Sada je: 19 tra 2024, 04:56.

Kad prvi put u šetnju?

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Kad prvi put u šetnju?

PostPostao/la boysmama » 11 stu 2009, 17:05

ja sam s obojicom prvi put nakon rođenja izašla van onda kad sam ja to bila u stanju (fizički zbog epiziotomije, iako bi psihički išla i ranije), dakle, nakon cca 10 dana... da, slažem se, djecu ne treba pretopljavati, višeslojna odjeća i samo jedan sloj više od nas tj. bodić. Za male tek rođene bebe ipak preporučam zatvorenu košaru da im ne puše vjetar, jer idu malo hladniji dani, a kiša ne smeta ako imate navlaku i ako vam se da s kišom natezati, ono: kišobran u jednoj ruci, guraj kolica s drugom, bljak.

i ja se jako radujem snijegu, pa danas postoje skafanderi, utopliš ih ko bubice, ništa nigdje ne viri i marš van da se istrču (ako su stariji) ili naudišu zraka (kakvog-takvog, gradskog) ako su manji, a ti puniš baterije skupa s njima, bar si se makla iz stana/kuće i sudopera ;)
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Kad prvi put u šetnju?

PostPostao/la sretna mama23 » 12 stu 2009, 13:06

mi smo se rodili u 5mj i bilo je već pakleno vruće i ja sam htjela van,al mi patronažna rekla da bolje ne dok pupak ne odpadne,i kad je otpao smo otišli u parkić i bili kojih pol sata,bi mi i više,ali sam ja imala osjećaj da će sve iz mene ispast van :/
Išao svaki dan s tatom dok mama nije prizdravila...i odonda smo vani čim ne pada kiša,naprosto uživa... :srca
**radije bih živjela svoj život kao da ima Boga i umrla da otkrijem da ga nema,nego živjela svoj život kao da ga nema pa umrla da otkrijem da ga ima**
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 409
Pridružen/a: 24 lip 2009, 22:16

Re: Kad prvi put u šetnju?

PostPostao/la Hel_Lanna » 15 sij 2010, 19:31

Pa sjecam se da sam sa Lannom isla 5 dan u setnju jer je bilo pravo lijepo vrijeme..
Ove godine kada sam bila u Hrvatskoj ,pricala sam sa skolskim prijateljicama na tu temu i vecina njih slozila se sa tim da u hladnijem periodu godine tj 11-12-1 mjesec dijete dobi manje od 10-20 dana nebi trebalo ici van.
Zbog toga sam se dvoumila kada se Deen rodio,no na izlazu iz bolnice posavjetovala sam se sa doktoricom i ona savjetovala mi je da ako je beba zdrava moze ici van poslije 3 dana,obucena zavisno od vremena..
I kod nas je u Norveskoj to sasvim normalno,pa je Deen prvi put isao sa 6 dana..
Lanna 2007-Mamina princeza
Deen 2010-Tatin nestasko
Avatar
Hel_Lanna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 40
Pridružen/a: 24 kol 2009, 14:45
Lokacija: Oslo

Re: Kad prvi put u šetnju?

PostPostao/la Janja » 15 sij 2010, 19:53

Mi smo prvi puta izašle van u šetnju na Božić, fino u kolica i jedno pola sata imala je 1,5 mj. Cim smo izašle zaspala :zzz je, od tada ako je moguće vodim ju svaki dan, ponekad i po sat vemena.Njoj se sviđa. :joy
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Kad prvi put u šetnju?

PostPostao/la petrunjela » 15 sij 2010, 22:09

Moj Tin rođen je 25.06.09., isli smo van kad je bio star 10 dana i to rano ujutro jer je ilo vruće. Sa 3 tjedna starosti Tin je već bio na moru, a onda smo vani bili praktički stalno. On je uživao i samo papao i spavao.
slika
petrunjela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 08 sij 2010, 23:37

Re: Kad prvi put u šetnju?

PostPostao/la 5ra » 15 sij 2010, 22:36

F. je rođen u proljeće , a malena u ljetnom periodu , tako da smo već otprilike 7 dan išli u šetnje. U biti meni je toliko vremena trebalo da koliko - toliko dođem k sebi nakon poroda.
Moja mama je šizila da kud idemo vani , a babinje nisu prošle. :rolf
F. ( 2005 ) i P. ( 2008 ) moja sunca dva
5ra
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 14 sij 2010, 13:52
Lokacija: Zaprešić - city

Prethodna

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron