Sada je: 29 ožu 2024, 08:18.

spina bifida

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

spina bifida

PostPostao/la anči » 12 lis 2011, 16:57

drage moje forumašice ja sam anči i nova sam na forumu. dali ima netko s iskustvom takvim da mu je bebi otkrivena spida bifida tek nakon rođenja i da li je to tako opasno s obzirom da je beba neurološki u redu. drage moje javite se koja ima iskustva.
anči
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 12 lis 2011, 16:43

Re: spina bifida

PostPostao/la mamashnita od noje » 12 lis 2011, 20:04

imam prijateljicu cijem sinu je po rodjenju dijagnosticirana spina bifida.
operiran je i danas je potpuno zdrav djecak.
:hug
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: spina bifida

PostPostao/la lara.b » 12 lis 2011, 20:25

Ja imam spinu bifidu ali ocultu.
Moja se ne mora operirati sve dok mogu durati sa ovim bolovima.
Nisi napisala koja je spina.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: spina bifida

PostPostao/la pulse » 12 lis 2011, 20:28

Moj muž je saznao da je ima tek sa 40 godina kad su ga leđa malo jače zaboljela pa je išao da snimi. Prije toga nikad nije imao problem. Nije operisao, sanirao je stvar kod fizijatra i za sad je OK.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: spina bifida

PostPostao/la anči » 12 lis 2011, 21:45

ja mislim da je skrivena jer smo tek vidjeli da je ima prije neki dan a maloj je tri mj. u trudnoći se nije vidjela sad mi je pedijatar rekao da je neurološki sve ok da pratimo ali ja ću poluditi jer gdje god pročitam svugdje piše da su neke trajne posljedice i tako to.
anči
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 12 lis 2011, 16:43

Re: spina bifida

PostPostao/la anči » 12 lis 2011, 21:48

ja se čvrsto nadam da će moja curica prohodati i da neće biti tako loše :( :( :(
anči
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 12 lis 2011, 16:43

Re: spina bifida

PostPostao/la mama courage » 12 lis 2011, 22:34

ček, ako je skrivena onda nema razloga da ne prohoda. poznam i ja osobu koja je tek nedavno saznala da ima spinu bifidu occultu. negdje sam čitala da veliki broj ljudi postoji koji živi cijeli svoj život, a i ne zna da ima spinu bifidu occultu. a živi potpuno normalno.

sve će biti u redu, to što ti čitaš je o normalnoj spini bifidi. :hug a to nije slučaj kod vas.
mama courage
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4056
Pridružen/a: 12 lis 2005, 00:54

Re: spina bifida

PostPostao/la lara.b » 13 lis 2011, 08:02

Anči, nemoj toliko brinut :hug Naravno da će prohodati i da će sve biti ok.
Ja sam prohodala sa 10,5 mj. (tako kažu) i nisam imala nikakve posljedice do kraja puberteta, onda su tek krenuli bolovi.
Prije 7, 8 god. sam saznala da je imam. Problem nastaje kad uz nju nakupiš još koji deformitet.
Bit će odlično ako ćeš curku kad naraste moć usmjerit na neki sport, plivanje je idealno za to..općenito za leđa.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: spina bifida

PostPostao/la TiFilMama » 13 lis 2011, 08:20

i ja ima spinu bifidu- ne znam koju
ugalvnom, mogu reci da nemam problema zbog toga

mozda me tu i tamo zaboli, ali to tu i tamo je recimo u godini dana jednom
malo provjezbam i sve 5
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: spina bifida

PostPostao/la lara.b » 13 lis 2011, 08:25

Tifi, onda imaš occultu.
Dobro, kod mene nema dana, a da ne boli ali već sam navikla na tu bol. U biti inemaš tu puno izbora.
Vježbanje, vježbanje i vježbanje i onda pravilno držanje od malena i tako to.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: spina bifida

PostPostao/la anči » 14 lis 2011, 14:31

pedijatar mi kaže da to ne bih trebalo boliti je sad a ja primjetim kad je dotaknem na to mjesto da ona trza posebno desnom nogom sad me pravo strah uzeti je i presvlačiti nemogu u splitu naći nijednog neuropedijatra privatno za njegovo mišljenje a zg mi daleko
anči
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 12 lis 2011, 16:43

Re: spina bifida

PostPostao/la mama courage » 14 lis 2011, 15:12

anci, vecina osoba sa s. b. occultom rijetko kad ili prilicno kasno sazna da je ima, tj. prilicno neoptereceno zivi svoj zivot. i ne mora boljeti. ne brini se! stvarno nije strasno.
mama courage
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4056
Pridružen/a: 12 lis 2005, 00:54

Re: spina bifida

PostPostao/la anči » 14 lis 2011, 15:18

hvala vam drage moje na utjesi jer neznam kako bih dalje da se nisam s vama čula :hug
anči
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 12 lis 2011, 16:43

Re: spina bifida

PostPostao/la sandra » 21 pro 2015, 00:28

Drage mame,
moja devojcica ima punih 6 godina i od kad smo joj skinuli pelene ima velikih problema da kontrolise besiku i debelo crevo, da budem konkretna, tesko joj polazi za rukom da se ne upiski i ne ukaki. Prvo smo mislili da je mala i da joj treba vremena da savlada odvikavanje od pelena. Potom smo se ljutili na nju sto je, po nama tada, bila vec i nemarna a onda smo vremenom shvatili da imamo problem. Prvo su je lecili od nocnog mokrenja, sto je bilo pogresno jer je kod nje i nocu i danju taj problem bio izrazen. Sledece misljenje je bilo da je u pitanju smanjena besika pa je i lek promenjen. Tu smo dobili neke rezultate, da je vec mogla da cucne i da se tako stisne pa nekad uspe a nekad ne, da se uzdrzi. Od tog leka je dobijala osipe a mene su ubedjivali da joj je to neka viroza iz vrtica. Konacno smo dobili mogucnost da odemo kod jednog doktora na glasu u velikom gradu i on je posumnjao na rascep kicmene mozdine. Uradili smo magnetnu rezonancu i evo cekamo rezultate. Pogledalo ju je u ovom periodu jos nekoliko doktora i svi su posumnjali na spinu bifidu. Uz to, meni su komentarisali kako smo izgubili puno vremena i kako nam borba tek predstoji. Ja sam vec van sebe jer ne znam sta da mislim, da li da hocu da to bude to pa da konacno znamo na cemu smo ili da ne bude to, ali bojim se sta bi onda tek moglo biti... Uglavnom, jedini simptomi koje ona ima jesu to otezano kontrolisanje praznjenja besike i debelog creva, nekad uspe, cesce ne uspe, danju, nocu svejedno je. Nema udubljenje iznad guze ali ni ne mora, kako su mi rekli... Peremo vesa na gomile, kad negde zelimo da idemo nosim punu torbu njenih stvari, stalno moram da planiram nas izlazak iz kuce do detalja, deci u vrticu ona sluzi za podsmeh, zivot nam je postao gorak... zavlacili su nas pogresnim lecenjem i nekakvim dijagnozama a ona sledece godine krece u skolu. Ja sam ocajna.
sandra
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 21 pro 2015, 00:08

Re: spina bifida

PostPostao/la sandra » 21 pro 2015, 00:28

Drage mame,
moja devojcica ima punih 6 godina i od kad smo joj skinuli pelene ima velikih problema da kontrolise besiku i debelo crevo, da budem konkretna, tesko joj polazi za rukom da se ne upiski i ne ukaki. Prvo smo mislili da je mala i da joj treba vremena da savlada odvikavanje od pelena. Potom smo se ljutili na nju sto je, po nama tada, bila vec i nemarna a onda smo vremenom shvatili da imamo problem. Prvo su je lecili od nocnog mokrenja, sto je bilo pogresno jer je kod nje i nocu i danju taj problem bio izrazen. Sledece misljenje je bilo da je u pitanju smanjena besika pa je i lek promenjen. Tu smo dobili neke rezultate, da je vec mogla da cucne i da se tako stisne pa nekad uspe a nekad ne, da se uzdrzi. Od tog leka je dobijala osipe a mene su ubedjivali da joj je to neka viroza iz vrtica. Konacno smo dobili mogucnost da odemo kod jednog doktora na glasu u velikom gradu i on je posumnjao na rascep kicmene mozdine. Uradili smo magnetnu rezonancu i evo cekamo rezultate. Pogledalo ju je u ovom periodu jos nekoliko doktora i svi su posumnjali na spinu bifidu. Uz to, meni su komentarisali kako smo izgubili puno vremena i kako nam borba tek predstoji. Ja sam vec van sebe jer ne znam sta da mislim, da li da hocu da to bude to pa da konacno znamo na cemu smo ili da ne bude to, ali bojim se sta bi onda tek moglo biti... Uglavnom, jedini simptomi koje ona ima jesu to otezano kontrolisanje praznjenja besike i debelog creva, nekad uspe, cesce ne uspe, danju, nocu svejedno je. Nema udubljenje iznad guze ali ni ne mora, kako su mi rekli... Peremo vesa na gomile, kad negde zelimo da idemo nosim punu torbu njenih stvari, stalno moram da planiram nas izlazak iz kuce do detalja, deci u vrticu ona sluzi za podsmeh, zivot nam je postao gorak... zavlacili su nas pogresnim lecenjem i nekakvim dijagnozama a ona sledece godine krece u skolu. Ja sam ocajna.
sandra
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 21 pro 2015, 00:08


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.