Sada je: 28 ožu 2024, 10:19.

Krema za sunčanje za bebe? (2. dio)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Liv Tyler » 27 ožu 2013, 09:11

I još sam se sjetila kad sam jučer bila u apoteci da sam jedno ljeto koristila i Avene50+ s mineralnim filterom i bila sam jako zadovoljna. Čini mi se da ću i ove godine uzet nju jer mi treba za svo troje klinaca, veliko im je pakiranje, a cijenom nisu puno skuplji ode recimo niveje i sličnih.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la nevenera » 27 ožu 2013, 09:18

evo podaci koje su kreme bile najgore 2012, u članku je objašnjeno zašto:

Banana Boat Baby Tear Free Sunblock Lotion, SPF 50+
Arbonne Baby Care Sunscreen Lotion, SPF 30
Australian Gold Baby Formula Lotion Sunscreen, SPF 50+
Neutrogena Wet Skin Kids Beach & Pool Sunblock Stick, SPF 70
CVS Kids Fast Cover Continuous Clear Spray, SPF 50
Rite Aid Baby Continuous Spray Sunscreen Lotion, SPF 50
GO!screen Natural Mineral PowderBlock Brush-On Sunscreen, SPF 30
Aveeno Baby Natural Protection Mineral Block Sunscreen Lotion, SPF 30
Aveeno Active Naturals Natural Protection Mineral Block Sunscreen Lotion, SPF 30
Coppertone Kids Sunscreen Stick, SPF 55
Coppertone Sport Sunscreen Stick, SPF 55
Baby Blanket SunBlankie Towelette SPF 45+
Lavera Baby & Children Sun Screen, Medium, SPF 20
The front of a Lavera sunscreen box claims the product is “effective immediately” and there is “no need to wait.” But the side panel warns, “apply… 15 minutes before sun exposure.” Which is it?
La Prairie Cellular Radiance Emulsion, SPF 30
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Lorena82 » 17 tra 2013, 08:11

nevenera je napisao/la:ja sam uzela jutros daylong baby, spf 30
na deklaraciji piše da ne sadrži kemijski filter
sad pogledala topik i skužila da nije dobar

ja sam tu kremu koristila sa M i bila mi je odlična. zašto nije dobra?
gdje ima popis najboljih krema?
i koja je sad najbolja po vama?
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la newmom » 17 tra 2013, 23:22

kad sam prošle godine studirala kreme za sunčanje za bebe/djecu, nekako se sama od sebe nametnula kao najbolja
alverde baby sonnenmilch

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... 3EdhW14t5g

krema super štiti, nije skupa, sastojci su skroz ok, ALI jako se teško razmazuje, toliko da su je moji klinci zamrzili,
jedva sam ih uspijevala namazati prije plaže, i to uz silne molbe, a i meni je išlo na živce to mazanje od pola sata
dobro, pretjerujem, nije pola sata, ali JEST dugo
tako da mislim da je neću opet uzeti
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Lorena82 » 18 tra 2013, 09:58

newmom hvala. a kolko sam skužila sve kreme za sunčanje koje imaju mineralne filtere se teško razmazuju. ja ću za starijeg uzet tu od alverde a za maloga mustelu 50+. ionako s bebom mislim ići na plažu samo do 10h ujutro i od 17h popodne.
nije mi jasno što je s tim daylongom jer mi se činila jako dobrom, koristila je 2 godine s M. isto se teško razmazuje i ima mineralne filtere.
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la nevenera » 18 tra 2013, 10:15

lorena, pročitaj topik od početka, ovaj drugi dio samo, tamo se pisalo o daylong, neki su sadržavale parabene i kemijske filtere, netko je stavio link ali je na njemačkom
pogledaj dobro sastav. ja sam ga gledala i nisam našla da ih ova moja ima.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Lorena82 » 18 tra 2013, 10:18

neve pročitala sam i nisam dobro skužila o čemu se radi :ajme, samo sam skužila da je nastala pomutnja da više nije dobra.
mislim da ću sad probat tu alverde i mustelu. neka me netko razuvjeri ako je potrebno prije nego novčeke potrošim.
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la milkyway » 18 tra 2013, 11:05

mustela ti je ful skupa. za puno manje love uzmeš biodermu ABC (specialna linija za bebaće sa atopijskim dermatitisom, znači za najosjetljiviju kožu) po meni je najbolja jer se ljepo nanosi, dovoljno masna, i mineralna je. dodje oko 110 kn.

nije razvikana al je odlična...

mi smo prošle godine nadobudno potrošili cijelu tubicu bioderme u dva tjedna. pošto smo još dva mjeseca landarali po moru, kupili smo hipp žutu sa mineralnim i kemijskim filterom. ta mi je isto odlična za tijelo...
slika
slika
Avatar
milkyway
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 srp 2011, 10:46

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Zenshu » 18 tra 2013, 11:18

I meni je poznanica u ljekarni rekla da je ta Biodermina odlična za bebe, a da je puno jeftinija od Musteline kreme. Osim što je skoro duplo jeftinija ima i skoro duplo više mililitara (Mustela 30 ml, a Bioderma 50 ml). Mislim da ću i ja kupiti tu Bioderminu kremicu za svoju malu, iako sam dugo razmišljala o Laveri koju sam koristila prošle godine i ona mi se čini dobra. Samo mrzim obojane kreme (ova za djecu koju sam koristila je obojana) jer ostavljaju tragove. To joj je, po mom mišljenju, velika mana. I ja sam jako dugo koristila Daylong i odlična mi je bila, ne znam ni sama zašto sam od nje odustala, valjda sam prošle godine nešto pročitala o njoj pa se prebacila na Laveru.
F 18.12.2012.

A 18.1.2016.
Avatar
Zenshu
Zvijezde su se poklopile
 
Postovi: 327
Pridružen/a: 17 kol 2012, 13:17
Lokacija: Na obali rijeke sanja morske obale

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la direktorica svemira » 18 tra 2013, 11:51

Lavera ima i verzije za klince koje nisu obojane. Tj to su verzije za bebe i djecu, baš samo za djecu je bila ta obojana verzija.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Liv Tyler » 18 tra 2013, 12:29

Zenshu je napisao/la: Biodermina odlična za bebe, a da je puno jeftinija od Musteline kreme.

Samo duplo. :mrgreen
U njihovom rangu su mislim i avene kreme za bebe i djecu, oni imaju dvije verzije, narančastu i bijelu liniju. A cijenom su kao i bioderma samo im je pakiranje 100ml.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Lorena82 » 18 tra 2013, 12:40

hvala cure, onda definitivno odustajem od mustele. proučit ću ovu avene i biodermu
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la lilkillaink » 19 tra 2013, 08:49

ja sam ove godine kupila Avene 50+ , za sada mažemo samo lice i dio rukica, ovo šta je zasad izloženo...da se lijepo razmazat..djeluje mi super..eto..prošle godine sam korstila Niveu 50+ onu bijelu bez nekih gluposti..ono...ok..
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la latica » 19 tra 2013, 14:37

ja sam jučer kupila La Roche-Posay, spf50, pakiranje od 300 ml, 153 kn. morala sam nešto hitno uzet, nisam mogla naći Laveru, a ovo mi se činilo najbolji omjer cijene i kvalitete. nema parabena, nema parfema, lako se razmazuje ... nisam zapravo studirala ove godine oko izbora kreme, nisam stigla :dunno
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la klarita2 » 02 svi 2013, 15:43

Meni danas teta u apoteci rekla da samo mustela i biodea nemaju parfema, parafena...
Bioderma je oko 150, mustela 250 obe po 100ml. Kaze ona to vam he za lice.

Ma daj , starijoj mi je mustela trajala skoro cijelo ljeto jer je gusta i za sve mi bila dovoljna.

Pogledat cu jos neke ali mustela mi je preskupa.
02.04.2005. KlaraMoj ponos
20.05.2010.MarijaAnđeo najdraži!
20.06.2012. Naš Božji dar Ivana
slika
Avatar
klarita2
Ne želi biti borg iz zvjezdanih staza
 
Postovi: 6108
Pridružen/a: 18 lis 2010, 11:39

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Lorena82 » 03 svi 2013, 13:51

ja danas uzela Biodermu ABC Derm solaire 50+ faktor. piše da je bez parfema i parabena, isključivo mineralni filteri. 50grama 120kn. kolko će mi trajat na 2 djece? čini mi se da kojih 2-3 tjedna :znoj
edit: razmazuje se jako dobro, puno bolje od daylonga
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la zvrka » 03 svi 2013, 14:42

mi koristimo alverde iz dm-a, faktor 30, min.filter, bez parabena, bojila i konzervansa, sastojci iz ekološkog uzgoja (barem tako piše) i zasad se pokazuje dobra. I vrlo je povoljna ;) . Vidjet ćemo kad pojača sunce ali ionako ga ne namjeravam izlagati jakom suncu tako da mislim da će biti dobra. Mana- teško se razmazuje. Eto, ako koga zanima, nisam vidjela da se spominje.
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Bellitza » 03 svi 2013, 15:13

daylong mineralna za bebe ima titan dioksid u nano cesticama koje su u biti stetnije nego da se ne maze nicim :roll
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 651
Pridružen/a: 20 pro 2010, 01:38

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la zvrka » 03 svi 2013, 15:45

nisam pomno čitala prethodne postove... :mrgreen ipak se spominje alverde
Nije mi jasna jedna stvar- kako ću znati jel titan dioksid u nano obliku?? Jel to mora pisati?
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Lorena82 » 03 svi 2013, 15:55

Bellitza je napisao/la:daylong mineralna za bebe ima titan dioksid u nano cesticama koje su u biti stetnije nego da se ne maze nicim :roll

onda je valja zbog toga nastala pomutnja da daylong nije dobar. ja ga koristila 2 godine sa prvim :ajme
sad sam se uzela biodermu a možda i probam taj alverde.
zvrka i newmom je pisala o tome kako se alverde jako teško razmazuje.
sad ne znam dal da ipak umjesto alverde uzmem laveru
ajme grozno sam neodlučna :ajme čini mi se da ću uzet sve :lol
(vaga sam u horoskopu) :nata
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la newmom » 05 svi 2013, 15:47

ja sam uzela za moje piliće sljedeće: abc bioderma 50+ za djecu za lice
malena mi je imala operaciju na licu i mora stalno imati zaštitu, tubica je 50 ml, pošto je samo za lice, ruke itd trajat će
to je za šetnje u grad, bez obzira što izbjegavamo sunce od 11 do 17, ali kod nas i u 10 ujutro zna zapeći :/

za plažu sam uzela la roche posay anthelios dermopediatrics 50+
150 kn 300 ml, kako latica reče-dobar omjer cijene i kvalitete, trajat će(reče apotekarica da ona time maže svoju djecu)

bellitza za titan dioksid u nano obliku još ništa nije dokazano, no treba ga izbjegavati kad je u spreju za sunčanje
on(titan) je navodno opasan ako se udahne
u losionima je ok, a piše u sastavu ako se nalazi u nano obliku

laveru smo imali jedno ljeto, i premda na plažu ne idemo prije 17h, mojoj je djeci u par navrata lice pocrvenilo :( tj. obrazi i nos
bila je spf 20
lorena lavera se razmazuje otprilike mrvicu bolje od alverde :mrgreen ne računaj na mazivost, a i ne miriši baš lijepo
(meni to nije bitno ali mojim klincima jest, pogotovo malenoj)
s obzirom na visoku cijenu, nisam njome bila baš zadovoljna
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la olja2208 » 05 svi 2013, 17:42

ja mislila opet kupiti laveru a sad se mislim da probam nesto drugo.
mi smo je koristili 2 sezone i bili super zadovoljni. :dunno
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Lorena82 » 05 svi 2013, 18:47

newmom je napisao/la:za plažu sam uzela la roche posay anthelios dermopediatrics 50+
150 kn 300 ml, kako latica reče-dobar omjer cijene i kvalitete, trajat će(reče apotekarica da ona time maže svoju djecu)

e ovo mi se čini stvarno dobar omjer cijene i kvalitete. i meni treba nešto što će trajati jer ću ovo potrošit prije nego i dođemo na more. ja imam isto biodermu abc 50+ za lice mazati.
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Liv Tyler » 05 svi 2013, 21:42

newmom uvijek ima iscrpan izvještaj.

Sad se sve više razmišljam uzet za more tu bio dermu. Ipak ih je troje, a za sad sam uzela Avene 50+ za lice i ruke koje koristimo na kratke relacije kod izlaganja suncu.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Bellitza » 05 svi 2013, 23:29

citala sam da su nano cestice opasne, ne toliko zbog udisanja, vec zato sto su toliko sitne da prodiru duboko u kozu i mijenjaju stanicnu strukturu, pa time i povecavaju rizik od nekih koznih bolesti. buduci da sam sama preprepuna madeza + sto se cini da ce mali po tom pitanju biti na mene, a i sestra od mm-a je imala melanom, posebno pazim na svaku sitnicu.
prosle godine smo imali uriage mineralnu 50+, bila je 100ml za nekih 200kn i bila sam prezadovoljna svime, no ove godine je nema :ajme
la roche mi je sumnjiv po onom code checku, tj. cini mi se da mozda ima boljih, al vidjela sam da su organizirali po skolama obilaske i edukaciju o zastiti koze od strane poznatih dermatologa i da je pri tom dijele.
nije mi tih par tjedana mora toliko problematicno jer smo do 10, pol 11 doma s plaze i ni ne stignemo prije 6 natrag kad je vec sve u hladu, koliko vrtic gdje se tete iscudjavaju kad mali dodje namazan i stalno mu zaboravljaju kapu kad idu u dvoriste :ajme a ljeto je ove godine pocelo vec u aprilu..
cini se da ce i moje dijete biti freak, kao sto sam i ja bila ko klinka kad su me mazali s faktorom 12 (tad najvisim) jednog od 2 branda koji su tad postojali dok se drugi klinci nisu mazali nicime :lol
ugl, u nedostatku uriagea, mislila sam laveru ili dr hauschku (kojih isto ne mogu nac), al kad citam vasa iskustva vise nisam pametna...
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 651
Pridružen/a: 20 pro 2010, 01:38

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la newmom » 07 svi 2013, 16:05

Liv Tyler je napisao/la:newmom uvijek ima iscrpan izvještaj.

:mrgreen

a što ću kad sam otprilike u istoj situaciji kao i bellitza, bijeli smo ko Cullenovi, imamo madeže, malena mi je čak i
morala skinuti madež s lica :mrgreen pa sve studiram ;)

Bellitza je napisao/la:citala sam da su nano cestice opasne, ne toliko zbog udisanja, vec zato sto su toliko sitne da prodiru duboko u kozu i mijenjaju stanicnu strukturu,

kako rekoh, ovo ti još nije dokazano, a mislim da smo baš na ovom topicu o tome pisale prošlo ljeto, zavisi i od proizvoda do proizvoda,
jesu li čestice obložene silikonom itd.-pisala je, ako se ne varam direktorica svemira nešto o tome

la roche posay ima ok sastojke, samo jedan-dva što su možda blagi iritanti, ali ja sam ionako sve više mišljenja da ne postoji
savršena zaštita od sunčanja, samo možeš izabrati najmanje štetnu-ili se uopće ne mazati i ne ići na sunce ni na more :dunno

ovo potonje nama nije opcija jer živimo doslovno na plaži i moja djeca jedva čekaju 17h da idemo na plažu koju gledaju s terase
a prži i u 17h
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la thalia » 07 svi 2013, 16:11

zvrka je napisao/la:mi koristimo alverde iz dm-a, faktor 30, min.filter, bez parabena, bojila i konzervansa, sastojci iz ekološkog uzgoja (barem tako piše) i zasad se pokazuje dobra. I vrlo je povoljna ;) . Vidjet ćemo kad pojača sunce ali ionako ga ne namjeravam izlagati jakom suncu tako da mislim da će biti dobra. Mana- teško se razmazuje. Eto, ako koga zanima, nisam vidjela da se spominje.


ovo sam i ja vidjela. mislim da im je to nova, ovogodišnja :dada
i ja ću je uzeti.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la newmom » 07 svi 2013, 16:19

thalia :dada ta odlično štiti, nema štetnih sastojaka, i baš mi je žao što se tako teško razmazuje :( jer bih je i ja opet kupila
ali da mojim klincima samo pokažem tu bočicu, pobjegli bi glavom bez obzira nenamazani
morala sam im obećati da je više nikad neću uzeti, toliko im je omrzlo to teško razmazivanje :gaah
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Liv Tyler » 07 svi 2013, 17:03

Vjerujem ti newmom i kužim zašto si pažljiva.
Ja imam neku zeznutu put, uvijek bijela, po sto puta mogu izgorit al nikad boje navuć. Čak ni da bi me zeznulo. I još osjetljiva za poludit na svašta.

I meni se omrzilo to teško razmazivanje jer mi sve ostane među prstima i nikako je se ne mogu riješit. I onda mi se pohvata sve i svašta s plaže. Ovisi jel kamenčići ili raznorazne grančice i iglice s bora. :roll
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Diami » 15 svi 2013, 10:30

Ima sad opet i dm babylove samo mineralnu, mislim da je 50 spf. Ne razmazuje se baš bajno, ali je jako poovoljna, u testovima ok koliko sam do sad gledala. :dada

Od čisto mineralnih, tko ima prilike ako mu može netko iz usa poslati - najbolja nam je bila california baby, faktor 30, dobro se razmazivala i bila je povoljna, posebno ako se uzme veće pakiranje. Nikad nikakve reakcije na nju i nikad crvenila iako je "samo" 30.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.