Sada je: 18 tra 2024, 05:08.

Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Da li da kupim ili ne?

PostPostao/la pomikaki » 13 sij 2011, 10:10

pa i meni izgleda kao obična kanta, ali ipak treba biti više zaobljenog oblika. Ne bih se usudila staviti dijete koje samo ne sjedi u bilo koju kantu, a kako shvaćam to bi trebalo biti i za novorođenčad?
Avatar
pomikaki
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 07 pro 2009, 11:56

Re: Da li da kupim ili ne?

PostPostao/la minda » 13 sij 2011, 16:18

korisno:

- viper,
- košara za kolica do 6 mjeseci (prešli 6 a još smo u njoj :dada ...),
- nakon godinu i pol super su nam došla obična mala kišobran kolica teška 2kg ali za našeg starijeg ljenjivca super rješenje i odmor za roditeljska leđa i ruke :mrgreen
-babygim odlično i za prvo i za drugo dijete
- znam da su štetne ali evo podne puzle imamo na podu u dnevnom boravku i na njemu babygim tako da su oboje uživali već evo 3 godine na tome
- vrtuljak iznad krevetića (sa starijim je bio neki naturale koji je rasturio kad je postao snažniji, a curica ima tini love s daljinskim i prekrasnom glazbicom u kojoj svi guštamo
- ladičar :5
- umetak za kupanje tako da bebica može ležati na tome a da ju ne pridržavam stalno rukom (spas za stamostalno kupanje jednog roditelja i za leđa)
- tetra pelene - od početnih dana pa do ... super mekane za brza umivanja i saniranja različitih bljuckanja :rolf
- sling za kraće šetnje do npr pekarnice, pošte i sl.
nepotrebno:
klokanica
slika

slika
Avatar
minda
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 93
Pridružen/a: 23 vel 2009, 13:34

Re: Da li da kupim ili ne?

PostPostao/la Lilien » 25 sij 2011, 01:41

Korisno: klokanica je po meni oprema no.1 i definitivno best buy! dječja lampica i hranilica.

Nebi rekla nekorisno ali meni osobno nepotrebno:
kompletna dječja soba - ormar sam i običan mogla punit dječjim stvarima, ladičar s kadicom sam koristila svega mjesec dana, mogla sam i bez toga kupat ga u kadi, krevetić ni danas s 10mj ne spava u njemu a tak je divan sa svim tim ogradicama, posteljinama, baldehinom, muzičkim kutijama.. jooj, bezveze bačan novac.. umjesto toga je mogo imat par tisuća eura više na štednji.. i onaj jastuk za djecu, čista glupost.

Sad dok gledam masu toga ne bi kupila. Sve tak lijepo izgleda, svi ti nabrajaju tisuću stvari koje trebaš a tebi se sve sviđa i pojma nemaš pa sve kupiš a na kraju krajeva masu toga nije ni postojalo nit sam ja to imala kad sam bila beba a preživjela sam. Danas masu toga ne bi kupila, samo najnajnužnije. Djeca tak brzo presrastu sva ta čuda.
Emanuel, 15.3.2010.
Lilien
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 57
Pridružen/a: 23 stu 2009, 23:05
Lokacija: Zagreb

Re: Da li da kupim ili ne?

PostPostao/la ivana_p » 25 sij 2011, 09:40

po meni definitvno korisna klokanica, slingica mi je opet beskorisna jer sam teško stavljala bebu u nju i ona je ludila kad je bila u njoj. jos jedna jako korisna stvar je nosni aspirator koji ide na usisivač, to nas je spasilo bezbroj puta kad je nosič pun. mobili su zakon osobito kad je beba manja pa ju zaokupi neko vrijeme. jako mi je i koristan nastavak za kadu gdje beba leži u velikoj kadi, osobito zato što ju često kupam sama pa mi je to i više nego spas! nepotrebna mi je sasvim bila dječja kadica. komoda za presvlačenje mi je služila samo za čuvanje pelena jer sam bebu od početka preslačila na krevetu.. viper nemama, ali posluži i autosjedalica ona za skroz malene bebe, mogu bebu nositi posvuda po stanu i zna se zabaviti neko vrijeme u njoj....
dok je bila sasvim malena i dok se široko povijala spas su mi bile švedske pelene na čičak, totalno jednostavno i bez muke sa klasičnim švedskim...
život je ono što ti se događa dok ti praviš planove za život
28.07.2010. malena princeza Tia
Avatar
ivana_p
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 15 sij 2011, 18:15
Lokacija: u blizini lavova

Re: Da li da kupim ili ne?

PostPostao/la orchid » 25 sij 2011, 15:51

Potrebno-dobro iskorišteno:
viper - do 4 mjeseca mi je jako pomagao, znala sam ga puno puta uspavati u njemu pa prebaciti u krevetić a i kad sam radila po kući bio je u njemu, mogla sam ga nositi sa sobom,
kolica - ne znam šta bih bez njih, i sada u 11 mjesecu spava u njima po danu a i stalno smo u šetnji sa kolicima
izdajalica avent - spasila mi dojenje kad smo bili odvojeni u bolnici a i kasnije mi je koristila
hranilica - uvijek jede u njoj jer je dosta nemiran pa nema šanse negdje drugdje da ga nahranim
putni krevetić sa feršlusom pa može služiti i kao ogradica - odlična stvar, stoji mi u ćošku, tu stavljam igračke i on ulazi i izlazi po želji, igra se tamo a zna i spavat u njemu.
platnene pelene - najbolja stvar koju sam počela koristiti

Nepotrebno-skuplja prašinu:
klokanica bebe - nikad bebu nismo fino mogli namjestit, nismo je nijednom iskoristili
mei tai - beba ne voli da se nosi kad negdje idemo, radije je u kolicima
flašice za čuvanje izdojenog mlijeka - dakle to je bila glupost, bezveze imam 4 neiskorištene aventove flašice bez dude jer nikad nisam mogla izdojit neke velike količine da bih zamrzavala mlijeko
hodalica - nula bodova, dobili je i stavili na tavan
cucle - nije htio cucle dok nije sam skontao kako da ih stavi u usta, sad mu koriste kao igračke

ne mogu sad da se sjetim ostalih stvari, al dobro mi je došla i kada na nogarima - još je koristim, a recimo zatrpani smo cipelama za nehodače koje sam slabo koristila, mislim samo jedan ili dva para kad idemo u šetnju, a imam ih desetak - puno rodbine je donijelo takve cipelice, a meni su trebali bodići ili pantolice itd.. Također sam koristila sva pomagala za dojenje, školjke, silikonske bradavice, balzame i uloške i sve mi je u jednom trenutku trebalo, a da li sam bez toga mogla - ne znam :da?
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: Da li da kupim ili ne?

PostPostao/la lloreth » 25 sij 2011, 15:52

Hm, da, istina je da klinci jako brzo rastu i da se najviše vole igrati s najjednostavnijim igračkama ili samo s mamom ili tatom. Osobno nisam pretjerivala s kupnjom stvari. Nekako sam sama sebi rekla da ću stvari kupovati u hodu. Korisna stvar no. 1 bila je kupnja kadice ok baby koja se montira na kadu i čuva leđa novopečenim mamama. :) Ne bih ju dala za svo blago na svijetu. Druga isplativa investicija bila je hranilica. Koristim ju za hranjenje, naravno, ali i kad god boravim u kuhinji - tipa perem suđe i pjevušim klincu.. Treća stvar je bila ergo baby carrier.

Vrtić i Gracovu njihalicu na baterije smo posudili - i drago mi je da je tako - jer se najmanje koriste.
Ovo sve govorim sa stajališta i iskustva sa 6-to mjesečnom bebom. Vidjet ćemo što će biti za koji mjesec. :)
Ako se još nečeg sjetim - javim. ;)
lloreth
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 15 sij 2011, 23:13

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la nevenera » 17 lis 2012, 11:28

podižem temu
što ste kupili a da nije bilo potrebno na kraju, što ste kupili a da je bilo baš korisno

Potrebno-dobro iskorišteno:
kolica- s tinom i nisu nešto puno korištena. do 6 mj je većinom bio u slingu, nakon toga u njima dok nije pohodao (15 mj) i nakon toga su spremljena. s damjanom ih koristimo dosta, za šetnje ali i za uspavljivanje
platnene pelene - uzeli smo ih s tinom i sad ih koristimo.
hranilica - super koristili s tinom, sad je isto u pogonu
ogradica - odlična stvar, unutra kad nešto moram obavit po stanu, igra se unutra
babygym - svaki dan par puta po 20 minuta se igra u/na/oko njega
sling/marama/meitai - sve smo iskoristili do besvesti
arinanna - s damjanom me spasila par puta
toplomjer za čelo (breurer) - točan, nepogrešiv. zakon stvar

Nepotrebno-skuplja prašinu: :ajme
klokanica bebe - kupila kad nisam znala dosta o slingu, nosili se par puta i spremili.
bočice - dobili s izdajalicom, glupost teška, koristili 10 dana s tinom

i je i nije korisno:
izdajalica (avent) - trebala mi je s tinom ravno 10 dana kad smo izdajali zbog žutice i nekih 10 dana kad sam izdajala jer sam se vraćala na posao. s damjanom sam je koristila 1 dan u rodilištu da potaknem laktaciju i par prvih dana zbog prepunjenosti dojki. ok mi je što sam je imala ali sam je mogla i posudit koliko sam je koristila.
mobil - dosta iskorišteno ali na kraju jako kratko od 2-6 mj pa mi se čini da se ne isplati na kraju
putni krevetić - korišten par puta, na kraju spavaju sa mnom
viper - iako motorički nije baš naj za vježbače, damjan je u njemu spavao jedno dnevno spavanje jer ga je tin konstantno budio.

ima još toga ali se ne mogu sjetit
Zadnja izmjena: nevenera; 17 lis 2012, 11:44; ukupno mijenjano 2 put/a.
Razlog: tipfeler
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la mazilica » 17 lis 2012, 11:52

korisno:
hranilica - ali sa T, J nije sveukupno pola sata proveo u njoj, hranila ga u kolicima, za M ćemo vidjet
košara za kolica - za sva tri, dušu dala do 6 mjeseci
jastuk za bebe - bvudući od prvog dana spavaju sa mnom, to mi dođe umjesto vreće za spavanje, a stavim ga u košaru od kolica kad idemo van, pa mu je mekano i toplo (ako zatreba)
tomy zvijezda projektor - povremenih pola sata mira - neprocjenjivo. žao mi je što se stara strgala, moram nabaviti za M
putni krevetić - umjesto vrtića

nepotrebno:
kišobran kolica za T, nije se dvaput u njima provozao
krevetić - za sva tri, ovaj put ga nismo ni instalirali, na svepopće zgražanje
klokanica
hodalica - dobili na poklon - no comment
raznorazne komode i ormari namjenjeni bebama - obična navlakuša , imam običan ormar
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la tamara1981 » 17 lis 2012, 13:01

Meni je viper odlična stvar,kad god sam morala nešto obaviti (skuhati,spremati) D.je bez pogovora bio u njemu.
Chicco izdajalica,ručna,me je spasila kad sam bila u bolnici.
Baby phone je super stvar ali mi nije bilo potrebno u stanu od 30 kvadrata (bezveze dala novce)
Krevetić nam je služio za odlaganje igračaka,možda je par puta spavao u njemu.
Mobile smo kupili i koristili svega par puta.
Klokanicu smo koristili jako malo,nije mu se sviđalo biti u njoj.I nezgodno ga je bilo smjestiti u nju.
Hodalicu smo dobili na posudbu,tad nisam znala koliko je štetna,ali hdB,nije htio biti u njoj.
Kupili smo Gracovu trokolicu,tad je bila skupa,a on kad je prohodao nije više htio biti u kolicima.Znači od njegovih 11 mjeseci nismo ih više koristili.
sad se više ne mogu sjetiti što nam je koristilo a što ne...ako se sjetim dopisati ću
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la bebasastilom » 17 lis 2012, 13:03

korisno:

klokanica - meni je bila super, nikak bez nje, bebu sam morala na rukama nositi da gleda prema vani, drugacije nije htjela, klokanica mi je spasila zivot

viper/lezaljka - svki dan smo koristili, sin je cak i spavao u njoj, u krevetu njie htio po danu a u lazaljci da, imalismo Babysitter od Babybjorn

hranilica - bez nje nikako, kad sma ga hranili mora je biti s nama za stolom u svojoj hranilici a i nam je bilo ugodnije da mi je bio visoko i nisam morala raditi akrobacije po podu ili u kolicama da ga nahranim

kišobran kolica - kad je izasao iz klokanice bile je ili trcanje ili kisobran kolica, imalismo Maclarenovu bila nam je super

grijac za boce - bio je nam neophodan

mobil za krevet - dosta smo ga koristili

nepotrebno:

putni krevet - 2 puta je bio u nim i nije htio, isto ko vrtic

jastuk za bebe - upoce ne, nikakav mi je bio, nisam mogla namjestiti ni sebe ni bebu

mei tai - koliko smo se namucili da se zavezemo, dok smo uspjeli baba je bila takvo nervozna da nije ni htjela se nositi

hodalica - samo par puta koristena
prvo 2005, drugo u planovima
Avatar
bebasastilom
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 105
Pridružen/a: 15 vel 2012, 15:52
Lokacija: ZG

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la nevenera » 17 lis 2012, 13:12

eh, da, babyphone, to sam zaboravila!
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la tamara1981 » 17 lis 2012, 13:55

E da,meni je termosica stalno bila u torbi i,uz to, posudica sa hranom.Puno smo boravili vani pa nam je dobro došla za pravljenje AD-a.
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la Mala Bornica » 17 lis 2012, 16:15

Joj svasta sam nApisala i otislo....

Sad cu samo reci da mi je super super stvar od kad smo s dohranom poceli, termosica sa 2 plasticne posudice za hranu. Sada kad mali spava skuham rucak i stavim u termosicu i ceka ga topao rucak a ja sam mirna:). Odlicna stvar.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15990
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la titirlica » 17 lis 2012, 17:54

korisno : košara od kolica ( dugo sam ju koristila sa prvim , vjerujem da ću i sa drugim),
urlafon ( meni neophodan , bio je u funkciji svih 5 godina kod prvog , i evo sad kod drugog)
komoda za presvlačenje sa ladicama
viper ( neki dan mi ped kaže da po novi istraživanjima može odmah od rođenja u njega :shock to mi je novost jer sam D stavljala tek iza 3,4 mj )
vibracija za krevetić :klanja :klanja ko ga izmisli Bog mu dao zdravlja i dug život :mrgreen
izdajalica - sa prvim totalno nepotrebna , a sad me spašava
parni sterilizator - i prvi puta i sada

nepotrebno : klokanica ( nikad ni sekunde nije htio biti u tome , a i meni nije bilo praktično )
hranilica ( isto nikad ni sekunde , možda sad curka bude htjela )
baby gym ( -II-)
vrtić-ogradica (-II-)
mobile
prve igračke ( nabacala sam se para i para , a njemu je jedino daljinski bio interesantan i naravno moj mobitel ( onaj plastični koji svira, svijetli ni pogledat nije htio.
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la laya » 17 lis 2012, 18:39

super
Kisobran kolica-maclaren odlicna su.
Hranilica
Viper-ljuljacka- odlican je dobili smo ga na posudbu ali nevjerujem da bi ga kupili ipak kosta preko 1000 kn a nesmje se koristi poslje 6 mj to nije onaj viper koji vibrira nego baš,baš ljuljacka :)
Putni krevetic- ali ne sluzi svrsi ima mala vrata i dunutra su joj igracke pa se igra i ulazi i izlazi kad hoce, svrsi nikad nije ni sluzio.
Komoda za bebe-ali ju nisam ni previjala ni kupala u njoj nego drzim njenu robu tamo jer u ormaru nema mjesta
nepotrebno
Koljevka/zipka brzo ju prerastu ja ju uopce nisam koristila jer je spavala u kinderbetu par putatdok je bila beba prespavala je preko dana u boravku u njoj.
kosara od kolica- zivjeli smo van grada i stalno se vozikali s autom a u gepek ne stanu kolica i kosara tako da je ko nova.
Igracke-zveckice i te gluposti nisu ju bas zanimale tek sada.
Platnene pelene-dobila nisam ih planirala koristit poklonila sam ih.
Tona dobivene robice di je ili fulano godisnje doba ili mi se ne svidja.
Jastuk za spavanje na boku i jastuk za dojenje
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la tamara1981 » 18 lis 2012, 01:07

Najveće bacanje n0vaca su plišane igračke,p0g0t0v0 kad imaš mušk0 dijete.
Mi nakup0vali ka0 da nam živ0t 0visi 0 t0me,a na kraju sve razdjelili :ne
0stavili sm0 sam0 0ne k0je je d0bi0 u babinjama
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la Kaya071 » 18 lis 2012, 08:37

tamara1981 je napisao/la:Najveće bacanje n0vaca su plišane igračke,p0g0t0v0 kad imaš mušk0 dijete.
Mi nakup0vali ka0 da nam živ0t 0visi 0 t0me,a na kraju sve razdjelili :ne
0stavili sm0 sam0 0ne k0je je d0bi0 u babinjama

X ko kuca.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la klarita2 » 19 lis 2012, 22:13

potrebno
kolica- prva za manju bebu i ona manja sportska ih zovem za veću.
hranilica- zakon, kupili od Peg Perega , ima 2 stolića za promijniti, kotačiće, košaru otraga za igračke. Zakon
baby phone- veći stan, super stvar
baby gym- prva kćer nije htjela nikako ni kao mala ni veća.Ovu sad navikavam i bude po 20tak min, priča s igračkama. :)
ogradica- meni super, starija čim je počela sjediti igrala se unutra a kad se dizala na noge opet super, ima ručke, stavila bih zvečkem didakt igračke, bila bi po 45 min unutra
stolica-igralica- poklon od moje bake iz Njem, stavit ću sliku jednom, super stvar.
komoda za presvlačenje s ladicama i kadicom- iskorištena maksimalno
izdajalica Avent- s prvom malo korištena, sad dosta
duda varalica.-kako koje dijete hoće, prva do 3 godine nije htjela bez nje a ova neće ni za živu glavu a kupila sam dvije.
grickalica za zube-to mi je ok, posebno one što se stave u frižider malo da im bude ugodnije zubićima
putni krevetić- super stvar kad idemo na selo ili kod bake i djede



klokanica-baš pratim vaše posteove jer me prijateljica pitala treba li mi :dunno

nepotrebno
hodalica- dobila za poklon, da korisno jer ne trebate paziti dijete ali kad prohoda juri i pada naprijed
plišane igračke- užas, nepotrebno,eventualno 2-3 neke baš simpatične
vrtuljak iznad krevetića- dijete previše vrti glavu, krivi a ustalom zabranila fizijatrica, bolje šuškalice raširiti pa ispred bebe
02.04.2005. KlaraMoj ponos
20.05.2010.MarijaAnđeo najdraži!
20.06.2012. Naš Božji dar Ivana
slika
Avatar
klarita2
Ne želi biti borg iz zvjezdanih staza
 
Postovi: 6108
Pridružen/a: 18 lis 2010, 11:39

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 22 lis 2012, 12:38

Trebam savjet: dal da kupim onaj dodatak za kadicu da ne moraš držati bebu dok ju kupaš?
Dakle iskravim se s tim kadicama, a ovak bi češće kupala dijete i češće bi ono uživalo u vodi da imam te zaštite (za male bebe prije nego krenu sjediti)
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la Kaya071 » 22 lis 2012, 12:49

Ako je u pitanju ona kao plasticna "lezaljka" koja se stavi u kadicu, a poslije moze i u kadu, toplo preporucujem. Stvarno puno olaksa kupanje.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la Maria » 22 lis 2012, 23:11

pčelica_maja_23 je napisao/la:Trebam savjet: dal da kupim onaj dodatak za kadicu da ne moraš držati bebu dok ju kupaš?
Dakle iskravim se s tim kadicama, a ovak bi češće kupala dijete i češće bi ono uživalo u vodi da imam te zaštite (za male bebe prije nego krenu sjediti)


To sam ja htjela kupiti, pa na kraju kako sam rodila ranije nisam stigla. Poslala muža po to, a on umjesto toga kupio neko čudo koje dođe 200 kuna :ajme .

Na kraju cijele priče,patronažna mi lijepo pokazala kako se beba uzme ispod ramena i nemaš brige.

Tako da uopće nisam koristila niti jednom to čudo od 200 kuna. :roll
Maria
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 05 ruj 2012, 12:23

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 23 lis 2012, 09:04

Ma je znam ja to ispod ramena... al ipak bih to čudo od plasitke. Imal ko fotku toga, da i ja ne kupim nešto krivo. Ja sam to vidla u SLO u beba centru.

Kaya01 jel ovohttp://images.baby-center.si/06/0004/0001/imgArticle_138578.jpg
http://images.baby-center.si/06/0017/0001/imgArticle_223931.jpg
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la Kaya071 » 23 lis 2012, 09:14

Da, da, to je ta plastika. Super stvar. Zaista preporucujem. Kupanje postaje prava zabava ;) .

Maria, ne znam koliko je star tvoj bebac, ali meni bi ruke i ramena otpale da nije bilo ove "lezaljke".
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la tamara1981 » 24 lis 2012, 09:08

Moja kuma ima to za kupanje,super joj je..koristila i za prvo i drugo dijete
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la Floribunda » 26 lis 2012, 09:52

po meni je to bezveze jer imas kupuiti kadicu sa naslonom i preckom medu nogicama moji su se kupali u njoj i super je..nema straha od davljenja,iruke su ti slobodne...

prednost toga je sto moze i u kadu..ali...
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la Floribunda » 26 lis 2012, 10:01

viper smo iskoristili maksimalno dok ga mali ni rastavija,
vrtic-bog ga blagoslovija,a mala nece unutra ni za zivu glavu
putni krevet,puno putujemo i koristi se maksimalnoo
wrap i MT koristeni maksimalno
kolica-imamo 4, sva maksimalno koristena...
ono za ciscenje nosa za usisavac- ko ga je smislija i ako je ziv isla bi ga/ju izljubit
kupila prenatal komodu sa kadom,nikad koristili ni komodu ni kadu,mobil-nista ni jedno ni drugo,
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la klarita2 » 26 lis 2012, 16:23

ja sam kupila spužvu za kupanje beb stavi se u kadu, mislim da je unutra stiropor ili slično. Beba je u vodi a ne može potonuti.Nije bilo skupo. Zgodno ako npr samo pereš tijelo a kosu ne.

neki dan sam dobila za čišćenje nosića na baterije, super je. Ima tri gumena nastavka, bruji dok radi ali moja se npr na to smije. Ne može se ozlijediti a sve izvuče iz nosa.
02.04.2005. KlaraMoj ponos
20.05.2010.MarijaAnđeo najdraži!
20.06.2012. Naš Božji dar Ivana
slika
Avatar
klarita2
Ne želi biti borg iz zvjezdanih staza
 
Postovi: 6108
Pridružen/a: 18 lis 2010, 11:39

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la lilkillaink » 28 lis 2012, 15:13

ja sam M kupala onako kako mi je patronažn apokazala, uhvatila bi je ispod rukica i tako sam je kupala dok nije počela sjedit, kad je počela sjedit, kupila u DM-u par onih ribica i hobotnica protiv klizanja i sidila je na tome, sad stoji u kadi na ručniku da ne klizne i tušira se.
meni je super pomogla ona prematalica šta se stavi preko krevetića...to sam koristila skoro do njenog prvog rođendana, platila sam je manje od 100 kn, komode kupila 2 u Lidlu,najobičnije s ladicama, hranilicu dobili, to je super super stvar, ogradica isto, jednu smo dobili drugu smo kupili polovnu za 100kn za kod mojihodlična stvar, putni krevetić kupili polovni za 200kn tek prije par mjeseci, i super, često putujemo u slavoniju kod bake. Robice, samo bodiće kupujem u većoj količini, ostalo ima 2 tutice, 2 gornja dijela na patent, 2 rebe i jedne samt. i to još od prošle godine, tako da ove neću ni kupovat, jedino šta smo kupili, patikice kožne, jedne cipele je dobila, i kućne papuče.
dobili smo od Fisher price-a neku ljuljačku, meni je spasila život i vrijeme, kako sam manje više sama cijeli dan, ja bi M bila stavila u to i na stol u kuhinji, i M bi gledala kako ja kuham i zaspala bi u tome, samo bi je prebacila u krevetić...sad je to dobrano prerasla, ali upali glazbu na tome pa pleše..i nekad dođe samo se uvali u to i tako leži. Mei Tai još uvijek znam stavit "u pogon", pogotovo ako ej kiša a baš moram moram izać, strpam je u MT i kišobran i to je to,

hodalice su apsolutno nepotrebni "asesoar", puno igračaka isto, par igračaka je skroz ok, ionako će ih dobit tonu. i uglavnom su bolje igračke ono šta nije igračka. M se igra s plastičnim posudama, prazne kutijice od krema za guzu, kartonske kutije, štipaljke, papirnate maramice, kutija s čačkalicama....

šta se dude tiče, neko je već napisao, ovisi od bebe do bebe, moja nije tila dudu ni pod razno..ali zato daj joj bilo kakvu etiketu i zaspe za 3 milisekunde
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la gagy » 17 sij 2013, 18:03

nekorisne: male bočice za bebe one do 125 ml, sterilizator za boce
korisne: klokanice, meni pošto imam blizance je puno praktičnije ići u shoping s mužem i klincima, nego da su u kolicima
velike boce od 330ml, putni krevetić...
Avatar
gagy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 27 lis 2011, 18:30
Lokacija: Rijeka

Re: Da li da kupim ili ne? - oprema za bebe

PostPostao/la Dulcineja » 23 lip 2013, 23:12

Nama se pokazalo da popis potrebnog i korisnog nije baš isti za svaku bebu, svaka ima svoje potrebe i zahtjeve.
Uglavnom, korisno :
kolica - nezaobilazno, bar jedna kišobran kolica
košara za kolica (s Matildom smo je koristili do 9 mjeseci)
viper (za neke)
hranilica
auto sjedalica, sve veličine
babyphone - to uskoro moramo nabaviti jer će nam trebati
izdajalica (avent) - spasila me, pogotovo kod lijenih beba koje su slabije dojile, pa sam kombinirala dojenje i davanje izdojenog mlijeka
kinderbet
tetra pelene

Neupotrebljavano nam je stajalo:
ogradica - nitko nije htio
putni kinderbet - nabavili kad je Josip bio beba za na more, a njega bilo strah ući u to čudo i spavao s nama :lol )
kadica (već nakon dva, tri mjeseca bila premala, a nisu bile neke bebe grmalji)
mobili - brzo izgubili interes
baby gim - kratko vrijeme zanimljiv i onda ništa

Evo, to je onako na brzinu što se mogu sjetiti.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.

cron