Sada je: 19 tra 2024, 07:48.

plač prilikom presvlačenja

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la Rogue » 18 lip 2009, 11:35

Tražila sam sličnu temu, ali nisam našla. Ako postoji neka moderatorice ovaj post dodaju toj temi, a ovu neka brišu.

Dakle imam problem prilikom presvlačenja i mijenjanja pelena.
Od rođenja K. nikada nije bio ljubitelj navedenog, obožava biti gol, ali čim ga krenem svlačiti ili oblačiti postane nervozan. To i nije bio neki problem dok je bio manji, malo bi zaplakao, ja bi to brzinski obavila i gotovo. Ali sad od kad se može okretati i dosta je jak jedva da mu uspijem promijeniti pelenu. Inače nekako tempiram dok je dobre volje i veseo, dam mu nešto u rukicu da se zabavlja i proguramo nekako. No najgore je kad se pokaka. Evo maloprije smo imali pravu malu scenu.
Istovario se dobrano, postao je nervozan i krenula sam mu mijenjati pelenu. Samo cu reći da je kakice bilo svugdje, morala sam tuširati i sebe i njega i još čistiti pola dnevnog boravka. A ono najgore je sto je on vrištao još 20 minuta dok se nije smirio.

Ne znam kako da to izvedem što bezbolnije za njega, a i mene? :dunno
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la danijela81 » 18 lip 2009, 11:59

ja glumim klauna dok ga presvlacim.
kreveljim se, radim kojekakve face uz zvukove za koje nisam ni znala da mogu izvest. pa malo skakljanja na milijun i jedan nacin, pa pretvorim samo svlacenje u igru, npr. kad svlacim hlacice brzo mijenjam polozaj nogica, pa malo lupim njima u trbuh, malo u podlogu....
sve traje beskonacno dugo, ali kada zurim bude jos gore, imamo scenarij s kakicom kao i vi :lol

davanje igracke u ruku kod nas ne pali, jer onda i ta igracka cesto zavrsi u peleni
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la marie claire » 18 lip 2009, 15:05

Pia je isto nemirna dosta šta se toga tiče, al ne baš toliko, pjevanje ju šokira... Sad jel pjevam dobro ili loše.... :lol
I mrzi skidanje preko glave, al tad doslovno imam performans da ju umirim, čak ukoči ruke da ju ne mogu skinuti!!!
Nisam ti baš pomogla...
Pia 06.11.2008.
marie claire
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 650
Pridružen/a: 15 ožu 2009, 19:06

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la Rogue » 18 lip 2009, 15:12

pjevanje ju šokira... Sad jel pjevam dobro ili loše....


nisi mi bas pomogla, ali si me dobro nasmijala :lol

ma pokusavala sam i ja sa proizvoznjom zvukova, kako kaze Danijela za koje nisam ni znala da ih mogu proizvesti i to ga je jedno vrijeme fasciniralo, ali sad je i na to otupio.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la marie claire » 18 lip 2009, 16:14

Rogue je napisao/la:
pjevanje ju šokira... Sad jel pjevam dobro ili loše....


nisi mi bas pomogla, ali si me dobro nasmijala :lol

ma pokusavala sam i ja sa proizvoznjom zvukova, kako kaze Danijela za koje nisam ni znala da ih mogu proizvesti i to ga je jedno vrijeme fasciniralo, ali sad je i na to otupio.

:lol :lol :lol
I, da, ja joj u ruke dam onu vrećicu sa blazinicama vate, to joj je ludo zanimljivo, mekano i šuška!!! Onda ona to stišće, pa prebaciva iz ruke u ruku...
Pia 06.11.2008.
marie claire
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 650
Pridružen/a: 15 ožu 2009, 19:06

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la Stefanova_mama » 18 lip 2009, 20:53

Koliko je star?
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la Rogue » 18 lip 2009, 21:03

5 mj.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la watani » 18 lip 2009, 23:11

muke po presvlacenju :(

ne mogu se pohvalit da mi to nemamo ali uvijek sam se nekak snasla :dunno
no, pogledaj si malo onaj topic o “pravilnom drzanju bebe“. ja si nekak mislim da njima neki polozaji u kojima ih presvacimo i nisu ugodni. pa da se zato bune :dunno
ja sam recimo mojima skoro pa uvijek nakon kakanja prala guzu pod mlazom vode. i to im je pasalo. mislim, ni meni ne bi bilo ugodno da mi netko digne noge za vrat i ide brisat guzu ;)
i oblacenje isto tak. uvijek su bili nekak mirniji kad bi to radila dok bi mi bili u krilu, pa su gledali okolo, zanimali se sa time.

i naravno, sve to odradjivati brzinom munje :)
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la Rogue » 19 lip 2009, 11:44

wanti ja sam i otvorila taj topic kad sam tu saznala da ih bas i nije dobro povlaciti za noge. :D
drzim se toga, koliko je moguce s njim, kakicu mu isto perem pod tusem jer se obicno i obilno pokaka i tu je miran dok ide voda, ali sve prije i poslje su scene. toliko je jak i tvrdoglav.
a sta tek slijedi :znoj
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la vesela beba » 20 lip 2009, 21:53

Rogue ma nisam ja inače skeptik uopće :mrgreen: ali i mi imamo isti problem,a Tii je već 11mj.ali ne iz nekog njenog hira nego zato što su joj rukice još uvjek pomalo ukočene,ona npr.nemože ispružiti rukice skroz u zrak i sl. i smeta je kad joj ih pružim,ili se baca glavom unazad (izvijanje) što isto nije dobro.
Jeste ikako bili u fizijatra na pregledu?Sigurno neće škodit a i to nije ništa što se uz handling nemože "opustiti" i dovest u red.
Ako je sve samo hiperaktivnost ili čisti inat zanemari ovaj post :D
T.2008
L.2010
sjaj u tami
Avatar
vesela beba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 11:47
Lokacija: Split

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la leonardaj » 20 lip 2009, 22:11

Moja ne plače, ali se toliko počela vrtiti po krevetu, da moram bar 3-4 puta ponovo namještati pelenu.
Jedino počne plakati kad joj provlačim rukice kroz rukave. Preko glave joj mogu sto puta prevući majicu, ali ruke - NE DIRAJ. :roll:
Jesi li ga probala ostaviti malo golog ili u peleni, prije presvlačenja, pa malo ga zaigraš zveckanjem ili šta već voli, pa se prišuljaš peleni dok ne gleda. :naughty
slika
Avatar
leonardaj
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 03 stu 2006, 11:22
Lokacija: Zagreb

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la Rogue » 20 lip 2009, 22:47

bili i kod fizijatra i kod ortopeda, sve je super. ma mali se inati, skuzio je motoriku i gotovo.
ma pokusavam svasta, cak i drzat ga jednom rukom, ali mali je jaci od mene. vise ga ne mogu zainteresirati igrackom ili zvukom dulje od par sekundi :dunno
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la vesela beba » 23 lip 2009, 13:11

probaj s mobitelom ili daljinskim.Moju zvrkicu to uspije smirit na par minuti ili sekundi.Mojoj priji za ovu svrhu služi šuškava kesa,podmetač za teće od školjki,i svakakvi nekakvi predmeti,njima su zanimljivi jer su im novi i nemaju ih često u rukama!
T.2008
L.2010
sjaj u tami
Avatar
vesela beba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 11:47
Lokacija: Split

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la watani » 23 lip 2009, 13:21

vesela beba je napisao/la:za ovu svrhu služi šuškava kesa

sad jos reci da je plasticna :shock:

gle, ja maloj bebi ne bi NIKADA dala u ruke plasticnu vrecicu. dovoljna je sekunda pa da si ju nabije na glavu...a onda je kasno.

treba ipak biti oprezan sa tim predmetima kojima im odvlacimo paznju. nisu ni mobiteli bas za preporuku...
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la Zwerka » 26 lip 2009, 21:46

Draga moja Rogue, i kod nas isti problem.
Vrišti, plače, baca se po stolu, a kad skinem pelenu, počne veselje.
Od nedavno mu je pišan najbolji prijatelj, pa ja ne stignem ni odljepit pelenu, a već gura ruku u pelenu i gnječi pišana.
Kad mu maknem ruku, krene pjesma.
Pa mu ja moram pjevat da se smiri i to samo jednu šašavu pjesmicu koju sam izmislila dok je još bio manji ili mu dam posudu u kojoj držim tufere za guzu-to mu je fora zadnje vrijeme.
A tek kad oblačim body ili majicu...majko mila koje muke... :znoj

A iskreno, čini mi se da lijeka za mirno presvlačenje nema...
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la MMI » 26 lip 2009, 22:12

joj Zwerka sad si me pošteno nasmijala sa ti Damijevim igranjem sa pišanom... :lol

i kod nas ima problema ali ne plača nego više okretanja na sve strane..
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la lamb » 28 lip 2009, 17:09

Rogue naš mali vrišti samo ujutro oko 7ipo i navečer oko 9ipo.jedva ga prisvučemo,vrti se na sve strane,udara nogama,ma svašta.ali inače to radi kad je gladan ili pospan.Tada mu dam neku igračku,dudu ili mu pjevam-igramo se :joy
lamb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 273
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 12:41

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la maryca » 08 srp 2009, 23:37

moja curica ima mjesec i pol i od samog pocetka se ne voli presvlaciti, a cim osjeti maramicu, pocne onaj ozbiljni plac i dreka, da stvarno ne znam kako to uraditi na "najbezbolniji" nacin!? :/

tad cak ne zna ni dudu drzati u ustima od placa. pa ako neko cuva, uspijemo nekako s manje galame :dada

znaci kad malo porastu, skrenuti pozornost?
...tuga gleda unatrag . . . briga oko sebe . . . a samo vjera gleda gore . . .
Avatar
maryca
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 29 pro 2006, 22:49
Lokacija: sg

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la Rogue » 09 srp 2009, 06:16

maryca je napisao/la:a cim osjeti maramicu, pocne onaj ozbiljni plac i dreka, da stvarno ne znam kako to uraditi na "najbezbolniji" nacin!?


Maramica je hladna, to joj nije ugodno i mozda je prestrasi. Probaj sa toplom vodom.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la mare10 » 09 srp 2009, 08:24

Rogue je napisao/la:
maryca je napisao/la:a cim osjeti maramicu, pocne onaj ozbiljni plac i dreka, da stvarno ne znam kako to uraditi na "najbezbolniji" nacin!?


Maramica je hladna, to joj nije ugodno i mozda je prestrasi. Probaj sa toplom vodom.


Rogue ti je dobro savjetovala nije joj ugodno kada joj hladnom maramicom brišeš jer je utopljena od pelene i to joj je šok. Ja svoju dojim pa mi je logično bilo da stavim maramicu malo na svoj grudni koš malo se utopli dok ju skinem i nema problema sada doduše to ne radim kada je vruće ali možda tvojoj smeta probaj. Možeš maramicu staviti pod mlaz mlake vode pa ju tako utoplit probaj :)
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: plač prilikom presvlačenja

PostPostao/la maryca » 09 srp 2009, 20:22

Rogue je napisao/la:
maryca je napisao/la:a cim osjeti maramicu, pocne onaj ozbiljni plac i dreka, da stvarno ne znam kako to uraditi na "najbezbolniji" nacin!?


Maramica je hladna, to joj nije ugodno i mozda je prestrasi. Probaj sa toplom vodom.


moze biti.
probat cu s toplom maramicom. mada ona ne voli ni kad je perem mlakom vodom :mrgreen: , jednostavno, cim stavim pelenu, zakopcam body, uglavnom se usuti i razgleda.
...tuga gleda unatrag . . . briga oko sebe . . . a samo vjera gleda gore . . .
Avatar
maryca
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 29 pro 2006, 22:49
Lokacija: sg


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.