Switch to full style
Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.
Odgovori

rezanje kozice ispod jezika

14 svi 2011, 08:04

pedica nam je rekla da cemo morat ici malo capnut tu kozicu ispod jezika, koja ce nam smetat pri sisanju i govoru.da li koja ima s tim iskustva,dal je bolje to napravit dok je jos mal ili da jos cekamo.naime sad imamo 2 mjeseca

Re: rezanje kozice ispod jezika

14 svi 2011, 08:05

Bolje (neusporedivo) dok su mali.
Traje sekundu, ne boli, nema razdoblja oporavka.

Re: rezanje kozice ispod jezika

14 svi 2011, 16:25

Odite što prije. Mi smo išli sa mjesec i po. Gotovo je za sekundu.
A mi smo sad kad su mu narasli zubići, skužili da ima i između gornjih zubića tu kožicu koja mu širi te jedinice, pa ćemo morati ponovo. Samo kaj mi je za tu gornju zubarica rekla da će mu trebati anestezija :dunno

Re: rezanje kozice ispod jezika

14 svi 2011, 18:27

i mom sinu su cvaknuli kad je imao mjesec dana, bez stresa...

Re: rezanje kozice ispod jezika

14 svi 2011, 18:37

hvala vam cure,sad mi je malo lakse.trazit cemo uputnicu da se toga sto prije rijesimo

Re: rezanje kozice ispod jezika

14 svi 2011, 18:48

mi smo cvaknuli isto kad smo bili mali
išli smo na pregled kukića i odmah smo to riješili
tata je bio sa sinom unutra, a mama je na hodniku plakala..nisam to mogla gledati :/

Re: rezanje kozice ispod jezika

16 svi 2011, 09:59

mi smo operirali kožicu ispod gornje usnice (L je imala 7 ili 8 godina), dobili anesteziju, ona se smijala :dada , imala par dana šavove, bez problema je jela, pjevala :luv

Re: rezanje kozice ispod jezika

16 svi 2011, 11:32

Hajdi je napisao/la:mi smo operirali kožicu ispod gornje usnice (L je imala 7 ili 8 godina), dobili anesteziju, ona se smijala :dada , imala par dana šavove, bez problema je jela, pjevala :luv

E to ćemo izgleda mi morati ići, ajde sad mi je lakše kad čujem da nije strašno.
To je dobila lokalnu anesteziju?

Re: rezanje kozice ispod jezika

16 svi 2011, 12:13

da injekciju koja je bila neugodna jer dugo traje - nakon toga smijeh jer joj je sve utrnulo ;)

Re: rezanje kozice ispod jezika

16 svi 2011, 14:37

Hajdi hvala :mah

Re: rezanje kozice ispod jezika

16 svi 2011, 14:47

Nama su još u rodilištu rekli da su mu to odmah capnuli i pitali nas je li netko u obitelji imao problema s izgovorom slova R...imao je MM-ov brat.

Prije nekoliko mjeseci pedica rekla da će najvjerojatnije trebati još capnuti, da ćemo još pratiti pa odlučiti.

Re: rezanje kozice ispod jezika

19 ruj 2011, 13:51

evo da vam javim da sutra idemo na rezanje kozice.receno nam da dodjemo sa 6 mjeseci.nadam se da ce biti brzo i bezbolno.

Re: rezanje kozice ispod jezika

19 ruj 2011, 14:06

mi smo neki dan obavili to rezanje kožice ispod jezika.
Nama nitko nije rekao da to moramo napraviti i skužili smo mu to dosta kasno :dunno
dobio je anesteziju ima dva šava, prekosutra vadi šavove.
Dan nakon zahvata je jeo ko lud, bolilo ga je jedino ako bi dizao jezik.

Re: rezanje kozice ispod jezika

20 ruj 2011, 13:34

ipak nista od reznja kozice,maleni pokupio prehladu od starijeg pa nas opet narucio za 6 mjeseci.

Re: rezanje kozice ispod jezika

17 pro 2011, 00:30

giami je napisao/la:Dan nakon zahvata je jeo ko lud, bolilo ga je jedino ako bi dizao jezik.

Jadnicak mali :place

Sjecam se kad su mog bracu vodili to rezat..jechala je cijela bolnica..imala sam samo 4 god tad, al mi je ostalo u sjecanju kad su ga iznjeli iz op.sale a njemu krv iz usta niz obraz :ajme ..Dugo sam si mislila da su mu odrezali jezik :lol

Re: rezanje kozice ispod jezika

10 pro 2016, 16:09

Mala ima 4 godine i ima kožicu.Stomatolog je rekao da će je poslati na stomatološki da joj to recnu,ali da to ne rade dok dijete ne bude veće.Kakva su vaša iskustva?

Re: rezanje kozice ispod jezika

10 pro 2016, 20:32

Mom malcu je orl kirurg recnio frenulum kad je imao 14 dana :)nikakva drama,plakao je zbog stapica u ustima :) i rekao na kontrolu sa 2-3 godine. Cesto se frenulum breve kasno primjeti, navodno je bolnije sta se kasnije to radi.

Re: rezanje kozice ispod jezika

10 pro 2016, 20:38

Moj je rezao s 12,5 godina. I gornji i donji. Malo smo par dana grgljali caj od kadulje i sve ok.

Ne govori dobro r zbog tog frenuluma sto se prekasno skuzilo da smeta
Odgovori