Sada je: 11 svi 2024, 17:59.

kako preko dana smiriti bebu

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la lea10 » 26 sij 2010, 00:10

Imam pitanje,imam curicu stara je 3mj i par dana...navecer u pol 10 super zaspe,najkasnije 10...veselje..al prek dana spava većinom 3x15minuta kroz cijeli dan..stalno traži da sam uz nju,nekad je uspijem ostavit i sama se zabavlja a nekad moram stalno bit uz nju da bude mirna jer muz radi u sobi do,pa mu treba mir,a uz to i ja bi trebala nesto ocistiti...stalno ju vučem sa sobom u kolicima..muz mi stalno govori da kak ju ne mogu smiriti i naučiti da se sama nekak zabavlja,nego stalno moram bit uz nju...ako imate savjete,bilo bi mi drago da mi ih kazete,kako da ja svoju bebu naucim da moram nekad i nestati na par minuta...moje mišljenje je da to mora tak bit jos neko vrijeme dok ona ne moze sjediti i osjetiti jos vecu zelju za istraživanjem svijeta...jer ona je nekad super ja ju ostavim s igračkama,ona s njima priča,igra se,milina al vecina dana je 15 min spavanja i stalno uz nju droncanje.. :mrgreen
lea10
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 26 sij 2010, 00:00

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la Krumpirić » 26 sij 2010, 00:30

ima 3mj i bilo bi zaista čudno da joj ne treba mama...zašto ju vozaš uokolo u kolicima? Stavi ju na pod, na neku deblju dekicu, tu i igračke,ako si možeš priuštit nabavi :
slika ovako nešto, da se time igra...malo se valjaj s njom po podu, malo pokušaj kuhati, spremati, dok je ona tu...idite vani...

ako ima problema sa spavanjem, drži ju preko dana u marami, slingu ili nečem takvom:
slika


i angažiraj muža nek napravi pauzu od posla i skuži da bebe nisu igračke koje negdje staviš i tamo rade ono što si ti zamislio, nego ljudi sa svojim potrebama.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la eli » 26 sij 2010, 09:15

ove igračke koje je krumpi stavila tako malu bebu zabave da i ne par minuta.
dok sami ne krenu u istraživanje, bebe treba nosati. ako hoće biti malo u kolicima, ok, ako ne, ne mora.

većina beba te dobi je stalno na rukama i obično mama kuha i sprema naveče kad tata preuzme smjenu oko nosanja bebe. ili ako beba hoće baš mamu, tata obavi taj posao.

što se tišine tiče, tm se mora naučiti na buku ili kupiti čepiće (ima ih u apoteci). za par godina dijete će biti sto puta glasnije i neće se gasiti. :cool
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la Stefanova_mama » 26 sij 2010, 09:29

Ja sam M. do godine dana stalno nosila u marami po kuci dok nesto radim. Moram potpisati cure iznad, muz ti je nerealan u shvatanju situacije, jer beba je sad prioritet br. 1, a ne ciscenje i ona s pravom trazi mamu i njenu paznju. Kao sto Eli rece, nek nabavi cepice za usi, ako mu smeta bebina buka.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la Krumpirić » 26 sij 2010, 09:32

eli ima apsolutno pravo, to je zanimljivo s 4-5-6mj, ali ja sam prvenstveno ciljala na to da beba ne boravi u kolicima stalno
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la IINA » 26 sij 2010, 09:35

Xkrumpi
Xeli
XSm
čepići koštaju cca pet kuna...
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la Arkana10 » 26 sij 2010, 11:13

Krumpiric je ljepo napisala, nama pomaze marama. naravno to je normalno ponasanje za 3mj bebu.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la Megan » 26 sij 2010, 15:29

E. je bila u krevecu ravno 10 dana, ono spustis ju nakon cice i ona spava, od 10. dana do dana danasnjeg (i kako stvari stoje jos ce to dugo trajati) je na rukama 24/7, tj. cijeli dan je na rukama/u marami/u klokanici ili na podu ako je netko pored nje, a tijekom noci spava priljubljena uz cicu.
Zacudo, pase mi to i ne smeta niti malo :dunno sve radim s njom - od kucanskih poslova do ucenja, a kad nesto ne mogu s njom (ribanje kupaone ili odlazak na predavanje) onda MM preuzme, isto bude na rukama cijelo vrijeme.

Uglavnom se ne place vise, a i ako ima izljev cendranja ili izbacivanje nakupljenog stresa, place isto na rukama, ne umirujem ju posebno, samo sam uz nju da ne bude sama. Skuzila sam da joj je ponekad bas potrebno da place, to traje koju minutu i opet mir i smijeh kao da nista nije bilo.

Uzivaj sad uz nju, tako ce ti brzo sama otici od tebe istrazivati, ali ne bih to ocekivala prije godinu dana zivota.
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la black_lady » 26 sij 2010, 16:40

I meni su svi govorili da bi trebala bit malo manje sa njom :shock Nema šanse.
do 6. mjeseca otprilike bi stalno bila u kolicima, pored mene, šta god da radim. Osim ako je spavala, naravno.
Sad je ostavim u ogradici ili na podu na onim spužvastim kockama i okružim igračkama. Ali stalno joj se javljam, dođem joj se javit često, pomilovat je... vidim a tako uspije više izdržat bez mog direktnog kontakta, jer je sigurna da sam t, da dođem svaku put kad me zove. A zove me jer me treba, pa makar i da se pomazi :srca

I MM je imao problem, ali kad je došlo da bira oće li spavat na kauču u miru, ili na svom lijepom jogiju, ali uz njenu pjesmu - naučuo se ignorirati je u tren oka :lol
J. 11.06.2009.
M. 13.06.2013.
Avatar
black_lady
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 661
Pridružen/a: 05 kol 2008, 18:05

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la nevenera » 26 sij 2010, 22:06

dijete se uči životu tako što gleda život. mislim da je nosanje (marama npr) super rješenje i babygym naravno. tin je volio nosanje i nije bio sam, nego sa mnom 24/7 (osim kad bi ga tata vodio u šetnje i spavanje). sad ima 6,5 mj i želi biti samo na podu, na ruke mu nije zanimljivo. on se zna sam zabaviti ali mislim da se to ne može naučiti.
premala je to beba da bude sama. a i sama beba ima prva iskazati svoje osjećaje, kao i mi.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la petrunjela » 26 sij 2010, 23:00

zaista je premala da se sama zabavlja, nije da te obeshrabljujemo, ali stvarno je. Ako i malo vremena želi ostati sama, to je već puno. Ali uživaj, uživaj u njezinoj potrebi da joj trebaš više od ičega. Uskoro će ti se ona početi više zanimati za stvari i svijet općenito oko sebe. Nećeš se ni okrenuti, a ona će se već zabavljati sama nekim svojim igračkama. Za koji mjesec moći ćeš je početi stavljati na pod ili ju sad već počni navikavati na to i ona će se pomalo sama zabavljati. Kada će se moći sama igrati sama svojim ručicama, nogicama, okretati se, hvatati igračkice i sl., onda ćeš je početi navikavati da ostaje sama na svojoj dekici na podu ili u vrtiću. Ali uvijek joj se javi, mahni, iz daljine joj radi grimase koje će je nasmijavati i ona će se naviknuti da iako je sama, ti si tu i paziš na nju.
Po mom iskustvu, a puno sam sama doma pa mi je bilo jako važno da se Tin počinje što prije sam zabavljati, nakon 6 mj. sve je lakše. Onda nekako lakše uvodiš i dnevne rutine i sve ostalo.
A sada uživaj, što je tu je, ljubi je, mazi i pazi :srca
slika
petrunjela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 08 sij 2010, 23:37

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la lea10 » 27 sij 2010, 17:23

:) :mah
hvala Vam cure,pa znam da to ide tak...sjecam se sa svojim tetama kad sam cuvala njihove bebe...budem mu pokazala ovo što ste napisale...valjda ce shvatiti...:)
lea10
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 26 sij 2010, 00:00

Re: kako preko dana smiriti bebu

PostPostao/la Stefanova_mama » 28 sij 2010, 03:02

Hajde sretno vam bilo u uzajamnom sporazumevanju. :mah

Shvatice, nego je novopeceni tata i jos ima fleseve iz "prethodnog" zivota kad su u kuci bili samo odrasli, to, na vasu srecu, jer imate divno zlato, vise nece biti, nego ce biti novi ritam zivota na koji se morate zajedno priviknuti.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron