Sada je: 29 ožu 2024, 03:11.

svaki dan je nova avantura

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Plusic » 05 lip 2009, 16:02

naime, ovo je godina u kojoj nasa djeca najbrze napreduju. od male bebice do velikog decka/curice.
svaki dan je nova avantura, svaki dan nauce nesto novo, svaki dan vas iznenade.

ja sam uz svoje dijete pocela cijeniti i veseliti se stvarima na koje sam zaboravila. uz njega sam naucila koliko srece donose sitnice. taj predivni osmjeh i sreca kad je prvi put spoznao svoju rucicu, kad je shvatio da to sto se dolje mice je zapravo njegova nogica, kada se prvi put sageo da pogleda sto ima ispod kauca, kada je sjeo i poceo gledati svijet iz nove perspektive,.....

svaki dan je bio za nas nova radost. i jos uvijek je. svaki dan se zaljubim iznova u tog malog djecaka koji se upoznaje sa svijetom i uci mene kako li je divan svaki kamencic, cvijetic, travka,... podsjetio me na sve ono sto se izgubilo putem, u nasem odraslom , zaposlenom svijetu.

cesto sam znala svoje proljetnice priupitati : sto li je vase dijete napravilo danas da ste se ponovno zaljubili? cime vas je vase dijete odusevilo, iznenadilo danas?
jucer sam u pedijatrice srela jednu mamu sa malom bebom od mjesec dana. moram vam priznati da sam zaboravila kako su mali, slatki, mirisljavi, potpuno ovisni o nama,... zaboravila sam.
zato vas molim da pisete, sto su to vase bebe napravile sto vas je odusevilo danas?
kada ste se prvi put istinski zaljubili u svoje male mirisljave zamotuljke?
koliko se puta dnevno zaljubite u njih?
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Dudley » 05 lip 2009, 16:04

Baš si me raznježila ovime, vratim se kasnije.
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la mahima » 05 lip 2009, 16:09

Danas?

Evo; Lucijan mi je u šetnji, kad je naišao na lokvicu nastalu od kiše, ozbiljno rekao: Mama, za mrava ovo je Bundek!

Ja sam :rolf

A Kalika?

Ona je iz kutije za igračke izbacila sve igračke i sjela u nju uz gromoglasan smijeh :)

Bila je tako slatka da sam je skoro pojela :D
mahima
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2125
Pridružen/a: 14 sij 2005, 14:24

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la lilly » 05 lip 2009, 16:42

Joj Plusic, kak si ovo prekrasnn napisala! Moj nije u kategoriji 0-1, ali me danas bas jako razveselio kad sam ga pitala :koga volis najvise na svijetu. Inace kaze: mamu; a danas je rekao:tebe! Onda sam ja njemu rekla: I ja tebe volim najvise na svijetu, a on mi je to ponovio!
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Plusic » 05 lip 2009, 16:44

:kiss
jedva cekam tu fazu :srca
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Diami » 05 lip 2009, 16:50

E baš sam u nekom raspoloženju za ovu temu...



Zaljubila sam se - više puta. Zaljubljujem se - svaki dan iz nova.

Kad me prvi puta ležeći mi tek rođen na trbuhu pogledao u oči.

Kad je prvi put spavao pored mene držeći mi čvrsto prst stisnut svojom majušnom šakicom.

Kada se prvi put nasmijao.

Kada mu se lice ozari kad me vidi.

Kada fascinirano promatra lišće kako treperi na vjetru.

Kada zareži od sreće jer mu nudim omiljenu igračku.

Kada mi se nasmije od uha do uha kad se tek probudi.

Kada si od silne želje za sisanjem želi "dovući" sisu pa je primi poput bočice i nateže prema ustima.

Kada me gleda svojim predivnim okicama...



Svaki put sam zahvalna do neba što mu smijem biti mama!
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Plusic » 05 lip 2009, 16:55

Diami je napisao/la:Svaki put sam zahvalna do neba što mu smijem biti mama!

:srca

iskopirat cu vam svoj post sa proljetnica , jer kad bi se sad raspisala mislim da ne bi bilo kraja :joy
..........nekako ovih dana volim svoje dijete pa koliko god bio divlji i ne slusao me.... volim ovu fazu, obozavam njegov cudni jezik, rastapa me njegov pogled pun ljubavi i povjerenja, nasmije me do suza njegov staracki hod sa rukama prekrizenim iza ledja, odusevljava me njegova urednost i navika spremanja stvari na mjesto, razljuti me ko veliki kad mi odgovara kad mu nesto kazem, ali onda me pogleda, zatrepce okicama, razvuce osmijeh i pokaze zubice, i tko bi mogao pozeljeti nesto vise?......
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Rachica » 05 lip 2009, 17:08

svaki dan milijardu puta :)

nemoguće je nabrojati čime su me moja djeca sve raznježila i takla mi srce od dana kad su se rodila...nemoguće...i žao mi je da nisam baš svaku sitnicu negdje posebno zabilježila.

inače, najdraža izjava od E. mi je bila kad je imala cca 3 godine i kad me gledala u oči i rekla - ti i kad se ljutiš na mene, vidim svoj lik u tvojim očima i zato sam sretna - jer ja tamo živim zauvijek :srca

a malac?
u zadnje vrijeme mi je naslađe kako me u bilo kojoj prilici, na bilo kojem mjestu, povuče za majicu i kaže zapovijednim tonom: ciku, ciku :lol
i kad po noći obrađuje dnevne dogodovštine pa priča sve u 16. u ono malo sna što ga uspije ulovit.
Eh...
slika
slika
Avatar
Rachica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2937
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 11:50

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Plusic » 05 lip 2009, 17:34

Rachica je napisao/la:ti i kad se ljutiš na mene, vidim svoj lik u tvojim očima i zato sam sretna - jer ja tamo živim zauvijek :srca

:kiss
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Krumpirić » 05 lip 2009, 17:50

bemvammiša, sad ste me rasplakale. A i Marin je taman došao do seke, koja se budi i rekao joj: Jel se to budi moja mala mišica? :srca


Ja i jesam za onu "look on the bright side..." i tužna sam kad skužim koliko se žalimo na njih...na faze, na problem(ČIĆ)e!, na svašta, i koliko rijetko smo svjesni kako je divno imat ih uz sebe :srca
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Plusic » 05 lip 2009, 18:04

Krumpirić je napisao/la: Marin je taman došao do seke, koja se budi i rekao joj: Jel se to budi moja mala mišica? :srca

:ljubav
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la sandram » 05 lip 2009, 20:39

Ja sam shvatila da se niti ne odljubljujem.
Tankaju me emocijama sve vise i sve jace, i taman kada pomislim da je vrhunac, one dodaju jos :srca

I jos nesto, postavsi mama na drukciji nacin volim i drugu djecu. Prije sam na klince bila poprilicno imuna, a neki dan sam cmoljila na necakovoj priredbi u vrticu.
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la kandy » 05 lip 2009, 21:30

Jooooooj, Plusić, koja lijepa tema!!!

Ja sam ludo zaljubljena u svog malog hahara. I kad pomislim da nije moguće više, shvatim da jeste moguće. I puno više. Čekala sam na njega jako dugo vremena i vidim ga kao poklon s neba.
A čime me oduševljava? Svime. Samom činjenicom da postoji. Prolazim kroz dosta teško razdoblje i kad mi se sve čini crno, dovoljan mi je pogled na njega da mi da snage da se nastavim boriti. S njim i najcrnji dan ima itekako smisla. :D

Da vam pišem čime me sve tjera da se zaljubim u njega, trajalo bi predugo. Svaki dan mali milijun stvari.
Naprimjer danas. Išla sam po Domija i MM da idemo vidjet neki stan i MM muž mi kaže da je Domi napravio nevjerojatnu stvar. Na frižideru imamo dva magneta, jedan sa slikom mene i domija, a druga MM i Domi. Mali hahar je došao do frižidera, tražio tatu da mu skine magnet di smo on i ja i kad ga je dobio u ručicu, oduševljeno je rekao mama i počeo ljubiti sliku. Moja mala srečica!!!!! Pa kako da se ne zaljubljujem svaki dan iznova u njega?
D. 29.04.2008.
Avatar
kandy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1451
Pridružen/a: 03 pro 2007, 21:21
Lokacija: U tudjini

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la SanjaMK » 05 lip 2009, 23:37

Predivna tema! Ponekad mi mame na forumu pisemo samo nase muke sa djecom, a zaboravimo napisati svu srecu koju nam donose svaki bozji dan.
Naravno da me i veci odusevljava, ali na ovom pdf-u sam zbog Jane :) nemozes je ne voljeti. jednostavno je takva. Slatkis mali, koji se samo zeli nosati i maziti i ljubiti. Smem se pohvaliti?:)

slika
slika
Jana - 29.09.2008
Teo - 20.06.2002
Avatar
SanjaMK
Sveta krava
 
Postovi: 5702
Pridružen/a: 16 pro 2001, 19:20
Lokacija: Tamo gdje zlatno sunce sja...

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Rachica » 05 lip 2009, 23:49

:srca
Eh...
slika
slika
Avatar
Rachica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2937
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 11:50

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Plusic » 06 lip 2009, 08:19

predivni mali pokloncic :srca
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Kosta`s mummy » 06 lip 2009, 09:45

Ma luda sam potpuno za njim od momenta kad sam saznala da sam trudna. Nisam mogla dovoljno dobro zamislit koliko ce savrsen biti. I svakog dana se ponovo zaljubljujem u njega, čak i kad pravi haos i kad mi prkosi.
A kad se vracam sa posla on sa bakom ceka ispred zgrade i kad me vidi zatrci mi se u zagrljaj sa takvim osmjehom na licu i govori "Kosta voli mamu do neba, do svemira, dobra, lepa mama"
Sve moje brige, nervoze, probleme izbrise samo jednim svojim osmjehom i sa njim sam i ja opet dijete. :srca :srca :srca :srca :srca
Kosta 05.08.2007.
Avatar
Kosta`s mummy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 447
Pridružen/a: 09 ožu 2009, 10:14
Lokacija: Budva

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Plusic » 06 lip 2009, 10:22

Kosta`s mummy je napisao/la: sa njim sam i ja opet dijete. :srca :srca :srca :srca :srca

mislim da je ovo dio koji me u zadnje vrijeme najvise veseli :srca
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Tonka.M » 06 lip 2009, 10:35

već nekoliko puta sam krenula odgovarat na onvaj topik, al nekako ništa što napišem nema smisla...
(Plusić :srca )

svaki dan za nas je dvoje novi dar, svaki trenutak dragocjen do bola.
S obzirom na težak zajednički start natjera me da se zaljubim u njega 500x dnevno. Svaki put kad zakorači jer je uspio u tome, svaki put kad se nasmije, onako od srca, svaki put kad me zagrli i onda se počne penjati po meni da bi mi bio u naručju...svaki put kad vidi kruh na stolu pa zaciči od sreće i pruži ruku da ga dohvati.
Kada guzom počne odgurivati stolicu koju smo na to mjesto postavili da ne bi mogao nešto doseći. I pri tome nas gleda u oči sa najslađim i najnevinijim pogledom na svijetu.
Kad radi nešto što ne smije i dobije zabranu pa prestane ali se odmah počne umiljavati ili beljiti da vidi moj osmjeh.
:srca

mogla bi ovako do sutra... samo ću još napisati zadnje: Kad sam došla iz bolnice i legla na kauč, a on se uspeo uz mene, dopuzao do mojih prsa i tamo naslonio glavu pripivši se uz mene :srca

Plusić hvala ti na temi, mislim da ću cijeli dan imati osmijeh na licu :kiss i dobro je Sanja rekla - prečesto se žalimo, stvarno bi trebali malo češće zastat i promislit koliko su nam obogatili život :ljubav
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la MMI » 06 lip 2009, 10:37

jadnostavno ga obožavam.
nije mi prvo dijete,ali nekako nam je svima postao centar svijeta.svi smo ludi za njim.
najdraži mi je njegov miris. :srca
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la kandy » 06 lip 2009, 11:00

Kad je MM jutros otišao na posao, stavio je D. kod mene u krevet.On se stisnuo uz mene i nastavio spavat. Ja isto. Nakon tri sata se probudio, ja sam se pravila da spavam, a on mi je prstićem počeo dizati kapak i govoriti mama. Ludilo!!! :D


Tonka.M je napisao/la:Kad sam došla iz bolnice i legla na kauč, a on se uspeo uz mene, dopuzao do mojih prsa i tamo naslonio glavu pripivši se uz mene

Prekrasno!!! :hug

modesty2 je napisao/la:najdraži mi je njegov miris.

;)
D. 29.04.2008.
Avatar
kandy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1451
Pridružen/a: 03 pro 2007, 21:21
Lokacija: U tudjini

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Plusic » 06 lip 2009, 11:04

Tonka.M je napisao/la:Kad sam došla iz bolnice i legla na kauč, a on se uspeo uz mene, dopuzao do mojih prsa i tamo naslonio glavu pripivši se uz mene


andreak je napisao/la:On se stisnuo uz mene i nastavio spavat.


cure rastopila sam se.... ja stalno cekam trenutak kad ce moj D. postat maza....
sad se rastapam, u tim rijetkim prigodama, kad se iz cista mira zna zaletit prema meni i baciti u zagrljaj :srca
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la kandy » 06 lip 2009, 11:15

Plusić, ni kod nas nisu baš česti ti trenuci. Zato i jesu tako posebni. Recimo, kad smo svi troje zajedno u krevetu, on se stisne uz tatu, nikad uz mene. Ali, i tata ima pravo na malo nježnosti od strane svoga sina, zar ne? :) Njega je, recimo, poljubio prvi put jučer dok mene ljubi već jako dugo vremena (kad mu dođe haha).
D. 29.04.2008.
Avatar
kandy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1451
Pridružen/a: 03 pro 2007, 21:21
Lokacija: U tudjini

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la zeezee » 06 lip 2009, 14:06

što me oduševljava? zbog čega se zaljubljujem? a zbog čega ne...????
evo, trenutno me rastopi kako svima koji nam dođu u dvorište ide pokazat bubu...kod garažnih vrata neki uginuli jelanak ili kak se već zove ona ogromna crna buba, već danima na istom mjestu. ne mičemo ga jer prdo svakoga primi za ruku, dođe do bube, kaže 'buba, of kors i upire prstom. i to ga strašno veseli. slatko mi je kad mu kažem 'ideš điha',a on se zaletava odmah meni na leđa pa 'đihamo' po kući uz ciku i smijeh. jutra su mi najljepše doba dana, kad se probudi pokraj mene i odmah razvuče usta u osmijeh, pa se dođe maziti i valjati po mami. pa njegov ples s rukama u zraku, pa kd me miluje po licu (neupućenima to izgleda kao šamaranje) kad mu kažem 'daraga mama'....ima puno toga, jaaako puno
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Dudley » 06 lip 2009, 16:20

Tonka.M je napisao/la:već nekoliko puta sam krenula odgovarat na onvaj topik, al nekako ništa što napišem nema smisla...
(Plusić )


Ovo potpisujem, ne uspijevam dovoljno dobro riječima opisati tu beskrajnu očaravajuću ljubav :srca
Volim ga u svakom trenutku, prekrasan je, neodoljiv, nasmijan, zaigran, nestašan, tvrdoglav, nestrpljiv, savršen :srca

Teško je bilo što izdvojiti al recimo posebni su mi gušti kad siše a ja mu gurnem nos u kosicu, mmmmm nešto najfinije na svijetu, i njegove velike pametne okice, način na koji kaže mama, tako mekano i slatko, i kako se nasmije od uha do uha kad ode u drugu sobu pa me ugleda, kao da me nije vidio satima a ne par sekundi.

SanjaMK, prekrasna je baš :proljece
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la paolla » 06 lip 2009, 22:21

Dok su u trbuhu 9 mjeseci bili "jedno" samnom, pomalo smo se upoznavali, zaljubljivali, iako nismo znali kako ona druga strana izgleda... :lol Dolaskom na ovaj predivni, jedini nam dani svijet, zaljubljenost se pretvorila u ljubav...Zbog tih malih ocica, rucica, nozica, guzica, svega lijepoga, njeznoga, carobnoga s cim nas svaki dan opskrbljuju, zbog svoje neiskvarenosti i iskrenosti... :kiss

Cura me raznjezila i zadivila istodobno prije 10-ak dana...tata nam je trebao na tjedan dana ici na sluzbeni put...bilo mi je tesko, ali nisam htjela da ona to osjeti...moja mala lisicica dosla je do mene, cucnula, ugurala mi se u krilo i onim svojim ogromnim plavim biserima me pogledala suosjecajno i rekla: mama, nista se ti ne brini sto cemo ostati sami, nemoj plakati, imas nas, ne budi tuzna... :srca Dugo nisam od ganutosti mogla doci k sebi... A prije godinu dana glavna joj je fora bila govoriti kad mama, tata, baka, dida, nona i dedek budu stari, ona ce im donositi iz ducana sve sto im bude trebalo, na svom biciklu....sto jos na to dodati. :ljubav

Moj mali medo je jos premali za neke takve verbalne izljeve njeznosti, ali kako ne voljeti takvo malo, mirisljavo, debeljuskasto bice, koje o vama ovisi, kojem ste sve na svijetu, koje vas ljubi na nacin da vam cucla nos i slini lice? Ma nema tog Mastercarda koji to moze nadoknadit il' platit. :bis
paolla
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 452
Pridružen/a: 14 svi 2005, 23:29

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la snowwhite » 08 lip 2009, 18:32

divna tema, puno predivnih osjećaja ovdje pršti :srca

maks je trenutno u fazi maženja i ja užiiiiivam. ujutro kad se probudi stavim ga k sebi u krevet a on mi se umiljava. glavicu gura u moje krilo. i ja ga mazim i gladim i ljubim :luv
nedavno je počeo, kada ga nosam, primiti se za mene tako čvrsto, onako objesi se ko majmunčić mali. i kad ga treba spustiti i dalje se drži i ne da se. :mrgreen:
inače je mali veseljak i stalno se smije. a kad vidi tatu da je došao s posla taj osmjeh je neprocjenjiv. i obožavam gledati njih dva skupa kada se igraju, maze...moja 2 najdraža :ljubav
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Rogue » 08 lip 2009, 21:59

...kad me ujutro budi dirajuci me rukicama po licu i onda kad otvorim oci on se nasmije od uha do uha
...kad se igramo skrivaca pa se smije na sav glas dok mu se pojavim u vidokrugu
...kad me cvrsto primi za prstic dok tone u san
...kad uziva kad ga ljubim u trbuscici
...kad ga nadem kako spava s guzom u zraku
...kad se rola po krevetu da dode do mene
...kad veselo proucava svijet oko sebe...i jos puno toga, nesto ste vec i vi spomenule, a nesto se ne moze rijecima opisati. :srca
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la veky32 » 08 lip 2009, 22:20

Plusic je napisao/la:naime, ovo je godina u kojoj nasa djeca najbrze napreduju. od male bebice do velikog decka/curice.
svaki dan je nova avantura, svaki dan nauce nesto novo, svaki dan vas iznenade.

ja sam uz svoje dijete pocela cijeniti i veseliti se stvarima na koje sam zaboravila. upoznaje sa svijetom i uci mene kako li je divan svaki kamencic, cvijetic, travka,... podsjetio me na sve ono sto se izgubilo putem, u nasem odraslom , zaposlenom svijetu.



da vidis kako je opet sve to priroda savrseno napravila
sutra ce nas opet na to podsjetiti nasi unuci
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: svaki dan je nova avantura

PostPostao/la Plusic » 26 svi 2010, 16:33

Plusic je napisao/la:jucer sam u pedijatrice srela jednu mamu sa malom bebom od mjesec dana. moram vam priznati da sam zaboravila kako su mali, slatki, mirisljavi, potpuno ovisni o nama,... zaboravila sam.

istina, totalno sam bila zaboravila kako su mali....
sad sam lezala kraj njega, gledala ka kako me gleda pogledom prepunim povjerenja, ljubavi,... kao da sam njegov cijeli svijet :srca
uzivam ispocetka, u svim onim slatkim sitnicama ali totalno drugacijima.....
nevjerovatno je kako su tako mali a ipak tako razliciti i svaki divan i poseban na svoj nacin.

uzivala sam citajuci vase postove :kiss
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Sljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron