Sada je: 14 svi 2024, 22:28.

Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la sunnymum » 29 pro 2009, 18:01

Naša curka će skoro 4 mj,i taman kad sam se ja pomalo primirila od onih prvih strahova,eto novih!
Danas nam je odjednom počela urlati iz petnih žila,najela se i zbljucala a ja sam joj taman presvlačila majicu.
Baš je vrištala,s malim pauzama,sva crvena u licu,ostajala bez daha i jedva nekako nakon 10-15 min prestala.
Kužim da ju je nešto bolilo,ali što?
Što ih može sve mučiti u toj dobi?
Uvijek se bojim da neću znati reagirati na takve situacije,ja bi je odmah doktoru vodila!Znam da paničarim ali bojim se da npr ću ignorirati nešto na što bi trebala reagirati!
Ona nikad prave grčeve nije imala pa me zanima da li je sad mogu povremeno mučiti?
Ova epizoda je bila grozna ali i inače je počela više plakati zadnjih 2 tjedna.
Npr,ako ne dobije bočicu odmah kad se sjeti da je gladna,nekad kad je umorna ili kad je oblačim.
Zar već mogu pokazivati razmaženost ili inat?
Sva sreća da je moj muž smiren jer ja sam nakon ovog napada bila luda! :conf
Help!
sunnymum
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 24 srp 2009, 13:47

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la sasa2008 » 29 pro 2009, 19:10

mi smo u toj dobi dobili nekakve zakašnjele grčeve koji su trajali 15 dana....moj je uvijek plakao i vrištao kad bi ga presvlačila i dan danas je tako samo što mi sad pobjegne s kreveta skoro....možda nije ništa samo jedna od njihovih faza možda.......ako ne plače po cjele dane ako samo tad plače kad joj nešto smeta ili gladna ili je boli trbuščić možda ne bih se brinula......sve prodje i dodje nešto novo i opet prodje....
sasa2008
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 19 kol 2009, 19:00

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la sunnymum » 30 pro 2009, 11:00

Hvala na odgovoru!
Ma i ja se tješim da ako je nešto stvarno boli ne bi ona prestajala plakati!
A inače je jako živahna i vesela!
Ima li još tko iskustava s takvim vrištanjem?
sunnymum
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 24 srp 2009, 13:47

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la kiss » 30 pro 2009, 12:53

Moj maleni je tako vrištao zbog grčeva, inaće kada je znao doma plakati svi su mi govorili da nije to to, međutim dok je bio hospitaliziran imao je grčeve jednu noć, svi smo ga nosili, tapšali po leđima, dizali mu nogice, toplomjer mu je doktorica gurala u guzu da zrak izađe van. I bili su grčevi.

Na prvi pogled izgleda zastrašujuće, iznenadan vrisak, pa plać par minuta bez prestanka.

Nama nije pomagalo ništa osim toplih obloga na trbuhu.
ADRIJAN - 16.06.2009.
Avatar
kiss
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 506
Pridružen/a: 07 pro 2009, 13:22

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la sunnymum » 30 pro 2009, 20:21

Kiss,a jel on imao grčeve od početka?
Moja cura nije pa me čudi da ih sad dobije!
Čitala sam da ako beba koja je inače normalno jela i spavala,počne iznenada neutješno plakati bez nekog (očitog) razloga,
to bi trebao biti razlog za zabrinutost!
Ma najgore mi je to što svi sa strane pametuju i stvaraju mi paniku! :/
sunnymum
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 24 srp 2009, 13:47

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la Esperanza999 » 30 pro 2009, 21:45

Pa normalno je da tu i tamo zaplače.Ja bi se zabrinula ako jako plače i to potraje neko vrijeme-tako da je očito da je nešto boli,zatim bih provjerila da li ima temperaturu i sl.
Ne znam jesi li joj mijenjala nešto u prehrani??
Ako beba zaplače jer je gladna pa nakon što se najede bude sve ok,ili ako plače jer treba promijeniti pelenu pa prestane kad bude čista nemaš se zašto brinuti.
Moraš slušati svoje instikte,ipak si ti najveći dio vremena s njom i poznaješ je najbolje.
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la kiss » 30 pro 2009, 23:05

sunnymum je napisao/la:Kiss,a jel on imao grčeve od početka?
Moja cura nije pa me čudi da ih sad dobije!
Čitala sam da ako beba koja je inače normalno jela i spavala,počne iznenada neutješno plakati bez nekog (očitog) razloga,
to bi trebao biti razlog za zabrinutost!
Ma najgore mi je to što svi sa strane pametuju i stvaraju mi paniku! :/


Imao je od prvog mjeseca do 4, i par navrata između 5og i 6og.
ADRIJAN - 16.06.2009.
Avatar
kiss
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 506
Pridružen/a: 07 pro 2009, 13:22

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la rusulica » 30 pro 2009, 23:17

Sunnymum jel on jede adaptirano ili dojiš? Ako dojiš jesi možda ti pojela nešto neuobičajeno?
Moja nije imala grčeve osim rijetko do 4 mj kad sam ja pojela fetu dinje (lubenice), vrištala je satima. Tako sam se prepala da sam ju mislila na hitnu voditi. Poslije se smirila i zaspala.
Ja sam imala neki gel(ne znam koji, neki njemački kupljen u privatnoj ljekarni) i bilo mi je smiješno što je unutra pisalo da treba stvoriti "ugođaj" prije masiranja trbuščića njime :dada treba prigušiti svjetlo i upaliti neku opuštajuću muziku i masirati kružnim pokretima i onda pritisnuti nogice ka trbuščiću da prcne :D . Začudo upalilo je, primirila se čim sam stvorila "ugođaj".
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la I-STA » 30 pro 2009, 23:21

Kao prvo, to što ti paničariš, bebu čini još nervoznijom i zato ti ne plače nego vrišti. Pokušaj se malo smiriti i ne boj se - reakcije ti neće nedostajati ako si sabrana i koliko-toliko smirena.
Nadalje, ako i nije imala grčeve, samim time što bljucka već znači da ju muči pupica. Što je potpuno normalno za bebu te dobi jer im se probavni sustav još uvijek razvija.
I naposlijetku, zašto nam se ne pridružiš na PDF-u Jesenske bebe 2009.? Tamo ćeš biti s 'vršnjacima' i uvijek možeš reći što te muči pa ćemo ti nastojati pomoći.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la korny » 31 pro 2009, 18:24

Zubići mogu početi "pilati" bebu i puno prije nego što ih mi ugledamo. :hug Mojim dečkima su rano izbijali (s 3 i po i 4 mjeseca) i znam da nisu spavali, slinili su, plakali, osobito noću. Pomagalo je mazanje desni gelom za dojencad kad im krecu zubici.
Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la rusulica » 01 sij 2010, 20:59

Lauri je prvi izbio sa 7 mj a već sa mjesec ipo je počela baliti i šuljati prstiće
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Što sve može boljeti bebu od 4 mjeseca?

PostPostao/la franika » 01 sij 2010, 23:33

Što ih može sve mučiti u toj dobi?


Ovo se i ja jos uvijek (i nakon troje djece) znam cesto pitati! Tako da nemoj misliti da je to zato kaj si neiskusna pa ne kuzis zato sta joj je!

Moj Leon (trece dijete) je isto tako u nekoliko navrata znao uzasno plakati (u dobi pd mjesec i pol, pa 4 mjeseca pa nedavno sa sedam mjeseci), to je bilo neutjesno urlanje koje je trajalo osd 20-tak min pa cak i do jedan sat, plakanje koje mi je ledilo krv u zilama jer mu jednostavno NISAM ZNALA pomoci i nisam skuzila kaj mu je! Ni dan danas nemam pojma kaj je bilo! :dunno Al je proslo! I jedino to te moze tjesiti kada ti se takve situacije par puta ponove, da se naviknes na njih, znas da su moguce ali se s vremenom i skuliras jer vidis da ne vode u nista opasno! No kad se prvi puta dese, jasno, prestrave te!
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.