Sada je: 02 tra 2020, 21:11.

Odjednom budjenje po noci

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Odjednom budjenje po noci

PostPostao/la Madir » 04 vel 2010, 11:08

u nas tako bude noć,dvije prije nego izbije zub,i onda sve ok.do ponovnog izbijanja
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Madir
Carica od jaslica

PostPostao/la franika » 04 vel 2010, 11:09

ma nis od zuba, ima dolje 2 jedinice i to je to! ovi gornji ne izbijaju jos....
franika
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la Madir » 04 vel 2010, 11:11

:dunno
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Madir
Carica od jaslica

PostPostao/la petrunjela » 04 vel 2010, 11:21

Kod nas se takvo buđenje pojavilo sa 5,5 mj. Još čekam da prestane. Prvo je pio samo čaj cijelu noć i to doslovce svakih sat vremena. Toliko ga je popio da sam morala mijenjati pelene jer mu je sve znalo promočiti. Ukinula sam čaj i uvela samo vodu i sada popije malo vode, okrene se i spava. Uveli smo i noćni obrok tako da onda bar u komadu odspava 2-3 sata. Evo noćas je zaspao u 8, kao i uvijek, u ponoć pojeo bočicu, oko 4 popio vode i spavao do pola 8. I ja presretna, :klanja :klanja :klanja :klanja
Jer ponekad imamo 7-8 buđenja po noći.
A ništa, tješimo se da je faza i da će proći. :znoj
Sretno :proljece
slika
petrunjela
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la Janja » 04 vel 2010, 11:23

Ja sam prošlu noć cijelu bila budna, doduše moja ima 3 mj ali do 6 ujutro ni oka sklopiti već samo u plač. Al nije tako svaku noć ovu je fino spavala.
slikaslikaslika
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la IINA » 04 vel 2010, 11:24

F. on je po kalendaru točan.
Oko 8 mjeseca starosti započinju nočni strahovi vezani uglavnom uz
konačno bebino spoznavanje odvojenosti samog sebe od mame.
Što će reči-faza, proći će. :D
http://209.85.129.132/search?q=cache:ff ... en&ct=clnk
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
IINA
Sveta krava

PostPostao/la lala » 04 vel 2010, 13:50

Franika, meni se Toma isto malo prije 9.mj. počeo buditi po noći i udri u plač, a prije toga noćno spavanje ko po špagi (od 20 do 7). U tom periodu bi ga nosili, ali i dalje je znao ne plakati nego urlati. Razgledavao bi okolo, ne bi htio zaspati pa bi mu dala vode pa opet u krevet pa malo urlanja u krevetu i tako u krug dok se ne bi nakon 2 sata umorio i zaspao. Ne znam što da ti kažem osim drži se! Nama je trajalo oko 3 tjedna, a sad je opet sve po starom. :dada Samo znam da sam isto bila luda od noćnog buđenja. Isto sam to povezala s noćnim strahovima koji se u toj fazi javljaju.
Sada se ponekad zna probuditi jednom po noći i počne malo cendrati, ali odmah ga uzmem, zaljujuškam 5 minuta i opet spava dalje.
Sretno!
slika
lala
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la franika » 04 vel 2010, 23:08

F. on je po kalendaru točan.

A da li ti strahovi znace da on bas PLACE kada se probudi ili ne? Naime, Leon se nekada probudi u placu a nekada se samo probudi ali je dobre volje samo ne moze zaspati, pa me sad to malo buni.
franika
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la Rogue » 04 vel 2010, 23:29

potpis na IInu.
I mi smo u toj dobi imali tu fazu.
slika17.01.2009.
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la TalaB » 05 vel 2010, 00:32

I moj Patrik se zadnjih par noći budi kao da ga je nešto upiknulo ili zabolilo čak, al on dosta brzo zaspi, samo što se za sat dva opet probudi.

Mišeki mali, meni je tak grozna spoznaja što oni proživljavaju bilo kakav strah.
LARA 17.03.2004.
PATRIK 05.05.2009.
TalaB
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la boysmama » 05 vel 2010, 02:32

meni se R počeo buditi sve češće u noći za dodatne podoje kojih dosad nije bilo, čak niti od prvih dana, ali on je još mali (4 mjeseca) i sve mi se čini da je u pitanju povećana potreba za kalorijama pred početak dohrane, inače je velik rođen i super napreduje (ima već 7,5 kg i 71 cm), a dosad bi spavao minimalno 6 sati u komadu noću, sad je to prepolovio, a i danju stalno nacicava cc pa mi se čini da ćemo možda morati početi dohranu i nešto prije 6 mjeseci, možda sa 5 i pol... što vi mislite?
možda je to pitanje za dohranu, ako je :oft , slobodno me špotajte
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
boysmama
imam neke švapske gene

PostPostao/la † Sanika » 05 vel 2010, 09:50

I Makism je to imao. Uspavala bi ga guranjem cice u usta :lol ili pjevanjem uspavanke :srca
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana

PostPostao/la Zira » 05 vel 2010, 10:06

i moja d. je ušla u tu fazu s nekih šest mjeseci i izašla s dvije godine :roll - ne pitajte :loce
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la Krumpirić » 05 vel 2010, 10:09

Franika, i kod nas je tako...doduse, T nikad nije spavala cijelu noc, ni blizu, ali je nesto i spavala. Vec neko vrijeme nista ne spava. :/
Krumpirić
Cobra 11

PostPostao/la lala » 05 vel 2010, 11:18

A da li ti strahovi znace da on bas PLACE kada se probudi ili ne? Naime, Leon se nekada probudi u placu a nekada se samo probudi ali je dobre volje samo ne moze zaspati, pa me sad to malo buni.

I Toma se nekad budio u plaču, a nekad ne. Mislim da sve to spada u strahove, bez obzira plaču li ili ne.
slika
lala
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la sretna mama23 » 07 vel 2010, 12:09

vidim da nismo jedini...već nekoliko noći-zaspi oko 8,pol 9...spava do 12 i onda plač...i onda opet oko 5 ujutro...
nekad pjeva,ali se uglavnom budi uz takav histerični plač...i kad ga uzmem k sebi se smiri,ali ga moram nunati...bila sam mu složila bočicu,ali nije pojeo ni blizu koliko inače pojede-znači-nije glad...
ja isto padam s nogu,ljuta sam na njega :oops: ,a nije siromaški ništ kriv...
nadam se da je faza...
p.s.napravila sam sinoć nekaj čega se toliko sramim(nemojte me osuđivati,pliz!!! :place )
-ostavila sam ga da plače jedno vrijeme,katastrofa sam se osjećala...a on sav uplakan,onak je zamuckivao od plača...užas,pa sam plakala skupa s njim kakva sam ja to mama :place ..i opet ga na kraju uzela i smirio se kraj mene...
i počeo je spavati samnom,znam da to nije dobro jer se niš ne naspavam,uvijek pazim da mi ne klisne na pod,ali osjeti kad ga uzmem i stavljam u kindač...ne znam kak to riješiti??? :dunno
pomagajte!!!
**radije bih živjela svoj život kao da ima Boga i umrla da otkrijem da ga nema,nego živjela svoj život kao da ga nema pa umrla da otkrijem da ga ima**
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la mare10 » 08 vel 2010, 23:16

sretna mama23 je napisao/la:i počeo je spavati samnom,znam da to nije dobro jer se niš ne naspavam,uvijek pazim da mi ne klisne na pod,ali osjeti kad ga uzmem i stavljam u kindač...ne znam kak to riješiti??? :dunno
pomagajte!!!

Kada rješim javim ti.....
p.s. mi imamo godinu i desetak dana :kiss
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la sretna mama23 » 08 vel 2010, 23:38

;)
**radije bih živjela svoj život kao da ima Boga i umrla da otkrijem da ga nema,nego živjela svoj život kao da ga nema pa umrla da otkrijem da ga ima**
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la petrunjela » 09 vel 2010, 09:10

Očito ih pokušavamo zadržati da spavaju što duže na bilo koji način :dada Ipak su nam ovakvima neispavanima bitni samo rezultati,a na koji način spavaju nema veze.
Tina sam pokušavala stavljati u naš krevet, ustvari sam mm sterala na par dana u drugu sobu :mrgreen , ali uspjeha nije bilo, budio se kao i obično.
No da ne ureknem, već par dana spava puno bolje, 1-2 buđenja, kad si popapa malo mlijeka, spava odmah dulje. Tako da skoro ni vodu više ne pije. :D Prošla ga faza, kao i svaka druga koja prođe.
:proljece
Pusti ga nek spava kak oće, samo nek spava, pa kad počne dulje i bolje spavati, možda će mu biti lakše u njegovom krevetiću. :srca
slika
petrunjela
Samo sam naišla
Samo sam naišla

Re: Buđenje po noći

PostPostao/la aneri1 » 09 vel 2010, 12:52

Meni je moja pedijatrica rekla da tu nema nikakvog, ama baš nikakvog lijeka..da jednostavno ima takve djece, osjetljive, vezane za majku i da to zna potrajati i do 2.godine, pa i duže.rekla nam je da budemo jaki, mnogi brakovi tu zapnu.....žao mi je, ali tako je.
Kažeš"takva noć"-meni je svaka takva bila!! (budjenje svakih 15.min) do godine dana. Niko mi nije mogao pomoći, ni muž, jer je samo meni htio!Nije ni po danu nikada odspavao duže od 45min.u komadu.
Rekli su mi da ga prestanem dojiti(iako on i nije htio siku po noći), ali ja nisam htjela prije godine dana. Sa 12 mjeseci je prestao dojiti i odmah je bilo vidno poboljšanje.(nije se budio svakih 15.min, nego sat-dva, ali zaspao bi brže, pa i meni bude lakše zaspati) Sad ima 19.mjeseci i dalje se budi često, i dalje sam neispavana, ali ipak odspava u komadu,nekada.
I da, čekamo novu bebu...Da ne govorim koliko sam isprepadana, ali i srećna. I ovu bebu ću dojiti, pa šta bude
aneri1
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la Rogue » 09 vel 2010, 21:51

Ima malo vise tema o budenju ponoci :lol

Joj evo nas skoro 13 mj., ceznem za dobrim snom sve vise....isto uvijek nesto, prvo glad, pa snovi, strahovi, zubi, probava....niz bez kraja cini mi se.
Sad je opet u nekoj fazi, a bas sam se bila ponadala :loce
slika17.01.2009.
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la mare10 » 09 vel 2010, 23:19

Rogue je napisao/la:Ima malo vise tema o budenju ponoci :lol

Joj evo nas skoro 13 mj., ceznem za dobrim snom sve vise....isto uvijek nesto, prvo glad, pa snovi, strahovi, zubi, probava....niz bez kraja cini mi se.
Sad je opet u nekoj fazi, a bas sam se bila ponadala :loce

:lol :lol :lol Nemoj se ponadati, to i sebi govorim ali ne pali opet se ponadam :lol
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la nevenera » 11 vel 2010, 00:41

po našim noćima topik bi se zvao buđenje po noći a ne odjednom buđenje po noći... moram li još nešto dodati? :rolf
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la sretna mama23 » 11 vel 2010, 23:38

ovo je strašno....pridružujem se..budim se po noći od 7mj trudnoće zbog pišanja pa se moj san nije sastao u jednoj noći od onda....
ugl...spava u kindaću dok se ne probudi,dam mu flašu i NEMAM snage se dić i stvait ga natrag pa skupa pajčimo do jutra...
imam osjećaj da bi spavala dan i noć da me ne probudi koliko sam umorna...
i kad plače,dok se ja dignem,napravim flašicu,procjedim novalac i sve skupa-on već budan stoji u kindiću i zove baba,deda...a od mame ni m...mali nezahvalnik!! :angry
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la rusulica » 12 vel 2010, 01:35

Potpisujem IInu samo nešto ne kužim u linku kojeg je stavila. Moja L je u trećoj godini tj brzo će napuniti 3 i tamo piše da se tad javljaju strahovi od mraka i raznih čudovišta koja izlaze iz njega. Za mrak mi je jasno jer prirodno je da se bojiš kad ne vidiš oko sebe al ne znam otkud bi dijete od 3 god znalo za vampire i kosture, nije ih imala prilike nigdje vidjeti na televiziji i slično. Mislila sam da je to rano za takve strahove i da se oni javljaju kad dijete počme više sa starijom djecom govoriti o tome ili gledati one strašnije crtiće sa čudovištima. Moja L je još na pepi pig, fifi i baby tv. Nekidan sam joj pustila snjeguljicu al vidim da joj vještica baš nije draga pa joj više ne puštam :mrgreen
L 2007
M 2012
I 2014
rusulica
Mediteranski efekat

PostPostao/la Arkana10 » 07 lip 2010, 22:27

IINA je napisao/la:F. on je po kalendaru točan.
Što će reči-faza, proći će. :D
http://209.85.129.132/search?q=cache:ff ... en&ct=clnk

kada prolazi faza, mislim?
etiketic 09
Arkana10
Sveta krava

PostPostao/la nevenera » 07 lip 2010, 23:04

što se odvajanja tiče - Javlja se između 8.mjeseca i 1. godine, a vrhunac je između 1. i 2. godine.
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la Arkana10 » 08 lip 2010, 22:18

procitala sam tamo na topiku, ali me nije utjesilo ;)
mislim na ovo budjenje po noci zbog strahova propraceno sa urlanjem i plakanjem.
on uobicajeno doji stotinjak puta, ali se ne budi vec samo kme i ja mu dam. ali bar 2 sata u toku noci place, urla, probudi se, i ne da ni ja ni mm da napustimo sobu.
etiketic 09
Arkana10
Sveta krava

PostPostao/la nevenera » 08 lip 2010, 22:24

ima i tin to. čim podigne glavu ako vidi prazan krevet, gotovo, vrištanje i plač.
nevenera
idejni kreator MUD-a

Prethodna

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.