Sada je: 18 tra 2024, 13:13.

Problemi s pišulincima (spojene teme)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Crveni mu se pišan

PostPostao/la Zwerka » 09 tra 2009, 12:40

Jučer kad sam ga prematala, na vrhu pišana, s nutarnje strane kožice mu je bilo crveno i imao je ranicu, kao da je zarezano.
Pedijatar ga je pogledao i provukao mu kožicu do kraja. :strah
Ja sam mislila da ću se srušiti, a moj maleni se smijao! Dobro da ga nije boljelo.
Sve mu je iz nutra bilo bijelo i kaže dr da se to treba čistiti kamilicom i kod svakog kupanja povlačiti kožicu do kraja.
Ali, kad smo prošli mjesec bili na vaganju, rekao je da se kožica ne povlači do 1.godine. :dunno

Čitala sam po netu da je to bijelo u stvari nakupina koja sprečava kožici da se slijepi za glavić i da sama izlazi malo po malo.
To sam ja i primjetila kad mjenjam pelenu, jer mu uvijek bude po piši kao bijele sitne loptice, ali dr veli da to treba prati...

Ima ko iskustva s tim?
Ispirem kamilicom od jučer, pišan je ockej, ali čim povučem kožicu, opet se zacrveni...
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Crveni mu se pišan

PostPostao/la azraz » 09 tra 2009, 13:32

Kad sam ja imala tako malog dečka, znači prije 3,5-4 godine, bilo je aktuelno povuči samo malo, onoliko koliko ide bez neugode (prvenstveno za mamu, mislim, ja sam mislila da to njega može bolit), par milimetara u prvoj godini. Ja to nisam previše uređivala jer smo mi i tako planirali, i obavili, cirkumciziju. Povlačila sam koliko ide i to bijelo, što se zove smegma, očistila. Iako moj dečko toga nije imao puno. Svega par puta sam vidjela. :dunno
O. 16.05.2005.
M. 08.09.2008.
azraz
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 253
Pridružen/a: 04 lis 2007, 13:08
Lokacija: Zagreb

Re: Crveni mu se pišan

PostPostao/la lamb » 09 tra 2009, 15:50

zwerka svatko kaže drugačije,netko da povlačiš kožicu nakon svakog kupanja(šta i mi radimo),a dr.da se to ne radi do godine dana.Moja sestra je svome malomu povlačila i sve je bilo dobro,a njena susjeda nije pa joj se dogodilo kao i tebi,kad je povukla nakon pola godine izaša mu je gnjoj :dada .Nemoj paničarit nego kad ga tuširaš malo povuci i sve će bit o.k.-govorim ti to jer ja tako rsadim! :zekomah
lamb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 273
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 12:41

Re: Crveni mu se pišan

PostPostao/la Plusic » 09 tra 2009, 15:55

zwerka , kao da citam svoje muke....
nama su od prvog dana rekli da se to ne smije povlaciti a pedica bi mu svaki put povukla do kraja i onda nama odrzala govor da mi to ne smijemo raditi i da ce vjerovatno sa godinu dana morat na rezanje :(
rekla nam je da svaki put povlacimo po malo, samo koliko ide, i da radije povucemo manje nego vise :dunno
nakon sto ona to povuce, pimpek mu danima bude jako,jako crven, prosli put bio krvav, toliko da smo se vratili kod nje jer nas je bilo strah, i tih par dana smo ga morali drzati veci dio dana bez pelene jer ga je jako peklo kad bi piskio u pelenu.

nisam pomogla :/
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Crveni mu se pišan

PostPostao/la mrava » 09 tra 2009, 18:21

Ja pri kupanju malo povučem dokle ide. A to crvenilo se i Hrvoju nedavno pojavilo i namazala sam mu Pavlovićevom masti par puta i prošlo je.
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Crveni mu se pišan

PostPostao/la mama z » 17 tra 2009, 10:45

Mi smo danas bili kod ped.i pitala sam el treba to povlačiti,ja to radim već neko vrijeme ali pomalo jer su mi rekle mama i sestrična da bi morala,a on mu je povukao da se D počeo derati i zacrvenjelo mu se jako :angry ,rekao je da ne treba do godinu dana,ali mogu poslije kupanja ako hoću i naravno da hoću jer moja frendica nije znala da to treba i sad joj klinac ima 3 godine i dosta problema s tim,boli ga a ne da da mu ona prevlači pa svakih par dana idu doktoru da mu to radi.
Samo ne znam el bi trebala tako jako kao on ili je dovoljno pomalo koliko ide. :dunno
Nisam primjetila da ima šta bijelo na kožici.
N 2005 školarka
D 2008 predškolac
L 2014 princeza
Avatar
mama z
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 602
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:30

Re: Crveni mu se pišan

PostPostao/la Zwerka » 17 tra 2009, 11:08

Eto, vidiš ti tog pedijatra.
i meni je rekao da ne treba prije 1.godine, a sam je Damiju povukao prošli put, a nije imao ni puna 4mj...Tako da, sad ti znaj...
Ja mu uglavnom, provučem kožicu do kraja svaki drugi dan kad ga kupamo.Jučer sam opet povlačila i ima još malo bijelog na glaviću...
Kad mu mjenjam pelenu, samo prebrišem pišana.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Crveni mu se pišan

PostPostao/la Plusic » 17 tra 2009, 11:14

i nama je pedica povukla do kraja ali naglasila da mi to ne radimo.
sad mu jos uvijek povlacimo samo malo, ne ide skroz :(
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Crveni mu se pišan

PostPostao/la Zwerka » 17 tra 2009, 11:55

Plusić, od kad sam mu počela povlačiti, nema više crvenila niti onih ranica.

MM-u mama nije povlačila, pa su ga morali na kraju obrezati.

Dokica od mojeg nečaka je rekla da se povlači sa 8 mj. sestra ju je poslušala, međutim, do 8. mj se malome sve sljepilo i morat će isto na obrezivanje.
Tako da mi se čini da je to individualno, a u biti, nisam pametna. :dunno
Na Rodinim stranicama sam našla da je to bijelo ( smegma) u biti zaštita da se kožica ne zalijepi za glavić, a svugdje drugdje piše da su to nakupine nečistoća i bakterija koje se moraju prati. I sad ti znaj!
Nama je pedijatar rekao da povlačim svaki dan, ali ja ipak povlačim svaki drugi kad ga i kupamo.
A i ne boli ga...
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Crveni mu se pišan

PostPostao/la Zwerka » 17 tra 2009, 12:13

Znam da ih ne boli, ali ja se još uvijek sledim kad mu moram povući...A onda mu se neće vratiti kožica u normalu, pa ju ja moram vračati na mjesto...
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Crveni mu se pišan

PostPostao/la Marin » 17 tra 2009, 18:56

Ja sam marinu od skoro samog početka povlačila kolko ide. sa nekih 2g provukli smo do kraja. nukad nismo imali problema, kupa se svaki dan, ali sad više ne prevlačimo svaki put. i još uvijek dse ne vraća sama nazad - sad ju već i on povlači i gore i dolje. lagano se očisti i to je tonikad nitko nije prevlačio skroz ako nije išlo i uvijek pri kraju kupanja kad je kožica omekšala. nama je to bilo dovoljno da nam se pišan nikad ne zacrveni.
I da, možda bi moglo pomoći - nikad nisam samog pišana mazala kremom.
Marin 15.03.05.
Lele 27.10.08.

slikaslika
Avatar
Marin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2230
Pridružen/a: 27 stu 2006, 14:24
Lokacija: Varaždin

Problemi s pišulincima (spojene teme)

PostPostao/la Zwerka » 21 lip 2009, 20:23

Sa 3 mj pedijatar je malome provukao kožicu na pišanu do kraja jer se kao upalilo i rekao da ju moram provlačiti kod svakog kupanja koje je kod nas svaki drugi dan.
Provlačila sam mu ju stalno i sve je bilo ok, tako dugo dok nisam dobila odgovor od drugog pedijatra da se kožica kod dojenčadi ne provlači osim ako dođe do upale i da ju ne moram provlačiti, eventualno ponekad, kad se sjetim.
Odlučila sam ju provlačiti svaki 4.dan kad i peremo kosicu malome, i od kad sam provlačenje malo odužila, prokrvarilo je. :/

Vidjela sam malo krvi kad sam ju provlačila, kao da se kožica malo raspukla ali nisam mislila da je strašno.
Međutim, danas sam mu opet provukla, krvi nisam vidjela, nego kad sam maknula ručnik s njega, vidjela sam dvije krvave mrljice...Znači, opet je prokrvarilo..

Nisam pametna šta da radim, da li provlačiti ili ne??
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la lamb » 21 lip 2009, 20:33

zwerka nije to ništa,tako je i m.kad mu povučemo do kraja...skuhaj kamilicu i očisti i namaži malo kremicom za guzu:kiss
lamb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 273
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 12:41

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la watani » 21 lip 2009, 20:37

zaljepilo se pa kad si povukla opet je malko prokrvarilo.
mi smo "prevlacili" nekoliko puta, i svaki put kag je pedica to napravila savjetovala mi da 3 dana ne diram i da mu pisulinca omotam u gazu namocenu fizioloskom otopiunom, da bude vlazno. i ja sam tak radila, i bilo sve ok.
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la MMI » 21 lip 2009, 20:50

pa jeli se to mora potezati.ja to ne radim ćesto samo kada se sjetim,malo povućem i to je to.. :dunno
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la watani » 21 lip 2009, 20:54

modesti, i sve dok mozes prevuci, potpuno, dobro je.
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la lamb » 21 lip 2009, 20:55

nama je pedijatrica rekla bar 1 put tj. i mi tako radimo...ona mu je isto povukla ali skroz do kraja i malo je bilo krvi,rekla da ništa ne brinemo..kamilica ili fiziološka i to je to... :dunno
lamb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 273
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 12:41

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la Rogue » 21 lip 2009, 21:31

povlaci i dalje. i nama se to ponekad dogodi. pedica mi rekla da samo povlacim :dunno
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la Diami » 21 lip 2009, 21:44

Kod nas izgleda i dalje većina pedijatara još savjetuje povlačenje, barem povremeno. Vani vele ne dirati uopće, osim ako je neka upala ili nešto problematično. U tri strane knjige novijeg datuma sam čitala da se ne preporuča povlačenje jer ako nastanu ranice, kad one zarastu stvaraju ožiljkasto tkivo i od toga onda stvarno mogu nastati problemi...

Ja povlačim povremeno. Zadnji put smo na kontroli kod doktora bili sa 6 mjeseci i povukao je do kraja, srećom nije bilo problema. Al da me pitao da li da povlači, rekla bi mu da ne dira, nego me iznenadio da nisam ni skužila kaj je radio u tom trenu.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la Zwerka » 23 lip 2009, 22:57

Diami, a jel se ne bojiš da bi mu kožica mogla srasti??
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la Rogue » 23 lip 2009, 23:00

mene je danas mm malo prepao da to njemu bas ne izgleda najbolje. e sad da li sam ja dobro shvatila pedijatricu da kako god to izgledalo (ako se cisti redovito ono bijelo da se ne inficira) da se ne dira kirurski do neke strije dobi?
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la Rimaithor » 24 lip 2009, 00:10

Decki to sami rjesavaju ;)
Nas jos ima samo blagu, blagu fimozu s jedne strane, u kadi se poigra (moramo ga podsjetit) i super ide bez ikakvih intervencija sa strane :)
Kamilicu bi ja izbjegavala.
Dok je Vrvicu kozica bila jace sljepljena znala sam mu namazat s baby uljem u kadi dok je stajao, on bi malo prevukao.
Njemu nikad nije krvarilo, ali nismo ni prevlacili mi. Samo on koliko mu je bilo ugodno.
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la Diami » 24 lip 2009, 08:47

Pa ne bojim se previše. Ima toliko kultura gdje se to uopće ne radi a muškarci normalno kasnije "funkcioniraju". Mislim, možda bi drugačije bilo da kod Karla vidim neke probleme, ali kod njega to ide bez problema. A koliko sam čitala, osim u SAD-u gdje ionako preferiraju obrezivanje, u mnogim zemljama sad to više uopće ne diraju. Teorija koja sad prevladava je da je normalna takozvana "fiziološka fimoza" u ranoj dobi djeteta, koja se gubi negdje - e sad, ne sjećam se više - ili do oko 7g ili do puberteta - dakle, ima svoju svrhu da se to ne da odmah prevući i opasnije je prčkati do krvi po tome nego pustiti da se razvija...

Ne znam, mislim si s jedne strane :/ da priroda to nije džaba tako napravila, al opet - ipak nekad povučem koliko ide.


Edit - znam inače za dva slučaja gdje bebačima nije išla kožica nimalo i obje mame su od po dva pedijatra dobile savjet - ne dirati, ne povlačiti. A i na Rodi ima dosta tema o tome i između ostalog mnoge mame koje to nikako ne diraju i klinci su porasli i sve je super. :dunno
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la Zwerka » 24 lip 2009, 09:32

Rogue, ja sam mu jučer provukla opet i bilo je krvi jako malo, ali je zato bilo dosta bojeloga.
Prije sam mu to znala čistiti, ali ovaj put je bilo dosta po glaviću, pa mu nisam htijela strugati.

Po mojemu je bitno da se ne slijepi, a opet ta smegma koliko god izgleda gadno, sprječava sljepljivanje, tako da mu ju neću čistit tako dugo dok je ne bude puno, ako uopće i bude s obzirom na prevlačenje, pa tako ode i sav višak nje.

Uh, Diami, sad si me zabrinula...
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la Breskvica » 24 lip 2009, 11:05

Zwerkić imam 2 curkice, nemam blage veze o pišanima, ali ti šaljem :kiss !!!!
Curica J - veljača 2009
Curica K - ožujak 2006
Avatar
Breskvica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 417
Pridružen/a: 29 lis 2008, 10:15
Lokacija: Zagreb

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la MMI » 24 lip 2009, 11:18

Zwerka bit će to sve dobro.možda ja na tvom mjestu nebi toliko gledala u njega.ja kod Ivana malo navućem kožicu kod presvlačenja i to je to.
da pitaš dok. svak će ti reći svoje mišljenje..kao u svemu..nekome će to biti ćudno a drugome ok.
vodi se instiktom i to ti je glavna vodilja..mi ovdje neznamo kako to izgleda,ako ti je čudno odvedi ga pedici..ako nije strašno pusti i mislim da bi trebala šta manje dirati.
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la mama z » 24 lip 2009, 11:21

Meni je pedijatar rekao da mu prevučemo dok se kupa,a češće to treba raditi dok prođe godinu dana.
Diami moj rođak nije to radio i dok je odrastao imao je velikih problema,morao je na operaciju,a i frendica nije svom klincu provlačila jer njoj nije nitko rekao da to mora pa se mali počeo žaliti da ga boli i počelo mu je zarastati (ima 3 godine) i sad idu svaki drugi dan pedijatru da mu prevuče jer njima doma ne da. Zato ipak mislim da je bolje da se provlači nego da poslije bude problema.
Mislim da je bolje da se dijete od malena uči na to jer ako će trebati dok bude stariji bit će mu teže steći tu naviku. ;)
Zwerka,slažem se da ako si zabrinuta bolje odi pedijatru nek pogleda,bit ćeš mirnija. :kiss
N 2005 školarka
D 2008 predškolac
L 2014 princeza
Avatar
mama z
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 602
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:30

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la any » 24 lip 2009, 13:02

ja to jos nikad nisam napravila nit sam vidjela sestre ni doktore da to rade, nit mi je itko rekao da to moram raditi :dunno
slika slika
Avatar
any
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1399
Pridružen/a: 12 vel 2001, 21:49

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la any » 24 lip 2009, 13:07

evo sad sam nabrzinu prosurfala, ovdje u Nj se to stvarno ne preporucuje prije 4/5 godine dok to oni sami nisu sposobni napraviti...kaze da moze doci samo do nepotretnog nadrazivanja i da je na pocetku kozica ionak dosta srasla ali se to s vremenom samo "sredi"
slika slika
Avatar
any
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1399
Pridružen/a: 12 vel 2001, 21:49

Re: Krv iz pišana

PostPostao/la Zwerka » 24 lip 2009, 14:22

Očito je i to kao i sve ostalo svugdje drugačije...

Moja sestra nije nečaku prevlačila jer se kod njih ne preporučuje do godine dana i sraslo mu je...
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Sljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.