Sada je: 12 svi 2024, 12:23.

različita reakcija na tatu od one na mamu ???

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la cicimici » 11 lis 2011, 13:36

Dragi moji, prvi put stavljam temu jer iskreno nisam znala gdje ju smjestiti. Naime, naš mališa u zadnje vrijeme ima veću reakciju kad vidi tatu (smije mu se, guguće, vrišti od zadovoljstva) nego što je ima na mene. Mene kako da doživljava, pa ono, ti si tu ionako stalno, tebi ću se nasmijat tu i tamo... ne znam da li itko shvaća o čemu pričam. Nije da sam ljubomorna ( a nije i da nisam ;) ) ali malo me brine... Tata kad dođe s posla, mali mu samo čuje glas i već je u ekstazi...Jel ja nešto krivo radim i da li je netko imao slična iskustva? Malom je sutra točno pet mjeseci. Pozdrav.
cicimici
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 05 stu 2010, 11:57

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la Hajdi » 11 lis 2011, 13:45

Reakcija je sasvim normalna i uobičajena, mislim da će ti to potvrditi sve mame s iskustvom. Pridruži se generacijskom topiku proljetnih mama i beba ovdje http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=48&t=66007 pa ćeš moći svakodnevno čavrljati s drugim mamama o svemu što te zanima.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la cicimici » 11 lis 2011, 13:52

puno ti hvala. primjetila sam gore popis mama. ja se sama dodajem ili me dodaje admin?
cicimici
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 05 stu 2010, 11:57

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la mrs. eastwood » 11 lis 2011, 13:57

Vrlo normalno! Uz tatu se osjecaju samostalnijima. A ako tate nema doma, pa dodje - normalno da se razveseli, jos ako dobije punu paznju... uf... koja sreca.
No, kad se pocmu maziti s nekih osam mjeseci - nauzvat ces se :)
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la Hajdi » 11 lis 2011, 13:57

Dodat ćemo te moderatorice kad se malo raspišeš na generacijskom :dada
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la zadranka » 11 lis 2011, 14:01

Samo sam ti dosla reci da ce doci vrijeme kad ce visiti na tebi non-stop. Tako je i moja imala navale srece i veselja kad bi vidila ili cula tatu,a sada sa god. visi kraj mene i kad kuham i kad se kupam :D (mozda osjeca da idem raditi ubrzo) uglavnom nemas razloga za brigu.
A na listu ce te dodati :)
25.9.2010 mamina princeza i ljubav najveća
22.08.2012-andjeli moji
29.1.2013moj princ
Avatar
zadranka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 679
Pridružen/a: 03 stu 2010, 11:54

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la mrcinela » 11 lis 2011, 14:09

tako je i nama bilo jer smo non stop bili skupa. a kad je krenuo u vrtić prva dva tjedna je plakao i kad idem na wc. sve su to faze. njemu se obraduje kad ga vidi i to je to, a tako će počet i svim poznatim osobama se veseliti, tako je p. barem.
slika
Avatar
mrcinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1321
Pridružen/a: 06 svi 2010, 07:13
Lokacija: Slavonski Brod

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la bubsek » 11 lis 2011, 14:32

evo moj primjer...

tata dode doma-malena se smije ,vice tata, ma nezna kuda bi sa sobom od srece a ja kada nekuda odem i dodem pocne trcat u zagrljaj ali i pocne vristeci plakat...
zasto?...nemam pojma...no ni zabrinjavam se oko toga...proci ce...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la cicimici » 11 lis 2011, 17:12

Hm. Zanimljivo. Fala cure na odgovorima. Malo sam mirnija haha. Viš viš... nisam jedina, ja već mislila da nisam sva svoja haha.
Taj dječji mozak.. ma i mene kad ne vidi na neko vrijeme (par sati) prvo veselje pa se rasplače. Ko u stilu: Pa di si ti dosad? Šta si ti dozvoljavaš? haha. :hahaha
cicimici
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 05 stu 2010, 11:57

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la lilkillaink » 11 lis 2011, 23:18

cicimici je napisao/la: Tata kad dođe s posla, mali mu samo čuje glas i već je u ekstazi...


ista stvar sa mojom malom....to je takvo veselje kad M dođe kući...a meni se baca okolo, vrišti, plače, nevoli me :D al ne uzrujavam se previše..kad od doje kući , uvalim je njemu i svi mirni :D
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la cicimici » 12 lis 2011, 10:54

haha. Svaka čast. I ja sam svojevremeno jedva čekala da M dođe doma da ga uručim odma na vratima haha. Ali sad u zadnje vrijeme me to malo ono...neću reć zabolilo ali bilo mi malo krivo... Ja sam s njim cijeli dan, smije se on i meni, veseli, guguće..ali kad taticadođe...samo on postoji. Daj zamisli. A tek mu je 5 mjeseci. I TO TOČNO DANAAAAS! SRETAN TI 5. MJESEC ŽIVOTA SINE! :zivili
cicimici
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 05 stu 2010, 11:57

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la Vindaloo » 12 lis 2011, 11:06

uza sve napore i ispiranje mozga svaki put kad bi imala njenu pažnju upiranjem prsta u sebe uz izgovaranje riječi "mama", s najdivnijim ozarenim licem i tonom koji topi tapete od ganuća.. njena prva riječ je bila "tata" (a to uopće nismo vježbale) :ajme

to ti je tak, kasnije će te uši boljeti od silnog "maminjanja". samo strpljivo.
Avatar
Vindaloo
Vindija Westwood
 
Postovi: 1720
Pridružen/a: 06 lis 2009, 22:31

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la cicimici » 12 lis 2011, 22:18

haha. vindalou, baš si me nasmijala. aj, poslušat ću te..mada, nije mi drago.... :cool
cicimici
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 05 stu 2010, 11:57

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la cakorka » 13 lis 2011, 09:32

Moja je dok je bila manja kad bi dosao mm mene samo odgurnula rukom,ono kao bjezi tamo.Ujutru se maksuz budila da malo place za njim kad krene na posao.
Posle je sa nekih godinu i po prestalo,opet sam ja bila glavna..
U poslednje vrijeme se situacija opet mijenja,sad otvoreno kaze:vojim ise babu. :alc
ja je neznam kupati kao on,ja se neznam igrati kao on i tako masu stvari...

nekad budem malo ljubomorna kad me npr,vrati sa vrata njihove kucice sto su napravili :basnecu ali u biti mi je drago i razumijem da ga nevidi po cijeli dan i zeli ga samo za sebe.
Vise ne oblijecem oko njih nego koristim vrijeme za citanje,serije,lakiranje nokti :kima

A i ostalo mi je citanje ,pjevanje,uspavljivanje :luv
sreca moja 2008
slika
Avatar
cakorka
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1166
Pridružen/a: 29 tra 2008, 14:20

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la mali_princ » 13 lis 2011, 09:46

O da...sve normalno! Prošli smo to i sa prvim, a evo i ovaj manji od 3 mjeseca je već to počeo raditi! Neki dan nervozan pred spavanje, nešto počeo cendrati, dolazi mm doma i njemu odjednom osmijeh od uha do uha!!
Znam da te to ponekad štrecne, ali nemoj to previše detaljno analizirati! Naravno da mu se veseli..pa to mu je tata!! :luv Sa nama su cijeli dan i znaju da će biti paženi i maženi, a tatu vide samo dio dana! Što će biti stariji vidjet ćeš da će jednostavno postojati stvari koje se rade sa mamom, a koje sa tatom! Što u biti i je cilj roditeljstva!
I one prve riječi tata....većina ih počne sa tim! Ali negdje sam čitala da je to u biti slog kojeg prvog uče ta-ta i da tek s vremenom skuže što to u biti znači! Kao što netko reće....ne brigaj....naslušat ćeš se mama, mama, mama!
prva sreća: Matija, 23.12.2005.
druga sreća: Luka, 08.07.2011.
Avatar
mali_princ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 413
Pridružen/a: 20 stu 2010, 12:32
Lokacija: zagreb

Re: različita reakcija na tatu od one na mamu ???

PostPostao/la hellokitty » 13 lis 2011, 10:23

i moja L. se jako razveseli kad vidi tatu, puca od sreće, a nedaj Bože da kreni prema van, plače, a suza nema. a ja kad odem na par sati pa se vratim, ništa. kao ono... ''opet ti''... a ima trenutaka i da se ne može odlučiti hoće kod mame ili tate. To je vjerojatno jer smo mi mame stalno s njima, pa se požele i drugih osoba. Ali dobro zna od koga će tražiti, jesti, piti i sl.
hellokitty
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 02 svi 2010, 18:12


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron