece
Još i sad ga zna mučiti povremeno, pa se tad nosimo i lakše je malko.

Sretno, da vam što lakše prođe! :bye
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Gloria's Mum » 12 vel 2008, 14:30

ja sam s glo imala rokenrol 3 mj dok mi jedna babica nije rekla da u bocicu stavim malu zlicu maslaca 5-6%masnoce(neznam da li takav ima od vas :dunno )
otad je imala redovnu stolicu,grcice bi isprduckala lako i bila mirna.Neznam kakvu to ulogu ima u organizmu ali je njoj pomoglo-lako bi se pokakala i nebi je mucilo.
Isto radim sad i sa L i ok je,samo sto joj se neda lezat i spavat kad cijeli svijet spava :mrgreen:
Nosanje u marami-toplo preporucujem :3srca
Gloria-28.01.2005
Laura-26.12.2007
Nella-11.09.2011
Avatar
Gloria's Mum
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1781
Pridružen/a: 25 pro 2006, 16:49
Lokacija: Sweden

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la yra » 13 vel 2008, 16:39

Itta, i ja bih otišla pedijatru da moje dijete ima taj problem.

Stariji je imao grčeve skoro 2 mjeseca, jako bolne i intenzivne, ništa nije pomagalo, nosali smo ga, masirali po trbušćiću, topli termofor na bušu...plakali s njime... koristili smo sab simplex kapi, ne znam jesu li pomagale ili ne, nisam se usudila prestati, jer sam mislila da možda barem malo ublažavaju muke mojem piliću...Jednog dana---hdB, netragom nestalo!
Mlađi je "kao" imao grčeve 5 dana, ako i toliko...
3.12.2003.
20.5.2007.
29.9.2009.
http://il.youtube.com/watch?v=Rr39eyEVWr0
Avatar
yra
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2499
Pridružen/a: 06 pro 2007, 15:43
Lokacija: ...s one strane...

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la MALA2006 » 13 vel 2008, 18:09

Dora je imala grčeve puna 4 mjeseca, a povremeno i kasnije, ali ne tako jako i dugo.
Davala sam joj Nurse Harveys sirup, nekad mi se činilo da pomaže, nekad baš i ne :dunno
Nosali smo ju, nosali, i nosali u nedogled...sve dok nije prestalo
Ali ona je imala normalnu stolicu (doduše nakon 2.mj starosti ne baš redovitu ali normalne boje) i čim bi grčevi prestali iste sekunde je bila dobre volje
Čak mislim da je dobro raspoloženje nakon grčeva jedna od karakteristika koja grčeve razlikuje od nekih drugih smetnji


Uglavnom, nadam se vas neće mučiti dugo kao nas :hug
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la fani1709 » 17 vel 2008, 19:49

[quote="Itta"]kako pomoći bebi kada boli buša?

papa aptamil confort i dajem banynos kapi... ali uzalud

neredovita je stolica, često zelena, prducka, grči se, umorna je ali siroče nemre spavati...[/qm

mi smo imali takve probleme tri puna mjeseca,..mijenjeli mlijeko, davali sab simplex,...itd,itd..no čini mi se da je jedino pomagala masaža trbuha( oko pupčića u smijeru kazaljke na satu ) dizanje nogu prema trbušćiću ( isto lagano kružno ) i onda bi ju stavila na trbuščić da se isprducka ...to je jedino sigurno pomagalo. sve kapi i mijenjenje hrane mogu ublažiti grčeve , ali mislim da ih ne mogu potpuno reducirati. p.s. pokušaj biti smirena kad ti beba plače i usredotoči se na to kako joj pomoći ( masaža ...), jer ako si nervozna možeš samo pogoršati stanje....zvuči možda glupo i nemoguće ..ali probaj....mi smo sve to prošli...( ali vjeruj jako dobro to pamtim,duša boli..)
fani1709
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 13 vel 2008, 17:43

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 19 vel 2008, 13:08

Prešli smo sa aptamila na hipp, sada je stolica redovita 2 i više puta na dan, ali kada kaka strašno se napinje, plaće, a stolica nije tvrda, jel to normalno?
Pitam se ima li ona uopće grčeve ili probleme sa probavom :stup
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 20 vel 2008, 01:48

Bili smo danas kod dr. sve što nas muči je normalno :shock: Ana ima grčeve i treba ih što bezbolnije preživjeti :stup
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Sramežljiva žirafa » 20 vel 2008, 21:16

Trebalo bi pomoći nekoliko žličica čaja od rooibosa, koji još nazivaju i "majčino čudo", a žena koja je slučajno otkrila da ublažava grčeve dobila je i nagradu za to. Žene koje isključivo doje djecu mogu piti taj čaj pa se korisni sastojci izlučuju u mlijeku. Pokušaj!
Sramežljiva žirafa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 29 tra 2007, 21:49

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 20 vel 2008, 23:37

rado, ali moja beba je na adaptiranom mlijeku
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la IINA » 21 vel 2008, 10:05

Probaj kupit Nurse Harvy´s sirup. Nama Simplex kapi nisu pomogle, ali ovaj sirup je.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la yra » 21 vel 2008, 15:59

Sramežljiva žirafa, daj malo to pojasni...za dojenu i za nedojenu djecu... zanimljiva mi je ta informacija jer smo se mi sa starijim jako mučili...
3.12.2003.
20.5.2007.
29.9.2009.
http://il.youtube.com/watch?v=Rr39eyEVWr0
Avatar
yra
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2499
Pridružen/a: 06 pro 2007, 15:43
Lokacija: ...s one strane...

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la IINA » 21 vel 2008, 16:01

Ako je dijete dojeno ne pije i ne jede ništa osim cice. U tom slučaju mama treba piti Roibos koji kroz mlijeko stigne do bebe. Mislim da je to htjela reči.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 22 vel 2008, 01:37

Da i ja sam tako skužila...

A mi smo na Babynos kapima... danas je bilo prestrašno... toliko ju je bolilo da su i prve suzice pale... slomilo me to...
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la yra » 22 vel 2008, 10:36

A, kako pomoći nedojenom djetetu sa tim čajem? Da li mu može škoditi ako dobije nekoliko žličica?
3.12.2003.
20.5.2007.
29.9.2009.
http://il.youtube.com/watch?v=Rr39eyEVWr0
Avatar
yra
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2499
Pridružen/a: 06 pro 2007, 15:43
Lokacija: ...s one strane...

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la iris » 22 vel 2008, 10:53

Itta - nazalost, nema tu lijeka koji ce to prekinuti - znam da ti je koma ( nasa mladja je urlala negdje od 20-24 skoro svaki dan) ali tjesi se eto da ce proci koliko god ti to sad daleko izgledalo.
Ako se javlja uglavnom u isto doba dana, ako ne prestaje sta god da radili, ako je izvan toga relativno zadovoljna onda se i meni cini da to nije samo probava. ( btw ako je na adaptiranom pazi na doziranje - da je tocan omjer vode i praha - nekad se zna dogoditi da ljudi stave malko vise jer od "viska glava ne boli" a to utjece na tezu probavljivost)

Ono sto je nama malo pomagalo uz sve ovo navedeno gore (toplina, polozaj na stomaku, masaza, )je cupkanje na lopti s njom ( mislim da bi ih izludila od napora da smo je nosili svo to vrijeme) i vjerovala ili ne ali fen tj njegov zvuk koji ju je znao smiriti ( imam slika na kojima spavamo - ona na meni a ja u nesvijesti drzim fen u jednoj ruci :lol) Fen nam je inace stajao ispod njenog kreveta skoro pa do prve godine i mislim da je zasluzio zlatnu medalju za iskoristivost. :1
L. Jesenarka 2002.
V. Zmajica 2004.
Avatar
iris
slavonska gazela
 
Postovi: 5962
Pridružen/a: 04 vel 2003, 13:24

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la IINA » 22 vel 2008, 11:05

Ja bi na tvom mjestu promijenila kapi. Imaš na raspolaganju još Sab Simplex i Nurs Harvy.
Nekad pomogne i čaj od komorača (pospješuje oslobađanje plinova iz crijeva).
Drugo, masiraj joj trbuh kad ju boli (laganim kružnim pokretima) i stavi joj toplu gazu ili termofor na trbuh. Možeš ju i nositi na ruci okrenutu tak da joj trbuh i prsa leže na tvojoj podlaktici. Probaj ju stavit i u položaj da joj nogice budu privučene i skvrčene uz trbuščić.
Univerzalonog recepta ti nema. Svakom djetetu nešto bolje odgovara, pa isprobaj sve i vidi je l će kaj upalit kod tvoje bebice. Znam kako to zvuči kad bebu muče grčevi :( Nadam se da će joj nekaj od ovoga pomoči :3srca
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 22 vel 2008, 11:54

sve isprobano osim Sab Simplex i Nurs Harvy...
fen, usisavač, termofor, tople pelene, itd... ali kad boli boli.... ja je samo ljubim i molim se da što prije prođe...
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la IINA » 22 vel 2008, 12:13

:cry: o siroče malo. Probaj uzet neke druge kapi.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 22 vel 2008, 12:32

morat ću to još probati...
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la MEA » 22 vel 2008, 17:59

Itta ja sam upotrebljavala kapi Mylicon, kupila sam ih u Italiji ne znam ako ih ima u HR. Plus toga sam joj masirala trbušič i anos mokrom gazom i stiskala nogice(raširena koljena) prema trbušiču. To je mojoj T. jako pomoglo, pokakala bi se i ispustila vjetrove. Čak i lagano ako staviš toplomjer u guzu joj može pomoči da se pokaki. Dok sam dojila mala je stalno imala zelenu stolicu. Sada je na HIPPU 1.
Nama Sab Simplex ništa nije pomogo 000000000 bodova. Znam da je ubitačno kada im ne možeš pomoči ali isprobaj sve pa malo joj možeš olakšati.
sretno šaljem :hug
slika
Avatar
MEA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 25 sij 2008, 08:44

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 22 vel 2008, 21:18

sada je sa stolicom ok, uredna je žuta i nekoliko puta na dan 2-3 puta, ali grčiči su strahota baš ju boli... :nevi
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la nerina » 23 vel 2008, 00:28

Ja ti isto savjetujem Nurse Harvey sirup,nama je pomogao,a pomoglo nam je i povlačenje nožica prema trbuščiću.Joj znam kako je to grozno,kad bi mali plakao,plakala sam i ja s njim,užas.Mom bebanu su grčevi prošli s dva mjeseca.Roibos čaj pijem i ja već neko vrijeme,čula sam da je dobar za laktaciju, a to da je dobar za grčeve moram priznat da nisam čula.
R 11/07
Avatar
nerina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 20 pro 2007, 19:22
Lokacija: ST

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 23 vel 2008, 00:36

ne preostaje mi nišza drugo nego pokušati još dati joj Nurse Harvey sirup... bumo vidjeli kak bu bilo... hvala vam cure :vi
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Ivy26 » 27 vel 2008, 12:28

LEFAXIN kapi su nam smanjile noćne more kada mi je kćer imala grčeve do 4,5 mj.Nažalost prvih 2 i pol mj je bilo koma dok ih nismo otkrili,ništa dr.nije pomoglo.One su super kada bebača i kasnije muči onak malo probava,to popije i onda ubrzo počne prditi i kakati (to upalilo kod sina;))

Te kapi su austrijske imaš ih u apoteci na Dolcu.Tko god ih je isprobao od mojih frendova preporodio se no bitno se naoružati strpljenjem i živcima :mah
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 27 vel 2008, 14:36

hvala ti draga puno, trčima danas odmah po njih :bye
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 01 ožu 2008, 23:16

Hej draga, nabavila sam Lefaxin kapi, morala sam čekati da mi ih naruče iz Austrije, hvala ti unaprijed, nego reci mi kako si ih dozirala, prije svakog obroka? koliko puta dnevno?
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Re: Muče nas grčevi... upomoć!!!

PostPostao/la Itta » 13 ožu 2008, 01:40

niti Lefaxin nije baš pomogao plakali smo i s njima jako, jako... ali zato zrnca kima prokuhana u vodi i s tom vodom pripremljen čaj od komorača uljpšao nam je život jučer i danas nemamo grčeke :mrgreen:
slika
Avatar
Itta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 12 svi 2007, 23:37
Lokacija: Zagreb

Grcevi

PostPostao/la sunce moje malo » 19 srp 2008, 13:02

Puna sam pitanja i neznanja :oops:

Moj mali kad kenja ima strašne bolove,sav se zgrči,nogicama i glavom prema trbuhu.
Da li tako izgledaju ti famozni grčevi u bebica? Traje po pola sata,sat i često je nalik na vrisku,a ne na plač. Užasno mi je za gledati i slušati.
Kad se pokaki i presvuče sve bude o.k.,ali tih sat vremena mi traje poput vječnosti.
Ante 2.07.2008.
sunce moje malo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 11 srp 2008, 10:00

Sljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.